abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_60027743
quote:
FIFA: "Clubs moeten onder 23-jarigen afstaan"

De FIFA, de internationale voetbalbond, heeft nogmaals benadrukt, dat clubs verplicht zijn hun sterren vrij te geven voor de Olympische Spelen in Peking. De voetballer onder de 23 jaar mogen door hun vaderland worden opgeroepen om mee te reizen naar de Olympische Spelen in China. De clubs mogen, mits de speler jonger is dan 23 jaar, het verzoek van de bondscoach van het Olympische team niet weigeren.

De FIFA liet de volgende verklaring noteren: "Rekeninghoudend met de belangrijkheid van de Olympische Spelen voor de gehele sportbeweging en voetbal in het bijzonder en op basis van de wettelijke regels van het voetbal, moeten spelers jonger dan 23 jaar door hun clubs worden vrijgegeven voor de Olympische Spelen. Dit is altijd zo geweest. Voor Peking 2008 gelden dezelfde regels."

De FIFA voegde nog toe: "Met betrekking tot de drie spelers, die 23 jaar of ouder zijn en worden geselecteerd door de bondscoach van het Olympische team, is de regelgeving ook duidelijk. Volgens de FIFA-regelgeving hoeven die clubs hun spelers niet vrij te geven. Hoewel het uitvoerende committé van de FIFA, bij een bijeenkomst op 14 maart, duidelijk heeft gemaakt, dat we graag zouden zien dat de spelers door de clubs worden vrijgegeven. Het is niet verplicht."

Deze uitspraken betekenen dat Ronaldinho niet persé door Barcelona hoeft te worden vrijgelaten voor de Olympische Spelen, terwijl Vincent Kompany, Diego en Ryan Babel wel door hun clubs zouden moeten worden gesteund in hun keuze om naar Peking af te reizen.
  vrijdag 11 juli 2008 @ 03:13:39 #27
123545 DatMeenJeNiet
Mike Mampuya till i die O+
pi_60034247
quote:
Kaka kan Spelen definitief vergeten
MILAAN - AC Milan heeft donderdag aan alle olympische onzekerheid rond sterspeler Kaka een einde gemaakt. De 26-jarige Braziliaan krijgt geen toestemming om deel te nemen aan de Zomerspelen in augustus in Peking.
afbeelding vergroten Kaka. FOTO EPA
Met een officiële mededeling op de website reageerde de Italiaanse clubleiding op ,,informatie’’ vanuit Brazilië dat Kaka alsnog door bondscoach Dunga zou worden opgeroepen.

Kaka, uitgeroepen tot beste voetballer van de wereld in 2007, maakte geen deel uit van de olympische selectie die Dunga eerder deze week bekendmaakte. Ronaldinho (28) behoort wel tot zijn ploeg voor Peking. De opstandige vedette van Barcelona heeft van zijn club eveneens te horen gekregen dat hij niet mag meedoen aan het olympisch toernooi. Hij wil zich echter niets aantrekken van dat veto.

De FIFA wees donderdag nog maar eens op de reglementen: spelers van 23 jaar of jonger moeten altijd door hun clubs worden vrijgegegeven voor olympische deelname. Wat betreft de drie oudere dispensatiespelers rekent de wereldvoetbalbond op een coulante houding van de clubs ,,in de geest van de olympische gedachte.’’
Was te verwachten, desondanks toch een aderlating voor het toernooi, al maakt het het misschien nu wel weer wat spannender.
  Moderator / Redactie Sport maandag 14 juli 2008 @ 21:59:27 #28
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_60107550
dit topic is ook thuis
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_60107653
Diego van Werder Bremen gaat ook niet meer.
pi_60130515
De Belgische selectie:

Doelmannen: Logan Bailly, Yves De Winter, Yves Ma-Kalambay

Verdedigers: Laurent Ciman, Sepp De Roover, Vincent Kompany, Landry Mulemo, Sébastien Pocognoli, Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen

Middenvelders: Marouane Fellaini, Faris Haroun, Maarten Martens, Vadis Odjidja Ofoe, Jeroen Simaeys en Anthony Vanden Borre.

Aanvallers: Moussa Dembele, Tom De Mul, Stijn De Smet, Roland Lamah, Kevin Mirallas en Giuseppe Rossini.

Daarvan vallen twee spelers definitief af, en nog eens twee anderen reizen mee als reservespelers.
pi_60135583
Giuseppe Rossini!
Voor de rest eeb aardige selectie. Geen gebruik gemaakt van de 3 spelers die ouder dan 23 mogen zijn?
pi_60141260
quote:
Op dinsdag 8 juli 2008 13:30 schreef -Vaduz- het volgende:
Bij Brazilie hadden ze Ronaldinho beter thuis kunnen laten ten faveure van een ervaren verdediger.
Ze hadden Alex mee moeten nemen...
Tijden gaan voorbij, maar de passie blijft!
Winnaar Serie A-toto 2008-2009
Ja, eind april 2007, de mooiste dag van heel m'n leven!
En daarom zing ik nu, bedankt Phillip Cocu!
pi_60142375
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 01:04 schreef Fides het volgende:
Giuseppe Rossini!
Voor de rest eeb aardige selectie. Geen gebruik gemaakt van de 3 spelers die ouder dan 23 mogen zijn?
Rossi heeft zich in Spanje goed ontwikkeld hoor. En Casiraghi heeft enkel Rocchi meegenomen als oudere speler.

[ Bericht 0% gewijzigd door -Vaduz- op 16-07-2008 16:51:06 ]
That's all folks!
pi_60143066
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 12:53 schreef -Vaduz- het volgende:

[..]

Rossini heeft zich in Spanje goed ontwikkeld hoor. En Casiraghi heeft enkel Rocchi meegenomen als oudere speler.
Jij hebt het over Rossi en niet over Rossini van Utrecht
Tijden gaan voorbij, maar de passie blijft!
Winnaar Serie A-toto 2008-2009
Ja, eind april 2007, de mooiste dag van heel m'n leven!
En daarom zing ik nu, bedankt Phillip Cocu!
pi_60147783
Hoeveel tijdsverschil is er eigenlijk tussen hier en peking?
Amsterdamse Football Club Ajax - Liverpool F.C.
pi_60147855
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 13:25 schreef dndiek het volgende:

[..]

Jij hebt het over Rossi en niet over Rossini van Utrecht
Inderdaad, da's nogal een verschil

En het verschil tussen hier en Beijing is zeven uur.
Real Madrid CF | Getafe CF | Rayo Vallecano de Madrid | Liverpool FC | Udinese Calcio
Winnaar Butragueño en Harry Been-awards 2007, 2008 en 2009
pi_60147897
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 13:25 schreef dndiek het volgende:

[..]

Jij hebt het over Rossi en niet over Rossini van Utrecht
Verdikkie, ik heb het niet over die ex-Utrecht speler maar typ de naam wel verkeerd.
That's all folks!
pi_60147932
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 16:50 schreef -Vaduz- het volgende:

[..]

Verdikkie, ik heb het niet over die van ex-Utrecht speler maar typ de naam wel verkeerd.
Maar je quote Fides die reageerde op de Belgische selectie (met Rossini)
Real Madrid CF | Getafe CF | Rayo Vallecano de Madrid | Liverpool FC | Udinese Calcio
Winnaar Butragueño en Harry Been-awards 2007, 2008 en 2009
  Trouwste user 2022 woensdag 16 juli 2008 @ 17:21:52 #40
7889 tong80
Spleenheup
pi_60148419
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 16:44 schreef GieJay het volgende:
Hoeveel tijdsverschil is er eigenlijk tussen hier en peking?
Uurtje of 6.

Dus de uitzendingen beginnen daar om 9 uur 's ochtends. Hier om 3 uur 's nachts.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_60148831
Ronaldinho heeft van AC Milan toestemming gekregen om met Brazilië naar de Spelen te gaan.
pi_60149284
Op 7 augustus kan je om 11u op VRT1 terecht voor de interland Brazilië - België, aansluitend (13u45) kan je op Nederland 1 de wedstrijd Nederland - Nigeria.
pi_60151774
tvp
All I need is for my man to live up to his role
Onwetendheid is zaligmakend (Nalby)
pi_60152051
quote:
Op woensdag 16 juli 2008 16:53 schreef WeebI het volgende:

[..]

Maar je quote Fides die reageerde op de Belgische selectie (met Rossini)
Dubbel in de fout, ik hou me wel stil nu.
That's all folks!
pi_60163065
quote:
Fel gevecht clubs om Olympiërs
Door SJOERD MOSSOU

ALKMAAR - Veel clubs willen hun spelers weghouden bij de Olympische Spelen. Het voetbaltoernooi in Peking zet een dikke streep door de plannen van trainers in de voorbereiding op het 'normale' seizoen.

FIFA-president Sepp Blatter hief vorige week streng zijn vinger, maar erg veel indruk heeft het gebaar niet gemaakt. Veel clubs vechten verbeten voor het behoud van hun spelers, kort voor de Olympische Spelen in Peking. Ook Ajax boog zich onlangs nog eens over de reglementen.

De Bundesligaclubs HSV en Werder Bremen lopen voorop in de strijd. HSV weigert de Belg Vincent Kompany vrij te geven, terwijl Werder de Braziliaanse spelmaker Diego thuis wil houden. Opvallend, omdat beide spelers binnen de reguliere leeftijdsgrens tot 23 jaar vallen.

Volgens de regels moeten die spelers gewoon worden afgestaan; slechts in het geval van dispensatiespelers kunnen clubs hun veto uitspreken. Althans, dat is de lezing van de FIFA en de nationale voetbalbonden. ,,Spelers tot 23 jaar moeten worden vrijgegeven voor een groot evenement als de Olympische Spelen,’’ meent Blatter.

HSV heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen om te toetsen of dat wel klopt. Volgens de Hamburgse club zijn de reglementen voor het Olympische voetbaltoernooi niet waterdicht, omdat het evenement niet is opgenomen op de officiële FIFA-speelkalender.

Sinds 1992 wordt clubs opgedragen hun spelers tot 23 jaar af te staan voor het Olympisch voetbaltoernooi. Vraag is nu alleen of die eis ook reglementair volledig is dichtgetimmerd, of dat het hier om ‘gewoonterecht’ gaat. Met andere woorden: zijn clubs ook daadwerkelijk strafbaar als ze hun spelers thuishouden? En zo ja, hoe luiden dan de sancties?

,,Wij willen dat Kompany gewoon in Hamburg blijft en denken in ons recht te staan,’’ stelde HSV-directeur Dietmar Beiersdorfer, na een gesprek met de speler zelf. De Belgische bondscoach Jean-François de Sart nam de verdediger echter ‘gewoon’ op in zijn definitieve selectie. Zoals Foppe de Haan dat met Ryan Babel deed, die – minder expliciet – vorige week door Liverpool onder druk werd gezet om thuis te blijven.

In Nederland heeft de KNVB met de clubs afgesproken dat alle (dispensatie)spelers beschikbaar zijn voor de selectie van De Haan, met uitzondering van de club die voorronde Champions League speelt, FC Twente. Zo gaf Ajax zonder dralen toestemming aan Emanuelson en Vermeer, terwijl Feyenoord dispensatiespeler Makaay en De Guzman afstaat.

Ajax bekijkt nog hoe de regels exact zijn omtrent buitenlandse spelers. Zo zou de Amsterdamse club de blessuregevoelige Belg Vermaelen het liefst thuishouden, net als miljoenenaankoop Sulejmani. De jonge Serviër is momenteel geblesserd, maar Ajax acht de kans aanwezig dat de snelle aanvaller toch wordt opgeroepen. De club besprak deze week de situatie met Vermaelen en is niet direct van plan de olympische droom van de verdediger te dwarsbomen. De club volgt de zaak Kompany wél met interesse.
pi_60174317
quote:
OS: Bradley, Adu, McBride en Altidore in selectie Team USA

SC Heerenveen-middenvelder Michael Bradley (foto, rechts) is opgenomen in de definitieve selectie van de Verenigde Staten voor de Olympische Spelen. Bradley behoort al ruim een jaar tot de gevestigde orde in de A-selectie en staat nadrukkelijk in de belangstelling van enkele clubs uit de Premier League.

Team USA is op zondag 10 augustus de tweede tegenstander van Nederland. Bekende namen in de selectie zijn die van Jozy Altidore, de aanwinst van Villarreal, voormalig kindsterretje Freddy Adu en Brian McBride. Die laatste is dispensatiespeler en kan de Spelen gebruiken als etalage nadat Fulham hem geen nieuw contract aanbood. (MA)

Olympische selectie Verenigde Staten
Doel: Brad Guzan (Chivas USA), Chris Seitz (Real Salt Lake)

Defensie: Patrick Ianni (Houston Dynamo), Michael Orozco (San Luis), Michael Parkhurst (New England Revolution), Nathan Sturgis (Real Salt Lake), Marvell Wynne (Toronto FC)

Middenveld: Freddy Adu (SL Benfica), Michael Bradley (SC Heerenveen), Maurice Edu (Toronto FC), Benny Feilhaber (Derby County), Stuart Holden (Houston Dynamo), Sacha Kljestan (Chivas USA), Danny Szetela (Brescia Calcio)

Aanval: Jozy Altidore (Villarreal), Charlie Davies (Hammarby IF), Brian McBride (geen club), Robbie Rogers (Columbus Crew)
  dinsdag 22 juli 2008 @ 22:38:11 #47
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 22 juli 2008 @ 22:45:11 #48
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_60282135
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_60283310
Robinho gaat niet, zo'n kerel van Sao Paolo (?) wel.
pi_60285609
Archie Thompson van Australië gaat mee. Die heeft nog steeds het wereldrecord punten maken in een officiële interland. Maakte er 13 in een 31-0 zege op Amerikaans Samoa. Dit is een internationale ster!
Thus, what is of supreme importance in war is to attack the enemy's strategy. - SUN TZU
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')