De pil voorkomt uberhaupt dat er een eisprong plaatsvindt. Géén eisprong = géén zwangerschap. Het maakt dan niet uit of je seks hebt wanneer je de pil slikt of niet. In ongeveer 1% van de pilcycli (1/100 maanden, ofwel 1 keer in de 8 jaar) vindt er tóch een eisprong plaats, maar doordat de pil ook op andere vlakken werkt blijft de kans op zwangerschap erg klein, ongeveer 0.01 - 0.03%.quote:Op donderdag 1 mei 2008 13:11 schreef ondeugend het volgende:
Ja de pil beschermt je ook in de stopweek.
Staat ook gewoon in je bijsluiter.
Maar dat klopt toch niet, want zodra je de pil vergeet ben je 8 (?) dagen ervoor en 8 (?) dagen erna nog 'vatbaar' voor zwangerschap. Toch?quote:Op donderdag 1 mei 2008 13:24 schreef starla het volgende:
[..]
De pil voorkomt uberhaupt dat er een eisprong plaatsvindt. Géén eisprong = géén zwangerschap. Het maakt dan niet uit of je seks hebt wanneer je de pil slikt of niet. In ongeveer 1% van de pilcycli (1/100 maanden, ofwel 1 keer in de 8 jaar) vindt er tóch een eisprong plaats, maar doordat de pil ook op andere vlakken werkt blijft de kans op zwangerschap erg klein, ongeveer 0.01 - 0.03%.
Neenquote:Op donderdag 1 mei 2008 15:51 schreef addict.for.dramatics het volgende:
[..]
Maar dat klopt toch niet, want zodra je de pil vergeet ben je 8 (?) dagen ervoor en 8 (?) dagen erna nog 'vatbaar' voor zwangerschap. Toch?
Dat heeft ermee te maken dat de kans dan een stuk groter is dat er een eisprong plaats gaat vinden. Met alle gevolgen van dien.quote:Op donderdag 1 mei 2008 15:51 schreef addict.for.dramatics het volgende:
[..]
Maar dat klopt toch niet, want zodra je de pil vergeet ben je 8 (?) dagen ervoor en 8 (?) dagen erna nog 'vatbaar' voor zwangerschap. Toch?
Dat doet ze jou gelovenquote:Op vrijdag 2 mei 2008 04:10 schreef Peter.Petrelli het volgende:
Ook als je WEL de pil slikt kan je toch zwanger worden!![]()
Kans is heeeeeel klein! Maar het gebeurd!![]()
Zo is mijn vriendin zwanger geworden!![]()
Gelukkig ken ik mijn vriendin beter dan jij dat doet!quote:PeeJay1980 schreef:
Dat doet ze jou geloven
En hier ook nog serieus op reagerenquote:Op zaterdag 3 mei 2008 04:05 schreef Peter.Petrelli het volgende:
[..]
Gelukkig ken ik mijn vriendin beter dan jij dat doet!
Voor het eerst dat ik een onderscheid zie in het aantal pillen dat de vrouw vergeet en helemaal dat 1 pil vergeten niet erg is. Zou ik toch niet op gokken. Hoe komt het dat dit verschilt met het advies wat bv in de bijsluiter staat?quote:Op donderdag 1 mei 2008 15:52 schreef starla het volgende:
[..]
Neen
[ afbeelding ]
En ik bedoelde ook een 'normale' pilcyclus. Kijk, als je elke week 5 pillen vergeet dan gaat mijn verhaal natuurlijk niet op. In jouw OP had je het ook niet over of je zwanger kon worden als je pillen vergeten was in te nemen, maar over of je ten tijde van een 'normale' pilcyclus zwanger kon worden in de stopweek.
Ik heb het uit de NHG-standaarden, maar als ik doorlink krijg ik ook een ander verhaal. In week 1 moet je sowieso extra anticonceptie overwegen bij het vergeten van de pil.quote:Op donderdag 8 mei 2008 00:36 schreef RemCOW het volgende:
[..]
Voor het eerst dat ik een onderscheid zie in het aantal pillen dat de vrouw vergeet en helemaal dat 1 pil vergeten niet erg is. Zou ik toch niet op gokken. Hoe komt het dat dit verschilt met het advies wat bv in de bijsluiter staat?
Soms is de waarheid te pijnlijk, dat snap ik wel hoorquote:Op zaterdag 3 mei 2008 04:05 schreef Peter.Petrelli het volgende:
[..]
Gelukkig ken ik mijn vriendin beter dan jij dat doet!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |