abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_57436168
Wat ik graag wilde weten, is of er mensen zijn die ervaring hebben met het wijzigen van hun achternaam. Dit jaar wordt ik 21 en heb besloten om de naam van mijn moeder aan te nemen.

Voordat ik me er verder in ga verdiepen wilde ik graag ervaringsverhalen horen van mensen die dit al hebben meegemaakt, en wat er allemaal op je af komt. Is het moeilijk, welke stappen moet je bewandelen, zijn er veel kosten aan verbonden, hoelang duurt het voordat je je nieuwe achternaam mag gebruiken, enz enz?

Ik hoop dat er mensen zijn die me verder kunnen helpen. Alvast bedankt!

Groeten Amanda
pi_57436224
Ik heb er verder geen ervaring mee, maar mag ik vragen wat de reden is voor de wijziging?
Heb je problemen met solliciteren door een buitenlandse naam of wil je niet gevonden kunnen worden door bepaalde personen oid?
  maandag 17 maart 2008 @ 18:32:57 #3
138258 LasTeR
Run for your life.
pi_57436257
Verder zal ik gewoon naar de Gemeente gaan als ik U was.
Elk huis z’n kruiswoordraadsels
Iedereen z'n plaats aan tafel
Maar ik kom wat later, ik kom wat later
  maandag 17 maart 2008 @ 18:34:08 #4
169780 Marijkezwolle
Queen multiquote
pi_57436285
Ik heb er zelf geen ervaring mee, een vriendin van mij heeft haar naam wel aangepast maar die heeft dat gedaan door te trouwen. Zij heeft geen enkel contact meer met haar vader en wou daarom de naam "kwijt". Ik weet wel dat het via de rechtbank moet, en dat het met name daarna een hoop geregel is (diploma's e.d. die aangepast moeten worden). Maar ik zou zeggen, wanneer je zoveel "problemen" hebt met de achternaam (om welke redenen dan ook), dan zou ik me niet laten weerhouden door wat werk. Ik kan me voorstellen dat dat wel opweegt. Succes!
Come on now, you knew you were lost
But you carried on anyway
Oh come on now, you knew you had no time
But you let the day drift away
pi_57436299
Ja ik weet wat de procedures zijn, en ik ga ook nog naar de gemeente, maar wilde gewoon ervaringen weten van andere mensen.

Mijn ouders zijn gescheiden en heb geen contact meer met mijn vader, vandaar. Dat is wat ik erover wil zeggen, de rest is persoonlijk.
  maandag 17 maart 2008 @ 18:47:33 #6
166650 don-diablo
Hillcroft Spirit
pi_57436539
quote:
Op maandag 17 maart 2008 18:34 schreef Amanda-4 het volgende:
Ja ik weet wat de procedures zijn, en ik ga ook nog naar de gemeente, maar wilde gewoon ervaringen weten van andere mensen.

Mijn ouders zijn gescheiden en heb geen contact meer met mijn vader, vandaar. Dat is wat ik erover wil zeggen, de rest is persoonlijk.
De redenen zijn de jouwe en die hoef je niet te delen. Ik heb zelf ook moeilijke achternaam, maar ik zou em nie willen inruilen of wat dan ook Ik heb verder geen ervaring (ook mn omgeving niet) met het wijzigen van de naam. Maar ik ben wel benieuwd of het je lukt en hoeveel rompslomp het heeft gekost uiteindelijk.
Love will tear us apart (Joy Division)
pi_57437188
Heb hier een folder over naamswijziging.
Een meerderjarig kind kan zijn of haar naam laten wijzigen in die van de ouder die hem of haar tijdens de minderjarigheid na een scheiding verder heeft verzorgd en opgevoed of in die van de verzorger. Hij of zij moet hiervoor zelf het verzoek indienen.Voorwaarde is dat de ouder het kind tijdens de minderjarigheid gedurende tenminste 3 jaar aaneen hebben verzorgd en opgevoed.
Keep the faith!!
  maandag 17 maart 2008 @ 22:23:48 #8
101884 PeRi
Allons-y!
pi_57441427
Tip is ook om even te google'n naar advocatenkantoren die o.a. gespecialiseerd zijn in naamswijzigingen. Je kan ze altijd bellen en vragen om informatie, kost niks .
Naamswijzigingen zijn meestal niet erg tijdrovende zaken, wordt een verzoekschrift opgesteld en wordt meestal snel gehonoreerd mits goede argumenten die aan bepaalde regels voldoen en de juiste geboorteaktes en uittreksels, tenzij ernstige drukte op het Gerechtshof. Kost gemiddeld zo'n 600 à 800 EURO all in, maar kan ook goedkoper of duurder uitvallen.
Whatever I want.
pi_57447721
Een paar jaar geleden heb ik m'n achternaam gewijzigd om dezelfde reden als TS. Ik voldeed niet aan de regel dat mijn moeder me drie jaar alleen had verzorgd. Het kan dan nog steeds, maar de procedure is wat uitgebreider en duurt langer. Het is niet duurder: de kosten zijn gelijk voor iedereen, en hou er rekening mee dat je dat geld altijd kwijt bent, of je verzoek wordt gehonoreerd of niet.

Het begon met een brief aan de Koningin en dat bedrag wat je moet betalen (destijds 500 gulden). Vervolgens moet je op het gemeentehuis komen uitleggen waarom je zo nodig een andere achternaam wilt, gaan ze uitzoeken of je oude achternaam niet op uitsterven staat en moest ik een psychologisch onderzoek laten doen (dit is het extra stuk voor het niet 3 jaar alleen verzorgd zijn door mn moeder tijdens minderjarigheid). Daarna veel bellen met Justitie hoe het ervoor stond, ik wilde graag voor m'n diplomauitreiking m'n nieuwe naam hebben.

Uiteindelijk 1 jaar en 3 maanden later (en een week voor m'n diplomauitreiking) had ik een uittreksel van het door Beatrix ondertekende besluit dat m'n naam was gewijzigd. Vanaf dat moment kun je hem meteen gebruiken, alhoewel het een paar dagen kan duren voor het bij de gemeente in het GBA staat. Het kan dus zijn dat je pas na een paar dagen een nieuwe ID kaart of rijbewijs aan kunt vragen.

Daarna moet je zelf alle instanties afgaan om te melden dat je je naam gewijzigd hebt, met een kopie van het koninklijk besluit erbij. Het handigst is het als je een kantoor van die instanties in de buurt hebt, langsgaan en uitleggen gaat veel makkelijker dan per post. Vooral de Postbank was een ramp. En als je bijvoorbeeld bij de ANWB zowel een Wegenwacht abbonnement hebt als een verzekering, moet je beide los aanschrijven. Die systemen waren (in ieder geval toen) niet gekoppeld .

Advocaten inhuren lijkt me wat overdreven, ik heb alles zelf gedaan en ben niet echt een wonder op het gebied van recht. De procedure is niet moeilijk, maar is wel veel wachten.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
pi_57447832
Ik heb mijn achternaam ook laten wijzigen maar ik was toen minderjarig. Volgens mij komt er heel veel bij kijken zoals Jayveel zegt.
Succes!
  dinsdag 18 maart 2008 @ 10:02:55 #11
101884 PeRi
Allons-y!
pi_57447934
quote:
Op dinsdag 18 maart 2008 09:50 schreef Jayveel het volgende:

Advocaten inhuren lijkt me wat overdreven, ik heb alles zelf gedaan en ben niet echt een wonder op het gebied van recht. De procedure is niet moeilijk, maar is wel veel wachten.
Tegenwoordig moeten verzoekschriften wel worden ingediend door een advocaat, voor zover ik weet en ik ben werkzaam in de advocatuur op een kantoor waar wij dit doen..
Whatever I want.
pi_57449394
ik heb toen ik minderjarig was (16) ook de achternaam van mijn moeder aangenomen
de procedures ken je wel, wat wil je verder weten..?
'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
pi_57449637
Nou ik ben in ieder geval al een heel stuk verder, bedankt daarvoor! Ik ga in ieder geval bij het gemeentehuis langs, en misschien ook inderdaad naar een advocaten kantoor. Allemaal dingen die ik zelf had bedacht, maar waar ik nog een soort van bevestiging voor zocht

Maar ook super om ervaringen te horen. Wat hebben jullie daarna dan allemaal laten veranderen? hoelang duurde het voordat je eindelijk van je oudenaam af was? Hebben jullie ook bijvoorbeeld oude diploma's om laten zetten? Hoe hebben jullie het bekend gemaakt naar vrienden kenissen en familie?

Bedankt! Groetjes....
pi_57449759
ik had het om laten zetten het jaar voordat ik examen moest doen op de middelbare school dus heb wat dat betreft niks om moeten zetten, wel goed eraan denken dat je bij álle instanties waar je ingeschreven staat het doorgeeft.
'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
pi_57449933
ik sc hop 'm even naar WGR

'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
pi_57450101
Mijn vrienden, kennissen en familie wisten allemaal dat ik er mee bezig was. Zoals ik schreef, het heeft 1 jaar en 3 maanden geduurd, dus genoeg tijd om het ze te vertellen. En als mensen zichzelf dan al aanwennen om je nieuwe naam te gebruiken weten ze na dat jaar niet beter meer.

Ik heb geen diploma's om laten zetten, dat kan geloof ik wel, maar is heel duur. Je moet dan dezelfde procedure door als wanneer je je diploma's kwijt bent, en daar is een week of wat terug al een topic over geweest. Gelukkig voor mij was alles rond voor m'n meest recente diploma, en dat is toch degene waar ze het meest om vragen.

Wat ik wel heb laten veranderen: alles eigenlijk waarbij je ingeschreven kunt staan. Als je bij de TNTpost verhuisservice kijkt kun je een lijstje 'Organisaties' krijgen waar veel mensen bij ingeschreven zijn. De lijst is uiteraard niet volledig, maar toch vast een mooie start. Verder heb ik in dat jaar van alle organisaties waarvan ik post kreeg bijgehouden dat ik ze moest inlichten.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
pi_57459995
Wat een rare mensen zeg, bij de telefooncentrale van justitie.
Ik ging vragen wat ik allemaal voor documenten ik mee moest sturen, omdat dat eenduidig is op internet, werd ik heel vriendelijk verder geholpen en doorverwezen naar de site naar het invulformulier, staat daar alleen heel iets anders wat ze tegen mij zei, en bij het gemeente huis vertelde ze me weer wat anders.
Ik weer gebeld, werd me weeer wat anders verteld. wordt er niet veel weizer van. Ik stuur gewoon zoveel mogelijk mee en dan zie ik het wel, maar vind het wel raar dat ik niet één duidelijk antwoord krijg....

ik heb trouwens wel begrepen dat als alles volgens plan loopt, ik dan weer zes maanden verder ben... :S
pi_57460397
quote:
Op dinsdag 18 maart 2008 19:52 schreef Amanda-4 het volgende:
Wat een rare mensen zeg, bij de telefooncentrale van justitie.
Ik ging vragen wat ik allemaal voor documenten ik mee moest sturen, omdat dat eenduidig is op internet, werd ik heel vriendelijk verder geholpen en doorverwezen naar de site naar het invulformulier, staat daar alleen heel iets anders wat ze tegen mij zei, en bij het gemeente huis vertelde ze me weer wat anders.
Ik weer gebeld, werd me weeer wat anders verteld. wordt er niet veel weizer van. Ik stuur gewoon zoveel mogelijk mee en dan zie ik het wel, maar vind het wel raar dat ik niet één duidelijk antwoord krijg....

ik heb trouwens wel begrepen dat als alles volgens plan loopt, ik dan weer zes maanden verder ben... :S
ja, het is niet zo dat je morgen ineens anders heet hoor, het zijn wel ambtenaren
'Met een banaan door het water, later'
Franky boy | fanmail, hatemail, lovemail, sexmail | Tom
pi_57463834
haha nee is zo, beetje jammer....
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')