euhm... misschien dat iemand het in de sc weet te vertellen?quote:Op zaterdag 1 maart 2008 23:31 schreef kvdv het volgende:
Even een vraagje alvorens een aankoop te doen:
Kent iemand online winkels waar je goedkoop film kunt kopen verschillende soorten (z/w, dus bijv Tri-X, HP5 of whatever). Of analoog fotoprul in het algemeen?
Mijn lokale fotoboer heeft nog maar een heel gering aanbod, bovendien vind ik het een l*l van een vent, en vraagt ie ook nog 'ns absurde prijzen. Wat natuurlijk wel enigzins begrijpelijk is, maar dan ben ik toch liever goedkoop uit.
Ik raad je aan ook nog wat lensdoppen erbij te kopen.. Al je glas is zo onbeschermdquote:
Kreeg ik het glas er maar bijquote:Op donderdag 6 maart 2008 21:27 schreef HMaster-II het volgende:
[..]
Ik raad je aan ook nog wat lensdoppen erbij te kopen.. Al je glas is zo onbeschermd
Succes met de hernia!quote:
Ja, XP2 gebruik ik weleens. En soms ook de Kodak tegenhanger. Ik heb er nu Tri-X in zitten.quote:Op vrijdag 7 maart 2008 01:32 schreef dvr het volgende:
Schitterend dingetje Didot! Gebruik je Ilford XP2 wel eens? Die zou ik er in doen. 400 asa, klein korreltje, enorme belichtingsspeelruimte, mooie soms dromerige tonen. En je hoeft 'm niet zelf te ontwikkelen (kan in 1-uurs kleurenbad).
Ik zit regelmatig lange tijd in het buitenland en dan moet alles mee...quote:Op vrijdag 7 maart 2008 01:03 schreef Marc H het volgende:
[..]
Succes met de hernia!![]()
(spreek uit ervaring, sleep wel eens een enkele keer met een volle Computrekker AW Plus, al lijkt deze nog groter)
* Marc H vraagt zich af wat er allemaal in moet....
Zou je hierover je ervaringen kunnen posten als ie binnen is? Ben ik wel erg nieuwsgierig naar. Of zoiets ook redelijk te organiseren is zonder "vakken".quote:Op zondag 9 maart 2008 22:18 schreef dvr het volgende:
[ afbeelding ]
Ik zocht zo'n aluminium koffer met schuim om m'n bodies en lenzen in op te bergen, en kwam in NL eigenlijk alleen heel dure modellen van honderden euro's tegen. Bij http://www.kofferfunshop.de kwam ik een groot assortiment fotokoffers tegen die wat redelijker geprijsd zijn. Ik hoop in deze van 48 x 33.5 x 18.5cm twee bodies, vier lenzen en wat losse rommetjes kwijt te kunnen. Inclusief verzending was ik 99,95 kwijt, maar je kunt er al voor zo'n 50 euro terecht. Er zijn ook zwarte modellen.
Als je een echt goede koffer wilt zou je eens naar een Pelican case moeten kijken. Mijn man heeft er eentje voor zijn laptop en gaat in en uit de helikopter. Niet stuk te krijgen. Kost wel een paar centen maar dan heb je ook wat...quote:Op zondag 9 maart 2008 23:31 schreef dvr het volgende:
Is goed, hopelijk volgend weekend. In koffers met vakken is veel keuze, maar ik wilde perse schuim voor het geval dat zo'n koffer eens omkukelt. Het is misschien ook wel te combineren, schuim en vakken, maar daar heb ik me niet in verdiept. Dit is een model waar je kant en klaar zowel schuim als vak-indelingsstukjes bij krijgt. Ze verkopen ook losse schuimdelen.
Tof te lezen! Ik wist helemaal niet dat je ook van die "vakken" kon maken/dat die er waren in zo'n koffer!quote:Op woensdag 12 maart 2008 17:17 schreef dvr het volgende:
Xilantof: Hij is er! Na een half uurtje plukken en meten kon ik er alles in kwijt: twee bodies met lenzen, 3 losse lenzen en wat klein grut zoals filters, lensadapters, batterijen, lenspen. Ik heb nog ruimte over voor een toekomstige flitser en een lens (hoop ik). Achter het schuim in de klep heb ik een grijskaart verstopt.
[ afbeelding ]
De kwaliteit is prima voor dit doel (de boel thuis opbergen), en om achterin de auto mee te slepen is hij zeker ook geschikt, maar hij heeft niet de flightcase-achtige stevigheid die je van een duurder model kunt verwachten. Van een half metertje zou ik hem wel durven laten vallen, maar ik sta niet voor hem in als hij van een trap stuitert en op een stenen vloer terechtkomt. Anderzijds, de inhoud is dan waarschijnlijk nog wel intact, en daar gaat het om!
Dit is nogal een dikke koffer, 18,5 cm hoog (van binnen). Dat had voor mij het voordeel dat sommige lenzen er rechtop inpassen en dan minder ruimte innemen. De bodies zinken helemaal weg in het schuim, maar daardoor is er weer ruimte om de camerariemen weg te frommelen. Als dat niet speelt is een wat platter model net zo geschikt.
Ja, dat is juist de truc. Als je hem koopt zit er nog geen enkel vak in, maar het schuim is voorgestanst in een soort reepjes (van boven gezien vierkantjes), die je van elkaar los kunt maken door er voorzichtig je vinger tussen te duwen en een beetje te wrikken. Daarna kun je de losgemaakte reepjes eruit plukken, en zo ontstaan precies de vakken zoals je die zelf wilt. En mocht je later een heel ander model camera kopen, dan hoef je in principe geen nieuwe koffer maar alleen een nieuwe schuimvulling te kopen.quote:Op woensdag 12 maart 2008 18:45 schreef Xilantof het volgende:
Tof te lezen! Ik wist helemaal niet dat je ook van die "vakken" kon maken/dat die er waren in zo'n koffer!
quote:Op woensdag 12 maart 2008 19:35 schreef dvr het volgende:
[..]
Ja, dat is juist de truc. Als je hem koopt zit er nog geen enkel vak in, maar het schuim is voorgestanst in een soort reepjes (van boven gezien vierkantjes), die je van elkaar los kunt maken door er voorzichtig je vinger tussen te duwen en een beetje te wrikken. Daarna kun je de losgemaakte reepjes eruit plukken, en zo ontstaan precies de vakken zoals je die zelf wilt. En mocht je later een heel ander model camera kopen, dan hoef je in principe geen nieuwe koffer maar alleen een nieuwe schuimvulling te kopen.
die laatste toch niet bij Konijn besteld he?quote:Op zondag 16 maart 2008 19:00 schreef Kamermans het volgende:
Canon HV30
[ afbeelding ]
Ikelite Housing
[ afbeelding ]
en voor m;n 300D een nieuw:
[ afbeelding ]
heheh nee, bij cameranu.nl krijg het dinsdag binnen geloof ikquote:Op zondag 16 maart 2008 19:04 schreef Ynske het volgende:
[..]
die laatste toch niet bij Konijn besteld he?
die komen nl pas over 2 weken binnen
voor onderwater,... Ik gebruikte tot nu toe de Canon powershot A75 voor onderwater fotografie, maar merkte dat ik onderwater meer film dan fotografeer. dus heb nu een betere camera gekochtquote:Op zondag 16 maart 2008 19:25 schreef Monotomo het volgende:
Wtf moet je met die housing?
hier paar fotos: 1, 2 & 3quote:Op zondag 16 maart 2008 20:25 schreef ThinAir het volgende:
Wat doe je dan zoal onder water? Daar zie je niks anders dan vissen en water, verder niks bijzonders.
waarom dat?, je zit eigenlijk alleen met aanschaft kosten, veder niet,...quote:Op zondag 16 maart 2008 20:38 schreef Flatus het volgende:
Zal wel veel kosten om dat te kunnen doen en te kunnen blijven doen?
Mooi manquote:Op zondag 16 maart 2008 20:32 schreef Kamermans het volgende:
[..]
hier paar fotos: 1, 2 & 3
deze zijn dus gemaakt met de powershot A75
(kijk ook hier eens voor een aantal schitterende onderwaterfoto's van zwemmende kinderen)quote:Op zondag 16 maart 2008 20:25 schreef ThinAir het volgende:
Wat doe je dan zoal onder water? Daar zie je niks anders dan vissen en water, verder niks bijzonders.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |