quote:Op dinsdag 18 december 2007 23:44 schreef Chasiner het volgende:
Het lijkt me een leuke opleiding, al heb ik gehoord dat het erg breed is, en je je pas later kan specialiseren.
En ook de banen die je later ermee kan krijgen heb ik opzich niks mee: Leraarmaar ik ben wel enorm geintresseerd in de geschiedenis.
erg nuttige bijdrage, bedankt!quote:
Als dat maar duidelijk is. Ik geloof dat nog geen vijfde van de afgestudeerden in het onderwijs terecht komt.quote:Op donderdag 20 december 2007 00:49 schreef Chasiner het volgende:
[..]
erg nuttige bijdrage, bedankt!
Ja ik weet dat er nog talloze andere banen zijn die er goed op aansluiten maar die spreken me ook niet echt aan. En andere studies ook niet. Ik heb ook nog geen idee wat ik later wil gaan doen.
quote:Op dinsdag 18 december 2007 23:44 schreef Chasiner het volgende:
Het lijkt me een leuke opleiding, al heb ik gehoord dat het erg breed is, en je je pas later kan specialiseren.
En ook de banen die je later ermee kan krijgen heb ik opzich niks mee: Leraarmaar ik ben wel enorm geintresseerd in de geschiedenis.
In principe kan je met geschiedenis alle kanten op, maar bijscholing komt regelmatig om de hoek kijken als je het bedrijfsleven in wilt. De onderzoekskant op lijkt mijzelf inderdaad ook het leukst. 'k Doe geschiedenis in Groningen trouwens.quote:Op donderdag 20 december 2007 15:39 schreef Horloge het volgende:
Geeft maar weer eens aan hoe slecht de voorlichting is...ze (de universiteiten, hogescholen weet ik het niet van) stellen het zo voor van: met deze opleiding kun je deze beroepen doen. Dat er meerdere wegen naar Rome leiden wordt er niet bij verteld, en ook niet dat je heel veel verschillende beroepen kunt doen. Dat laatste geldt voor alle wetenschappelijke opleidingen, want naar goed geschoold personeel is altijd wel vraag.
Zeg dan liever niks...99% komt terecht in 1 van deze 3quote:Op woensdag 19 december 2007 19:07 schreef Scaurus het volgende:
Er zijn echt nog veel meer mogelijkheden met Geschiedenis. Als je enorm geïnteresseerd in de studie bent en een goed stel hersenen hebt, kan je de onderzoekskant op (wil ik zelf). Meeste mensen belanden in bedrijfsleven, bij overheid of in non-profit sector.
Dat is waar, aan de UvA heb je een groot aanbod van vakken, verder vind ik het onderwijs primaquote:Op woensdag 26 december 2007 18:43 schreef Bagel het volgende:
Als je geschiedenis in Amsterdam wil doen zou ik voor de UVA gaan. Je hebt bij de VU iets van 4 keuze werkgroepen om uit te kiezen in je 1e jaar, bij de uva zijn dit er 12... En zo is t met veel meer dingen, omdat de opleiding aan de uva wat groter is. verder zit je op 2 super locaties in t centrum.
Ja, dat is een probleem. In het eerste jaar is ongeveer 80% van de literatuur in het Engels (aan de UU tenminste). Kennis van Frans en (vooral) Duits is niet vereist, maar wel preferabel. Verbeter dus je Engels, ook omdat je daar in je latere leven enorm veel profijt van hebt.quote:Op dinsdag 26 augustus 2008 19:24 schreef RutgerFR het volgende:
Ik zit alleen met een dilemma, mijn Engels in nogal slecht! Op mijn huidige opleiding wordt geen gebruik gemaakt van Engelstalige studieboeken. In de studiegidsen van de VU en UvA zie ik regelmatig een Engelstalig studieboek langskomen.
Op de EHvA gebruik ik regelmatig (met succes!) andere literatuur dan de voorgeschreven literatuur te voorbereiding op tentamens. Zal dit ook werken op de universiteit: Nederlandstalige literatuur i.p.v. de voorgeschreven Engelstalige literatuur (natuurlijk wel over hetzelfde onderwerp)
nee klopt, die gaan een geheel andere richting op, zoals de ICT (2 vrienden van me zijn dokter andus en die werken nu bij hetzelfde bedrijf als ik)quote:Op donderdag 20 december 2007 11:58 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Als dat maar duidelijk is. Ik geloof dat nog geen vijfde van de afgestudeerden in het onderwijs terecht komt.
Alles waar gsalg bijstaat (Acva Ges A, B en C en Acv Academische Vaardigheden) en Overzicht Middeleeuwen denk ik? Je groep kun je waarschijnlijk op Blackboard wel vinden.quote:Op zondag 31 augustus 2008 16:58 schreef RutgerFR het volgende:
Op het laatste moment toch nog ingeschreven voor de studie Geschiedenis aan de VU. Omdat ik de introductieweek heb gemist is er voor mij geen touw vast te knopen aan het rooster. Welke vakken moet ik nu wel en niet volgen?
Wie studeert aan de VU en wil mij dit uitleggen. Als 1e major heb ik Middeleeuwen/Vroegmodern gekozen.
Het rooster
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |