Wij hadden een flesje handenwasspul van de kruidvat mee, want omdat het water uit de kraan niet altijd even schoon kan zijn leek het handen wassen met kraanwater me ook niet slim. Of het geholpen heeft weet ik niet, want volgens de reisleider was het water tegenwoordig prima, maar ik ben iig niet ziek geworden.quote:Op woensdag 13 februari 2008 06:03 schreef Magic-IRC het volgende:
Ik ga eind september een nijlcruise maken, lekker op een schip over de nijl (elke dag een andere omgeving en diverse excursies maken).
Niet uit de kraan drinken, geen eten van kraampjes, inentingen, niet te (veel) koud drinken weet ik al (maar dat zijn zo een beetje de standaard dingen).
Nu wilde ik weten of jullie nog eventueel een aantal extra adviesen voor me hebben.
En dat ik ga genieten van de vakantie staat nu al vast.
Waarschijnlijk horen ze alleen de eerste lettergreep, 'La' is 'nee'. En 'la' werkt een stuk beter dan 'no', blijkbaar accepteren ze Arabisch nee eerder dan Engels nee. Als ze echt lastig blijven doen, omdat je een blonde vrouw bent bijvoorbeeld, is 'galas' ook handig. Dat betekent iets als 'genoeg' of 'rot op' of zo. Ik weet het niet precies eigenlijk. Ze lijken het zelf ook vaak te gebruiken, bijvoorbeeld bij het inschenken van drinken, maar aan de andere kant keken ze nogal verontwaardigd toen ik het deed. Overigens heb ik het in die twee weken maar twee keer nodig gehad, maar ik ben dan ook blond noch vrouw.quote:Op vrijdag 15 februari 2008 23:33 schreef MM-Luna het volgende:
Nog een tip.. opdringerige lui bij winkels en restaurants waren prima te weren met het woord "later" (engelse uitspraak natuurlijk hehe).
Aangezien we op zo een flatgebouw (jou woorden) zitten zal het met het water wel stukken beter zijn dan vroeger, maar zo een flesje is inderdaad wel een goed idee.quote:Op zondag 17 februari 2008 23:31 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Wij hadden een flesje handenwasspul van de kruidvat mee, want omdat het water uit de kraan niet altijd even schoon kan zijn leek het handen wassen met kraanwater me ook niet slim. Of het geholpen heeft weet ik niet, want volgens de reisleider was het water tegenwoordig prima, maar ik ben iig niet ziek geworden.
Vergeet ook de warme kleding niet, het kan 's avonds op zo'n boot in het naseizoen aardig koud zijn
Ligt er ook aan wanneer je gaat. Ik ging de eerste keer in juni/juli en toen was het 's nachts nog steeds zweten buiten. Temp. ging niet onder de 30 graden 's nachts (Hurghada).quote:Op maandag 18 februari 2008 12:43 schreef Magic-IRC het volgende:
[..]
Aangezien we op zo een flatgebouw (jou woorden) zitten zal het met het water wel stukken beter zijn dan vroeger, maar zo een flesje is inderdaad wel een goed idee.
Warme kleding lijkt me niet meer dan normaal aangezien het bij mijn weten algemeen bekend is dat het tijdens de nachten in de woestijn erg koud kan worden.
En als je gewoon goed en gezond nadenkt kan je al veel ziektes voorkomen (vooral wat het eten en drinken betreft).
Ik ga in september met nog iemand een Nijlcruise maken.quote:Op dinsdag 13 mei 2008 19:50 schreef stevengerrard het volgende:
Wij willen in oktober / november graag een Nijlcruise doen met 6 personen. Ik heb al op meerdere webpaginas gekeken maar heb echt geen flauw idee waar we het beste ( tuurlijk ook goedkoopste) kunnen boeken. We willen rond de 8 dgn gaan. Heeft iemand tips waar ik het beste kan kijken en waar ik zo wie zo op moet letten. Sterren hotels hoef ik toch niet naar te kijken omdat we alleen op de boot verblijven?????
In oktober moet het mogelijk zijn om ergens een lastminute te boeken. Dat kost je, afhankelijk van het luxe-peil, geen reet.quote:Op dinsdag 13 mei 2008 19:50 schreef stevengerrard het volgende:
Wij willen in oktober / november graag een Nijlcruise doen met 6 personen. Ik heb al op meerdere webpaginas gekeken maar heb echt geen flauw idee waar we het beste ( tuurlijk ook goedkoopste) kunnen boeken. We willen rond de 8 dgn gaan. Heeft iemand tips waar ik het beste kan kijken en waar ik zo wie zo op moet letten. Sterren hotels hoef ik toch niet naar te kijken omdat we alleen op de boot verblijven?????
Zie mijn onderschriftquote:Op vrijdag 30 mei 2008 08:14 schreef quincy het volgende:
Oke gisterenavond geboekt morgen over 9 weekjes vliegen weHeerlijk
Tips om daar allemaal te gaan doen zijn welkom. We gaan 15 dagen.
Wij hebben net een 8daagse nijlcruise geboekt voor 450 pp, maar dit was wel een lastminute...quote:Op donderdag 29 mei 2008 13:34 schreef aiello het volgende:
[..]
In oktober moet het mogelijk zijn om ergens een lastminute te boeken. Dat kost je, afhankelijk van het luxe-peil, geen reet.
Ik heb zelf een Nijlcruise (http://www.pnccruises.com/) van een dag of 4 gedaan, van Aswan naar Luxor. Onderweg een aantal stopt gehad.
Dat kostte 50 dollar per persoon per nacht, inlcusief alle tours en all-inclusive (dus al het eten+drinken). Oftewel: bijna gratis. Een vlucht naar Cairo kost je 350 pp, en misschien nog minder in het jaargetijde waar jij in wilt gaan.
Totaal ben je dan zo'n 600/700 euro kwijt, maar zoals gezegd kan dat waarschijnlijk goedkoper als je een pakketje boekt.
Maar dan heb je een idee.
In September kan het altijd nog tegen de 40 graden worden in Aswan.. De beste periode om te gaan is in het voorjaar, februari/maart. Dan is het een aangename 25-30 gradenquote:Op vrijdag 4 juli 2008 12:25 schreef rakotto het volgende:
Je moet wel weten dat Augustus de warmste maand is in Egypte en niet echt fijn is in het zuiden. Maar dat het niet fijn is kan wel aan mij liggen.September is het meest geschikste eigenlijk om naar het zuiden tegaan en dergelijke.
Ik ben in Juli geweest en dan is het echt heet. Ik heb een paar keer gezien dan iemand naar het ziekenhuis moest met uitdrogingsverschijnselen. Over het algemeen waren dit vrouwen die toch te weinig water dronken. Hier moet je dus wel op letten.quote:Op vrijdag 4 juli 2008 09:05 schreef Little_Angel het volgende:
Ik wil in aug. naar Egypte, mits er nog leuke lastminutes over zijn.
Lijkt me zoooo mooi, alleen tegen de hitte zie ik een beetje op (verbranden etc) maar dat hoeft geen probleem te zijn!
En in juli was het zo'n 40 gr neem ik aan?quote:Op vrijdag 4 juli 2008 14:51 schreef Goldfish80 het volgende:
[..]
Ik ben in Juli geweest en dan is het echt heet. Ik heb een paar keer gezien dan iemand naar het ziekenhuis moest met uitdrogingsverschijnselen. Over het algemeen waren dit vrouwen die toch te weinig water dronken. Hier moet je dus wel op letten.
Ik ben ook in november geweest. Dan is het heerlijk (30 graden).
Hmmm.quote:Accommodatie informatie
Met de Bingo betaalt u nooit te veel! U verblijft in een 4 hotel in Taba op basis van All inclusive. Bij aankomst hoort u in welk 4 hotel u verblijft. De kamers bij alle hotels zijn in ieder geval voorzien van een badkamer met bad of douche en toilet. U verblijft hier op basis van de All Inclusive-formule. Dit houdt in dat alle maaltijden, lokale drankjes en hapjes en vele sportmogelijkheden zijn inbegrepen in de reissom op de door het hotel aangegeven tijden. Uitzondering hierop zijn buitenlands geïmporteerde dranken en sporten als duiken en gemotoriseerde sporten. De mooiste reizen voor de beste prijzen! Verplichte bijkomende kosten ter plaatse: visumkosten ? 20 p.p. en fooi ? 5 p.p.
Dat klopt. Echt in het zuiden is het altijd beter in het voorjaar. Maar Alexandrië en Caïro bijvoorbeeld zijn wel geschikt genoeg voor September.quote:Op vrijdag 4 juli 2008 13:04 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
In September kan het altijd nog tegen de 40 graden worden in Aswan.. De beste periode om te gaan is in het voorjaar, februari/maart. Dan is het een aangename 25-30 graden
Temperatuur-overzichtje: http://www.touregypt.net/climate.htm
Ik heb 2 jaar geleden vaccinaties gehaald, toch voor de zekerheid. De ene heb ik alleen niet herhaald, dus zou nu weer moeten eigenlijk, maar we slaan weer over. (Ben al eerder geweest zonder en leef nog steeds.....quote:Op vrijdag 4 juli 2008 18:17 schreef Little_Angel het volgende:
[..]
En in juli was het zo'n 40 gr neem ik aan?
Ik ben iig wel bang daarvoor omdat ik sowieso al weinig drink, maar ik denk dat ik me vanzelf wel aan pas want als het hier ''heet'' is dan drink ik ook zo 2 liter water. Maar bedankt voor de tip dus. Vind het wel heel jammer dat ik rond die periode niet kan..
Ik las trouwens dat vaccinaties niet verplicht waren, wel aan te raden. Hoe lang van tevoren moet je die regelen? Ik vraag dat ivm het feit dat het een lastminute gaat worden dus dat wel handig is te weten. Heeft iemand met dat laatste trouwens ook ervaring? Heb er nu eentje gevonden voor 8 juli welke 429 ong. p.p. kost (All Incl.) voor 8 dagendat klinkt dan wel goed, maar je weet niet in welk hotel je terecht komt dus dat vind ik dan weer een beetje spannend
.
[..]
Hmmm.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |