Je hebt dus niet begrepen dat dit een heel vette knipoog is naar de B-films uit de jaren 70?quote:Op zondag 9 september 2007 23:07 schreef Komakie het volgende:
Daarnaast is de stijl van filmen wel grappig. Of eigenlijk gewoon het editten enzo. Het ziet er leuk uit en het geeft wel een zekere sfeer. Aan de andere kant is het ook wel weer zo dat alleen Tarentino er mee weg komt. Ieder ander (ok misschien Rodriguez ook) zou voor gek worden verklaard en er zou geen aandacht aan worden geschonken.
Ook niets begrepen van die knipoog?quote:Op maandag 10 september 2007 02:37 schreef Geqxon het volgende:
Om maar van de vreselijke beeldkwaliteit te zwijgen...
Jawel, maar doe het leuke powerpoint effectje dan wel over de gehele film, en stop niet halverwege. Ook al bestaat Death Proof praktisch uit twee delen.quote:Op maandag 10 september 2007 02:45 schreef golfer het volgende:
[..]
Ook niets begrepen van die knipoog?
Natuurlijk geen diepgang, het is een ode aan B-films uit de jaren 70. En die liepen ook niet over van de diepgang. En vandaar ook die vreselijke beeldkwaliteit.quote:Op maandag 10 september 2007 02:37 schreef Geqxon het volgende:
Kan iemand mij vertellen waar de film op sloeg? Een carchase, een carcrash, een hoop gelul er rondom en thats it? Geen verhaal danwel diepgang? Ik krijg het gevoel dat ik twee uur en een aantal euro verspild heb.
Om maar van de vreselijke beeldkwaliteit te zwijgen...
Jij begrijpt mij geloof ik niet helemaal.quote:Op zondag 9 september 2007 23:59 schreef golfer het volgende:
[..]
Je hebt dus niet begrepen dat dit een heel vette knipoog is naar de B-films uit de jaren 70?
quote:Op zaterdag 15 september 2007 23:47 schreef broer het volgende:
Best een aardige film. Vooral die crash! Wat minder geouwehoer was prettig geweest, maar de actie compenseerde het wel. Ben wel benieuwd wat er met het op de boerderij achtergebleven meisje is gebeurd.
Je moet er wel rekening mee houden dat dit in feite samen met Planet Terror als dubbel matinee gezien moet worden. In de Grindhouse versie waar beide films te zien zijn zijn beide films ook korter (een stuk minder dialoog) maar met (nep) trailers ertusen (Inclusief een geweldig vette met de naam "Machete" met Danny Trejo in de hoofdrol. Beter dan de hele film Deathproof.).quote:Op maandag 10 september 2007 17:29 schreef Komakie het volgende:
[..]
Jij begrijpt mij geloof ik niet helemaal.
Ik zeg alleen maar dat alleen Tarentino ermee weg komt omdat hij Tarentino is en niet omdat het goed is ofzo.
Iedere andere filmmaker zou zijn afgekraakt omdat het nergens op slaat maar omdat het Tarentino is wordt hij ineens de hemel ingeprezen.
En die "geweldige" dialogen van hem worden ook een beetje een gimmic idd.
Machete wordt een echte filmquote:Op maandag 17 september 2007 11:55 schreef japzooi het volgende:
[..]
Je moet er wel rekening mee houden dat dit in feite samen met Planet Terror als dubbel matinee gezien moet worden. In de Grindhouse versie waar beide films te zien zijn zijn beide films ook korter (een stuk minder dialoog) maar met (nep) trailers ertusen (Inclusief een geweldig vette met de naam "Machete" met Danny Trejo in de hoofdrol. Beter dan de hele film Deathproof.).
Zoals wij Deathproof hier te zien krijgen was dus nooit de bedoeling van de makers. Misschien komt daarom Deathproof (en later ook ongetwijfeld Planet Terror van Rodriguez) nogal vreemd over. Dit is echter een typisch geval van misleidende marketing. Meer geld uit één film willen kloppen? Breng hem uit als twee!
Ik vind dus dat als je Deathproof zoals wij die hier te zien krijgen, domweg afschrijft als "mislukte Tarantino film", je het hele punt een beetje mist. Je moet eigenlijk wel de hele bedoeling zien om dit te kunnen waarderen. En dat dat hier niet gaat vanwege een hebberige maatschappij is niet Tarantino's schuld.
Dat was ook mijn gevoel over de film. De eerste helft vond ik goed te pruimen. De tweede helft vond ik erg matig. Ineens geen rare beeldscratches meer, Kurt die ineens op de vlucht slaat en gilt als een meisje. Ik vond het nogal een stijlbreuk. Erg jammer. Bovendien nam het daglicht in de tweede helft ook wat van het angstaanjagende uit de eerste helft weg.quote:Op maandag 10 september 2007 02:55 schreef HAL9000S het volgende:
De dialogen worden een gimmick.
Precies. Dat idee krijg ik ook. Volgens mij vonden heel veel mensen Kill Bill 1&2 ook niet leuk, omdat ze een Pulp Fiction film hadden verwacht.quote:Op vrijdag 23 november 2007 12:25 schreef PDOA het volgende:
Het lijkt wel alsof iedereen steeds een nieuwe Pulp Fiction verwacht.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |