abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_60352419
Tien Nederlandse judoka's reizen af naar Peking om een gooi te doen naar het Olympisch eremetaal.

De sport is bij de Spelen van 1964 in Tokyo voor het eerst Olympisch geworden en direct was er Nederlands succes. In het koningsnummer alle categoriën wist het huidig IOC lid Anton Geesink de Jappaners stil te krijgen door hun favoriet Akio Kaminaga in een muurvaste houdgreep te nemen.

Acht jaar later was er een andere zwaargewicht die Olympisch succes bracht. Wim Ruska won zelfs twee gouden medailles door zowel het toernooi bij de zwaargewichten als bij alle categoriën te winnen. Een prestatie die op de huidige Olympische Spelen niet meer mogelijk is omdat de klasse alle categoriën geen Olympische klasse meer is.

Het volgende Olympische succes voor een Nederlandse judoka zou acht jaar later volgen op de omstreden Spelen van Moskou in 1980. Henk Numan won in de klasse tot 95 kilo een bronzen medaille.

Het judo werd voor de vrouwen pas Olympisch in 1992 in Barcelona. Vier jaar eerder bij de Spelen in
Seoul maakte het wel als demonstratiesport deel uit van het Olympisch programma en wist Angelique Seriese het goud te winnen in de klasse boven 78 kilogram. In Seoul was er bij de mannen een bronzen medaille voor Ben Spijkers in de klasse tot 86 kilogram.

In Barcelona waren het Irene de Kok in de klasse tot 73 kilogram en Theo Meijer, tot 95 kilogram die een bronzen medaille wisten te veroveren.

In Atlanta weet Jenny Gal een brons de winnen in de klasse tot 61 kilogram. Ook Claudia Zwiers wint een bronzen medaille in de klasse tot 66 kilogram. Zwiers is nog actief op het hoogste niveau maar wist zich niet te plaatsen voor Bejing. De derde bronzen medaille in dat jaar was voor een toen nog jonge Mark Huizinga in de klasse tot 86 kilogram.

Vier jaar later in Sydney kon Huizinga de Olympische gouden medaille naast zijn bronzen plak hangen. Met subliem judo wist hij al zijn tegenstanders te verslaan in de klasse tot 90 kilogram.

In Athene kon Huizinga een derde medaille toevoegen aan zijn Olympisch eremetaal. Net als in 1996 is de kleur van de medaille brons. De Spelen in Athene zijn qua aantal medailles de succesvolste voor Nederlandse judosport ooit. Want naast de bronzen plak van Huizinga mogen ook Dennis van der Geest in de klasse boven 100 kilogram en Deborah Gravenstijn in de klasse tot 57 kilogram het brons ophalen. Edith Bosch staat nog een treetje hoger op de Olympus, zij reikt tot aan de finale in de klasse tot 70 kilogram maar moet daarin haar meerdere erkennen in de Japanse Masae Uneo waardoor ze genoegen moet nemen met het zilver.

De vier Nederlandse medaillewinnaars van Athene zullen ook in Peking weer van de partij zijn en zich mengen in de strijd om de medailles.

De Nederlandse judo equipe in Peking

Heren:

Ruben Houkes (-60 kilogram)
Houkes wist op de wereldkampioenschappen 2007 in Rio de Janeiro als eerste Nederlandse lichtgewicht de wereldtitel op te eisen. Voor plaatsing voor dit toernooi was hij in een felle strijd met talent Jeroen Mooren die beter papieren leek te hebben voor deelname aan het WK. Bondscoach Maarten Arens koos echter voor de ervaring van Houkes die dit vertrouwen niet beschaamde. Door zijn wereldtitel was Houkes er al zo goed als zeker van dat hij naar Peking mocht.
Naast zijn wereldtitel won Houkes op de Europese Kampioenschappen van 2005 en 2006 een bronzen medaille. Heeft bewezen van iedereen te kunnen winnen en mag dus als kandidaat medaillewinnaar worden beschouwd.

Dax Elmont (-66 kilogram)
Elmont komt uit een echte judofamilie, zijn vader kwam voor Suriname uit op de Spelen van 1976. Net als zijn broer Guillaume is hij zowel technisch begaafd als fysiek sterk. Door goede prestaties op de World Cups in 2007 en 2008 kon hij zich als nummer een op de Europese ranglijst plaatsen voor de Olympische Spelen. Elmont heeft nog geen medailles gewonnen op grote internationale toernooien, maar kan toch als outsider gezien worden voor een medaille.

Guillaume Elmont (-81 kilogram)
Guillaume is de oudere broer van Dax Elmont en mag gezien worden als favoriet voor een Olympische medaille. In 2005 in Caïro wist hij zich te kronen tot wereldkampioen en was na Geesink en Ruska pas de derde Nederlander die dit gelukt was.
Deed ook in Athene al mee maar verloor toen zijn eerste wedstrijd waarmee zijn Olympische avontuur snel ten einde kwam.

Mark Huizinga (-90 kilogram)
Behoeft bijna geen uitleg meer. Gaat in Peking voor zijn laatste kunstje, de eerste judoka worden die op vier verschillende Olympische Spelen een medaille weet te winnen. Dat hij nog allerminst versleten is bewees hij op het Europees Kampioenschap dit jaar in Lissabon voor de 5e keer Europees kampioen te worden.

Henk Grol (-100 kilogram)
Grol is een groot talent die er in geslaagd is Elco van der Geest uit de Olympische ploeg te houden. Van der Geest en Grol waren in de strijd om de kwalificatie lange tijd aan elkaar gewaagd maar Grol toonde de meeste progressie en won onder ander de world cups van Wenen en Hamburg. Voorlopig hoogtepunt werd de Europese titel in Lissabon dit jaar.
Gaat als Europees kampioen dus beginnen aan de Spelen en lijkt een kans te hebben om zich te mengen in de strijd om de plakken

Dennis van der Geest (+100 kilogram)
Is alweer voor de derde keer aanwezig op de Spelen. Helemaal zonder slag of stoot ging dat niet want helemaal in vorm leek Van der Geest in 2007 en begin 2008 niet en hij werd voorbij gestreefd in prestaties door Grim Vuijsters. Vanwege de status van Van der Geest had hij echter voldoende prestaties neergezet om in aanmerking te komen voor het Olypische ticket.
Zijn prestaites uit het verleden spreken dan ook boekdelen; wereldkampioen alle categoriën in 2005, tweevoudig Europees kampioen, brons op de Spelen van Athene en nog talloos ander eremetaal. De vraag is echter of zijn vorm in 2008 nog goed genoeg is om voor een medaille in aanmerking te komen.

Dames:

Deborah Gravenstijn (-57 kilogram)
Lijkt na een moeizame periode met name door priveomstandigheden weer helemaal terug. Werd op de Spelen van Sydney 5e en vier jaar later won ze het Olympisch brons. Naast dit Olympisch eremetaal heeft ze nog diverse medailles op Europese- en Wereldkampioenschappen gewoon maar een grote internationale titel bleef altijd uit.
Kan ze in Peking voor een verrassing zorgen?

Elisabeth Willebroordse (-63 kilogram)
Op het afgelopen wereldkampioenschap in 2007 in Rio de Janeiro wist Willebroordse een bronzen plak te veroveren. Naast haar Europese titel van 2005 is dat het grootste succes uit haar carriere. Maar als je derde van de wereld kunt worden behoor je ook op de Spelen tot het selecte groepje dat kans heeft op een medaille.

Edith Bosch (-70 kilogram)
Na haar zilveren medaille in Athene is de temperamentvolle Bosch vastbesloten om de beste van de wereld te worden. Op het WK van 2005 weet ze deze droom ook waar te maken en laat ze zich kronen tot de beste van de wereld. Het doel voor 2008 is duidelijk, ze wil olympisch goud en met minder zou Bosch ontevreden zijn.

Carola Uilenhoed (+100 kilogram)
Werd vorig jaar op het wereldkampioenschap in rio de Janeiro derde en heeft ook al twee zilveren plakken van Europese kampioenschappen in haar prijzenkast hangen. Behoord in haar klasse tot de besten en maakt dus ook zeker kans op een medaille.
  FOK!fotograaf zaterdag 26 juli 2008 @ 00:08:48 #2
159915 -Menn0-
MNO
pi_60353472
Ben benieuwd
,,/
pi_60353640
Goed gedaan thewarrior82!

Henk Grol voor goud, wat een topper is dat.
That's all folks!
  Moderator / Redactie Sport zaterdag 26 juli 2008 @ 00:18:20 #4
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_60353651
Hopelijk winnen we wat
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_60357049
Leuk stuk thewarrior82

Alleen met één kanttekening. Grol stond zowat het hele olympische traject al boven Elco van der Geest, die eigenlijk amper in beeld is geweest, omdat hij amper resultaten heeft neergezet. Grol is steeds beter gaan judoën en mag zich met recht kandidaat voor de olympische titel noemen.
pi_60357403
quote:
Op zaterdag 26 juli 2008 10:21 schreef TheArt het volgende:
Leuk stuk thewarrior82

Alleen met één kanttekening. Grol stond zowat het hele olympische traject al boven Elco van der Geest, die eigenlijk amper in beeld is geweest, omdat hij amper resultaten heeft neergezet. Grol is steeds beter gaan judoën en mag zich met recht kandidaat voor de olympische titel noemen.
Dat Grol het hele Olympisch traject boven Elco van der Geest stond klopt niet. Het Olympisch traject begon al in 2007 omdat ook de resultaten van de world cups uit dat jaar meetelden voor de Europese ranking. Grol kwam toen nog uit in de klasse tot 90 kilogram en had daardoor een flinke achterstand op Van der Geest toen hij overstapte naar de -100.
De strijd tussen Elco en Henk was open en was afhankelijk van de resultaten in 2008, dus dat Elco amper in beeld is geweest klopt ook niet.
Wat wel zo is is dat Grol vanaf het moment dat hij was overgestapt naar de -100 steeds betere resultaten wist neer te zetten dan Elco van der Geest. Maar pas door zijn world cup zege in Hamburg dit jaar, waar Van der Geest derde werd wist hij dat zich zeker van kwalificatie.
pi_60357441
quote:
Op zaterdag 26 juli 2008 10:51 schreef thewarrior82 het volgende:

[..]

Dat Grol het hele Olympisch traject boven Elco van der Geest stond klopt niet. Het Olympisch traject begon al in 2007 omdat ook de resultaten van de world cups uit dat jaar meetelden voor de Europese ranking. Grol kwam toen nog uit in de klasse tot 90 kilogram en had daardoor een flinke achterstand op Van der Geest toen hij overstapte naar de -100.
De strijd tussen Elco en Henk was open en was afhankelijk van de resultaten in 2008, dus dat Elco amper in beeld is geweest klopt ook niet.
Wat wel zo is is dat Grol vanaf het moment dat hij was overgestapt naar de -100 steeds betere resultaten wist neer te zetten dan Elco van der Geest. Maar pas door zijn world cup zege in Hamburg dit jaar, waar Van der Geest derde werd wist hij dat zich zeker van kwalificatie.
Oh dat zeker, maar ik heb het dan ook over de periode dat Grol eindelijk gesetelled was in de klasse tot 100 kg. Vanaf het moment dat Grol begon te scoren, heeft hij altijd boven Elco gestaan, omdat die zowat niets presteeerde.
pi_60357530
quote:
Op zaterdag 26 juli 2008 10:54 schreef TheArt het volgende:

[..]

Oh dat zeker, maar ik heb het dan ook over de periode dat Grol eindelijk gesetelled was in de klasse tot 100 kg. Vanaf het moment dat Grol begon te scoren, heeft hij altijd boven Elco gestaan, omdat die zowat niets presteeerde.
Dan is dat een verschil tussen hoe wij het bekijken. Ik had het over het hele kwalificatietraject, en dat liep vanaf 2007. Doordat Grol pas later is overgestapt moest hij een inhaalslag maken. En Elco heeft nog wel enkele medailles gewonnen op de World Cups in 2008, alleen presteerde Grol inderdaad veel beter en dus ook zeer terecht dat hij naar Peking gaat.
pi_60568980
tvp

Huizinga denkt aan medailleoogst

Mark Huizinga heeft veel vertrouwen in de Nederlandse judoploeg die acte de présence geeft op de Olympische Spelen. De judoka ziet niet alleen medaillekansen voor zichzelf.

"In 1996 was ik bij de mannen de enige Nederlandse judoka met een plak. In 2000 hield ik als enige medaillewinnaar het judo in Nederland op de kaart. In 2004 leverden we met vier judomedailles, de grootste olympische oogst ooit, een substantiële bijdrage aan het medailleklassement. Dit keer zouden we zomaar meer dan vier medailles kunnen pakken", ziet Huizinga de Spelen in Peking in het onder de smog bedekte Peking vol vertrouwen tegemoet.

www.telegraaf.nl
pi_60570095
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 09:29 schreef thewarrior82 het volgende:
tvp

Huizinga denkt aan medailleoogst

Mark Huizinga heeft veel vertrouwen in de Nederlandse judoploeg die acte de présence geeft op de Olympische Spelen. De judoka ziet niet alleen medaillekansen voor zichzelf.

"In 1996 was ik bij de mannen de enige Nederlandse judoka met een plak. In 2000 hield ik als enige medaillewinnaar het judo in Nederland op de kaart. In 2004 leverden we met vier judomedailles, de grootste olympische oogst ooit, een substantiële bijdrage aan het medailleklassement. Dit keer zouden we zomaar meer dan vier medailles kunnen pakken", ziet Huizinga de Spelen in Peking in het onder de smog bedekte Peking vol vertrouwen tegemoet.

www.telegraaf.nl
Ik hoop dat Mark gelijk krijgt, meer dan 4 medialles halen bij het judo is het meer dan geslaagd.
pi_60574954
Was het niet zo dat bij Judo er per keer 2 bronzen mediales te halen zijn? Waarom is (of was) dat zo?
pi_60575502
Er zijn ook nog herkansingen. Judoka's die er in de beginfase uitvliegen krijgen nog een kans in de herkansingen. Als ze die winnen, krijgen ze ook brons, naast degene die de reguliere strijd om de 3e/4e plaats wint

Best vaag eigenlijk.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
pi_60575907
Ook zo bij taekwando geloof ik.
Stom idd, laat die twee bronzen winnaars nog een kleine finale tegen elkaar vechten voor 1x brons.
pi_60576409
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 14:18 schreef marcodej het volgende:
Er zijn ook nog herkansingen. Judoka's die er in de beginfase uitvliegen krijgen nog een kans in de herkansingen. Als ze die winnen, krijgen ze ook brons, naast degene die de reguliere strijd om de 3e/4e plaats wint

Best vaag eigenlijk.
Nee, alleen de judoka's die er tegen een halve finalist uitvliegen, komen nog uit in de herkansingen. Hiervoor is gezorgd zodat twee toppers, die toevalligerwijs tegen elkaar moeten vroeg in het toernooi, nog een herkansing krijgen om een medaille te pakken. Het zorgt er alleen maar voor dat ook echt de besten van een toernooi een medaille halen. NIet dat je eigenlijk zilver had kunnen pakken, maar in de tweede ronde eruit vloog tegen de latere gouden medaillewinnaar.
pi_60576513
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 14:31 schreef DutchSL het volgende:
Ook zo bij taekwando geloof ik.
Stom idd, laat die twee bronzen winnaars nog een kleine finale tegen elkaar vechten voor 1x brons.
Precies
pi_60576724
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 14:51 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Precies
Daar ben ik het wel mee eens.
pi_60579479
Zo'n bronzen medaille heeft bij Judo dan ook meteen minder waarde dan bij een willekeurige andere sport.
pi_60603672
quote:
Peking duck no light matter for Dutch judoka
Reuters, Wednesday August 6 2008 By Ian Ransom

BEIJING, Aug 6 (Reuters) - Peking duck probably is not listed on most dieticians' recommendations for athletes watching their weight, but Dutch world champion judoka Ruben Houkes is hooked on the fatty Chinese specialty.
"I'm really a fan of the Peking duck. In the village's eating area there are small portions of it, and they are really nice!" the 28-year-old from Haarlem told Reuters after training on Wednesday.
The succulent dish, served to Chinese emperors as far back as the Yuan Dynasty (1271-1368), makes a pleasant, if rare, diversion for Houkes, who fights a constant battle to whip his wiry, 1.76 metre-frame beneath 60 kg for the extra-lightweight class.
"I just have a small portion ... I don't want to know how they make it," said Houkes, whose last days of tournament preparation generally mean a far less decadent regime of fruit and long saunas to sweat out weight.
Houkes, who promised all dietary bets would be off after his competition on Saturday, is part of a strong 10-member team from the Netherlands, boasting no less than four Olympic medallists and four current and former world champions.
The Netherlands proud record of 15 judo medals, including four gold, has largely been reaped through the efforts of heavyweight fighters, including Willem Ruska, who won two golds at Munich in 1972 and Antonius Geesink at Tokyo in 1964.
Houkes wants to change that.
"Holland's a country with big guys. Now the lightweights are coming," he said.
While losing weight has been a battle, Houkes said losing in general had always been a challenge, ever since he was a little boy.
"My parents put me into judo because I couldn't handle losing. So we couldn't play any family games at home," he said.
"I was a small guy. They said it'll be good for me to learn to cope with losing."
And has he learnt?
"No, but I can handle my emotions better now," he said.

The Olympics judo tournament starts on Saturday Aug. 9. (Editing by Alison Williams)


www.guardian.co.uk/sport/feedarticle/7704504
pi_60632225
De loting is gedeeltelijk verricht met wisselende uitkomsten voor de Nederlanders.

Heren -60 kg
Op de openingsdag begint Ruben Houkes (2e) met een bye en in de tweede ronde treft hij de Candees Will Frazer (19e op wereldranglijst) en daarna de Griek Alexanidis (14e) of de Australiër D'Aquino (105e). In de helft van Houkes verder de Japanner Hiraoka (5e), de Oekraïner Korotun (6e) en de Zuid-Koreaan Choi (8e). De rest van de kanshebbers zitten allemaal onderin.

Heren tot 66 kg
Dex Elmont (8e) zit onderin het schema en opent tegen de Mozambiquaan Edson Madeira (71e). In de tweede ronde wacht de Griek Zintiridis (15e) of de Amerikaan Takata (geen ranking). In de derde ronde de eerste zware horde met waarschijnlijk de Cubaan Arencibia (3e) of de Armeniër Nazaryan (3e) die elkaar al in de tweede ronde treffen!! Verder in dit deel van het schema de Spanjaard Penas (8e).

Heren tot 81 kg
Guillaume Elmont (4e) start hierin tegen de Mongoliër Damdinsuren (33e), waarna een kamp volgt tegen de Italiaan Maddaloni (13e) of de Puerto Ricaan Brenes La Roche (geen ranking). Verder in het deel van het schema van Elmont ook de Portugees Neto (2e). Al de rest uit de top-tien van de wereld zit bovenin. Gunstig dus.

Heren tot 90 kg
Nog niet geloot.

Heren tot 100 kg
Nog niet geloot.

Heren boven 100 kg
Dennis van der Geest heeft een loodzware loting! Eerst wacht de Rus Timenov (2e op de wereldranglijst) en daarna de Chinees Pan (61e) of de Dzhanagulov (geen ranking) uit Kyrgizië. Verder in zijn deel Bianchessi (6e) en de Georgiër Gujejiani (9e).

Dames tot 57 kg
Deborah Gravenstijn (8e) heeft een bye in ronde 1 en treft daarna de Braziliaanse Quadros (28e) of de Zuid-Koreaanse Kang (geen ranking). Daarna volgt waarschijnlijk een ontmoeting met de Spaanse Isabel Fernandez (3e). Verder in het deel van Gravenstijn: de Azerbeidzjaanse Gasimova (4e) en de Japanse Sato (7e).

Dames tot 63 kg
Elisabeth Willeboordse, de nummer 2 van de wereld, begint tegen de Russische Koval (12e), waarna of de Maltese Bezzina (geen ranking) of de Algerijnse Saidi (20e) tegenover haar staat. Vervolgens de Australische Arlove (86e), de Argentijnse Krukower (23e) of de Noord-Koreaanse Won (geen ranking). Verder in haar deel de Franse Decosse (1e), de Sloveense Zolnir (4e) en de Duitse Von Harnier (8e). Maar één van hen treft ze pas in de halve finales, dus een medaille zit erin!

Dames tot 70 kg
Edith Bosch (6e) opent tegen Naisigai (geen ranking) uit Fiji. Daarna wacht de Algerijnse Querdane (14e), die een bye heeft in de eerste ronde. In de derde ronde zijn er drie mogelijkheden: de Amerikaanse Rousey (4e), de Poolse Pilocik (23e) of de Turkmeense Surkieva (50e). Verder in haar deel nog de Japanse Ueno (huidige olympisch kampioene).

Dames boven 78 kg
Carola Uilenhoed (12e) start tegen Dorjgotov (16e) uit Mongolië. Daarna de Sloveense Polavder (5e), de Poolse Sadkovska (9e) of de Kazachse Issanova (49e). Verder in haar deel de Franse Mondière (2e).
pi_60632506
tot 90 en tot 100 is ook al voor geloot:
De loting: Mannen, -60 kg: Houkes - Frazer (Can), -66 kg: Dex Elmont - Madeira (Moz), -81 kg: Guillaume Elmont - Damdinsuren (Mon), -90 kg: Huizinga - Iliadis (Gri), -100 kg: Grol - Correa (Bra), +100 kg: Van der Geest - Tmenov (Rusland). Vrouwen, -57 kg: Gravenstijn, eerste ronde bye, -63 kg: Willeboordse - Koval (Rus), -70 kg: Bosch - Naisigai (Fij), +78 kg: Uilenhoed - Dorjgotov (Mon).

Huizinga in de eerste ronde meteen de Oympisch kampioen van 2004 en nummer 2 van het wk 2007 Iliadis, lekkere start dus en kan meteen vol aan de bak.
pi_60632547
Heb even zitten zoeken, maar zonder resultaat: waar vind je die lotingen?
  donderdag 7 augustus 2008 @ 17:38:12 #22
1124 Mark
Awesome dad from hell
pi_60632697
Nou, nu mag Dennis van der Geest bewijzen dat hij een beschermde status verdiende
We used to hate people - Now we just make fun of them - It's more effective that way
Elk jaar Towel Day!(2)](3)
Dommage arachide-fromage
pi_60632797
Grol trouwens meteen tegen de wereldkampioen, dus ook niet echt gunstig.

Kratovsk; ik heb de complete loting ook nog niet online kunnen vinden maar mijn info komt in ieder geval van judoinside.com en ook op sprtwereld.nl staat een artikel over de loting
pi_60633463
Lotingen staan hier (http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/Schedule/JU.shtml), maar die van -90 en -100 kg staan er echt nog niet bij.
pi_60639976
Heerlijk competitieve lotingen. De Conimex-koning gaat meteen zijn naam waarmaken
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')