Hi all!
Vandaag voor het eerst uit mijn gloedjenieuwe Jamie Oliver "Thuis bij Jamie" gekookt. Echt een super boek met lekker dingen erin. Heb het voor kerst gehad en dacht, doe eens gek! Dus ik heb die Caesar salade met lekkere kip gemaakt [wat een naam].
De ansjovis eruit gelaten, want ik heb een allergie voor vis [grr], en het was echt super! De saus met parmezaanse kaas, olijfolie, creme fraiche en knoflook

Heb romaine sla van de AH gebruikt want de sla die in het boek stond hebben ze daar niet, was heel lekker! En de kip & bacon & croutons... ahh, echt super!
Voor iedereen die het wil maken, het is echt een aanrader! Alleen, verminder de hoeveelheid wel als je met minder dan 4/5 bent want wij zijn hier thuis met z'n 3en en ik had 2 bakken vol, de volgende keer dus maar even de helft maken!

En voor de liefhebbers ook meteen het recept
Caesar salade met lekkere kip
Voor 4 tot 6 pers
4 kippenpoten met vel van vrije-uitloop of biologische kippen
1 ciabatta in stukjes ter grootte van duim (ong. 250 gram)
3 takjes verse rozemarijn, alleen de blaadjes grof gehakt
olijfolie
zeezout & pancetta / bacon
halve teen knoflook, gepeld
4 ansjovisfilets in olijfolie, uitgelekt
75 gram van het stuk geraspte Parmezaanse kaas, plus een beetje schaafsel ter garnering
1 volle eetlepel creme fraiche
sap van 1 citroen
extra vierge olijfolie
2 of 3 kropjes Romeinse of bindsla, ontdaan van de buitenste blaadjes
Verwarm de oven voor op 200 graden of gasovenstand 6. Leg de kippenpoten en de gescheurde stukjes brood in een passende braadslee. Strooi er de gehakte rozemarijn over, besprenkel met olijfolie en voeg naar smaak zout en peper toe. Hussel alles met je handen om, zodat alles een filmpje vettigheid krijgt en zorg dat de kippenporten uiteindelijk bovenop komen te liggen. Op die manier absorberen de stukjes brood het heerlijke braadvocht van de kip en krijg je de lekkerste croutons! Zet de braadslee in de voorverwarmde oven.
De kippenpoten zouden na ongeveer 45 minuten mooi gaar moeten zijn. Haal de braadslee uit de oven, drapeer de pancetta of bacon over de kip en croutons en zet de braadslee nog eens 15 tot 20 minuten terug om het spek krokant te maken. De kippenpoten zijn klaar als je het vlees gemakkelijk van de botten kunt trekken. Haal als de kippenpoten klaar zijn de braadslee uit de oven en zet hem even aan de kant om de kip wat af te laten koelen.
Stamp knoflook en ansjovisfilets in een vijzel of Flavour Shaker tot pulp. Schraap de pulp in een kom en klop er parmezaanse kaas, creme fraich, citroensap en 3 keer zoveel extra vierge olijfolie als citroensap door. Breng de dressing op smaak met zout en peper.
Trek het kippenvlees van de botten en trek het vervolgens in grove stukken, net als de croutons en plakjes spek. Was de kroppen sla, slinger ze droog, trek de blaadjes los en hussel ze om met de kip, croutons, bacon en romige kaasdressing. Strooi er nog wat geschaafde parmezaanse kaas op.[ Bericht 54% gewijzigd door Plane_mad op 18-03-2008 20:21:22 ]