En waarom zou je niets van wodka willen proeven?quote:Op dinsdag 11 december 2007 10:41 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Wodka cola is gewoon cola met alcohol. Proef je verder niets van.
Dat was mn punt ook een beetje, samen met het feit dat je onmogelijjk wodka-cola goor kan vinden. Tenzij je pepsi gebruikt natuurlijkquote:Op dinsdag 11 december 2007 10:50 schreef gronk het volgende:
[..]
En waarom zou je niets van wodka willen proeven?
Of omdat je geen cola lust!quote:Op dinsdag 11 december 2007 11:13 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Dat was mn punt ook een beetje, samen met het feit dat je onmogelijjk wodka-cola goor kan vinden. Tenzij je pepsi gebruikt natuurlijk
En sinds wanneer smaakt wodka ergens naar?.quote:Op dinsdag 11 december 2007 10:50 schreef gronk het volgende:
[..]
En waarom zou je niets van wodka willen proeven?
Zet maar eens een glaasje Smirnoff en een glaasje Stolichnaya naast elkaar en neem om beurten een slok.quote:Op dinsdag 11 december 2007 11:34 schreef Curiosity het volgende:
[..]
En sinds wanneer smaakt wodka ergens naar?.
quote:Beroep Laborant/analist in de drankenindustrie
Zo, dus jij gaat mij even lesgeven?quote:Op dinsdag 11 december 2007 12:06 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Zet maar eens een glaasje Smirnoff en een glaasje Stolichnaya naast elkaar en neem om beurten een slok.
Dan proef je niet alleen wodka, maar zelfs nog verschil onderling!
(wel eerst een tijdje in de vriezer leggen. want ook dat beinvloed smaak!)
* SicSicSics checkt fobo:
[..]
![]()
Je vraagt 'r zelf omquote:Op dinsdag 11 december 2007 18:29 schreef Curiosity het volgende:
[..]
Zo, dus jij gaat mij even lesgeven?
Ik doe dit werk al 14 jaar en ik weet heus wel hoe een goede wodka smaakt, zo neutraal mogelijk, alle smaken en geuren die er al aan zitten komen van of een hele slechte alcohol of door alcohol verkregen door rietsuiker of druivenpulp.quote:
Verschilt per taal.quote:Op dinsdag 11 december 2007 19:01 schreef Sapstengel het volgende:
Iedereen schrijft het trouwens fout. Het is Vodka. Met een V.
Blijkbaar niet goed opgeletquote:Op dinsdag 11 december 2007 18:33 schreef Curiosity het volgende:
[..]
Ik doe dit werk al 14 jaar en ik weet heus wel hoe een goede wodka smaakt, zo neutraal mogelijk, alle smaken en geuren die er al aan zitten komen van of een hele slechte alcohol of door alcohol verkregen door rietsuiker of druivenpulp.
quote:Op dinsdag 11 december 2007 19:01 schreef Sapstengel het volgende:
Iedereen schrijft het trouwens fout. Het is Vodka. Met een V.
Ik zeg echt niets geks als ik zeg dat wodka zo goed als neutraal is, lees nog maar eens goed wat ik zeg, iedereen trouwens die direct met voorbeelden aankomt van verschillende merken.quote:Op dinsdag 11 december 2007 19:30 schreef gronk het volgende:
[..]
Blijkbaar niet goed opgelet
p.a. ethanol verdund tot 40% smaakt toch echt anders als wodka.![]()
Geen smaak is ook smaak!quote:Op dinsdag 11 december 2007 19:52 schreef Curiosity het volgende:
[..]
Ik zeg echt niets geks als ik zeg dat wodka zo goed als neutraal is, lees nog maar eens goed wat ik zeg, iedereen trouwens die direct met voorbeelden aankomt van verschillende merken.
Het is namelijk zo dat in de basis wodka zo goed als smaak en reukloos is, door het te filtreren over houtskool, of door toevoeging van honing of zelfs citroen krijgt een bepaalde wodka smaak.quote:Op woensdag 12 december 2007 09:24 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Geen smaak is ook smaak!
En je zal wel gelijk hebben. Ik heb er ook alleen maar 'leken'-verstand van!Door te proeven wat er bij de slijter ligt en dat als 'waarheid' aan te nemen maak ik al een fout.
Bij dure wodka wordt de smaak inderdaad steeds 'neutraler' maar er zit nog wel smaak aan. De alcoholsmaak wordt alleen minder en de wodka wordt zachter. Maargoed, het ging erom hoe 'jij'' wodka drinkt en ik denk dat het gros hier toch 'slechte' wodka drinkt (vergeleken met de neutrale, goeie wodka).
Ik drink mijn wodka het liefst koud, met een stukkie ijs en een watertje of een cola ernaast. Omdat ik vieze wodka drink! Ik ga volgend jaar naar Rusland en ik verwacht dat het daar nog veel erger gaat worden, ik hou jullie op de hoogte.
Dat wist ik niet!quote:Op woensdag 12 december 2007 10:11 schreef Curiosity het volgende:
[..]
Het is namelijk zo dat in de basis wodka zo goed als smaak en reukloos is, door het te filtreren over houtskool, of door toevoeging van honing of zelfs citroen krijgt een bepaalde wodka smaak.
Maar de kenners zijn er geen voorstander van.
'Charcoal filtered special blabla' , hierdoor wordt de wodka zuiverder.quote:Op woensdag 12 december 2007 10:23 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dat wist ik niet!
Weer een marketing term doorgeprikt dus... 'Charcoal filtered special blabla' wil dus helemaal niet zeggen dat het beter is? Hoewel smaak natuurlijk nog steeds heel persoonlijk is. Ik wil wel eens langs een Wodka stokerij als ik in Rusland zit. Dan zal ik me er iets meer in verdiepen voor ik weer neerbuigend ga doen tegen anderen!![]()
Waardoor in theorie de smaak verbeterd...al moet je je afvragen, waarom dan de wodka niet gelijk zo gemaakt, dat het filteren niet nodig is!quote:Op woensdag 12 december 2007 11:20 schreef Curiosity het volgende:
[..]
'Charcoal filtered special blabla' , hierdoor wordt de wodka zuiverder.
Niet iedereen heeft natuurlijk de beste grondstoffen voor handen om een perfecte wodka te maken.quote:Op woensdag 12 december 2007 12:25 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Waardoor in theorie de smaak verbeterd...al moet je je afvragen, waarom dan de wodka niet gelijk zo gemaakt, dat het filteren niet nodig is!
Bij Mythbusters deden ze ook eens een keer en proef....hele goedkope wodka vs echt goede wodka.
Die hele slechte werd ook gefilterd, steeds meer tot ze iets van 10, steeds verder gefilterde glazen hadden. Toen vergeleek iemand met verstand van Wodka de smaak....en de duurste was nummer 1, gevolgd door de meest gefilterde wodka, daarna de 1 keer minder gefilterde wodka.....
Hieruit kun je de conclusie trekken, dat slecht gemaakte wodka niet lekker is door de verontreinigingen die erin zijn gekomen door een inferieur fabrikatie proces, lijkt me.
http://www.depers.nl/Economie/?ID=74235&ref=rssquote:Op woensdag 12 december 2007 13:50 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Tuurlijk, maar eigelijk zouden we dus een scheiding moeten maken tussen aardappel, graan en andere wodka's zodra we de smaak van 'wodka' gaan bespreken....al is het alleen maar om een stijd over of wodka van iets anders dan aardappel gemaakt mag zijn, te vermijden.
quote:Traditionele wodka mag in de EU alleen van graan of aardappel gestookt zijn. Wodka gestookt van bijvoorbeeld suikerbiet of fruit mag die naam alleen dragen als de herkomst duidelijk op het etiket vermeld wordt. Het Europese Parlement heeft dit dinsdag besloten.
Ik dacht dat je even hierboven nog zei dat het niet uitmaakt van welke grondstof wodka was gemaakt; wodka was toch neutraal, en mensen die verschillen proevden tussen merken wisten niet waar ze 't over haddenquote:Op woensdag 12 december 2007 13:24 schreef Curiosity het volgende:
Niet iedereen heeft natuurlijk de beste grondstoffen voor handen om een perfecte wodka te maken.
De grondstoffen zijn heel bepalend, aardappel, druivenpulp enz enz.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |