Van Nowlive:
Voor de liefhebbers van ’De Gouden Kooi’ is de televisietoekomst voorlopig veiliggesteld. De audities van een nieuwe serie staan op het punt van beginnen. De bedoeling is dat in september een nieuwe lichting vrijwilligers de villa in Eemnes gaat bewonen. De Gouden Kooi 2 zal vrijwel zeker via RTL te zien zijn.
„Ik denk dat we er in zijn geslaagd vernieuwende televisie te maken”, zei John de Mol vorige week over het door hem bedachte en geproduceerde programma.
Zo kun je ’De Gouden Kooi’ natuurlijk ook samenvatten.
Als u had gewild, kon u er onder meer getuige van zijn dat winnaar ’Terror Jaap’ zich nestelde in zijn eigen braaksel en dat bewoners een aanranding organiseerden.
Alle menselijke interacties waren óf agressief óf er werd juist op los gesekst.
Omdat we dat nog niet eerder zo zagen, kan John de Mol inderdaad spreken van vernieuwende televisie.
Terechte winnaar, trouwens, Terror Jaap.
Als je mensen laat acteren in een realityprogramma (gaat dat wel samen?), dan moet de meester in het splinternieuwe genre ook worden bekroond, nietwaar.
Petje af ook voor de casting. Hoe vind je zo iemand?
Net als alle vernieuwende tv-programma’s die niet voor het eerst zijn te zien, zal de Gouden Kooi 2 het weer ietsje moeilijker gaan krijgen dan De Gouden Kooi 1.
Het is even een vervelend klusje voor John de Mol, maar om opnieuw de titel ’vernieuwend’ te mogen dragen zal er toch iemand dood moeten. Gebeurt dat niet dan duiken ze onder de 400.000 kijkers. En dat is op een bepaalde manier ook dodelijk.
Dus, ik ben benieuwd. Het is kiezen of delen.
Even met De Mol meedenkend, zit daar een serieus probleem. Er is in één seizoen Gouden Kooi zoveel aan viezigheid, vunzigheid, verveling en verloedering weggegeven dat hernieuwd succes bijna letterlijk alleen nog met de dood kan worden bekocht.
Want anders dan CDA-Kamerlid Atsma steeds roept (laatst weer in ’Nova&rsquo, is ’De Gouden Kooi’ wel degelijk een succes. 400.000 dierentuinbezoekers is gewoon een doelgroep, hoor.
En een hele aantrekkelijke ook nog, met uitschieters naar een miljoen en anderhalf miljoen consumenten.
Wie valt voor Jaap leent ook bij Dirk, staat er bij ons thuis op een tegel.
Wat wil die Atsma trouwens toch steeds zeggen? Dat ’De Gouden Kooi’ een vreselijk programma is? Daar hebben we Joop Atsma niet voor nodig, om dat vast te stellen.
Bovendien: dat is míjn werk.
Zo langzamerhand worden de tv-optredens van Atsma net zo vervelend als het programma in kwestie zelf.
Terwijl het toch zo eenvoudig is: je moet jezélf gewoon het programma verbieden als je er last van hebt. En je kinderen goed in de gaten houden. Meer is er niet aan te doen.
Terror Jaap wil nu een talkshow: „Ik wordt de nieuwe Jensen”, voorspelde hij.
Gebodstip voor Atsma: Gij Zult Niet Kijken.
transcript
John de Mol: „Zeventig procent zegt het programma niet te willen. Als je kijkt naar eh de democratie in Nederland, dan denk ik dat je kunt zeggen dat tachtig procent in Nederland het CDA niet wil. Maar twintig procent wel en die worden gerespecteerd. En zo zou het ook met die dertig procent moeten zijn met...”
Joop Atsma: „Ja, maar vindt u het echt...”
De Mol: „...de afgelopen weken toch 1 tot 1,2 miljoen mensen, die naar dit programma kijken maar waar u kennelijk even aan voorbij gaat, meneer Atsma.”
Atsma: „Maar vindt u het echt normaal dat je mensen elkaar klappen laat geven in programma, dat je aanzet tot alle mogelijke dingen die we eigenlijk in de samenleving niet willen hebben, dat je dus aanzet tot...”
De Mol: „Nee, meneer Atsma, u moet eens een keer uit uw Haagse torentje komen...”
Atsma: „Dat je daar je geld in steekt, vindt u dat normaal? Ik vind het raar.”
De Mol: „Meneer Atsma, u moet eens een keer, u moet eens een keer... hallo? Mag ik nu ook even? Want u bent nu uitgepraat.”
Bron: Trouw
Alles wordt tussen de regels bepaald.