Tuurlijk kan dat, en is ook prima, alleen van iemand met een gymnasium opleiding kan je toch wel verwahten dat die precies weet wat ie wil? Dus of journalistiek, of financieel. "Iets" bij de tv willen doen is meer voor 12 jarige meisjes.quote:Op vrijdag 11 april 2008 23:04 schreef JaapLiekefan het volgende:
dus iemand met gymnasium kan niet bij de televisie willen werken? en waarom dan wel niet?
Misschien wel, maar op de universiteit heb je vaak ook de mogelijkheid om een of meerdere stages te doen. Zeker voor de functie van redacteur kan een iets inhoudelijker vooropleiding (politicologie, geschiedenis, media & cultuur) nuttig zijnquote:Op zaterdag 12 april 2008 17:49 schreef lienelien het volgende:
als je producent/redacteur wil worden in hbo zeker wel een betere basis, aangezien je juist praktische dingen gaat doen..
kan idd nuttig zijn, maar dan mis je nog een belangrijk gedeelte wat je een goed redacteur maakt. En op de universiteit loop je meestal geen/minder stage dan op HBOquote:Op zaterdag 12 april 2008 17:52 schreef Asile het volgende:
[..]
Misschien wel, maar op de universiteit heb je vaak ook de mogelijkheid om een of meerdere stages te doen. Zeker voor de functie van redacteur kan een iets inhoudelijker vooropleiding (politicologie, geschiedenis, media & cultuur) nuttig zijn
Als universitair student heb je legio mogelijkheden om buiten studie dan wel stage ervaring op te doen als redacteur. Geschiedenisstudenten worden niet bij de VARA of Elsevier aangenomen omdat ze geschiedenis hebben gestudeerd, maar omdat ze naast hun studie bij studentenbladen actief zijn geweest. Ik denk dat zulke nevenactiviteiten uiteindelijk belangrijker zijn dan een stage van enkele maanden.quote:Op zaterdag 12 april 2008 19:14 schreef lienelien het volgende:
kan idd nuttig zijn, maar dan mis je nog een belangrijk gedeelte wat je een goed redacteur maakt. En op de universiteit loop je meestal geen/minder stage dan op HBO![]()
Op HBO loop je meestal juist minimaal 1x20 weken en vaak ook nog 1x10 weken ergens stage, en soms nog tijdens je studie traineeships.
En als je geschiedenis gaat studeren zien ze je al aankomen op de redactie van een willekeurig programma; je hebt geen idee hoe je televisie maakt, en er is in de mediawereld ook echt niet 'even tijd' om je uit te leggen hoe alles werkt
Op de universiteit is er zeker wel ruimte voor een stage, alleen deze is niet verplicht. Tijdens mijn bachelorfase heb ik 3 maanden fulltime stage gelopen, en nu in mijn master ga ik weer een stage van 3 maanden doen, overigens beide bij televisieproductiebedrijven.quote:Op zaterdag 12 april 2008 19:14 schreef lienelien het volgende:
[..]
kan idd nuttig zijn, maar dan mis je nog een belangrijk gedeelte wat je een goed redacteur maakt. En op de universiteit loop je meestal geen/minder stage dan op HBO![]()
Op HBO loop je meestal juist minimaal 1x20 weken en vaak ook nog 1x10 weken ergens stage, en soms nog tijdens je studie traineeships.
En als je geschiedenis gaat studeren zien ze je al aankomen op de redactie van een willekeurig programma; je hebt geen idee hoe je televisie maakt, en er is in de mediawereld ook echt niet 'even tijd' om je uit te leggen hoe alles werkt
Dat bedoelde ik inderdaad ook, dat je het niet verplicht moet doen, maar natuurlijk is er de mogelijkheidquote:Op zaterdag 12 april 2008 19:46 schreef Asile het volgende:
[..]
Op de universiteit is er zeker wel ruimte voor een stage, alleen deze is niet verplicht. Tijdens mijn bachelorfase heb ik 3 maanden fulltime stage gelopen, en nu in mijn master ga ik weer een stage van 3 maanden doen, overigens beide bij televisieproductiebedrijven.
Schrijfvaardigheden vind ik meer iets wat je moet kúnnen en niet zo zeer kan leren. Zeker wel te verbeteren, maar het moet je wel liggen, een soort van talent. In het geval van NOVA bv heb je gelijk ja, maar ik denk toch dat een student als ik (mediaproductie HvA, minor redactie- en productie van televisie) eerder binnenkomt in het televisiewereldje en zich niet hoeft te verdedigen waarom je per se bij televisie wil werken. Ook denk ik dat universitaire studenten wat meer extra curriculaire activiteiten op hun cv moeten hebben staan omdat ze vrijwel alleen droge stof krijgen en weinig praktijk. Maar dat is mijn visie. En MEM is dan ook gewoon een beetje poep, dat kunnen runners worden ja.quote:Welk 'gedeelte wat je tot een goed redacteur maakt' mis je dan op de universiteit? De research- en schrijfvaardigheden die je daar opdoet, zijn van een hoger niveau dan op het HBO. Verder is het maken van een televisieprogramma toch echt alleen maar goed te leren in Hilversum/Aalsmeer. Bij NOVA hebben ze denk ik liever iemand die politicologie heeft gestudeerd en bij Andere Tijden liever een historicus dan iemand met HBO media- en entertainmentmanagement. Die laatste zal eerder worden aangenomen bij de productie dan bij de redactie.
Ik heb een bachelor media en cultuur en doe nu de master film- en televisiewetenschap.quote:Op zaterdag 12 april 2008 19:53 schreef lienelien het volgende:
[..]
Dat bedoelde ik inderdaad ook, dat je het niet verplicht moet doen, maar natuurlijk is er de mogelijkheid
Maar welke studie en welke master doe je dan?
[..]
Schrijfvaardigheden vind ik meer iets wat je moet kúnnen en niet zo zeer kan leren. Zeker wel te verbeteren, maar het moet je wel liggen, een soort van talent. In het geval van NOVA bv heb je gelijk ja, maar ik denk toch dat een student als ik (mediaproductie HvA, minor redactie- en productie van televisie) eerder binnenkomt in het televisiewereldje en zich niet hoeft te verdedigen waarom je per se bij televisie wil werken. Ook denk ik dat universitaire studenten wat meer extra curriculaire activiteiten op hun cv moeten hebben staan omdat ze vrijwel alleen droge stof krijgen en weinig praktijk. Maar dat is mijn visie. En MEM is dan ook gewoon een beetje poep, dat kunnen runners worden ja.
Maar hier helpen we TS eigenlijk niet zo mee, ik denk dat we beter aan hem/haar (?) kunnen overlaten of hbo of uni de voorkeur heeft
dat is precies wat ik hierna wil gaan doenquote:Op zaterdag 12 april 2008 20:06 schreef Asile het volgende:
[..]
Ik heb een bachelor media en cultuur en doe nu de master film- en televisiewetenschap.
Waarom is dat zo belangrijk om te weten?quote:Op zaterdag 12 april 2008 21:50 schreef JaapLiekefan het volgende:
hoe is de verdeling eigenlijk van jongens/meisjes op hbo mem?
in welk decenium is jouw mentor blijven hangen? ik dacht dat we anno 2008 wel een beetje af waren van dit-is-een-jongens-opleiding en dit-is-een-meisjes-opleiding. Als jij denkt een studie te hebben gevonden die aansluit bij je intresses en je in de richting stuurt waar je later in wil gaan werken, wat boeit het dan hoeveel % mannen of vrouwen er in zittenquote:Op zaterdag 12 april 2008 22:36 schreef JaapLiekefan het volgende:
mijn mentor dacht dat het opleiding voor vrouwen is. ik ben dus man.
quote:Op zaterdag 12 april 2008 22:52 schreef JaapLiekefan het volgende:
want eerlijk gezegd zie ik het niet zitten om als enigste jongen daar te zitten..
sjezus man, als je daar de keuze voor je toekomstbasis vanaf laat hangen dan zou ik helemaal nog maar niet gaan studeren en eerst een jaartje gaan reizen of werken. Beetje volwassen worden.quote:Op zaterdag 12 april 2008 22:52 schreef JaapLiekefan het volgende:
ja, dat is zo... maar heeft iemand een idee hoe dat zit? want eerlijk gezegd zie ik het niet zitten om als enigste jongen daar te zitten..
Precies. Daarnaast kun je met vrijwel alle opleidingen bij de televisie terecht komen. Kijk maar eens naar de cv's van presentatoren van nu. Sommigen hebben MBO anderen HBO of WO of zelfs helemaal niets. Je moet alleen meestal wel lagerop beginnen. Bij lokale televisieomroepen dus.quote:Op zaterdag 12 april 2008 19:33 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Ik denk dat zulke nevenactiviteiten uiteindelijk belangrijker zijn dan een stage van enkele maanden.
quote:Op zondag 13 april 2008 09:55 schreef Scaurus het volgende:
En die blonde MILF die eerst bij RTL4 zat maar nu bij die ouderenomroep deed geschiedenis.
Mijn 'idool' Charles Groenhuijsen trouwens ook.quote:Op zondag 13 april 2008 09:55 schreef Scaurus het volgende:
En die blonde MILF die eerst bij RTL4 zat maar nu bij die ouderenomroep deed geschiedenis.
die mensen werken allemaal vóór de schermen en TS wil niet gaan presenteren, maar juist redactie/productiequote:Op zondag 13 april 2008 09:50 schreef Knevelt het volgende:
Waar Sacha de Boer () bijvoorbeeld communicatiewetenschappen heeft gestudeerd, heeft Barbara Barend in Texas Business Administration zitten studeren, terwijl Andries Knevel zijn studie Theologie toen al lang afhad. Die ging toen op de EO met Thijs van den Brink (HBO Journalistiek in Ede) een programma presenteren, terwijl Tom Egberts (HBO Journalistiek in Utrecht) verslaggaf van de Champions League wedstrijd PSV Eindhoven - AC Milan.
Om maar even aan te geven dat je er met heel veel studie terecht kunt komen.)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |