Niet ALTIJD. Zwangere vrouwen betalen niets tijdens de zwangerschap en ook niet voor de bevalling, en kinderen ook niet.quote:Op maandag 12 mei 2008 03:01 schreef Musje456 het volgende:
[..]
Feit is, dat in Noorwegen je ALTIJD een eige bijdrage moet betalen bij de huisarts of het ziekenhuis. Pas als je 'geclassifieerd' bent als een pasient die langdurig medicijnen nodig hebt krijg je een speciale kaart waardoor je een korting krijgt op die eigen bijdrage. Kom je boven een bepaald bedrag per jaar, dan krijg je bezoeken aan de dokter of medicijnen gratis (wat ze hier noemen een blauw recept).
Je betaald hier standaard voor alles: tandarts controle, een røntgenfoto, erste hulp: altijd is er een eigen bijdrage die gewoonlijk ca 2,5 euro kost.
Wat ik nog steeds vaag vind is dat je een vast bedrag aan belasting betaald van je loon. In Nederland kan je zien wat is wat... hier niet... Het is gewoon een bedrag en hoe dat verdeeld wordt blijft een raadsel. Die vaste bijdrage heb je gewoon, tenzij je iets hebt wat langdurig is (zoals ik nu standaard aan bepaalde pillen vast zit: ik moet betalen (een lager bedrag) voor mijn medicijnen en doktersbezoeken tot ik tot een max per jaar misschien kom)
Sorry, ik bedoelde 25 euro...En dat betaal je dus voor elk doktersbezoek of ziekenhuisbezoek...quote:Op woensdag 14 mei 2008 22:48 schreef Fogel het volgende:
[..]
Niet ALTIJD. Zwangere vrouwen betalen niets tijdens de zwangerschap en ook niet voor de bevalling, en kinderen ook niet.
Ik weet niet waar je woont, maar 2.5¤ is ca 20NOK, en dat is wel heel erg laag voor een eigen bijdrage...
Wat maakt het uit of er 5 of 20% van je belasting naar post A of B gaat zolang je maar 30-40% kwijt bent in totaal. In Nederland ben je veel meer kwijt aan loonbelasting + alle sociale dingen die ze geen belasting noemen maar waar je niet onderuit kan. (maar dat is meer iets voor een ander topic)
Dokter en ziekenhuis worden door de staat geregeld, tandartsen (over het algemeen) niet vandaar dat de laatstgenoemden zo ontiegelijk duur zijn.quote:Op donderdag 15 mei 2008 23:48 schreef Musje456 het volgende:
[..]
Sorry, ik bedoelde 25 euro...En dat betaal je dus voor elk doktersbezoek of ziekenhuisbezoek...
Tandartscontrole is standaard 110 euro (en ja, ook als je zwanger bent)
Hier ben je dus meer dan 50% kwijt aan belasting over je loon, en je hebt geen idee waar dat naar toe gaat, dus ja: het maakt wel uit vind ik.
Je eigen bijdrage moet je zonder meer betalen bij elk dokters of ziekenhuis bezoek. Als je (zoals ik nu ben) een langdurig patient bent, krijg je korting, maar betaal je vengoed nog een evenredig deel tot een bepaald maximum. Ik ken de regels: ben zowel tandartspatient met teruggave hier geweest en nu inmiddels een langdurig patient bij de dokter. Neemt niet weg dat ik inmiddels meer kosten heb gehadquote:Op donderdag 15 mei 2008 23:56 schreef Fogel het volgende:
[..]
Dokter en ziekenhuis worden door de staat geregeld, tandartsen (over het algemeen) niet vandaar dat de laatstgenoemden zo ontiegelijk duur zijn.
Je bent maximaal 50% van je inkomen kwijt indien je meer dan 682.500NOK per jaar verdient en echt he-le-maal niets af kan trekken (als je alles na wil lezen kan je dat hier doen http://www.skatteetaten.no/upload/PDFer/L-ABC2007.pdf ... maar da's meer voor dit topic Belastingen in je nieuwe thuisland
Nee, waarom? Dit topic gaat toch over ziek zijn in het buitenland?quote:Op donderdag 15 mei 2008 23:56 schreef Fogel het volgende:
[..]
maar da's meer voor dit topic Belastingen in je nieuwe thuisland
Oei... had je wel het idee dat je, bij eventuele complicaties tijdens de bevalling, goed geholpen zou worden?quote:Op zondag 11 mei 2008 18:24 schreef Gaoxing het volgende:
Ach, what doesn't kill you.....
Owww, dat is nog een heel ander verhaalquote:Op woensdag 21 mei 2008 06:30 schreef femmeChantal het volgende:
Oei... had je wel het idee dat je, bij eventuele complicaties tijdens de bevalling, goed geholpen zou worden?
Wat een verhaal! Ik moet, ook als momenteel-niet-hormonaal-monsterquote:Op woensdag 21 mei 2008 11:49 schreef Gaoxing het volgende:
< knip>
Soms kun je gewoon niet alle mogelijke problemen bij voorbaat al oplossen. Ik denk (hoewel ik daar als hormonaal monster heel anders over dacht) dat dat een deel is van in het buitenland wonen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |