Dan kun je ze nog zo conditioneren dat ze sorry zegt. Dan kan ze op de leeftijd dat het geweten zich ontwikkelt beseffen waarom ze toen sorry moest zeggen...quote:Op zondag 25 november 2007 13:29 schreef Igraine het volgende:
[..]
Ze kunnen weten wat wel en niet mag omdat ze zo geconditioneerd zijn. Niet omdat ze handelen vanuit een geweten. Het geweten begint zich pas te ontwikkelen vanaf een jaar of drie.
Dat manipulerende gedrag begint trouwens ook al rond een maand of zes...quote:Op zondag 25 november 2007 13:44 schreef Kanjer het volgende:
Kinderen zijn niet gek, ze weten donders goed hoe ze het spel moeten spelen en hebben zo door als er iemand aan hun kant staat.
Ik lees eigenlijk alleen maar de dingen die jij gezegt hebt... Heeft je man/vriend niks gezegt? Het is zijn vader tenslotte....quote:Op zondag 25 november 2007 13:50 schreef Noli. het volgende:
Opa begon dus al (aardig verhit) te miepen terwijl Hanne nog op de gang zat.
Ik zei dus op rustige toon maar wel met iets gepikeerde ondertoon dat ze van mij wél sorry moest zeggen en dat het onze opvoeding is.
Daarna verhefte hij dus zijn stem en zei "Niet in MIJN huis!" (doelende op het sorry-zeggen)
Waarop het dus uit de hand liep.
Eer aan ons zelf gehouden, zoonlief eten laten opeten en daarna meteen huiswaarts gekeerd.
Beetje domme opa, wat maakt het nou uit in welk huis je bent als je je kind een lesje opvoedkunde wil geven?quote:Op zondag 25 november 2007 13:50 schreef Noli. het volgende:
Opa begon dus al (aardig verhit) te miepen terwijl Hanne nog op de gang zat.
Ik zei dus op rustige toon maar wel met iets gepikeerde ondertoon dat ze van mij wél sorry moest zeggen en dat het onze opvoeding is.
Daarna verhefte hij dus zijn stem en zei "Niet in MIJN huis!" (doelende op het sorry-zeggen)
Waarop het dus uit de hand liep.
Eer aan ons zelf gehouden, zoonlief eten laten opeten en daarna meteen huiswaarts gekeerd.
Ja hoor, zeker wel!quote:Op zondag 25 november 2007 13:54 schreef Baird het volgende:
[..]
Ik lees eigenlijk alleen maar de dingen die jij gezegt hebt... Heeft je man/vriend niks gezegt? Het is zijn vader tenslotte....
Kijk, híer zit hem imo de crux.quote:Op zondag 25 november 2007 13:43 schreef Noli. het volgende:
Waar wij zeggen: "dat is een beetje dom" of (bij uitzondering) "sufferd" zegt opa dus "sukkel".
Dat kan ik me heel goed voorstellen. Het gaat er niet om of het wel terecht is dit van een kind van twee te vragen, jij kent je kind het beste, ik neem gelijk aan dat Hanne wel snapt wat er van haar verwacht wordt ik heb je hier namelijk niet leren kennen als onredelijk. Als de ouders iets vinden en de gastheer roept 'niet in mijn huis', zou het imho heel simpel zijn: dan zou ik niet langs gaan totdat men accepteert dat de ouders het kind opvoeden en niet de gastheer. Voorkomt een hele hoop nare discussies en boze blikken.quote:Op zondag 25 november 2007 13:50 schreef Noli. het volgende:
Ik zei dus op rustige toon maar wel met iets gepikeerde ondertoon dat ze van mij wél sorry moest zeggen en dat het onze opvoeding is.
Daarna verhefte hij dus zijn stem en zei "Niet in MIJN huis!" (doelende op het sorry-zeggen)
Waarop het dus uit de hand liep.
Terwijl ik juist heel huiverig zou zijn voor dat laatste. Zoiets is het in mijn ogen weer niet waard om te verworden tot zo'n langslepend conflict...quote:Op zondag 25 november 2007 14:31 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Dat kan ik me heel goed voorstellen. Het gaat er niet om of het wel terecht is dit van een kind van twee te vragen, jij kent je kind het beste, ik neem gelijk aan dat Hanne wel snapt wat er van haar verwacht wordt ik heb je hier namelijk niet leren kennen als onredelijk. Als de ouders iets vinden en de gastheer roept 'niet in mijn huis', zou het imho heel simpel zijn: dan zou ik niet langs gaan totdat men accepteert dat de ouders het kind opvoeden en niet de gastheer. Voorkomt een hele hoop nare discussies en boze blikken.
Kan. Maar wat mij betreft hoeft er dan juist geen conflict te zijn, als een ander jouw gezag in jouw huis wel accepteert en in het zijne niet. Zo laat je die ander in zijn waarde (in jouw huis gelden jouw regels, klaar) en je voorkomt verdere conflicten, want bij jou thuis is opa altijd welkom en daar gelden jouw regels, daar is iedereen het over eensquote:Op zondag 25 november 2007 14:32 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Terwijl ik juist heel huiverig zou zijn voor dat laatste. Zoiets is het in mijn ogen weer niet waard om te verworden tot zo'n langslepend conflict...
als je ziet de oudste reageerde kan je dat als kindermishandeling zienquote:Op zondag 25 november 2007 12:48 schreef imbaman het volgende:
TS: Ik geef je groot gelijk.
Ik doe het alleen net anders, ik vraag het twee keer en daarna gaat het met de harde hand.
Kindermishandeling hoor ik de meeste mensen al roepen.
In mijn ogen mishandel je je kinderen als je ze geen corrigerende tikken geeft.
Dan worden het verwende misbaksels die niets gewend zijn.
quote:Op zondag 25 november 2007 14:32 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Terwijl ik juist heel huiverig zou zijn voor dat laatste. Zoiets is het in mijn ogen weer niet waard om te verworden tot zo'n langslepend conflict...
dus jij denkt dat iemand van 2 alle woorden begrijpt die ze gebruikt?quote:Op zondag 25 november 2007 15:28 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Oh, dan ben ik heel principieel, zeker omdat het iets fundamenteels is. Ik snap dat de opa's en oma's meestal iets makkelijker zijn. Dát vind ik prima. Maar als er iets gebeurt dat haaks staat op wat ikzelf erg belangrijk vind (zoals in de OP: ik vind dat TS gelijk heeft. Mensen die denken dat kinderen van 2 dat niet snappen, begrijpen er weinig van.....) dan ben ik daar gewoon helder in.
quote:Op zondag 25 november 2007 15:31 schreef Miss_S het volgende:
[..]
dus jij denkt dat iemand van 2 alle woorden begrijpt die ze gebruikt?
Wat ben je toch denigrerend bezig....quote:Op zondag 25 november 2007 13:11 schreef Igraine het volgende:
[..]
Als jij later groot bent en je krijgt kinderen, doe je het lekker op jouw manier.
sorry begrijpt ze misschien maar als ze niet begrijpt waarom ze sorry moet zeggen, helpt het nietquote:Op zondag 25 november 2007 15:34 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Nee, maar het snapt de impact wel en de reden. Het gaat erom dat ze bewust wordt van het verkeerde gedrag. Omdat de aandacht op het woord 'sorry' ligt, beseft een kind echt wel dat ze iets verkeerd heeft gedaan.
Als het dat niet zou snappen, dan zou corrigeren op die leeftijd dus ook niet werken.
Nogmaals: kinderen begrijpen meer dan je denkt. Kinderen snappen prima dat volwassenen dingen doen/zeggen die zij nog niet horen te doen. Sterker kinderen gebruiken dit soort situaties om je uit te spelen. Het zijn daadwerkelijk kleine duivels somsquote:Op zondag 25 november 2007 15:38 schreef Miss_S het volgende:
[..]
sorry begrijpt ze misschien maar als ze niet begrijpt waarom ze sorry moet zeggen, helpt het niet
en als ze haar opa het gewoon ziet gebruiken kan je er misschien in komen dat het voor een 2,5jarige er verwarrend wordt
dat jij het allemaal begrijpt is fijn maar we hebben het wel over een heel jong kind hier
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |