Écht wel!quote:Op donderdag 6 december 2007 20:29 schreef LXIV het volgende:
Ja, dat zou wel zeggen, maar het is écht, écht niet verzonnen, L!
Dat stukje over die fobie natuurlijk wel!
quote:Altijd heb ik gedacht dat ik de enige Nederlander was die bang was voor kaas. Eindelijk hoor ik van iemand die dezelfde angst heeft! Zelfs het lezen of schrijven van het woord kaas bezorgt me de koude rillingen. Nu ik dit aan het typen ben staan me de nekharen overeind. Alleen het woord al. KAAS. Die langgerekte AA op links geflankeerd met zo'n harde K en afgesloten met die sissende S. Verschrikkelijk.
Voor iemand die deze fobie niet heeft lijkt het misschien uiterst onwaarschijnlijk dat mensen bang kunnen zijn voor kaas. Maar voor mij is het evengoed onvoorstelbaar dat mensen bang kunnen zijn voor zo'n klein lief muisje dat geen enkel gevaar vormt. Natuurlijk weet ik wel dat kaas niet gevaarlijk is, maar wanneer er een homp kaas in mijn buurt komt lijkt het alsof mijn keel wordt dichtgeknepen. In een klap staat het koude zweet me op de rug. Wanneer ik dan niet weg kan raak ik volledig in paniek. Ik geloof dat ik in staat ben om van een verdieping van 5-hoog te springen wanneer mij geen keuze meer rest tussen kaas en vluchten.
Niet alle soorten kaas jagen me evenveel angst aan. Voor Franse kazen ben ik helemaal niet bang, voor mijn gevoel is dat helemaal geen kaas. Nee, de kaas waar ik bang voor ben is de gewone Nederlandse kaas, van die gele met zo'n oranje korst. Gruwelijk. Wanneer kaas in plakjes gesneden is valt het wel mee. Op de een of andere manier lijkt de macht van kaas dan enigzins gebroken. Het meest verschrikkelijk zijn die grote driehoekige hompen kaas die naar je liggen te loeren vanaf de ontbijttafel. Onvoorstelbaar dat mensen gewoon onbezorgd met elkaar praten terwijl er zo'n homp langs ze ligt. Merken ze dan helemaal niks?
Waar het precies vandaan gekomen is weet ik niet. Zolang ik me kan herinneren heb ik deze angst al. Mijn moeder heeft me verteld dat zelfs al toen ik nog heel klein was, ik af en toe helemaal hysterisch werd aan de ontbijttafel. Pas na enkele maanden kwamen ze erachter dat dit alleen maar gebeurde wanneer er een stuk kaas op tafel werd gezet. Vanaf dat moment kwam ik thuis in ieder geval niet meer met kaas in aanraking.
Mijn ouders hadden de hoop dat het wel minder zou worden naarmate ik ouder werd. Toen ik een jaar of acht was kon ik tenminste begrijpen dat kaas niet daadwerkelijk gevaarlijk was. Het zou mij in ieder geval nooit kunnen verwonden, doden of opeten. Maar het vreemde is dat ondanks dit besef de angst voor kaas eigenlijk nooit minder werd. Gelukkig woonde ik vlakbij de basisschool, zodat ik tussen de middag thuis kon gaan eten. Er was afgesproken met de school dat ik altijd vijf minuten eerder weg mocht in de pauze. Zo kon soms wekenlang voorkomen worden dat ik bij kaas in de buurt kwam of er zelfs maar aan hoefde te denken. Dat waren hele goede weken. Maar diep van binnen bleef de angst voor kaas bestaan, wies zelfs langzaam aan. Het probleem werd niet opgelost maar omzeild.
De problemen begonnen pas echt toen ik op mijn 19e op kamers ging wonen. Pas toen besefte ik me hoezeer mijn ouders me al die tijd beschermt hadden. Vanaf
(Wordt vervolgt bij belangstelling)
Ja, shit. Wat moet je dan hè,- wat moet je dan?quote:Op donderdag 6 december 2007 21:33 schreef LXIV het volgende:
Wisten jullie trouwens dat je bij de NAVO met een job op universitair niveau en 12 jaar ervaring zo'n 100K per jaar verdient? Als basissalarisEn daar komen dan nog allerlei emolumenten bovenop.
Maar het mooiste is: dit is dan de eerste zes jaar belastingvrij!!!!![]()
Dat is toch niet normaal meer. Voor een 38-urige werkweek![]()
Toch maar solliciteren dan.
Ik ken iemand die het echt heeft. Nu heb ik zelf ook een zeer grote afkeer van kaas, maar heeft die afkeer nooit fobische proporties aangenomen.quote:Op donderdag 6 december 2007 20:29 schreef LXIV het volgende:
Ja, dat zou wel zeggen, maar het is écht, écht niet verzonnen, L!
Dat stukje over die fobie natuurlijk wel!
Maandag, woensdag, vrijdag. Maar eigenlijk werk ik niet op maandag. Alleen de laatste tijd weer wel.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:15 schreef LXIV het volgende:
Maandag, dinsdag, zwemdag?
Ik ging het googelen.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:26 schreef Z het volgende:
Met een witte anaalzone.
Verkapte hups-post.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:36 schreef Lienekien het volgende:
Ik ga trouwens niet op en neer hupsen met pompommetjes, maar ik ben wel blij dat het straks weekend is.
Het waren vooral sites voor de liefhebbers, dacht ik in die ene oogopslag te kunnen zien. Wel naïef dat ik even wilde checken of dit een Z-neologisme was.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:36 schreef Z het volgende:
Whehehe. Dan kwam je vast bij anal-bleeching oid uit. Ik heb een oud vogelboekje waar ze het telkens over de anaalzone hebben.
Nee, ik zou hupsen als er een weekendbezoek gepland stond. En dat is niet zo.quote:
Juist.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:46 schreef Z het volgende:
Toch weer die IJmuiden link.
Ik heb niet altijd zin om genuanceerd te reageren als mijn taal wordt verkankerd en verval dan inderdaad in de oude reflex van 'oh wat zijn ze domquote:Op vrijdag 7 december 2007 09:46 schreef Lienekien het volgende:
Dt-fouten onvermijdelijk?
Wat een gemiste kans, dat topic. Ik heb 't eerst met lede ogen aangezien en ben toen maar eens op zoek gegaan naar het artikel waar het eigenlijk om ging. Maar men komt er gemiddeld niet verder dan de automatische reacties op de 'dt-kwestie'. Het wil er maar niet in dat het onderzoek toch echt een andere insteek heeft.
Ik ben het dan ook geheel eens met jouw "De gemiddelde mens benadert zijn taal helemaal niet grammaticaal analytisch."quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:04 schreef Frollo het volgende:
[..]
Ik heb niet altijd zin om genuanceerd te reageren als mijn taal wordt verkankerd en verval dan inderdaad in de oude reflex van 'oh wat zijn ze dom![]()
'.
Maar diep in mijn hart snap ik heus wel waar het onderzoek over ging en in mijn meest recente post in het topic zeg ik dat ook.
Precies! Ik betrap me daar ook heel vaak op, zo'n onbedoelde t of d. Dat automatisme zit er dus in. Ik vermoed dat de stelselmatige typefouten die ik maak, precies zullen kloppen met de bevindingen in het onderzoek.quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:07 schreef Gellius het volgende:
Tsja. dt-delinquenten een douw geven is de eenvoudigste manier op een forum om je even superieur te wanen. Ik merk bij mezelf dat 'vingergeheugen' een grote rol speelt: ik maak met typen geregeld dt-fouten die ik niet maak wanneer ik met de hand schrijf: vooral een extra t in de eerste persoon: ik vindt, ik meldt. Dat willen mijn vingers zo en aangezien ik mails en posts zelden netjes overlees voor ik op send/post druk, ontsnapt zo'n fout aan mijn aandacht.
Ik denk dat er altijd wel een zelfcorrectie nodig is.quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:23 schreef Frollo het volgende:
Misschien is het dus wel zo dat hoe goed je spelt, afhangt van hoe snel je jezelf kunt corrigeren.
Dat is zeker waar.quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:26 schreef LXIV het volgende:
Goed spellen en goed schrijven zijn twee heel andere dingen.
Maar jij hebt dan weer een prettige persoonlijkheid.quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:28 schreef Z het volgende:
Ik heb last van zowel slecht spellen als kromme zinnen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |