Is inderdaad te gek voor woorden, dat Bush kritiek durft te hebben op een derde wereld land over dit na het debacle met New Orleans...quote:Op dinsdag 6 mei 2008 10:18 schreef Basp1 het volgende:
Ik hoop voor de bevolking daar dat de hulp ook echt gaat aankomen en niet in de zakken van de junta verdwijnt.
Verder zag ik vannochtend op het nieuws mevrouw bush commentaar leveren op het bewind daar dat ze niet genoeg maatregelen genomen hadden. Toen dacht ik even aan een paar jaar geleden dat een westerse stad in een niet 3e wereld land van de kaart spoelde, en vroeg ik me af hoe dom iemand kan zijn om zulke kritiek te leveren. Als ze het in een 1e wereld land zelf niet eens fatsoenlijk kunnen regelen dan wel verwachten dat een 3e wereldland zijn evacuatie plannen, strom kelders en dijken op hoogte heeft.
Bush accepteerde in ieder geval wel hulp van buitenaf. Volgens mij heeft zelfs Cuba toen doktoren aangeboden en die zijn niet geweigerd omdat het van cuba afkomstig was maar omdat er genoeg doktoren waren al.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 18:31 schreef Blik het volgende:
[..]
Is inderdaad te gek voor woorden, dat Bush kritiek durft te hebben op een derde wereld land over dit na het debacle met New Orleans...
Het ging helemaal niet over het weigeren van hulp, het ging over de kritiek die vanuit amerika kwam dat men niet genoeg preventieve maatrgelen genomen had. Lezen lijkt soms echt een kunst te zijn.quote:Op woensdag 7 mei 2008 12:57 schreef FreedonNadd het volgende:
[..]
Bush accepteerde in ieder geval wel hulp van buitenaf. Volgens mij heeft zelfs Cuba toen doktoren aangeboden en die zijn niet geweigerd omdat het van cuba afkomstig was maar omdat er genoeg doktoren waren al.
Het argument is dus niet valide. New Orleans was idd een drama speciaal door de FEMA die het niet goed voor elkaar kreeg maar de Amerikanen weigerden iig geen hulp zoals de Junta nu wel doet.
bron?quote:Op woensdag 7 mei 2008 14:13 schreef -0- het volgende:
Er wordt inmiddels al gevreesd dat het dodental op gaat lopen tot 250.000.
Dat zou meer zijn als bij de Tsunami 3 jaar geleden.
http://www.news.com.au/story/0,23599,23658518-23109,00.htmlquote:But Larry Jagan, former BBC Asia affairs editor, says military sources put the fatalities around 30,000.
"This is the worst natural disaster that Burma has suffered in living memory. It's very much like Burma's tsunami,'' he told ABC Television.
"I fear the death toll could mount to something like a quarter of a million people.''
The people had no warning and most Burmese cannot swim so the majority of them would have drowned, Mr Jagan said.
"The death toll is only the tip of the iceberg,'' he said.
"The real problem is that we're talking about a mass homelessness, possibly in the millions of people in the delta and in Rangoon.''
Heb je daar een bron van?quote:Op woensdag 7 mei 2008 14:13 schreef -0- het volgende:
Er wordt inmiddels al gevreesd dat het dodental op gaat lopen tot 250.000.
Dat zou meer zijn als bij de Tsunami 3 jaar geleden.
quote:"Dodentol Myanmar kan oplopen tot 250.000"
De dodentol in Myanmar na de doortocht van de cycloon Nargis kan wel eens oplopen tot 250.000, terwijl miljoenen mensen dakloos achterblijven. Dat zegt Larry Jagan, voormalig Azië-correspondent voor de BBC. Daarmee zou Nargis zelfs een grotere ramp zijn dan de tsunami die op 26 december 2004 in 11 landen in Zuid-Oost Azië 225.000 slachtoffers eiste.
Vloedgolf
Het was trouwens, net als bij de tsunami van 2004, een vloedgolf van drieënhalve meter die door de cycloon werd opgewekt die veel meer doden eiste dan de storm Nargis zelf. De reuzengolf heeft de helft van de huizen in de laaggelegen dorpen weggevaagd.
Tipje van de ijsberg
"Dit is de grootste ramp sinds mensenheugenis in Myanmar", aldus Jagan. "De bevolking werd helemaal niet gewaarschuwd en aangezien het merendeel ervan niet kan zwemmen, lijkt het meer dan waarschijnlijk dat ze verdronken zijn. Die dodentol is overigens maar het tipje van de ijsberg. Het grootste probleem zijn de miljoenen mensen die nu dakloos achterblijven in Rangoon en de Irrawaddy delta."
Gruwelijk
Kyi Minn, van de internationale christelijke hulporganisatie World Vision, sprak met een ooggetuige. "Hij vertelde me over de totale verwoesting van huizen en wegen. Dode lichamen liggen gewoon op de weg of drijven in de rivieren", legt Minn uit aan ABC Television. "Het belangrijkste nu is dat we de wegen weer vrij kunnen maken, zodat de hulpgoederen in de getroffen gebieden kunnen geraken."
Hulp onderweg
Die hulpgoederen bereiken Myanmar ondertussen van over de hele wereld. Thailand heeft een vliegtuig met medische hulp en tenten gestuurd. Het Rode Kruis brengt dan weer voedsel aan.
Toch loopt niet alles van een leien dakje volgens Jagan. De Myanmarese authoriteiten zijn zo xenofoob dat ze internationale hulpverleners met moeite een visum kunnen krijgen. Amerikaanse hupverleners komen er al helemaal niet in. Buitenlandse helikopters of vliegtuigen zullen ze al zeker niet toelaten."
Wachten aan de grens
De hulpverleners zelf staan nog in groten getale werkeloos aan de grens te wachten op een visum. Een van de uitzonderingen is Worldvision Australia. Deze organisatie heeft al wel enkele visa ontvangen om de plaatselijke staf in Birma bij te staan. "Het is bijna nooit voorgekomen dat wij mensen mochten invliegen", stelt Tim Costello van Worldvision. "Het geeft wel aan hoe erg de situatie moet zijn."
In het getroffen gebied wonen 24 miljoen mensen. De VN hebben 10 miljoen dollar toegezegd en de EU 3 miljoen euro om te helpen.
Junta volhardt
"Het blijft de vraag hoe de junta met die buitenlandse hulp omgaat", stelt Aung Myo Min, een Birmese activist die jaren geleden naar Thailand vluchtte. "Ze luisteren nooit naar kritiek van de internationale gemeenschap, ze gaan gewoon door met het schenden van mensenrechten, ondanks alle sancties."
"Ze móéten internationale hulp toelaten, want ze kunnen de ramp absoluut niet aan, maar ze zijn tegelijkertijd bang voor buitenlanders. Zéker nu er zaterdag een referendum wordt gehouden. De afgelopen weken heeft het regime nauwelijks nog toeristenvisa afgegeven, bang als het was dat journalisten op zo'n visum het land zouden binnenkomen en stiekem verslag zouden doen van de wantoestanden."
Ondanks de grote ramp weigert de junta het omstreden referendum van 10 mei af te zeggen. Alleen voor de getroffen gebieden willen de autoriteiten uitstel tot 24 mei.
Rijstoogst compleet om zeep
De ramp kan langdurig sporen trekken in Birma. De zwaar getroffen Irrawaddy-delta is immers de "rijstkom" van Birma die het hele land van dit basisvoedsel voorziet. De boeren stonden op het punt van oogsten toen de cycloon alles platsloeg. De volgende rijstoogst laat zeker 4 à 5 maanden op zich wachten.
Volgens de minister van Informatie ligt er genoeg rijst in de opslagplaatsen. Maar het Wereldvoedselprogramma wacht al dagen op toestemming zijn magazijn in Rangoon met 800 ton rijst te openen.
De honderdduizenden slachtoffers moeten de eerste rantsoenen nog ontvangen. In de oude hoofdstad Rangoon moeten bewoners al een klein fortuin betalen voor een kilo rijst, een liter olie of een ei. Velen hebben hun toevlucht gezocht in kloosters en tempelcomplexen. (hlnsydney/sps)
We horen er zat over.quote:Op maandag 5 mei 2008 15:20 schreef -0- het volgende:
[..]
bron: www.hln.be
Vreselijke ramp voltrekt zich daar. We horen er echter niets over want die mensen boeit de westerse media blijkbaar niet, nee erg schijnt het enkel te zijn als er een orkaan over de US raast.
quote:Op maandag 5 mei 2008 15:20 schreef -0- het volgende:
Vreselijke ramp voltrekt zich daar. We horen er echter niets over want die mensen boeit de westerse media blijkbaar niet, nee erg schijnt het enkel te zijn als er een orkaan over de US raast.
Nou ik krijg toch meer mee over het komende huwelijk van de nederlandse kwijlballen zanger dan deze ramp.quote:Op woensdag 7 mei 2008 16:23 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ooit een krant opengeslagen of tv gekeken? Of is MTV de enige zender die op je toestel is ingeprogrammeerd? Is het je ontgaan dat Myanmar wordt bestuurd door een militair bewind dat liefst alle pottenkjkers ver weg houdt? Het is voor journalisten dus heel lastig om dat land in te komen en hun werk te doen. Sterker nog: zelfs hulpverleners worden aan de grens tegengehouden. Misschien luister/kijk ik naar de verkeerde zenders, maar ik zie toch echt al dagenlang aandacht voor deze ramp, op radio en tv.
Dit topic gaat dus nergens over. Maar ach, who cares...
Kan best lastig zijn, maar als een orkaan van cat. 2 de US nadert horen we dat al dagen in het nieuws met live verslagen en alles wat erbij hoort.quote:Op woensdag 7 mei 2008 16:23 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ooit een krant opengeslagen of tv gekeken? Of is MTV de enige zender die op je toestel is ingeprogrammeerd? Is het je ontgaan dat Myanmar wordt bestuurd door een militair bewind dat liefst alle pottenkjkers ver weg houdt? Het is voor journalisten dus heel lastig om dat land in te komen en hun werk te doen. Sterker nog: zelfs hulpverleners worden aan de grens tegengehouden. Misschien luister/kijk ik naar de verkeerde zenders, maar ik zie toch echt al dagenlang aandacht voor deze ramp, op radio en tv.
Dit topic gaat dus nergens over. Maar ach, who cares...
Klopt, er is dan ook nauwelijks materiaal om nieuws mee te maken, kunnen we hier in het westen weinig aan doen.quote:Op woensdag 7 mei 2008 16:30 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nou ik krijg toch meer mee over het komende huwelijk van de nederlandse kwijlballen zanger dan deze ramp.
Ik heb niet eens paraat welke zanger je bedoelt. Kennelijk kijk jij naar heel andere zenders dan ik.quote:Op woensdag 7 mei 2008 16:30 schreef Basp1 het volgende:
Nou ik krijg toch meer mee over het komende huwelijk van de nederlandse kwijlballen zanger dan deze ramp.
Frans Bauer. Hop.quote:Op woensdag 7 mei 2008 17:37 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik heb niet eens paraat welke zanger je bedoelt. Kennelijk kijk jij naar heel andere zenders dan ik.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |