Fransen kunnen alleen maar Frans. De rest kan geen Frans.quote:Op zondag 6 april 2008 14:13 schreef Aufruhr het volgende:
Ik ben voorstander van een Europees leger.
In mijn ogen is het belangrijk dat we een iets hebben om Europa te verdedigen. De legers van sommigen landen is niet echt up to date te noemen, noch groot genoeg.
Qua taal zie ik in dat men voor Engels, Duits of Frans kan kiezen.
Ja Frans voor Europees leger ben ik ook niet echt voorstander van. Liefst zou ik Duits of Engels kiezen.quote:Op zondag 6 april 2008 14:14 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
Fransen kunnen alleen maar Frans. De rest kan geen Frans.
Op lange termijn vermoed ik dat er toch een Europees leger zal komen.quote:Op zondag 6 april 2008 14:19 schreef OldJeller het volgende:
Dat er allerlei wetten en wijzingen er doorgedrukt waren ten gunste van Europa betekent niet dat iedereen nu wél blij is ermee en dat hele Europa idee steunt. Laat staan dat het nog meer uitgebreid wordt.
Uiteindelijk zullen Europese landen als provincie fungeren en zal er één algemene taal zijn.quote:Op zondag 6 april 2008 14:24 schreef Aufruhr het volgende:
[..]
Op lange termijn vermoed ik dat er toch een Europees leger zal komen.
Kleine lidstaten hebben amper de financiele middelen om zelf een leger te hebben (wat iets voorstelt. vb België)
Ik vermoed dat het zoiets zal zijn:
1 taal gebruikt voor heel het leger.
Elk land draagt een bepaalde geldsom bij aan de "gemeenschappelijke kas"
Mocht dat ooit gebeuren dan maken jij en ik dat in ieder geval niet meer mee. Al verwacht ik eerlijk gezegd dat er voor die tijd wel weer eens een flinke oorlog uitbreekt.quote:Op zondag 6 april 2008 15:13 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Uiteindelijk zullen Europese landen als provincie fungeren en zal er één algemene taal zijn.
Inderdaad, en daar zal het bij moeten blijven. De Europese lidstaten verschillen onderling teveel, elk land dopt haar eigen boontjes, heeft haar eigen cultuur en belangen. Europa zal nooit de mate van samenwerking krijgen die ze in de VS hebben.quote:Op zondag 6 april 2008 14:37 schreef Bob-B het volgende:
Naja, we hebben natuurlijk al het Duits-Nederlandse legerkorps, de NRF die door de europesche navolanden wordt gedraaid en de RRF, ook door europesche landen.
Landen groeien wel steeds meer tot elkaar, zeker naar buitenlandse belangen.quote:Op zondag 6 april 2008 16:43 schreef waht het volgende:
[..]
Inderdaad, en daar zal het bij moeten blijven. De Europese lidstaten verschillen onderling teveel, elk land dopt haar eigen boontjes, heeft haar eigen cultuur en belangen. Europa zal nooit de mate van samenwerking krijgen die ze in de VS hebben.
Bovendien is er al een European Union Force waarin er wordt samengewerkt bij specifieke missies.
quote:Op zondag 6 april 2008 16:44 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
Landen groeien wel steeds meer tot elkaar, zeker naar buitenlandse belangen.
Het zal misschien een oorlog of de dreiging van oorlog zijn die de plannen voor een Europees Leger zal bespoedigen.quote:Op zondag 6 april 2008 16:35 schreef Nobu het volgende:
[..]
... Al verwacht ik eerlijk gezegd dat er voor die tijd wel weer eens een flinke oorlog uitbreekt.
Het zal idd onvermijdelijk worden overigens is er al zoiets: het Eurocorpsquote:Op zondag 6 april 2008 17:58 schreef __Saviour__ het volgende:
Het zal er uiteindelijk wel van komen denk ik. Belangrijke grondstoffen worden steeds schaarser en als je daarover wilt blijven beschikken is oorlog onvermijdelijk.
Ja dat hoofdkwartier staat dan ook in Europa en jouw QRF heet dan ook NRF, niet te verwarren met de RRF, zoals ik al eerder zei. De NRF is een resultaat, voortgekomen uit de zogeheten "Albright doctrine".quote:Op zondag 6 april 2008 19:22 schreef AgLarrr het volgende:
Komt er de komende pakweg 25 jaar sowieso niet. En waarschijnlijk nooit op een manier zoals een natiestaat een leger heeft. Zelfs onder een federaal Europa zullen staten niet snel geneigd zijn één van hun meest belangrijke politieke instrumenten op te geven. Laat staat dat de bevolking er blij mee zal zijn.
De constructie die er nu is zal worden uitgebouwd. Dat wil zeggen dat er een --relatief zeer kleine- defensiestaf besluiten neemt over militaire Europese Participatie in bepaalde regio's en er is een pool van lidstaten die manschappen en materiaal aanbiedt. Per situatie wordt gekeken wat er nodig is en wat waar heen moet en wie dat aan moet leveren. Dit moet allemaal binnen een bepaald tijdsbestek gebeuren (weet ik zou niet uit mijn hoofd).
De doelstelling is nu om in 2012 een QRF te hebben met een omvang van 25.000 man (in het veld). Dit gebeurt in samenwerking met de NAVO, opererend vanuit het hoofdgebouw van diezelfde NAVO (Een eigen hoofdkwartier zou gezeik op hebben geleverd met de de Yanks).
Elk ander machtsblok op de wereld.quote:Op zaterdag 12 april 2008 03:49 schreef Branieschopper het volgende:
En tegen wie/wat vechten we dan?
Vechten? .. Imbicielquote:Op zaterdag 12 april 2008 12:05 schreef waht het volgende:
[..]
Elk ander machtsblok op de wereld.
-Rusland
-China
-De OPEC
Zo'n post kan echt niet.quote:
je bent pas een moegool als je het hebt over termen als "de boel overnemen".. Die tijden liggen achter ons, er zal geen Hitler, Napoleon of Julius Caesar meer opstaan om gebiedje te veroveren.quote:Op zaterdag 12 april 2008 14:24 schreef Lightning_NL het volgende:
Je bent pas een imbeciel als je denkt dat vrede vanzelfsprekend is. Dat als Europa geen leger had, dat geen enkel ander land dan effe de boel zou komen overnemen. Dan ben je pas een achterlijke mongool, Branieschopper.
Huiliequote:Op zaterdag 12 april 2008 14:41 schreef soylent het volgende:
[..]
Zo'n post kan echt niet.
Het is imbeciel.
quote:Op zaterdag 12 april 2008 16:46 schreef Branieschopper het volgende:
[..]
je bent pas een moegool als je het hebt over termen als "de boel overnemen".. Die tijden liggen achter ons, er zal geen Hitler, Napoleon of Julius Caesar meer opstaan om gebiedje te veroveren.
Ik las hierboven dat we moeten oppassen voor een invasie van de VS, China en de OPEC-landen ( ;') ) ..
De VS zal ons nooit met een leger Europa aanvallen, gebruik je gezonde verstand nou es en ken je geschiedenis.
China bedrijft al sinds de 16e eeuw een politiek die vooral gericht is op China zelf, aanvallen met een leger.. Waarom in godsnaam? Ze zijn net bezig om de wereld economisch te veroveren, de absolute voorwaarde daarvan is vrede en stabiliteit.
Het Midden-Oosten zal ons om de economische motieven ook nooit aanvallen..
Inderdaad, ik kan moeilijk begrijpen dat Branieschopper er vanuit gaat dat alles koek en ei zal blijven.quote:Op zaterdag 12 april 2008 18:39 schreef Lightning_NL het volgende:
Branieschopper is echt ENORM naief. Vooral China is het leger enorm aan het uitbreiden/verbeteren. Man, zelfs Nederland kan te maken krijgen met 'gebiedje veroveren'. Denk maar aan de Nederlandse Antillen en Chavez.
En what about Rusland, dat ook steeds meer spieren laat zien en horen.
Waar zeg ik dat die landen ons willen invallen?quote:Op zaterdag 12 april 2008 16:46 schreef Branieschopper het volgende:
Ik las hierboven dat we moeten oppassen voor een invasie van de VS, China en de OPEC-landen ( ;') ) ..
Niet ons aanvallen, de gebieden met grondstoffen aanvallen en innemen.quote:De VS zal ons nooit met een leger Europa aanvallen, gebruik je gezonde verstand nou es en ken je geschiedenis.
China bedrijft al sinds de 16e eeuw een politiek die vooral gericht is op China zelf, aanvallen met een leger.. Waarom in godsnaam?
Inderdaad. Gek zijn ze niet. Als ze ons willen pakken draaien ze de kraan gewoon dicht.quote:Het Midden-Oosten zal ons om de economische motieven ook nooit aanvallen..
er zouden dan ook geen engelse en franse soldaten moeten zijn maar Europese zoals het vreemdelingen legieonquote:Op vrijdag 18 april 2008 17:35 schreef Steeven het volgende:
De grote vraag is wie dit leger gaat leiden. Ik denk dat op dit moment, en de komende 20 jaar, de nationale belangen te zwaar zullen wegen, als in:
Europa wil ergens een bezette staat bevrijden en discussieert welke onderdelen van het leger heen moeten. Ze willen Engelse soldaten, maar Engeland doet moeilijk en wil Franse soldaten.
Dat soort gezeik krijg je dan, tenzij je een vastgelegde rolverdeling maakt. Daarom opper ik voor specialisaties voor elk land, met een soortgelijke kern als basis.
Precies, maar die nationale sentimenten zie ik niet snel verdwijnen.quote:Op vrijdag 18 april 2008 18:38 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
er zouden dan ook geen engelse en franse soldaten moeten zijn maar Europese zoals het vreemdelingen legieon
En met het toetreden van nieuwe landen tot de EU zal dat in mijn ogen alleen maar sterker worden. De gemiddelde burger voelt nu eenmaal geen enkele binding met een Roemeen, terwijl dat met een land als België misschien nog wel het geval is.quote:Op vrijdag 18 april 2008 21:32 schreef Steeven het volgende:
[..]
Precies, maar die nationale sentimenten zie ik niet snel verdwijnen.
Als NATO zijnde zouden we in een conventionele oorlog die Russen wegblazen. Ik denk dat dat wel genoeg is. Een Europees leger, daar zijn Europese landen veel te trots voor, om het opperbevel bij iemand anders te leggen. Een Fransoos zou een Nederlandse bevelhebber nooit accepteren.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 00:05 schreef Aufruhr het volgende:
Zou de hele situatie in Georgie het oprichten van een Europees Leger in een stroomversnelling kunnen brengen?
Want geef toe, als we zouden willen ingrijpen, zouden we het niet kunnen.
quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 07:24 schreef Basekid_NZ het volgende:
Leger lijkt me niet meer nodig in deze wereld, maar goede samenwerking kan nooit weg.
quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 11:58 schreef Steeven het volgende:
Ik wil niemand beledigen hoor, maar ik moet altijd zo lachen als mensen zeggen dat het leger nog kleiner moet of wel weg kan. Naar mijn mening moet er veel meer in geïnvesteerd worden.
Ik vind het ook altijd verbazend hoe veilig sommigen zich wanen.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 11:58 schreef Steeven het volgende:
Ik wil niemand beledigen hoor, maar ik moet altijd zo lachen als mensen zeggen dat het leger nog kleiner moet of wel weg kan. Naar mijn mening moet er veel meer in geïnvesteerd worden.
Uitspraken over een kleiner leger en bezuinigen, je dus veilig wanen in de wereld, doen me altijd denken aan de EU: een tikkeltje laf, naïef, maar wel ondertussen jezelf op de borst kloppen hoe moreel superieur je bent, want we komen er pratend wel uit of iemand anders lost het wel op. Dat kan in Europa, maar niet daar buiten. En voor die mensen, begrijp me niet verkeerd, ik zie ook liever dat het pratend opgelost wordt, maar je moet wat achter de hand hebben voor het geval dat niet kan.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 12:12 schreef Aufruhr het volgende:
[..]
Ik vind het ook altijd verbazend hoe veilig sommigen zich wanen.
Rusland is zich opnieuw aan het bewapenen. Ook China, een goede vriend van Rusland vergroot dagelijks zijn militaire kracht.
Nudat Rusland Georgie zo snel en makkelijk heeft kunnen binnenvallen, zonder enige gevolgen, zal het meer willen.
Eenschquote:Op dinsdag 12 augustus 2008 20:57 schreef ErwinRommel het volgende:
Heb niet het gehele topique doorgelezen, maar mijn mening vwb 1 EU leger:
Onhaalbaar!
100 jaar geleden had men ook niet gedacht dat we zover waren als nu.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 20:57 schreef ErwinRommel het volgende:
Heb niet het gehele topique doorgelezen, maar mijn mening vwb 1 EU leger:
Onhaalbaar!
Waarom? Omdat men nu al niet eens bij conflicten tot 1 standpunt kan komen.
De inzet van een EU leger behelst wel wat meer dan plannen op papier.
Laat ik alleen al het taalverschil aanhalen. De Fransen kennen veelal enkel Frans, de Duitsers enkel Duits.
Qua bevelvoering zal dat wel wat minder zijn, maar dan nog.
Daarnaast hebben we de historische strijd. Reken er maar niet op dat een Duitse, of Franse, Commandant een van die eenheden zal leiden. Dat werkt niet en zal ook nooit werken.
Het idee an sich is goed ja.
Practisch gezien tot op heden onuitvoerbaar.
Klopt en je hebt een interessant punt daarin.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 21:13 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
100 jaar geleden had men ook niet gedacht dat we zover waren als nu.
Ben het met je eens op het rouleren na. Ik zie het liefst gewoon de beste kandidaat (alhoewel dat nooit haalbaar is natuurlijkquote:Op dinsdag 12 augustus 2008 21:23 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Klopt en je hebt een interessant punt daarin.
Daarom zal ik maar even verder gaan:
1 EU defensie industrie en aankoop beleid: is er niet
1 EU aanpak van uitwassen mbt conflicten: is er niet
1 EU taal standaardisatie mbt. defensie aangelegenheden: is er niet
Zo kan ik nog wel even doorgaan.
Ik zeg ook niet dat een EU leger er nooit zal komen, maar ik zeg dat ik mij afvraag of er überhaupt wel animo voor is binnen de EU, en of men ook daarwerkelijk 1 EU leger wilt hebben aangezien de belangen nogal verschillend zijn.
Als eerste zou mijn voorstel tot een EU Leger als volgt zijn:
1 EU 1 Stem (ivm buitenland politiek)
1 Budget (kosten reducerend en meer efficiënt)
1 Bevelhebber (roulerend)!
1 EU beleid welke de EU burger aanspreekt (wellicht het belangrijkste)
1 EU defensie industrie, gerelateerd aan aankoop beleid.
1 EU Defensie Pact onafhankelijk van de USA
Op commando vlak 1 voertaal.
Als dit haalbaar is dan is een EU Legermacht ook haalbaar, maar ik denk er het mijne van omdat vele EU landen nu nog steeds een dubbele agenda voeren of een ander aankoop beleid voeren.
Mij lijkt het ook beter geen roulerend systeem te hanteren, een ongeschikte kandidaat op zo'n post kun je niet permiteren.quote:Op dinsdag 12 augustus 2008 21:27 schreef De_Ananas het volgende:
[..]
Ben het met je eens op het rouleren na. Ik zie het liefst gewoon de beste kandidaat (alhoewel dat nooit haalbaar is natuurlijk) Al deze dingen zijn niet onoverkomelijk, zeker niet als er in de komende 100 jaar een grote oorlog komt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |