De Olympische Spelen komen er aan, en zoals altijd is voetbal ook weer een onderdeel van het evenement. Mannen en vrouwen spelen in drie weken een toernooi, waarbij er voor de mannen een leeftijdsgrens is tot en met 23 jaar + dat er 3 spelers ouder dan 23 mee mogen doen als dispensatie speler.
Het klinkt allemaal leuk en aardig, maar is er echt nog iets van eer of waarde er aan te behalen? Spelers willen erg toch nog graag voetballen, clubs willen juist dat belangrijke spelers voor de clubs kiezen. De FIFA erkent het niet helemaal officieel (want het staat niet op de kalender), maar wil wel weer een zo'n sterk mogelijk toernooi!
Hoe is uberhaupt de publieke belangstelling en animo? Voor het eerst leeft het echt in Nederland volgens mij omdat Oranje zich een keer heeft gekwalificeerd. Maar hangen we de vlaggen alweer uit zoals bij het EK?
Zou voetbal zich moeten continueren als Olympische Sport? Zo ja, in wat voor vorm? Gewoon de sterkst mogelijke selecties? Spelers tot 23 jaar? Competities globaal stil leggen?
Het zou op zich best een leuk toernooi kunnen zijn, zeker tot 23 jaar. Maar zorg dat alle competities minimaal pas een week na de finale van de OS beginnen, zorg dat elke speler die geselecteerd wordt en wil gaan ook daadwerkelijk kan gaan. Het is nu allemaal zo halfslachtig en vermoeiend dat er naar mijn mening weinig eer te behalen valt aan de OS.