quote:
Trio zoekt steun voor stadion
Geschreven door Berdje (bron: venlonaren.nl)
Geplaatst op 22-12-07
Berden, Sprengers en Scheuten gaan fondsen werven voor bouw nieuw VVV-complex
Het ‘supertrio’ dat zich jaren geleden sterk maakte voor de renovatie van De Koel gaat nu steun zoeken voor de bouw van een nieuw stadion voor VVV.
Het gaat om Hai Berden, voorzitter van VVV en directeur van Seacon Logistics, Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB, en Jacques Scheuten, directeur van Scheuten Glas. Het drietal gaat erop toezien dat het wedstrijdstadion annex evenementencentrum zo snel mogelijk verwezenlijkt wordt.
De bekende Venlonaren, ditmaal aangevuld met onder anderen Jan van den Belt (Océ) en Jan Klerken (Scelta Mushrooms), bewaken de voortgang en werven fondsen. Een zelfde aanpak werd gehanteerd door VVV bij de renovatie van stadion De Koel, enkele jaren geleden.
Het huidige stadion van VVV, dat afgelopen seizoen naar de eredivisie promoveerde, is met zesduizend zitplaatsen te klein. Bovendien is de bereikbaarheid slecht. Om sponsors en supporters tegemoet te komen, is de club van plan een nieuw, overdekt stadion te bouwen met een capaciteit van vijftienduizend zitplaatsen. In het stadion zouden alleen de wedstrijden gespeeld worden, De Koel zou gaan dienen als trainingscomplex. Het stadion moet onderdeel vormen van een multifunctioneel complex (mfc), waarin ook plek is voor een evenementencentrum.
VVV-voorzitter Berden, de grote man achter het plan, heeft twee locaties op het oog in Venlo: het Kazerneterrein en het Floriadeterrein. Het is de bedoeling het mfc binnen hooguit vier jaar te bouwen.
Deze week praatte VVV de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders bij over de plannen.
De Venlose politiek wil voorlopig nog geen standpunt innemen over het multifunctioneel complex, zo blijkt uit een rondgang langs de fractievoorzitters. Op 5 maart 2008 houdt de gemeenteraad een hoorzitting over de toekomst van de voormalige Frederik Hendrikkazerne. Die plek geniet de voorkeur van VVV en haar supportersverenigingen voor een stadion. Pas na de hoorzitting zullen de fracties laten weten hoe zij de toekomst zien van de kazerne, die eigendom is van de gemeente Venlo.
Raadsbreed leeft het besef dat een definitieve keuze de juiste moet zijn voor de stad. Daarbij zal ook nadrukkelijk rekening worden gehouden met de monumentale status van diverse gebouwen op het kazerneterrein.
Opmerkelijk dat ze de bereikbaarheid slecht vinden. het is vanuit het station, rechtvooruit tot aan de weg en dan naar rechts en alsmaar rechtdoor (ik schat een dikke 10 min lopen). En als je met de auto/bus komt, iedereen heeft tegenwoordig een tomtom dus dat is het probleem niet.
En die andere locatie lijken me juist helemaal niet beter bereikbaar. (ik weet niet zeker waar de floriade ligt maar volgens mij is het bij het industrieterrein van Blerick) Zeker niet als je vanuit het station af komt.
Verder lijkt het me wel goed dat er nieuw stadion komt. Als ze het redden in de eredivisie totdat het nieuwe stadion er is, wie weet wat er dan nog allemaal kan gebeuren.
15.000 mensen lijkt me ook niets teveel. Er wonen een hopen mensen in in en rondom Venlo en er liggen verder geen profclubs in de buurt.
Als ze in de eredivisie blijven is het ook interessant voor de bedrijven in Venlo om serieus te investeren in VVV