1 |
1 |
1 2 3 4 5 | en =INDEX(Historie!K:K,VERGELIJKEN(9.9E+307,Historie!K:K)) |
9.9E is ook een manier om een getal weer te geven. Als je ipv 9.9E het celnummer invoert (=A1 bijvoorbeeld) werkt het welquote:Op maandag 2 juni 2008 13:39 schreef beertenderrr het volgende:
DaFan, de formules werken nuhet enige wat er nog aangepast moest worden is dat de , een ; wordt en 9.9E heb ik 9 van gemaakt, omdat hij deze niet pakte, maar dit zijn details
Heel erg bedankt iig, je hebt me hier enorm mee geholpen
sorry, had jouw code niet gelezen.quote:Op maandag 2 juni 2008 14:32 schreef DaFan het volgende:
Nee qu63 het gaat er juist om dat MATCH naar het grootst mogelijke getal gaat zoeken, waardoor hij de laatste gevulde cel opzoekt in de range. Lees het artikel http://www.grbps.com/Excel7.pdf maar eens.
Als je alleen iets zoekt met MATCH, dien je natuurlijk wel een referentie aan te geven naar je zoekwaarde.
1 |
Tekstveld van maken is gelukt, bedankt ervoorquote:Op woensdag 4 juni 2008 09:07 schreef Xcalibur het volgende:
Volgens mij moet je er dan een tekstveld van maken, of een single quote ' voor zetten ofzo?
Als de rente periodiek uitgekeerd wordt, zul je hier de inleg mee moeten verhogen. En als de rente tussentijds wijzigt, zul je een rentetabel moeten aanmaken waarnaar je kunt verwijzen om de juiste rente in een periode uit te rekenen.quote:Op woensdag 4 juni 2008 08:51 schreef Xcalibur het volgende:
Ik heb het (voorlopig) als volgt opgelost, ik weet alleen niet zeker of dit nou klopt....
[ code verwijderd ]
Waarbij:
D3 = inleg
E3 = rentepercentage
C3 = begindatum
De einddatum is dus 31-12-2008. De DAGEN360 rekent het verschil tussen 2 datums uit, waardoor ik dus +1 moet doen om de begindatum zelf mee te tellen. Het aantal dagen wordt gedeeld door 360, zodat ik een percentage heb die ik met de inleg * rentepercentage vermenigvuldig.
Hierbij ga ik er dus vanuit dat de rente iedere dag dezelfde waarde heeft, volgens mij is dat niet het geval?
Ik kan zo in ieder geval geen rekening houden met rente die per kwartaal wordt uitgekeerd ofzo....
Tips zijn welkom
De rente wijzigt niet tussentijds, dus dat is makkelijkquote:Op woensdag 4 juni 2008 09:18 schreef ManAtWork het volgende:
Als de rente periodiek uitgekeerd wordt, zul je hier de inleg mee moeten verhogen. En als de rente tussentijds wijzigt, zul je een rentetabel moeten aanmaken waarnaar je kunt verwijzen om de juiste rente in een periode uit te rekenen.
Het kan dus zijn dat je de renteberekening in twee (of meer) stappen moet doe omdat de inleg wijzigt of het rentepercentage is aangepast.
Da's ook logisch omdat je geen kolom 'datum' hebt. Dan kan daar natuurlijk ook niet op worden gesorteerd.quote:Op woensdag 4 juni 2008 12:01 schreef dwnick het volgende:
Bedankt! inderdaad is een draaitabel de oplossing:
Kan daar echter het volgende ook mee? -->
ordernr.....maand........jaar..........bedrag......maand.....jaar........bedrag.
................factuur 1....factuur 1.....fact 1........fact. 2....fact. 2.....factuur 2
10.............1............... 2008..........10,- ...........3........... 2008...........20,-
12.............5................2008..........22,-........... 6............2008...........30,-
enz.
Deze staan nu in een draaitabel, maar kan ik ergens aangeven welke datum op welke kolom van toepassing is? Nu wordt alles neergezet in de maand van de eerste factuur, terwijl dit gesplits moet worden..
Is dit volledig genoeg omschreven?
Alvast bedankt!
Ja, in principe wel.quote:Op woensdag 4 juni 2008 12:17 schreef Xcalibur het volgende:
[..]
De rente wijzigt niet tussentijds, dus dat is makkelijk
Klopt de rente wel zoals ik die nu uitreken, er van uitgaande dat dit alleen aan het einde van het jaar uitgekeerd wordt?
De datum heb ik omgezet in een maand + jaar notatie. Die staan er wel in en daar moet op gesorteerd worden.quote:Op woensdag 4 juni 2008 12:29 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Da's ook logisch omdat je geen kolom 'datum' hebt. Dan kan daar natuurlijk ook niet op worden gesorteerd.
Als je dat wel wilt, zul je een kolom moeten toevoegen.
Rentepercentage x aantal dagen x hoofdsom / 360 dagen (of 365 dagen)quote:Op woensdag 4 juni 2008 13:07 schreef Xcalibur het volgende:
Narekenen lukt pas als ik weet hoe de berekening in elkaar zit
Dus je hebt wel een datum-kolom?quote:Op woensdag 4 juni 2008 13:18 schreef dwnick het volgende:
[..]
De datum heb ik omgezet in een maand + jaar notatie. Die staan er wel in en daar moet op gesorteerd worden.
03-06-2008=.. maand....6
......................... jaar....2008
Het probleem is dat excel de eerst kolom van de maand + jaar notatie gebruik voor alle facturen. Hoe kan ik dit voorkomen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |