Maar dat is jouw beleving bij deze foto. Ik zie een foto waarbij een vrouw op een graf ligt, zonder dat ik enige vorm van emotie bij haar kan bespeuren. Het is maar net hoe je "er in staat"quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:31 schreef didotcicero het volgende:
@ Tha_Erik: ogenschijnlijk is het maar een snapshot. Maar ik kreeg meteen een knoop in mijn maag van het enorme verdriet dat ik in de foto zag. Zonder dat er ook maar 1 traan te zien is. En da's knap.
Het lijkt me duidelijk dat ze op bezoek is bij haar gevallen man. Echter zie ik in haar houding geen emotie, en ook niet in haar zelf.quote:Op donderdag 20 maart 2008 10:48 schreef didotcicero het volgende:
Ja, voor mij is het klip en klaar, maar blijkbaar is dat niet zo voor iedereen. Vraag je je dan niet af waaróm ze daar zo ligt?
Hier het verhaal uit het oogpunt van de fotograaf zelf.
Ik vind het een intrigerende foto. Het vertelt mij wel een verhaal In tegenstelling tot overigens de foto van Sugar.. Ik denk echter dat je deze op groot formaat moet zien. Dan zie je meer details en kan zich ook makkelijker een verhaal vormen.quote:Op woensdag 19 maart 2008 19:02 schreef didotcicero het volgende:
[ afbeelding ]fotocredits:John Moore, Memorial Day at Arlington National Cemetery / Getty Images
Ongelofelijk knap hoe je een (in dit geval schrijnend) verhaal in één beeld kan vangen. Iedereen ziet meteen wat hier gebeurd is. Ik zou dit soort reportagefotografie niet willen doen (te emotioneel en geestelijk belastend) maar ik wou dat ik dit kon.
bron
Helemaal mee eens.quote:Op donderdag 20 maart 2008 09:17 schreef dutchie het volgende:
Ik zou 'm aan de rechterkant wat gecropped hebben.
Zodat die 'ramptoeristen' er niet op staan. Nu is dat een beetje een storende factor.
Ze ligt met haar hoofd/gezicht in haar handen. Ik zie daar wel verdriet in..quote:Op donderdag 20 maart 2008 11:34 schreef sanger het volgende:
[..]
Het lijkt me duidelijk dat ze op bezoek is bij haar gevallen man. Echter zie ik in haar houding geen emotie, en ook niet in haar zelf.
Eerlijk gezegd dacht ik in eerste instantie dat dit een model-shoot was. Kan ook mijn afwijking zijn natuurlijkquote:Op donderdag 20 maart 2008 09:52 schreef sanger het volgende:
[..]
Maar dat is jouw beleving bij deze foto. Ik zie een foto waarbij een vrouw op een graf ligt, zonder dat ik enige vorm van emotie bij haar kan bespeuren. Het is maar net hoe je "er in staat"
Ik kreeg er bij nader inzien meer het gevoel dat ze staan te wachten tot ze er langs mogen van de fotograaf. Die man die zo op die rolstoel hangt met zijn hand in de zij zo van: Zijn ze nu al eens klaar daar?quote:Op donderdag 20 maart 2008 16:22 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd dacht ik in eerste instantie dat dit een model-shoot was. Kan ook mijn afwijking zijn natuurlijkOverigens doet dat niets af aan het verhaal, je kan dit verhaal ook met een geënsceneerde foto vertellen.
ETA: ik denk overigens dat de 'ramptoeristen' rechts ook rouwende familieleden zijn, maar vanwege de rolstoel wat minder makkelijk naar de steen van hun keuze kunnen komen.
Ik zie het ook niet zo erg in jouw foto, eerlijk gezegd. Er mist iets, hij is grauw, vies, en niet bijv. ragscherp op de portemonnee. Het "is" het gewoon niet helemaal. Ik vind het verhaal ook niet echt duidelijk, wat wil je er precies mee zeggen?quote:Op donderdag 20 maart 2008 18:40 schreef Sugar het volgende:
PdeHoog, kun je uitleggen hoe het komt dat je geen verhaal ziet in mijn foto? Of is dat niet uit te leggen?
Dat dusquote:Op donderdag 20 maart 2008 18:51 schreef Elefes het volgende:
[..]
Ik zie het ook niet zo erg in jouw foto, eerlijk gezegd. Er mist iets, hij is grauw, vies, en niet bijv. ragscherp op de portemonnee. Het "is" het gewoon niet helemaal. Ik vind het verhaal ook niet echt duidelijk, wat wil je er precies mee zeggen?
Ik zeg ook nergens dat de kwaliteit een rol speelt. Alleen dat het duidelijker is wat de focus is, als die bijv. duidelijk superscherp is.quote:Op donderdag 20 maart 2008 18:55 schreef Sugar het volgende:
Oh, maar de kwaliteit van de foto is toch niet het dicussiepunt hier, maar of er een verhaal uit spreekt?
Voor mij was en is dat verhaal glashelder: gerolde portemonnee, leeggehaald en weggegooid. Maar wel geinig dat er blijkbaar mensen geen idee hebben bij het zien van dit beeld.![]()
quote:Op donderdag 20 maart 2008 16:20 schreef RonaldV het volgende:
Ik zie niet wat een hogere resolutie toevoegt, behalve meer namen op de stenen en hun leeftijd erbij. Ik zie het verhaal wel, maar ik mis het drama in de foto. Ik zie een dame die op haar buik ligt, maar de pose is net zo dramatisch als die van een studente die op een zonnige dag op haar buik in het Vondelpark ligt te leren in de voorjaarszon. Zonnig jurkje, schoenen uit, flesje water erbij... Op zijn best kun je denken dat ze een "gesprek" voert met een overleden dierbare, maar dramatisch vind ik het allemaal niet. En wat Dutchie zegt: de toerist rechts op de achtergrond had er niet op moeten staan.
Nou...ik kan ook bedenken dat iemand die portomonnee heeft weggegooid omdat-ie kapot was of misschien omdat-ie hem gewoon kwijt wildequote:Op donderdag 20 maart 2008 18:55 schreef Sugar het volgende:
Oh, maar de kwaliteit van de foto is toch niet het dicussiepunt hier, maar of er een verhaal uit spreekt?
Voor mij was en is dat verhaal glashelder: gerolde portemonnee, leeggehaald en weggegooid. Maar wel geinig dat er blijkbaar mensen geen idee hebben bij het zien van dit beeld.![]()
Dat vind ik ook best euhm...knap.
![]()
![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |