Waar je dus niet voor wil werken, dus kun je net zo goed eerlijk zijn.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:19 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Omdat ze daar geen zak mee te maken hebben, ze het toch niet kunnen controleren en het je eigen zaak is of je nog ergens anders solliciteert.
De werkgever kan zomaar besluiten om jou niet aan te nemen uit angst dat je na twee weken bij hem in dienst te zijn geweest weer weg gaat. Aan de andere kant, een andere werkgever kon wel eens een betere baan of een hoger salaris bieden waardoor de werkgever kan inschatten of hij jou een lager salaris kan bieden als je geen andere sollicitaties. Kortom, weer een "voor een dubbeltje op de eerste rang vraag" van een vrekkige werkgever.
Dus als jij twee kandidaten hebt met vrijwel gelijke geschiktheid, en de een vraagt 500,- minder dan de ander, is dat voor jou geen doorslaggevend argument?quote:Op donderdag 7 augustus 2008 23:44 schreef Marijkezwolle het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit meegemaakt dat iemand afgewezen werd vanwege het salaris. Misschien dat het zo werkt in de supermarkt ofoz, maar op de normale arbeidsmarkt wordt toch gekeken naar kwaliteit, met name wanneer je verstand van zaken moet hebben. Wat ik wel mee maak is dat we het niet eens konden worden over het salaris, en dan houdt het gewoon op.
Anders spreek je jezelf ff tegen in je post. Als je het niet eens wordt over het salaris, word je er toch om afgewezen? Zo raar is dat niet hoor. Sommige mensen kunnen een bepaald kunstje waarvoor gewoon goed betaald moet worden.quote:Op donderdag 7 augustus 2008 23:44 schreef Marijkezwolle het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit meegemaakt dat iemand afgewezen werd vanwege het salaris. Misschien dat het zo werkt in de supermarkt ofoz, maar op de normale arbeidsmarkt wordt toch gekeken naar kwaliteit, met name wanneer je verstand van zaken moet hebben. Wat ik wel mee maak is dat we het niet eens konden worden over het salaris, en dan houdt het gewoon op.
Maar Vogeltjesdans werkt dan ook bij een peauper bedrijf. Een normaal denkende P&O manager zal altijd een salaris bieden wat in lijn ligt met vergelijkbare functies binnen dat bedrijf. Anders heeft hij binnen een paar maanden gegarandeerd een hele ontevreden werknemer die zich geweldig genaaid voelt!quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:23 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Dus als jij twee kandidaten hebt met vrijwel gelijke geschiktheid, en de een vraagt 500,- minder dan de ander, is dat voor jou geen doorslaggevend argument?
Ik heb nog nooit meegemaakt dat niet de goedkoopste uit de rij van vergelijkbare kandidaten werd aangenomen.
Dat heb ik nog niet eerder mee gemaakt, dat we 2 kandidaten hadden met gelijke geschiktheid. Er zitten vaak toch echt verschillen in, en daardoor maak ik een bepaalde keuze. Dat prijskaartje ligt toch tussen bepaalde bedragen, dus daar kijken we alleen naar wanneer iemand meer wenst te verdienen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:23 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Dus als jij twee kandidaten hebt met vrijwel gelijke geschiktheid, en de een vraagt 500,- minder dan de ander, is dat voor jou geen doorslaggevend argument?
Ik heb nog nooit meegemaakt dat niet de goedkoopste uit de rij van vergelijkbare kandidaten werd aangenomen.
Dat zie ik niet als afwijzen ivm salaris, dit is het niet eens kunnen worden over een salaris. Dat vind ik persoonlijk 2 verschillende dingen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:25 schreef pisnicht het volgende:
[..]
Anders spreek je jezelf ff tegen in je post. Als je het niet eens wordt over het salaris, word je er toch om afgewezen? Zo raar is dat niet hoor. Sommige mensen kunnen een bepaald kunstje waarvoor gewoon goed betaald moet worden.
Het kan ook zijn dat je wat sneller weet of je aangenomen bent of niet. Juist omdat ze weten dat je nog meer sollicitaties hebt lopen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:19 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Omdat ze daar geen zak mee te maken hebben, ze het toch niet kunnen controleren en het je eigen zaak is of je nog ergens anders solliciteert.
De werkgever kan zomaar besluiten om jou niet aan te nemen uit angst dat je na twee weken bij hem in dienst te zijn geweest weer weg gaat. Aan de andere kant, een andere werkgever kon wel eens een betere baan of een hoger salaris bieden waardoor de werkgever kan inschatten of hij jou een lager salaris kan bieden als je geen andere sollicitaties. Kortom, weer een "voor een dubbeltje op de eerste rang vraag" van een vrekkige werkgever.
Tuurlijk. Daarom hebben we ook maar een paar duizend mensen in dienst.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:27 schreef titanio het volgende:
Maar Vogeltjesdans werkt dan ook bij een peauper bedrijf.
Een ontevreden werknemer is een risico wat je altijd hebt. Het werk kan altijd tegenvallen, je collega's kunnen tegenvallen, het kantoor kan tegenvallen en zelfs de koffie kan tegenvallen. Maar het salaris niet.quote:Een normaal denkende P&O manager zal altijd een salaris bieden wat in lijn ligt met vergelijkbare functies binnen dat bedrijf. Anders heeft hij binnen een paar maanden gegarandeerd een hele ontevreden werknemer die zich geweldig genaaid voelt!
Klopt, maar dan geef je dat aan tijdens het gesprek. Lijkt me dat je niet enorm geheimzinnig hoeft te doen; communicatie, interactie, transparantie: niks mis mee, als het maar op een fatsoenlijke manier gebeurt.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:50 schreef s-sidderaal het volgende:
[..]
Het kan ook zijn dat je niet gericht op zoek bent naar een andere baan, maar dat je een baan ziet die je gewoon leuker/beter lijkt dan je huidige baan. Maar het kan ook zijn dat je huidige baan je niet bevalt of dat je weg moet en dan ben je natuurlijk wel flink aan het rondkijken.
Dat je daar ook nog tijd voor hebt joh, knap hoor. doe je zeker tussen het hier reaguren door? Nee best P&O muts, leer eerst eens lezen. Enne als je alleen maar uitzendkrachten aanneemt of b.v. bij een schoonmaakbedrijf werkt, is en blijft het in mijn ogen nog steeds een pauperbedrijf. Aantal employees zegt me helemaal niets. KWALITEIT en winst aan het einde van de week daar kan de pijp van blijven roken!quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 11:22 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Tuurlijk. Daarom hebben we ook maar een paar duizend mensen in dienst.
[..]
Een ontevreden werknemer is een risico wat je altijd hebt. Het werk kan altijd tegenvallen, je collega's kunnen tegenvallen, het kantoor kan tegenvallen en zelfs de koffie kan tegenvallen. Maar het salaris niet.
Het salaris weet je van tevoren, en daar zeg je ja tegen of nee tegen. Maar je gaat niet na een paar maanden bij jezelf denken van "goh wat heb ik ineens een kutsalaris". Dus je achteraf genaaid voelen? Nee, je bent zelf met dat salaris akkoord gegaan. Je had je ook van tevoren kunnen informeren, maar niet achteraf aankomen met dat je het allemaal te weinig vindt. Bovendien, met wat jouw collega's verdienen heb je geen zak te maken.
Als ik uitzendkrachten aanneem kijk ik toch ook naar het uurtarief? Als ik twee uitzendkrachten heb die hetzelfde kunnen en de een kost 30,- en de ander 40,- per uur, dan weet ik het toch echt wel hoor
En daarbij, iedereen wordt aangenomen in een "veilige zone", d.w.z. je wordt aangenomen op een functie onder je niveau van totale kunnen, waarvan men zeker weet dat je die aan kan. Dus als ik 10 CV's naast elkaar heb liggen kijk ik of de kandidaten kunnen wat de functie van ze vraagt, daar selecteer ik op, en dan kijk ik wie de goedkoopste is. Als een kandidaat veel meer kan dan de functie vraagt, is dat voor mij geen enkel argument om hem aan te nemen. Dan zou het namelijk zo zijn dat ik de functie laat afhangen van wat een kandidaat kan
OMG we hebben een expert hier hoorquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 16:30 schreef titanio het volgende:
[..]
Dat je daar ook nog tijd voor hebt joh, knap hoor. doe je zeker tussen het hier reaguren door? Nee best P&O muts, leer eerst eens lezen. Enne als je alleen maar uitzendkrachten aanneemt of b.v. bij een schoonmaakbedrijf werkt, is en blijft het in mijn ogen nog steeds een pauperbedrijf. Aantal employees zegt me helemaal niets. KWALITEIT en winst aan het einde van de week daar kan de pijp van blijven roken!
Ja, dat heb ik ook wel eens meegemaakt. Eerst afgewezen worden om een tientje en dan een paar maanden later weer gebeld worden omdat de goedkopere kracht een andere baan had gevonden. Toen was mijn prijs inmiddels ook omhoog gegaan en wilde hij weer niet betalen. Later vernam ik dat hij uit ellende maar een freelancer heeft aangenomen voor honderden euro's per uur. Daar gaat je besparing.quote:Weet je waar ook de pijp van blijft roken? Van geld besparen. Daar is geen enkel bedrijf vies van, dus als ik 10,- per maand kan besparen door jou niet aan te nemen maar iemand die precies hetzelfde kan, word jij vriendelijk bedankt voor de moeite
Inderdaad en de ervaren P&O'er bedenkt zichzelf dan dat hij ook wel wat minder (start)salaris kan geven aangezien er toch geen concurrentie is... je moet bedrijven tegen elkaar uitspelen...quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 19:58 schreef Ml-etje het volgende:
Een P&O-er weet heus wel dat de gemiddelde sollicitant niet op 1 paard wed..
Als een P&O-er nee hoort denkt hij eerder huh? dan wanneer hij ja hoort
Aan de andere kant kon jij dan wel weer eens te duur zijn en de baan aan je neus voorbijgaan. Het is maar net hoe zo'n p&o figuur daar tegenover staat. Daarom was mijn eerste antwoord ook dat ik deze vraag nooit stel, omdat hij in een sollicitatie volledig offtopic is. Je kunt met ieder antwoord namelijk alle kanten uit.quote:Op zondag 10 augustus 2008 22:11 schreef Tim2005 het volgende:
[..]
Inderdaad en de ervaren P&O'er bedenkt zichzelf dan dat hij ook wel wat minder (start)salaris kan geven aangezien er toch geen concurrentie is... je moet bedrijven tegen elkaar uitspelen...
O ja, en sinds wanneer is solliciteren gebaseerd op eerlijkheid?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:21 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Waar je dus niet voor wil werken, dus kun je net zo goed eerlijk zijn.
Dan werk je wel bij een pauperbedrijf als je standaard er al vanuit gaat dat de sollicitant niet eerlijk is.quote:Op maandag 11 augustus 2008 10:44 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
O ja, en sinds wanneer is solliciteren gebaseerd op eerlijkheid?
Sinds ik graag terecht wil komen op een plek waar ik pas en in ieder geval een jaar tevreden blijf.quote:Op maandag 11 augustus 2008 10:44 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
O ja, en sinds wanneer is solliciteren gebaseerd op eerlijkheid?
Hangt er vanaf hoe je eerlijkheid definieerd. Je mag er vanuit gaan dat je netjes wordt behandeld en niet wordt voorgelogen. Daarnaast is het zo dat het bedrijf jou zo min mogelijk wil betalen en jij zoveel mogelijk wil krijgen (binnen redelijke grenzen) en daar zit dus een onderhandeling die beide partijen zo positief mogelijk willen uitkomen. In mijn branche (consultancy) zijn er daarnaast ook nog weinig bedrijven die dichtgetimmerde schalen gebruiken, dus dan heb je automatisch meer onderhandelingsruimte. Die moet je dan ook benutten.quote:Op maandag 11 augustus 2008 10:44 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
O ja, en sinds wanneer is solliciteren gebaseerd op eerlijkheid?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |