Hele bereik, en optisch idd beter.quote:Op woensdag 30 januari 2008 09:12 schreef sanger het volgende:
[..]
Die zijn dan toch net zo lichtsterk (2.8) of zijn deze het over het gehele bereik?
Maar als ik jou begrijp zijn ze optisch wat beter?
Het bereik pleit indd in het voordeel van de Sigma, alhoewel de 28-75 alleen wat groothoek mist. De 17-50 mist de 50 - 70 range. Juist dat wil ik een beetje trachten op te vangen met een allrounder.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:19 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Hele bereik, en optisch idd beter..
Het bereik van de Sigma is wellicht wat leuker, maar als het voor mij zou zijn zou ik 100% zeker voor de tamron gaan. Omdat ik van een stukje groothoek hou zou ik voor de 17-50 gaan, maar de goedkopere 28-75 schijnt net zo goed te presteren.
Enige nadeel is dat je het ding goed op scherpte moet testen, de QC van Tamron is waardeloos.
Het is sowieso een veel value for money ding.
Hoeveel kans heb je op een goed exemplaar? En hoe wordt het afgehandeld met de slechte exemplaren vraag ik me dan afquote:Op woensdag 30 januari 2008 16:30 schreef veldmuis het volgende:
Ja, erg jammer van die QC, maar aangezien de goeie exemplaren niet veel slechter dan de Nikkor 17-55 presteren (of dat gelijk is aan de Canon 17-55 IS enzo weet ik niet) heb je waanzinnig veel glas voor je centen.
Nog niets bijzonders... Een 18-55 kitlensje en een 70-300 Sigma DG APO Macro. Een 50 mm 1.8 is in bestelling.quote:Wat voor glas heb je al?
Ga naar een fatsoenlijke winkel. Ik heb gelezen dat bijvoorbeeld kamera express en konijnenberg niet moeilijk doen. Gewoon navragen dus. Zelf geen ervaring mee, ik heb het ding zelf niet (wel getest uiteraard!quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:33 schreef sanger het volgende:
[..]
Hoeveel kans heb je op een goed exemplaar? En hoe wordt het afgehandeld met de slechte exemplaren vraag ik me dan af
[..]
En je mist het stuk tussen de 55 en 70mm echt nu? Een klein stapje terug van 55 naar 50 valt wel mee.quote:Nog niets bijzonders... Een 18-55 kitlensje en een 70-300 Sigma DG APO Macro. Een 50 mm 1.8 is in bestelling.
Je bent zo enthousiast omdat je hem getest hebt dusquote:Op woensdag 30 januari 2008 16:41 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ga naar een fatsoenlijke winkel. Ik heb gelezen dat bijvoorbeeld kamera express en konijnenberg niet moeilijk doen. Gewoon navragen dus. Zelf geen ervaring mee, ik heb het ding zelf niet (wel getest uiteraard!)
Omdat ik het bereik tussen 55 en 70 nu mis zal ik het allicht niet gebruiken. Of ik het ga missen durf ik niet te zeggen eerlijk gezegd. Een stapje naar voren/achteren is meestal ook een goede oplossing.quote:En je mist het stuk tussen de 55 en 70mm echt nu? Een klein stapje terug van 55 naar 50 valt wel mee.
Het verschil tussen die 17 en 18mm zul je uiteraard niet merken.
Als je de 28-75 haalt dek je wel gelijk alles af, je kitlensje is op 18mm nog een beetje lichtsterk, dus dat is bruikbaar.
Je hebt programma's om te checken welke brandpuntsafstanden je het meest gebruikt hebt aan de hand van je fotocollectie. Wellicht nuttig?
Yup, en de enige reden waarom ik voor de Nikkor 17-55 gegaan ben is omdat die veel steviger gebouwd is, en de focus sneller is op mijn camera. Voor de optische kwaliteiten had ik aan de Tamron ook ruim voldoende.quote:Op woensdag 30 januari 2008 16:47 schreef sanger het volgende:
[..]
Je bent zo enthousiast omdat je hem getest hebt dus
[..]
Nou, en die kitlens kun je netzogoed in je tas laten zitten, of je moet echt zitten wachten op die 4 tientjes die je er wellicht nog voor zult vangen. Dat ding is in feite best een leuk lensje, en heeft meer waarde in je tas dan waarde in euro's imo.quote:Omdat ik het bereik tussen 55 en 70 nu mis zal ik het allicht niet gebruiken. Of ik het ga missen durf ik niet te zeggen eerlijk gezegd. Een stapje naar voren/achteren is meestal ook een goede oplossing.
Over het algemeen maak ik bij de kitlens meer gebruik van een focus van 40-55 mm dan van 18-40. Niettemin is een beetje groothoek nooit weg wil je een keer wat anders fotograveren.
De kitlens gaat dan ook niet wegquote:Op woensdag 30 januari 2008 16:54 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Yup, en de enige reden waarom ik voor de Nikkor 17-55 gegaan ben is omdat die veel steviger gebouwd is, en de focus sneller is op mijn camera. Voor de optische kwaliteiten had ik aan de Tamron ook ruim voldoende.
Als ik voor de Tamron gekozen had had ik er echter nog een dikke groothoek bij kunnen kopen, en dat heb ik nu niet.
[..]
Nou, en die kitlens kun je netzogoed in je tas laten zitten, of je moet echt zitten wachten op die 4 tientjes die je er wellicht nog voor zult vangen. Dat ding is in feite best een leuk lensje, en heeft meer waarde in je tas dan waarde in euro's imo.
Ik ben nog lyrischer over de Nikkor 17-55! Dat je het weet!quote:Op donderdag 31 januari 2008 17:47 schreef Vliegvrager het volgende:
net als de twee Tamrons waar veldmuis zo lyrisch over is
quote:Op donderdag 31 januari 2008 18:03 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ik ben nog lyrischer over de Nikkor 17-55! Dat je het weet!.
Detail!quote:Op donderdag 31 januari 2008 18:47 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
Die past niet op een 400D en binnen een budget van 500 euro
Tamron heeft (nog) geen snelle scherpstelmotoren. Wel worden een aantal Tamrons nu van een (gewone) motor voorzien voor de ongemotoriseerde Nikon digiflexen.quote:Op maandag 4 februari 2008 00:21 schreef kvdv het volgende:
Kort vraagje:
Bij Canon heet het USM.
Bij Sigma heet het HSM.
Hoe noemen ze bij Tamron een snelle AF motor?
Hebben ze die uberhaupt?
Ow... ik was op lenzenjacht voor mijn 350D dus dan hoef ik zowieso al niet naar de Tamrons te kijken begrijp ik bij deze. Bedankt voor je snelle reactie!quote:Op maandag 4 februari 2008 00:25 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Tamron heeft (nog) geen snelle scherpstelmotoren. Wel worden een aantal Tamrons nu van een (gewone) motor voorzien voor de ongemotoriseerde Nikon digiflexen.
Ho....Stop......niet gelijk doorrennen.quote:Op maandag 4 februari 2008 00:35 schreef kvdv het volgende:
[..]
Ow... ik was op lenzenjacht voor mijn 350D dus dan hoef ik zowieso al niet naar de Tamrons te kijken begrijp ik bij deze. Bedankt voor je snelle reactie!
Sorry ik dacht even dat je met je vorige post bedoelde dat Tamrons helemaal geen motoren hebben (behalve enkele Nikon modellen).quote:Op maandag 4 februari 2008 00:57 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Ho....Stop......niet gelijk doorrennen.
Dat ze de motortjes niet HSM, USM, HSL of wat dan ook noemen zegt weinig over de snelheid van die motortjes. Die van mijn 90mm is voor een macro bijzonder rap.
Ook die van mijn 80-210 (kampioen goedkopebips-telezoom) loopt harder dan die van een Canon EF 80-200.
Ze zeggen het dus wel niet met zoveel woorden, maar de Tamrons die ik tot op heden heb gebruikt zijn bepaald geen slakken waar het de AF betreft (en voor het overige ben ik er ook bijzonder blij mee)
Die voor Canon en nu dus ook voor Nikon hebben wel degelijk motortjes. Die van Sony/Minolta en de rest hebben geen motortjes(en de rest voor Nikon dus ook niet)quote:Op maandag 4 februari 2008 01:09 schreef kvdv het volgende:
[..]
Sorry ik dacht even dat je met je vorige post bedoelde dat Tamrons helemaal geen motoren hebben (behalve enkele Nikon modellen).
En die mag ik nu ook gaan aanraden aan iedereen met een D40, D40X of D60 die op zoek is naar een stukje glas in die richting!quote:Op donderdag 31 januari 2008 17:47 schreef Vliegvrager het volgende:
net als de twee Tamrons waar veldmuis zo lyrisch over is (17-50 of 28-75 (allebei 2.8)),
Zoals Veldmuis al aangafquote:Op vrijdag 29 februari 2008 22:59 schreef veldmuis het volgende:
Op de vraag van Pwnie die komen gaat: Kijk eens naar de Raynox voorzetspulletjes.
quote:Ik quote mezelf ff:
Hey all,
Aangezien dit topic over aankopen gaat en ik nog twijfel over een aankoop heb ik wat advies nodig.
Ik wil graag een macro lens hebben voor mijn Nikon D40x zonder al teveel geld kwijt te zijn. Puur vanwege de reden dat ik niet zeker weet of ik macrofotografie leuk ga vinden. Momenteel heb ik een Nikkor 18-55mm en 55-200mm lens (standaard bij de kit) maar merk dat ik met deze lenzen niet echt uit de voeten kan als het op closeup aankomt.
Wie kan me een beetje op weg helpen? budget is max ¤ 350,00
let's continue...quote:Het probleem is dat ik niet zeker weet of ik veel met Macro ga doen dus dan is een serieuze lens van Nikon wel erg prijzig en met manuele focus spelen kan leuk zijn (maar langzamer om scherp te stellen)
Waar liggen je interesses qua fotografie? Of moet je dat nog helemaal gaan uitvinden? In dag geval zou een leuke standaardzoomlens prima zijn om mee te beginnen. Dan merk je bijv. snel of je meer wilt inzoomen, of juist meer groothoek zou willen en kun je daar je volgende keuze op afstemmen.quote:Op donderdag 3 april 2008 20:48 schreef Dickies het volgende:
Even een schop.
Krijg binnenkort een Nikon F50, als ik het goed heb heeft die een F-mount. Dus zou het natuurlijk leuk zijn wat goedkope doch leuke lensjes erop te proberen. Hoe kan ik makkelijk zoeken op zoiets? Wat zijn aanraders etc.
Denk dat ik er vooral wat portretten mee wil gaan schieten. En sowieso is het puur voor de fun. Het analoge tijdperk heb ik een beetje overgeslagen en wil er nu een beetje mee experimenteren. Heb de body voor 20 euro. Een 28-80 lens erbij voor 10. Nu via eBay een M42-mount lens (weleens wat van gehoordquote:Op donderdag 3 april 2008 21:06 schreef Xilantof het volgende:
[..]
Waar liggen je interesses qua fotografie? Of moet je dat nog helemaal gaan uitvinden? In dag geval zou een leuke standaardzoomlens prima zijn om mee te beginnen. Dan merk je bijv. snel of je meer wilt inzoomen, of juist meer groothoek zou willen en kun je daar je volgende keuze op afstemmen.
Wat is je budget?
quote:Op vrijdag 4 april 2008 22:06 schreef Erasmo het volgende:
Zitten nog steeds juweeltjes bij het p-draad hoor
Maar ook tanks:quote:Op zaterdag 5 april 2008 10:43 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
sommige zelfs beter dan de huidige superieure lenzen, vroeger konden ze best wel lenzen bouwen
17-55quote:Op zaterdag 19 april 2008 10:07 schreef Vliegvrager het volgende:
Canon's EF-S 18-55/2.8 heeft dat wel, maar die is ruim twee keer zo duur.
Kijk hier kan ik iets mee!quote:Op zaterdag 19 april 2008 10:07 schreef Vliegvrager het volgende:
Ik heb die 17-85 van Canon nooit zo begrepen. De IS en USM wekken verwachtingen, maar de optische kwaliteit ligt daar een stuk onder. Het ding is domweg niet scherp. Die Sigma is beter, maar in user reviews is het ontbreken van HSM een veelgehoorde klacht. Of je dat een punt vind, is persoonlijk. Als je dan toch bereid bent wat bereik in te leveren, kijk dan ook eens naar vergelijkbare zooms van Tamron, de 17-50/2.8 en de 28-75/2.8. Iets minder bouwkwaliteit dan de Sigma, maar optisch beter. Ook de Tamrons hebben geen snelle focus motor. Canon's EF-S 18-55/2.8 heeft dat wel, maar die is ruim twee keer zo duur.
De Sigma 17-70 heeft 2.8-4.5quote:Op zaterdag 19 april 2008 10:36 schreef veldmuis het volgende:
Hey, en what about de Sigma 17-70 2.8-4? Lees ik best wat positieve verhalen over ook. Heeft ook geen HSM, maar wellicht een prettiger bereik? Je mist wel wat licht omdat het niet geheel 2.8 is.
De focussnelheid; HSM betekent een snellere focusmotor, met lichtarme situaties heeft dat verder niet zoveel te maken
Wat Veldmuis al zegt, HSM maakt m sneller (en stiller) maar dat heeft geen invloed op de vraag of ie gaat hunten of niet. Sigma doet het op dat punt meestal niet slecht, maar of dat voor die lens geldt, durf ik niet te zeggen. Bovendien weet ik niet wat voor jou en/of je vriendin nog acceptabel is. Ga m gewoon eens in een winkel uitproberen, dan merk je snel genoeg hoe ie presteert.quote:Op zaterdag 19 april 2008 10:34 schreef rudedeltadude het volgende:
Hoe is de AF van die Sigma? Echt beroerd in lichtarme situaties of is dat een compromis dat nog wel te sluiten is?
denk ik ze volgende week de 24-70 toch maar even moet gaan testen....quote:Op zaterdag 19 april 2008 10:58 schreef Roeni3 het volgende:
[..]
De Sigma 17-70 heeft 2.8-4.5. Maar inderdaad, ik heb die lens ook en het is een prima lensje hoor
. Alleen de lichtsterkte werd voor mij toch wel een bottleneck, vooral voor binnen natuurlijk.
quote:Op maandag 4 februari 2008 00:57 schreef Ouwesok het volgende:
goedkopebips
is dat een jupiter 85mm?quote:
Die heb ik ook, de Canon variant. Goede lens hoorquote:Op zaterdag 19 april 2008 10:36 schreef veldmuis het volgende:
Hey, en what about de Sigma 17-70 2.8-4? Lees ik best wat positieve verhalen over ook. Heeft ook geen HSM, maar wellicht een prettiger bereik? Je mist wel wat licht omdat het niet geheel 2.8 is.
De focussnelheid; HSM betekent een snellere focusmotor, met lichtarme situaties heeft dat verder niet zoveel te maken
Inmiddels heeft onze vrind Ken Rockwell 'm getest.quote:Op zondag 16 december 2007 20:55 schreef -Robbedoes- het volgende:
[..]
Ja het is ook niet zo dat er niets mee te beginnen is.
Ik had met BrewskieB vandaag gewoon een paar testjes gedaan en daar kwam dit uit.
BTW heeft iemand al testjes gelezen van die nieuwe tokina lens?
Bedoel je de Tokina 11-16? Die gaat in de VS $750 kosten. Komt daar in juni op de markt. Dan zit ie qua prijs dus redelijk in de buurt van de Canon 10-20. Behalve Rockwell nog geen reviews gezien, en ook nog geen idee van de datum en prijs voor Europa, maar genoeg reden om nog even te wachten als je van plan bent een ultra wide te kopen. zeker met de reputatie van Tokina's groothoeklenzen in het achterhoofd.quote:Op woensdag 30 april 2008 11:58 schreef veldmuis het volgende:
Daarnaast zal het ding goedkoper zijn dan de 14-24 van Nikkor
Yup. Zal wel 750 euro worden in het begin dus. Tegenover een 1000 euro voor de Nikkor 12-24 F/4 en 1500 euro voor de 14-24 F/2.8 dus aardig interessant.quote:Op woensdag 30 april 2008 17:54 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
Bedoel je de Tokina 11-16? Die gaat in de VS $750 kosten. Komt daar in juni op de markt. Dan zit ie qua prijs dus redelijk in de buurt van de Canon 10-20.
Ja precies! Wel bijna 2x zo duur als de 12-24 van Tokina, maar ook wel 2x zo interessantquote:Behalve Rockwell nog geen reviews gezien, en ook nog geen idee van de datum en prijs voor Europa, maar genoeg reden om nog even te wachten als je van plan bent een ultra wide te kopen. zeker met de reputatie van Tokina's groothoeklenzen in het achterhoofd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |