nee dat komt uit Duitsland; stond pas nog op de FPquote:Op woensdag 19 maart 2008 20:44 schreef SeLang het volgende:
Het linkse regime van Zimbabwe heeft aardig wat bomen moeten omhakken om al dat geld te printen.
Ze moeten het gewoon doen zoals de Duitsers vroeger met de mark... oude biljetten verzamelen en daar met een stempel een nieuw bedrag op zetten. Klaar is kees!quote:Op woensdag 19 maart 2008 20:44 schreef SeLang het volgende:
Het linkse regime van Zimbabwe heeft aardig wat bomen moeten omhakken om al dat geld te printen.
En wat denk je dat het voor een ruimte inneemt om 1000 Euro aan zimbabwaanse dollars te hebben liggen?quote:Op donderdag 20 maart 2008 01:17 schreef MeneerGiraffe het volgende:
Banken houden dat soort valuta niet aan. Het is namelijk niet echt een goede investering (= weggooien).
quote:Op dinsdag 18 maart 2008 14:56 schreef Beelzebufo het volgende:
[ander, niet gerelateerd verhaal]
Bij dezelfde bank heb ik eens Quatar Rials besteld. Dame nam de bestelling op, verdween richting een collega en ik kon ze nog net horen zeggen : "Verrek, die bestaan écht":')![]()
Uiteindelijk hebben ze de inflatie stopgezet met een nieuwe muntsoort. In Hongarije is in 1946 iets vergelijkbaars gebeurd met de Hongaarse Pengö. Halverwege 1946 was al de b-pengö geïntroduceerd, dat was gewoon een verkorting die stond voor een biljoen pengö. Het 'duurste' biljet ooit gedrukt was alsnog 100 miljoen b-pengö, ofwel 100 000 000 000 000 000 000 pengö. Makkelijker te noteren als 100 quintillioen pengö of 1020 pengö. Als je je geld al op die manier moet gaan noteren heb je echt een probleem..quote:Op woensdag 19 maart 2008 22:42 schreef Lente_ninja het volgende:
[..]
Ze moeten het gewoon doen zoals de Duitsers vroeger met de mark... oude biljetten verzamelen en daar met een stempel een nieuw bedrag op zetten. Klaar is kees!
In Zimbabwe hebben ze de munt geherwaardeerd door een zooi nullen weg te strepen. Dat heeft alleen niet zo heel veel effect gehad, misschien omdat de munt wel dollar bleef heten.quote:Op dinsdag 21 april 2009 23:25 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Uiteindelijk hebben ze de inflatie stopgezet met een nieuwe muntsoort.
Ja, bestellen bij de bank heet dat. Je kan elke valuta verkrijgen tegen de wisselkoers.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 12:41 schreef Birra het volgende:
[..]
Ja dat zal wel dan..
Maar is er geen manier om er toch aan te komen?
Ik vraag me dat af. Ik kan me van een reis door West-Afrka herinneren dat ik geen binnenlandse valuta de grens over mocht nemen. ik kan je ook vertellen dat zo'n 100 USD verbrassen "omdat het op moet" daar niet meevaltquote:Op woensdag 22 april 2009 00:05 schreef Chinless het volgende:
[..]
Ja, bestellen bij de bank heet dat. Je kan elke valuta verkrijgen tegen de wisselkoers.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |