bron: De Telegraafquote:AMSTERDAM - Agenten in de Amsterdamse Diamantbuurt zijn met de dood bedreigd door leden van een criminele Marokkaanse jeugdbende.
De dienders werden met naam en toenaam aangesproken en te verstaan gegeven zich niet met de activiteiten van de jongeren te bemoeien.
„Maar niemand komt aan mijn mensen, en diegene die dat wel doet en doodsbedreigingen uit pakken we,” briest commissaris Leen Schaap. „We hadden de groep al in het vizier en hebben gisteren met de laatste twaalf arrestaties nu de hele bende achter slot en grendel gezet.
Dat betekent dat we de laatste tijd in totaal 28 jongeren in de leeftijd van 15 tot 25 jaar van straat hebben gehaald.”
Schaap zegt dat bewijsmateriaal wordt verzameld om de groep aan te pakken als criminele organisatie. „De hele handel en wandel van deze jonge mannen heeft niets meer te maken met activiteiten die normaal gesproken door een jeugdbende worden uitgevoerd zoals auto-inbraken en zakkenrollerij.
Deze gasten hielden zich bezig met grootschalige drugshandel en gewelddadige gewapende overvallen,” aldus de geschrokken Schaap.
De groep opereerde voornamelijk vanuit de Diamantbuurt, waar de jongeren zich onaantastbaar waanden en de buurt volledig terroriseerden.
„Ze stonden altijd in de omgeving van het Smaragdplein en de leider van de club, de 22-jarige Oman el H. zorgde ervoor dat iedereen zijn klusje deed. Hij kon vorige week worden opgepakt na een mislukte overval in Nijmegen,” aldus de onderzoeksleider.
Schaap zegt verder dat van alle opgepakte gasten de financiële huishouding onder de loep genomen gaat worden. „Iedere euro die ze aan hun criminele activiteiten hebben verdiend moeten ze terugbetalen.
Er moet een duidelijk signaal uitgaan van deze actie en andere jongeren moeten zien dat misdaad niet loont als de verdachten straks als ridder te voet vrij komen.”
Na de aanhoudingen is ook op veel plaatsen huiszoeking verricht. Daarbij werden veel goederen in beslag genomen waaronder harddrugs, geld en diverse elektronische apparatuur. Voorafgaand aan de aanhoudingen is een breed onderzoek ingesteld naar de feiten en de persoonlijke omstandigheden van de verdachten.
Vanuit de zogenoemde ketenaanpak wordt daarom niet alleen naar de strafrechtelijke afdoening gekeken maar ook naar het voorkomen van herhaling. Partners als Openbaar Ministerie, stadsdeel Oud Zuid maar ook buurtbewoners, jongerenwerk, woningcorporaties en scholen werken hierin nauw samen.
De politiek? Die maakt wetten. De criminelen overtreden wetten. En de politie pakt ze op. Zo gaat dat.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:09 schreef GewoneMan het volgende:
groep van 28 jongeren die varieeren in leeftijd van 15 tot 25 jaar. benieuwd wat de politiek hiertegen gaat doen behalve een bakkie thee scoren.
Klinkt als een goede aanpak van de politiequote:wat vinden de fokkers ervan?
Als de politiek zich er nu eens tussenweg houdt, de minderjarigen uit huis geplaatst worden en op een internaat gaan leren hoe het hoort, de volwassenen een flinke douw krijgen en eens een keer echt gestraft worden voor wat ze hebben gedaan dan denk ik dat er een probleem minder is, misschien een beetje naief maar ik vind dat als je zo nodig lid wil zijn van een criminele organisatie en dan ook nog eens bedreigingen uit tegen de politie je een heropvoeding nodig hebt, en dan niet een paar uurtjes schoffelen maar de gedupeerden schadeloos stellen, en verantwoording nemen voor je daden.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:09 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
bron: De Telegraaf
groep van 28 jongeren die varieeren in leeftijd van 15 tot 25 jaar. benieuwd wat de politiek hiertegen gaat doen behalve een bakkie thee scoren.
wat vinden de fokkers ervan?
ja dat zou je zeggen als het niet een incident was, het is echter geen incident en daarom vind ik dat de politiek moet ingrijpen (niet specifiek in deze kwestie maar in het algemeen over marokanen die stelselmatig dit land misbruiken)quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:18 schreef soylent het volgende:
De politiek? Die maakt wetten. De criminelen overtreden wetten. En de politie pakt ze op. Zo gaat dat.
absoluut, alleen vrees ik dat ze snel weer op vrije voeten zijnquote:Klinkt als een goede aanpak van de politie
Politie heeft mooie dromen....quote:Schaap zegt verder dat van alle opgepakte gasten de financiële huishouding onder de loep genomen gaat worden. „Iedere euro die ze aan hun criminele activiteiten hebben verdiend moeten ze terugbetalen.
dat zou geen kwaad kunnen om het zachtjes uit te drukken...quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:21 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Als de politiek zich er nu eens tussenweg houdt, de minderjarigen uit huis geplaatst worden en op een internaat gaan leren hoe het hoort, de volwassenen een flinke douw krijgen en eens een keer echt gestraft worden voor wat ze hebben gedaan dan denk ik dat er een probleem minder is, misschien een beetje naief maar ik vind dat als je zo nodig lid wil zijn van een criminele organisatie en dan ook nog eens bedreigingen uit tegen de politie je een heropvoeding nodig hebt, en dan niet een paar uurtjes schoffelen maar de gedupeerden schadeloos stellen, en verantwoording nemen voor je daden.
Het probleem is, en de politie erkent dat ook, dat 't knap lastig is om draaideurcriminelen aan te pakken zonder jezelf in de voet te schieten. Je kunt ze wel in de bajes gooien, maar daar leren ze pas echt hoe ze een crimineel worden. Boetes? Van een kale kip kun je niet plukken. Etcetera.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:22 schreef GewoneMan het volgende:
absoluut, alleen vrees ik dat ze snel weer op vrije voeten zijn
Dan krijg je dus weer verschillende straffen/behandelingen van verschillende groepen, laat de politiemacht en justitie gewoon zijn werk doen en sluit deze mensen een poos op en houd ze als ze dan weer vrij zijn een poos goed in de gaten middels de reclassering, het is tenslotte niet niks wat ze hebben geflikt, pak iedereen die dit soort activiteiten ontplooit goed aan en zorg dat er een vervolgtraject is, gelijke monnikken gelijke kappen, wil je niet zoals het hoort dan moet je daar de gevolgen van ondervinden, en dan niet lopen zeuren dat het om marokkanen gaat maar gewoon strafbare feiten aanpakken.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:22 schreef GewoneMan het volgende:
ja dat zou je zeggen als het niet een incident was, het is echter geen incident en daarom vind ik dat de politiek moet ingrijpen (niet specifiek in deze kwestie maar in het algemeen over marokanen die stelselmatig dit land misbruiken)
Dat zal zeker zo zijn als de politiek er zich mee gaat bemoeien, als Den Haag erover gaat debateren en plannen gaat bedenken dan zijn ze volgend jaar nog niet klaar, genoeg met die speciale behandeling, het gaat hier om een groep mannen/jongens die willens en wetens een bende hebben opgericht en gezamelijk een buurt hebben geterroriseerd, overvallen gepleegd en in drugs gehandeld, je maakt mij niet wijs dat er geen Nederlandse jongens zijn diezulke dingen doen en dat daar dan wel kamervragen over worden gesteld, wat je achtergrond ook is dit soort dingen moeten gewoon harder aangepakt worden.quote:absoluut, alleen vrees ik dat ze snel weer op vrije voeten zijn
Hoeveel van deze criminelen hebben een dubbele nationaliteit. Dan is er namelijk nog een gepaste straf mogelijk.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:26 schreef gronk het volgende:
[..]
Het probleem is, en de politie erkent dat ook, dat 't knap lastig is om draaideurcriminelen aan te pakken zonder jezelf in de voet te schieten. Je kunt ze wel in de bajes gooien, maar daar leren ze pas echt hoe ze een crimineel worden. Boetes? Van een kale kip kun je niet plukken. Etcetera.
precies de reden waarom de politiek zich erover moet buigen. het betreft hier marokanen en als ze gewoon normaal hun ding doen binnen de wet is dat prima als ze draaideur crimineel willen zijn dan zeg ik gebruik dat dubbele paspoort en stuur ze naar marokko het americaanse 3 strikes and your out zou hier heel goed kunnen werken. alleen dan niet zoals in de VS levenslang de bak in maar gewoon uitzetten naar marokko. (en nee een pakje kouwgom stelen telt niet maar mishandeling, verkrachting en overvallen enz enz wel)quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:26 schreef gronk het volgende:
[..]
Het probleem is, en de politie erkent dat ook, dat 't knap lastig is om draaideurcriminelen aan te pakken zonder jezelf in de voet te schieten. Je kunt ze wel in de bajes gooien, maar daar leren ze pas echt hoe ze een crimineel worden. Boetes? Van een kale kip kun je niet plukken. Etcetera.
allemaal het zijn marokanen die kunnen hun paspoort niet afstaan al zouden ze het willenquote:Op dinsdag 8 april 2008 16:33 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Hoeveel van deze criminelen hebben een dubbele nationaliteit. Dan is er namelijk nog een gepaste straf mogelijk.
maar wij kunnen ze wel de Nederlandse nationaliteit afpakken, immers ze worden niet statenloos daardoor. Lijkt me een prima optie.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:35 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
allemaal het zijn marokanen die kunnen hun paspoort niet afstaan al zouden ze het willen
als er geen heil in zit wel, als het een misstap is niet, daar hebben we grondwetten voor. maar 3 strikes = exit lijkt mij een prima regel.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
maar wij kunnen ze wel de Nederlandse nationaliteit afpakken, immers ze worden niet statenloos daardoor. Lijkt me een prima optie.
Het lijkt net alsof de politie de 'normale activiteiten' van de gemiddelde jeugdbende heeft geaccepteerd als de normaalste zaak van de wereld. En dat ze nu pas optreden, nu het erger wordt. Alsof auto-inbraken en zakkenrollerij niet ernstig genoeg zijn om tegen op te treden...quote:Schaap zegt dat bewijsmateriaal wordt verzameld om de groep aan te pakken als criminele organisatie. „De hele handel en wandel van deze jonge mannen heeft niets meer te maken met activiteiten die normaal gesproken door een jeugdbende worden uitgevoerd zoals auto-inbraken en zakkenrollerij. Deze gasten hielden zich bezig met grootschalige drugshandel en gewelddadige gewapende overvallen,” aldus de geschrokken Schaap.
ja dat is ook zo want wat kunnen ze doen? na een dag of wat in de cel staan ze weer op straat en begint het weer opnieuw en die gasten weten dat. als je agent bent en je pakt zo iemand 20 x op en er veranderd niks en je kan niks doen om het te veranderen tja....quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:47 schreef Elfletterig het volgende:
Ik vind vooral DIT gedeelte van de tekst frappant:
[..]
Het lijkt net alsof de politie de 'normale activiteiten' van de gemiddelde jeugdbende heeft geaccepteerd als de normaalste zaak van de wereld. En dat ze nu pas optreden, nu het erger wordt. Alsof auto-inbraken en zakkenrollerij niet ernstig genoeg zijn om tegen op te treden...
Ik ben het wel met je eens dat er iets moet veranderen en dat er beter naar gekeken moet worden, maar laten ze dat aub doen als deze groep is opgeborgen en niet hen als voorbeeld gaan maken.quote:Op dinsdag 8 april 2008 16:34 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
Precies de reden waarom de politiek zich erover moet buigen. Het betreft hier Marokkanen en als ze gewoon normaal hun ding doen binnen de wet is dat prima als ze draaideur crimineel willen zijn dan zeg ik gebruik dat dubbele paspoort en stuur ze naar Marokko, het americaanse 3 strikes and you're out zou hier heel goed kunnen werken. Alleen dan niet zoals in de VS levenslang de bak in maar gewoon uitzetten naar Marokko. (en nee een pakje kauwgom stelen telt niet maar: mishandeling, verkrachting en overvallen enz enz wel)
Zo pak je de etters eruit en hou je de goeie binnen. Belangrijker nog zo komen de goeie Marokkanen in een beter daglicht te staan. Want je moet wel stekeblind zijn als je niet ziet dat het een enorm probleem is als het gaat om deze groep.
ze dragen een pistoolquote:Op dinsdag 8 april 2008 17:19 schreef TheSorrow het volgende:
Daar heb je toch een mooi dienstwapen voor? Grote bek? Gelijk dat geweer op zn hoofd zetten, kijken of ze dan nog zo stoer praten.
Ze hebben dat ding toch niet voor niets?quote:Op dinsdag 8 april 2008 17:25 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ze dragen een pistoolmaar ja als ze hun wapen uit hun holster trekken moeten ze al 30 A4tjes invullen
Google even op cabrio-methode + politiequote:Op dinsdag 8 april 2008 16:23 schreef Buschetta het volgende:
[..]
Politie heeft mooie dromen....Maar Justitie stamt die meestal meteen de grond in.
quote:Op dinsdag 8 april 2008 19:12 schreef Dr.Nikita het volgende:
-edit-
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |