quote:
Toparbiter Merk: 'Ideaal moment om te stoppen'
08/04/2008 13:41
Markus Merk stopt na dit seizoen als scheidsrechter. De 46-jarige Duitser, die drie keer tot 's wereld beste arbiter werd uitgeroepen, fluit al sinds 1988 in de Bundesliga. Qua leeftijd had hij in Duitsland nog een seizoen kunnen doorgaan.
'Dit is een ideaal moment om te stoppen', zegt de tandarts op de website van de Duitse voetbalbond (DFB). 'Ik heb een prachtige tijd gehad, en ik wil niet dat negatieve momenten de positieve herinneringen gaan overtreffen.'
Merk heeft tot nu toe 333 duels in de Bundesliga geleid. Daarnaast was hij actief tijdens vijftig interlands. In 2003 floot hij de Champions League-finale tussen AC Milan en Juventus, één van de 78 Europese duels die hij van zijn leiding voorzag. Sinds 1 januari mag hij vanwege zijn leeftijd geen internationale wedstrijden meer fluiten.
In 2004, 2005 en 2007 werd hij tot beste mondiale arbiter gekozen. Hij floot tijdens de EK's van 2000 en 2004, en was actief tijdens de WK's van 2002 en 2006. Bijna vier jaar geleden leidde hij de EK-finale Griekenland-Portugal.
![]()
Mijn inziens is de titel van 't artikel meer dan verdient. Samen met Colina 1 van de beste scheidsrechters die ik heb meegemaakt.