abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_55882154


Aah, Helmond een mooie stad waar volgens sommige mensen alleen maar gabbers en schorem woont. (laat die quotes met is dat niet zo dan maar achterwege)

Helmond ligt in Noord Brabant, het ligt 15 km van Eindhoven af.
Op 1 augustus 2006 telde de gemeente Helmond 85.837 inwoners.
en heeft een oppervlakte van 54,57 vierkante kilometer. Helmond ligt aan de zuid willemsvaart
Kenmerkend voor Helmond is de vroegere textielindustrie.

Wat is dat voor een rare stadsnaam?

Helmond bestaat eigenlijk uit 2 delen: Hel en Mond
Hel betekend hier laaggelegen en mond betekend een veilige plaats. De naam van de stad is bedacht door de Hertog van Brabant in 1225. Rond 1350 werd in helmond een vierkant waterburcht gebouwd dat nu nog steeds te bewonderen is in de binnenstad. De helm is het logo van de stad, dat ook weer kracht uitstraalt.

Geschiedenis van Helmond

Helmond wordt in 1179 voor het eerst genoemd in een bulle van Paus Alexander III. Het is wel duidelijk dat Helmond al reeds voor die tijd bestaan heeft, maar dan in de vorm van de nederzetting die Haghe, ten zuidwesten van de latere vestingstad. Het gebied was eigendom van Willem van Horne. Hertog Hendrik I kocht de heerlijkheid in 1220 en stichtte een nieuwe stad, buiten die Haghe als onderdeel van zijn stedenstichtingspolitiek. Zijn dochter, Maria van Brabant, woont enige tijd in de oude burcht, \\\\\\\'t Oude Huys en sticht de Abdij van Binderen. Hierdoor werd het landbouwarsenaal van het stadje vergroot. Rond 1232 krijgt Helmond stadsrechten en in 1376 marktrechten. Rond 1350 start Jan van Berlaer met de bouw van het huidige kasteel. Behalve het kasteel worden ook de stadwallen en een bescheiden gracht aangelegd.

In de eerste helft van de 15de eeuw kent Helmond een grote economische groei en krijgt de titel Hoofdstad van Peelland. De 80-jarige oorlog laat diepe sporen achter in Helmond. De textielindustrie loopt zware klappen op, maar dankzij de contacten met Haarlem blijft de linnennijverheid bestaan.

In 1648 loopt de 80-jarige oorlog ten einde en wordt de stad onderdeel van de Republiek der Verenigde Nederlanden. Helmond vervalt in een diep economisch dal, er groeit zelfs gras op de markt. In 1781 koopt muntmeester en koopman Carel Frederik Wesselman de heerlijkheid Helmond met het kasteel Helmond van de familie Van Arberg. Wesselman (waarvan de zoon in 1841 in de adelstand werd verheven) gaat ook daadwerkelijk, in tegenstelling tot zijn voorgangers, het kasteel bewonen en maakt werk van zijn heerlijkheid. Het verlies van een groot deel van zijn heerlijke rechten, in 1798, probeert hij te compenseren door een actieve landbouwpolitiek en door de nijverheid te stimuleren. De textiel maakt in die periode juist een geslaagde ontwikkeling naar een gediversificeerde, zelfstandige nijverheid door, compleet met ververijen, drukkerijen en de omschakeling naar gemengd linnen/katoenen stoffen. Deze ontwikkeling wordt verder gestimuleerd door de aanleg van de Zuid-Willemsvaart (1823-1826), die voor een opbloei van de stad staat.

Naast de weverij en de bijbehorende garenververijen en -blekerijen komen ook andere takken van de textielnijverheid tot ontwikkeling. Vooral de deelname van de Amsterdamse familie Van Vlissingen in de plaatselijke katoendrukkerij van Sutorius is van belang. Het bedrijf van P.F. van Vlissingen & Co. groeit in de tweede helft van de 19de eeuw uit tot de grootste katoendrukkerij in Nederland. Daarnaast ontstaan er drie belangrijke turksroodververijen (waaronder Carp). Vanaf 1866 mechaniseren de weverijen in vrij snel tempo: in 1900 is er geen thuiswever meer in de stad. Deze mechanisering staat voor een deel ook in verband met de komst van een nieuwe infrastructuur: in 1866 krijgt Helmond een eigen station aan de spoorlijn Eindhoven-Helmond-Venlo. Naast de textielindustrie ontstaat vanaf circa 1860 een metaalnijverheid (kleinmetaal, vooral bevestigingsartikelen en machinefabricage) als tweede belangrijke industriële pijler. Ook de voedingsmiddelenproduktie(margarine en cacao)krijgt een behoorlijke omvang, terwijl vanaf circa 1900 ook de houtverwerkende en grafische nijverheid belangrijk worden. De groei van industrie en nijverheid leidt ook tot een forse bevolkingstoename. Deze groei zet zich door tot de jaren 30 van de 20ste eeuw. Bedrijven zoals de Edah, Begemann, Groep Van Kimmenade en Van Thiel vestigen zich in en rondom de stad. De wereldwijde recessie zorgt voor een diepe malaise in Helmond.

Na de bevrijding gaat het al snel weer opwaarts met de industrie en de stad en ontstaat een relatieve welvaart die echter gebaseerd is op een eenzijdige industriële structuur. Annexaties van omliggende gebieden volgen in 1968. In deze periode krijgt de conjuctuurgevoelige industrie van Helmond zware klappen. Mede hierdoor wordt Helmond in 1976 toegewezen als groeistad. Helmond grijpt deze kans met beide handen aan en ontgroeit uiteindelijk de slechte naam van stad en presenteert zich als een frisse en dynamische stad. Nieuwe bedrijven en nieuwe spraakmakende bouwprojecten zorgen hiervoor. Zo bouwde een Helmonds bedrijf vanaf 1989 aan een eigen automerk Max (automerk). Van blijvender belang was het enigszins gelijknamige autokinderzitje Maxi Cosi dat ook uit Helmond komt en symbool staat voor de gediversificeerde nieuwe industrie die na 1970 opkwam. Eind 1999 verwelkomde Helmond haar 80.000e inwoner. Helmond is op Almere na de snelst groeiende stad van Nederland en zal volgens de planning rond het jaar 2012 haar 100.000e inwoner mogen verwelkomen.



Stadsdelen van Helmond

Helmond heeft verschillende wijken hieronder een overzichtje:

* Brandevoort
* Brouwhuis
* Dierdonk
* De Groene Loper (in aanbouw)
* Helmond Centrum (officieel: Binnenstad)
* Helmond Noord
* Helmond Oost
* Helmond West
* Rijpelberg
* Stiphout
* Suytkade
* t Hout
* Warande

Verkeer en openbaar vervoer in Helmond

Bus

Met de bus is Helmond erg slecht te bereiken, er rijden maar weinig bussen en de bussen rijden maar op beperkte tijdstippen. Dit komt waarschijnlijk omdat de treinverbindingen goed zijn en niemand met de bus naar het station hoeft en omdat veel mensen of in helmond werken of in Eindhoven (en je gaat niet met de bus als je met de trein kan)

Trein

Per trein is Helmond uitzonderlijk goed te bereiken. Vanaf December 2006 heeft Helmond voortaan 4 stations! Namelijk: Helmond brouwhuis-Helmond-Helmond \\\\\\\'t Hout-Helmond Brandevoort. De spoorlijn maakt deel uit van de lijn Eindhoven-Venlo.

Bezienswaardigheden

Jaja, zelfs Helmond heeft bezienswaardigheden, Hieronder een lijstje:

* Berkendonk, recreatieplas in Helmond;
* Kasteel Helmond, onderdeel van het gemeentemuseum
* Kubuswoningen, ontworpen door Piet Blom;
* Theater \\\\\\\'t Speelhuis, opgebouwd uit 37 kubussen en omringd door 18 kubuswoningen;
* Warande Park (vroegere Peapark) bij de Helmondse Goudkust (Aarle-Rixtelseweg);
* Robustelly-Smits orgel in de Sint-Lambertuskerk (1772/1862, afkomstig uit de abdij van Averbode);
* Kapel van Binderen en de toegangspoort van voormalig Abdij van Binderen;
* Huis met de Luts;
* Onze Lieve Vrouwe Kerk, Wilhelminalaan;
* Ketsegängske.

Uitgaan in Helmond

Helmond heeft verschillende uitgaansgelegenheden.
Op het Havenplein zitten verschillende Cafe\\\\\\\'s bij elkaar evenals op de aansluitende Steenweg.

Foto's

Het kasteel

Kubuswoningen


De vlisco


Suytkade impressie


Het prachtige peapark.

Mocht je nog meer foto's hebben of informatie: zeg het hier en de OP word even aangepast

Aangezien ik de sluitpost had, meteen maar even een nieuwe aangemaakt.

[ Bericht 1% gewijzigd door Paaskonijn op 09-01-2008 16:10:06 ]
Op zondag 23 maart 2008 02:16 schreef tyros-saver het volgende:
En PaasKonijn Ik heb het gemeld aan de Admin dat jij zei: Heb je typkanker.
pi_55882174
Afbeeldingen doe ik straks wel fixen
Op zondag 23 maart 2008 02:16 schreef tyros-saver het volgende:
En PaasKonijn Ik heb het gemeld aan de Admin dat jij zei: Heb je typkanker.
pi_55882588
Nice paaskonijn Mijn OP doet het nog steeds prima zie ik
blaat
  dinsdag 8 januari 2008 @ 20:46:24 #4
7092 Oosthoek
Homo SAABiens
pi_55882662
Ik voel me een beetje gediscrimineerd dat de Oranjebuurt er niet op staat, terwijl dat ook nog 'ns de mooiste buurt van Helmond is !
daarna schilderde ik mijn schaduw
deed het licht uit
en genoot bij de gedachte dat ik de enige mens ter wereld ben met een schaduw in volstrekte duisternis
pi_55882846
HELLmond is de sportiefste stad van Noord-Brabant !

90% loopt in een trainingspak en op Nike's.

(oud grapje,maar blijft leuk)
Je kan beter de show stelen....dan je steel showen ! ! !
  dinsdag 8 januari 2008 @ 20:54:10 #6
7092 Oosthoek
Homo SAABiens
pi_55882865
Inderdaad een oud grapje. Maar helaas niet leuk. Doei.
daarna schilderde ik mijn schaduw
deed het licht uit
en genoot bij de gedachte dat ik de enige mens ter wereld ben met een schaduw in volstrekte duisternis
pi_55889151
quote:
Op dinsdag 8 januari 2008 20:46 schreef Oosthoek het volgende:
Ik voel me een beetje gediscrimineerd dat de Oranjebuurt er niet op staat, terwijl dat ook nog 'ns de mooiste buurt van Helmond is !
omdat dat onder West valt..ander stond 't haagje er ook wel op
Today is the greatest day I've ever known
Can't live for tomorrow, tomorrow's much too long
pi_55889172
http://www.112brabant.nl/index_main.php?cat=nieuws&sub=fotoreportages&foto_id=2071

Het lijk wat dus bij sluis 7 uit de knaal gevist is is en man en lag al een tijdje in het water...als dat Theo v Berlo niet is...
Today is the greatest day I've ever known
Can't live for tomorrow, tomorrow's much too long
  woensdag 9 januari 2008 @ 06:44:23 #9
3542 Gia
User under construction
pi_55889949
quote:
Op woensdag 9 januari 2008 01:08 schreef ArTiC het volgende:

[..]

omdat dat onder West valt..ander stond 't haagje er ook wel op
Sssst, dat willen ze niet weten!!

Net als brandevoorters niet willen weten dat ze bij Helmond horen.

Nog nieuws over het lijk in 't knaal?
Mja, die van Berlo, zou ik ook inderdaad denken.

Of die andere vent die al langer vermist is?
  woensdag 9 januari 2008 @ 11:04:11 #10
148689 Muis006
Unrustle thy jimmies, wench!
pi_55892912
quote:
Op woensdag 9 januari 2008 06:44 schreef Gia het volgende:

[..]

Sssst, dat willen ze niet weten!!

Net als brandevoorters niet willen weten dat ze bij Helmond horen.

Nog nieuws over het lijk in 't knaal?
Mja, die van Berlo, zou ik ook inderdaad denken.

Of die andere vent die al langer vermist is?
Stiphouters zijn ook goed in het ontkennen dat ze bij Helmond horen
Op zaterdag 4 juni 2016 21:46 schreef KaBuf het volgende:
Ik word graag nog #viezerdik voor jou.
pi_55893297
quote:
Op woensdag 9 januari 2008 11:04 schreef Muis006 het volgende:

[..]

Stiphouters zijn ook goed in het ontkennen dat ze bij Helmond horen
Al die geannexeerde dorpen hebben daar last van
Maargoed..ik zou hetzelfde doen als Helmond bij Eindhoven getrokken zou worden ofzo dus van mij mogen ze.
Today is the greatest day I've ever known
Can't live for tomorrow, tomorrow's much too long
pi_55895782
quote:
Op woensdag 9 januari 2008 11:20 schreef ArTiC het volgende:

[..]

Al die geannexeerde dorpen hebben daar last van
Maargoed..ik zou hetzelfde doen als Helmond bij Eindhoven getrokken zou worden ofzo dus van mij mogen ze.
Tolerant van je.
De weblog van Helmond op www.deweblog.nl
Waar Helmonders over Helmond kunnen praten, huilen en lachen.
pi_55899859
quote:
Op dinsdag 8 januari 2008 20:46 schreef Oosthoek het volgende:
Ik voel me een beetje gediscrimineerd dat de Oranjebuurt er niet op staat, terwijl dat ook nog 'ns de mooiste buurt van Helmond is !
* Paaskonijn eens is

Misschien kunnen we een kaart van Helmond pakken en dan aangeven waar iedereen woont...tenminste wie in welke wijk woont ?

[ Bericht 14% gewijzigd door Paaskonijn op 09-01-2008 16:09:06 ]
Op zondag 23 maart 2008 02:16 schreef tyros-saver het volgende:
En PaasKonijn Ik heb het gemeld aan de Admin dat jij zei: Heb je typkanker.
pi_55913667
voor wat of wie t uitmaakt, ik woon in Helmond. 27 jaar in Stiphout. niet in de rijke tak, gewoon in een oude buurt van toen. bij de echte stiphoutenaren maakt t helemaal niets uit, wij zijn Helmonders,
die kakkers in de nieuwbouw wijken geven hun adres op, als we wonen dicht bij Eindhoven, lafaards.
Helmond is een moooie stad. breng mij maar in kaart, Stiphout is Helmond,

is t van Berlo die gevonden is in t kanaal? de geruchten gaan er wel over..
De Puta Madre
  donderdag 10 januari 2008 @ 06:53:36 #15
3542 Gia
User under construction
pi_55915349
Ik woon in Mierlo-Hout. Ben van geboorte 'Hagenaar' (3de Haagstraat) moeder stadse, vader houtenaar, en woon vanaf mijn 3de op 't Hout.
Ook ik woon in een al wat oudere wijk. Woning is van 1963, dacht ik.

Wat Killer_Mom zegt gebeurt hier op Brandevoort dus ook. 't Is eigenlijk gewoon Houts grondgebied (de boeren), grotendeels Houtse postcodes, maar ze zeggen niet dat ze in Helmond wonen maar "in Brandevoort bij Eindhoven"

Maakt me niet uit om te zeggen dat ik Helmonder ben, maar vind het wel leuk dat de naam 'Mierlo-Hout' weer in ere is hersteld met het terugplaatsen van de straatnaamborden.
Er waren, ook hier op fok, vaak discussies over de naam van onze wijk. Het is toch echt Mierlo-Hout, en dat wordt, al sinds de oudheid of zo, in de volksmond 't Hout genoemd. Met de komst van station Helmond - 't Hout, dacht iedereen dat het 't Hout heette, en kwam dat voor het gemak ook op de plaatsnaamborden te staan, maar dat is sinds een paar jaar door echte houtenaren weer recht getrokken. Als je nu van Eindhoven komt, zie je bij het inrijden op de borden weer de goede naam staan. MIERLO-HOUT dus.

Ook in de OP staat het dus FOUT!
Wô dè mar effe gezeed hebbuh.

[ Bericht 6% gewijzigd door Gia op 10-01-2008 07:14:37 ]
  donderdag 10 januari 2008 @ 07:12:46 #16
3542 Gia
User under construction
pi_55915394
grrrr, verkeerde knopje.
pi_55923553
quote:
Op dinsdag 8 januari 2008 20:46 schreef Oosthoek het volgende:
Ik voel me een beetje gediscrimineerd dat de Oranjebuurt er niet op staat, terwijl dat ook nog 'ns de mooiste buurt van Helmond is !
Sorry hoor, heb ook alleen maar wikipedia gecopy- paste

Ik woon overigens in de pronto, bij de badkuip in de buurt
blaat
pi_55927661
Julianalaan, Oranjebuurt present
Op zondag 23 maart 2008 02:16 schreef tyros-saver het volgende:
En PaasKonijn Ik heb het gemeld aan de Admin dat jij zei: Heb je typkanker.
pi_55927895
gaan we nu weer opnoemen waar iedereen vandaan komt?
Today is the greatest day I've ever known
Can't live for tomorrow, tomorrow's much too long
pi_55928219
quote:
Op donderdag 10 januari 2008 17:11 schreef ArTiC het volgende:
gaan we nu weer opnoemen waar iedereen vandaan komt?
Op zondag 23 maart 2008 02:16 schreef tyros-saver het volgende:
En PaasKonijn Ik heb het gemeld aan de Admin dat jij zei: Heb je typkanker.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')