Er zijn zoveel nationale parken in de buurt dat we nog geen keuze gemaakt hebben. Cesky Kras, Krivoklatsko, Slavkovsky Ies, Cesky Ies zijn allemaal bereikbaar vanuit Pilsen. Ik heb wel een voorkeur voor rotsformaties waar je tussen kunt wandelen.quote:Op woensdag 28 juli 2021 20:17 schreef Scary_Mary het volgende:
Leuk, ik ben een beetje jaloers![]()
Naar welke parken gaan jullie? Český Kras?
Had ik gezien ja. Denk dat we de wandeling naar de Svatos Rocks vanaf het kasteel Loket gaan doen.quote:Bij Svatos in de buurt heb je ook hrad Loket.
Nabij Pilsen kunnen we natuurlijk ook tig wandelingen maken door de omliggende bossen, om meren en of langs riviertjes. Had al Lom Hlinak om te zwemmen, Vodopad Dirka als leuk watervalletje en Hromnice Lake voor een wandeling genoteerd.quote:Karlstejn bij Praag, als je nog een kasteel mee wil pakken. Dichter bij Pilsen heb je ruďne Radyne, hrad Lopata en uitkijkpunt Vyhlidka Mariina Skála, daar loopt geloof ik een wandelroute langs die mooi uitzicht zou moeten hebben.
Interessant! Die noteer ik ook.quote:Literaire wandeling in Mariënbad https://www.marianskelazne.cz/en/writers-trail/
We twijfelen nog of we een week in Pilsen blijven na drie nachten Neurenberg, of dat we daarna 4 nachten in Cesky Krumlov en vervolgens 4 nachten in Pilsen doen. Dan zouden we op de terugweg naar Nederland een nachtje minder in Duitsland doen. Een extra verplaatsing kost ook weer een dag die je aan leukere dingen kan besteden, dus we neigen naar een week Pilsen om daaromheen alles goed te kunnen bezoeken. Cesky Krumlov is twee uur rijden, dus heen en weer zou op een dag kunnen.quote:Wat verder weg van je route, maar misschien toch de moeite waard Český Krumlov.
Moet zeggen dat ik vroeger naar 4 nachten Pilsen en 4 nachten Cesky Krumlov geneigd zou hebben. Maar na een roadtrip die we echt te vol hadden gepland, is een vaste(re) standplaats toch wel beter bevallen. Zeker als je Cesky Krumlov gewoon wel mee kan pakken op die rijafstand. Desnoods rij je nog een dagje op en neer als het zo fantastisch is.quote:Op donderdag 29 juli 2021 11:02 schreef UIO_AMS het volgende:
[..]
Er zijn zoveel nationale parken in de buurt dat we nog geen keuze gemaakt hebben. Cesky Kras, Krivoklatsko, Slavkovsky Ies, Cesky Ies zijn allemaal bereikbaar vanuit Pilsen. Ik heb wel een voorkeur voor rotsformaties waar je tussen kunt wandelen.
[..]
Had ik gezien ja. Denk dat we de wandeling naar de Svatos Rocks vanaf het kasteel Loket gaan doen.
[..]
Nabij Pilsen kunnen we natuurlijk ook tig wandelingen maken door de omliggende bossen, om meren en of langs riviertjes. Had al Lom Hlinak om te zwemmen, Vodopad Dirka als leuk watervalletje en Hromnice Lake voor een wandeling genoteerd.
Hrad Lopata en uitkijkpunt Vyhlidka Mariina Skála in combinatie met kasteel Kozel ziet er ook uit als een leuk uitje. Bedankt voor de tip!
[..]
Interessant! Die noteer ik ook.
[..]
We twijfelen nog of we een week in Pilsen blijven na drie nachten Neurenberg, of dat we daarna 4 nachten in Cesky Krumlov en vervolgens 4 nachten in Pilsen doen. Dan zouden we op de terugweg naar Nederland een nachtje minder in Duitsland doen. Een extra verplaatsing kost ook weer een dag die je aan leukere dingen kan besteden, dus we neigen naar een week Pilsen om daaromheen alles goed te kunnen bezoeken. Cesky Krumlov is twee uur rijden, dus heen en weer zou op een dag kunnen.
Maandag gaan we rijden. Andere delen van Tsjechië kunnen we ook bewaren voor een eventuele volgende reis. Het is een mooi land (wat ik tot nu toe gezien heb) en dat zal nog wel een tijdje zo blijven.quote:Op donderdag 29 juli 2021 14:18 schreef Scary_Mary het volgende:
Moet zeggen dat ik vroeger naar 4 nachten Pilsen en 4 nachten Cesky Krumlov geneigd zou hebben. Maar na een roadtrip die we echt te vol hadden gepland, is een vaste(re) standplaats toch wel beter bevallen. Zeker als je Cesky Krumlov gewoon wel mee kan pakken op die rijafstand. Desnoods rij je nog een dagje op en neer als het zo fantastisch is.
Wanneer gaan jullie?
Oh dat is al snelquote:Op donderdag 29 juli 2021 14:24 schreef UIO_AMS het volgende:
[..]
Maandag gaan we rijden. Andere delen van Tsjechië kunnen we ook bewaren voor een eventuele volgende reis. Het is een mooi land (wat ik tot nu toe gezien heb) en dat zal nog wel een tijdje zo blijven.
Ibis Praha Mala Strana vinkt veel van de boxjes aan. Ligt vlakbij een metro die direct naar het station gaat (weet alleen even niet meer of dat C was) en daarnaast vlakbij een tram die naar het centrum gaat en ook naar de burcht gaat.quote:Op zaterdag 31 juli 2021 11:00 schreef Erno-BE het volgende:
Heeft er iemand suggesties voor goede, strakke, moderne en vooral schone hotels in Praag voor maximaal ¤80/nacht voor één persoon met ontbijt en goede wifi? Hotel hoeft niet in het centrum te zitten, zolang het wel aan een metrolijn ligt en het liefste aan metrolijn C omdat die lijn rechtstreeks naar het centraal station gaat.
Als ik naar Praag ga dan is het bedoeling om met de trein via Nürnberg en Pilsen naar Praag te reizen.quote:Op zaterdag 31 juli 2021 17:51 schreef Redefine het volgende:
[..]
Ibis Praha Mala Strana vinkt veel van de boxjes aan. Ligt vlakbij een metro die direct naar het station gaat (weet alleen even niet meer of dat C was) en daarnaast vlakbij een tram die naar het centrum gaat en ook naar de burcht gaat.
Het was er zeer schoon, de bedden zijn zoals altijd bij Ibis erg goed. En de prijs ligt normaliter flink onder dat budget en dat is dan inclusief ontbijt. Wifi was toen gewoon erg goed en ontbijt ook prima.
Wat dan modern nog betreft, het is zeker geen oubollig hotel, maar niet per superstrak modern. Eigenlijk hetzelfde als bijna alle Ibis hotels.
Reis je overigens per trein naar/van Praag?
In het geval je van/naar Praag met het vliegtuig gaat, zit je namelijk ook nog gunstig met dat hotel. De metrolijn voert je namelijk (als je dus de tegenovergestelde kant op gaat) direct naar het busstation waarmee je naar het vliegveld komt.
Prima reis zo. In dat geval vervalt het laatste puntje. Maar verder zit je er dus direct vanaf het station. Daarna slechts een minuutje of vijf lopen naar het hotel. Nou ja, tenzij er een bommelding is in het winkelcentrum daar in die buurt is, zoals bij mij het geval wasquote:Op zaterdag 31 juli 2021 18:00 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Als ik naar Praag ga dan is het bedoeling om met de trein via Nürnberg en Pilsen naar Praag te reizen.
https://www.comforthotelpraguecityeast.com/en/quote:Op zaterdag 31 juli 2021 17:51 schreef Redefine het volgende:
[..]
Ibis Praha Mala Strana vinkt veel van de boxjes aan. Ligt vlakbij een metro die direct naar het station gaat (weet alleen even niet meer of dat C was) en daarnaast vlakbij een tram die naar het centrum gaat en ook naar de burcht gaat.
Het was er zeer schoon, de bedden zijn zoals altijd bij Ibis erg goed. En de prijs ligt normaliter flink onder dat budget en dat is dan inclusief ontbijt. Wifi was toen gewoon erg goed en ontbijt ook prima.
Wat dan modern nog betreft, het is zeker geen oubollig hotel, maar niet per superstrak modern. Eigenlijk hetzelfde als bijna alle Ibis hotels.
Reis je overigens per trein naar/van Praag?
In het geval je van/naar Praag met het vliegtuig gaat, zit je namelijk ook nog gunstig met dat hotel. De metrolijn voert je namelijk (als je dus de tegenovergestelde kant op gaat) direct naar het busstation waarmee je naar het vliegveld komt.
151 euro voor 1 persoons kamer of 167 euro voor 2 persoonskamer.quote:Op zondag 6 februari 2022 09:15 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
https://www.comforthotelpraguecityeast.com/en/
Ik had zelf nog dit hotel gevonden. Hele goede beoordelingen en toch een redelijk schappelijke prijs (¤320-¤360 voor 4 nachten met ontbijt).
Welk 4-sterrenhotel biedt vier nachten aan voor ¤ 151 inclusief ontbijt?quote:Op dinsdag 22 februari 2022 16:35 schreef bianconeri het volgende:
[..]
151 euro voor 1 persoons kamer of 167 euro voor 2 persoonskamer.
Voor 4 nachten.
Dus weet niet waar jij geboekt hebt, maar dat was dan aardig duur.
Voor 4 sterren is 151-167 euro echt goedkoop, zeker incl ontbijt.
Ik zie dit hotel aangeboden worden voor ¤ 256 voor vier nachten, eind juni.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 16:46 schreef iamredleader het volgende:
Ik zit in hotel Aida, 5 minuten lopen van de metro, heb nu vier nachten inc. ontbijt voor 140. Eenpersoonskamer.
Die in jouw link?quote:Op dinsdag 22 februari 2022 20:31 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Welk 4-sterrenhotel biedt vier nachten aan voor ¤ 151 inclusief ontbijt?
Zelezna Ruda vind ik wel leuk. Ceske Kubice heb ik ook mooi kunnen fietsen. Casino in Rozvadov pak ik altijd wel mee als ik in de buurt ben.quote:Op maandag 12 juli 2021 17:55 schreef UIO_AMS het volgende:
» Er is al 3747 dagen niet in dit topic gepost.
Tsja, wat doe je dan? Nieuw topic openen? Of dit ding een gigantische rotkick verkopen?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Een rotkick dan maar.
Vorig jaar zijn we in Oost-Duitsland, Boheems Zwitserland en een dagje Praag geweest en dat smaakte naar meer.
Dit jaar rijden we via Nürnberg naar het zuidwesten van Tsjechië om uiteindelijk via Pilsen weet terug te gaan naar Nederland. Heeft iemand nog aanraders voor dat deel van Tsjechië?
Eind juni zal meer toerist-seizoen zijn. Ik heb ook niet superlang van tevoren geboekt. Hoe dan ook, viersterren hier is nauwelijks driesterren in Nederland. Maar voor mij meer dan voldoende.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 20:35 schreef Erno-BE het volgende:
Ik zie dit hotel aangeboden worden voor ¤ 256 voor vier nachten, eind juni.
Ik ga nu nog niet naar Praag. Ik ga namelijk met de trein en ik hoop dat eind juni de mondneusmaskerverplichting in de trein in Duitsland/Tsjechië (gedeeltelijk) is afgeschaft. Ik heb driemaal Pfizer gehad dus 2G/3G, geen probleem voor mij.
Bedoel je met de laatste opmerking dat viersterren in CZ nauwelijks driesterren in NL is, meer het niveau qua voorzieningen of meer het niveau qua prijs?quote:Op dinsdag 22 februari 2022 21:25 schreef iamredleader het volgende:
[..]
Eind juni zal meer toerist-seizoen zijn. Ik heb ook niet superlang van tevoren geboekt. Hoe dan ook, viersterren hier is nauwelijks driesterren in Nederland. Maar voor mij meer dan voldoende.
Ja, in januari en februari 2023 kan ik prijzen van ¤165 voor vier nachten met ontbijt vinden, maar het heeft een reden waarom het dan zo goedkoop is. Verder gebruik ik de site van het hotel zelf om de prijzen te checken, geen booking.com ofzo.quote:
Voorzieningen en net zijn is over het algemeen wel iets minder dan in Nederland. Als je vier sterren in Tsjechië vergelijking met vier sterren in Nederland.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 21:33 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Bedoel je met de laatste opmerking dat viersterren in CZ nauwelijks driesterren in NL is, meer het niveau qua voorzieningen of meer het niveau qua prijs?
Ik keek in maart.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 21:43 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Ja, in januari en februari 2023 kan ik prijzen van ¤165 voor vier nachten met ontbijt vinden, maar het heeft een reden waarom het dan zo goedkoop is. Verder gebruik ik de site van het hotel zelf om de prijzen te checken, geen booking.com ofzo.
Ik noteer het alvast voor de volgende Tsjechië-reis. Afgelopen zomer zijn we na een weekend Nürnberg in de buurt van Pilsen gebleven. Een week lang het westen van Tsjechië met Pilsen als uitvalsbasis was geweldig. Op de terugweg nog een paar nachten in Paderborn gebleven. Aardig stadje wel.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 21:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Zelezna Ruda vind ik wel leuk. Ceske Kubice heb ik ook mooi kunnen fietsen. Casino in Rozvadov pak ik altijd wel mee als ik in de buurt ben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |