Volgens mij vochten de Russen tijdens WOII met de Finnen. De Russen claimden land op de Finnen. Rusland en Duitsland waren toen tijdens WOII bondegenoten totdat Duitsland Rusland binnenviel natuurlijk. De Russen leden grote verliezen tegen de Finnen.quote:Op maandag 12 mei 2008 20:15 schreef Geerd het volgende:
Uhmzz even vraag hoe zat dat precies met Finland, hun hebben toch ook een moment met de duiters samen tegen de russen gevochten?
Hoe zat dat precies heeft iemand hier wat meer info over?
30 november 1939 – 13 maart 1940 Ook wel bekend als de Winteroorlog. Fascinerende oorlog, zwaar in de minderheid brachten de Finnen zware verliezen toe aan de Russen.quote:Op maandag 12 mei 2008 20:17 schreef HPoi het volgende:
[..]
Volgens mij vochten de Russen tijdens WOII met de Finnen. De Russen claimden land op de Finnen. Rusland en Duitsland waren toen tijdens WOII bondegenoten totdat Duitsland Rusland binnenviel natuurlijk. De Russen leden grote verliezen tegen de Finnen.
Je zou toch zeggen dat de Russen toch wel van oorlog voeren in de kou wel kaas gegeten haddenquote:Op maandag 12 mei 2008 23:33 schreef franske19 het volgende:
Meer door de winter dan door de oorlog overigens.
Meer het gebruik van de winter ,quote:Op maandag 12 mei 2008 23:33 schreef franske19 het volgende:
Meer door de winter dan door de oorlog overigens.
Winter is wel een enorm goede hulp voor ingegraven en verdedigende troepen. Statistisch hebben verdedigende legers (mits kundig ingegraven) sowieso al een betere kans dan aanvallende legers, in een winter omgeving is dat nog beter. Ingegraven verdedigende legers beschikken doorgaans over elementaire zaken als sanitair en verwarming en een vriendelijk gezinde bevolking. Aanvallende troepen moeten dat ontberen om hun mobiliteit niet te verliezen.quote:Op dinsdag 13 mei 2008 01:41 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Meer het gebruik van de winter ,
"winter" is geen garantie voor overwinning
De militaire geschiedenis na 1939 is aan je voorbijgegaan.quote:Op dinsdag 13 mei 2008 16:59 schreef RonaldV het volgende:
Statistisch hebben verdedigende legers (mits kundig ingegraven) sowieso al een betere kans dan aanvallende legers, in een winter omgeving is dat nog beter. Ingegraven verdedigende legers beschikken doorgaans over elementaire zaken als sanitair en verwarming en een vriendelijk gezinde bevolking. Aanvallende troepen moeten dat ontberen om hun mobiliteit niet te verliezen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Simo_H%C3%A4yh%C3%A4quote:Op maandag 12 mei 2008 20:24 schreef Prosac het volgende:
[..]
30 november 1939 – 13 maart 1940 Ook wel bekend als de Winteroorlog. Fascinerende oorlog, zwaar in de minderheid brachten de Finnen zware verliezen toe aan de Russen.
Rusland
1,000,000 man
6,541 tanks
3,800 vliegtuigen
Finland
250,000 man
30 tanks
130 vliegtuigen
verliezen Rusland
126.875 doden en vermisten
264.908 gewonden
5.600 gevangenen
± 2,268 tanks verloren
Finland
26.662 doden
39.886 gewonden
1000 gevangenen
Voor wie meer wil weten
http://nl.wikipedia.org/wiki/Winteroorlog
Deze krengen blijven leukquote:
Uiteraard. Daarom verloren de Russen de Tweede Wereldoorlog ook. De Duitsers konden ondanks de barre winters gewoon doorlopen totaan de Oeral.quote:Op dinsdag 13 mei 2008 17:13 schreef Scaurus het volgende:
[..]
De militaire geschiedenis na 1939 is aan je voorbijgegaan.
Je gaat mij toch niet vertellen dat de oorlog aan het Oostfront illustreert hoe verdediging superieur is aan aanval? De Duitsers sneden als een mes door de boter in 1941. Het had zeer weinig gescheeld of ze hadden de Russen verslagen.quote:Op dinsdag 3 juni 2008 23:23 schreef RonaldV het volgende:
Uiteraard. Daarom verloren de Russen de Tweede Wereldoorlog ook. De Duitsers konden ondanks de barre winters gewoon doorlopen totaan de Oeral.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |