Op zich wil er niet te veel voor uitgeven (goh)........ik speel niet voor een band en ik treed niet op ofzo....heb ook geen les....ik vind het gewoon leuk!
Maar uiteraard wil ik dat die redelijk lekker loopt en dat er ook een redelijk geluid in zit.
Ik vind het Strat model wel ok, en ik heb dus al gekeken naar een Squire strat, zijn die dingen wat? Of is het echt waardeloos spul? En nee ik heb geen geld voor een echte!
Ik heb eiks in mijn buurt geen muziek winkels dus ik kan ook niet echt ff een aantal gitaren testen...
Weet iemand een paar goede sites en heeft iemand misschien zelf een gitaar en heeft iemand ervaringen waardoor hij een bepaalde gitaar zou willen aanraden?
Let maar niet op de prijs, ik weet zelf wat ik ervoor over heb. Dus noem maar op!
Bij voorbaat dank!
quote:Goeie zoals?
Op zaterdag 16 februari 2002 14:15 schreef ullie het volgende:
Squiers daar zitten best goeie tussen, als je een niet te dure stratocaster wil dan zijn die aan te raden.
Als je een goedkoop merk wilt, kan je beter een epiphone nemen... Het is net zoiets als squire van fender is, alleen is dit het goedkopere broertje van gibson... En ik moet eerlijk zeggen dat epiphone lekker speelt, soms zelfs beter dan Gibson zelf (dan heb ik alleen op antiekjes gespeelt)
Ikzelf heb 2x fenders
Een Fender Mustang '69
En een Fender Jagstang
Beide worden helaas niet meer gemaakt.
Yamaha maakt soms ook goede electrische gitaren, je moet alleen oppassen voor de gitaren met de extreem dunne hals..
Ik weet niet of ibanez betaalbare modellen heeft, maar deze word ook allom geprezen
quote:Thanx! Koele site trouwens....is wel de moeite waard om daar langs te gaan geloof ik!
Op zaterdag 16 februari 2002 14:19 schreef Joe Gain het volgende:
Gewoon bellen naar Robberts, in Hilversum 035-5825394. en kijk anders gewoon op hun website www.guitars.nl
quote:
Op zaterdag 16 februari 2002 14:19 schreef Joe Gain het volgende:
Gewoon bellen naar Robberts, in Hilversum 035-5825394. en kijk anders gewoon op hun website www.guitars.nl
quote:Het verschil zit 'm erin dat je in elke serie gitaren goeie en slechte exemplaren hebt (ligt aan onvolkomenheden in het hout), maar dat je als je een fender koopt dat je veel kans hebt om een goed exemplaar te treffen en bij een squier iets minder , maar er zitten exemplaren tussen die qua geluid niet onderdoen voor een fender.
Op zaterdag 16 februari 2002 14:18 schreef Emizea het volgende:[..]
Goeie zoals?
Hehe, zit er nog onderling vereschil tussen? (uiteraard) Maar ik bedoel hoe heten die dingen dan? Squire Strat ***** <------ daar staat neem ik aan nog een model naam?
Het model heet overigens gewoon stratocaster.
quote:Van de 5 die ik tot nu toe heb gespeeld zijn er 4 door me aan de kant gesmeten, Squire is naar mijn mening een te goedkoop product.
Op zaterdag 16 februari 2002 14:23 schreef ullie het volgende:[..]
Het verschil zit 'm erin dat je in elke serie gitaren goeie en slechte exemplaren hebt (ligt aan onvolkomenheden in het hout), maar dat je als je een fender koopt dat je veel kans hebt om een goed exemplaar te treffen en bij een squier iets minder , maar er zitten exemplaren tussen die qua geluid niet onderdoen voor een fender.
Het model heet overigens gewoon stratocaster.
quote:Thanx....hier heb ik veel aan!
Op zaterdag 16 februari 2002 14:21 schreef Aneurism het volgende:
Hoop interessante info!
quote:Mmmmmm een lot uit de loterij dus.....nah is dus niet echt super!
Op zaterdag 16 februari 2002 14:23 schreef ullie het volgende:
Het verschil zit 'm erin dat je in elke serie gitaren goeie en slechte exemplaren hebt (ligt aan onvolkomenheden in het hout), maar dat je als je een fender koopt dat je veel kans hebt om een goed exemplaar te treffen en bij een squier iets minder , maar er zitten exemplaren tussen die qua geluid niet onderdoen voor een fender.Het model heet overigens gewoon stratocaster.
quote:1 op de 5 dus!
Op zaterdag 16 februari 2002 14:26 schreef Aneurism het volgende:
Van de 5 die ik tot nu toe heb gespeeld zijn er 4 door me aan de kant gesmeten, Squire is naar mijn mening een te goedkoop product.
quote:Je moet inderdaad wel geluk hebben, maar degene die ik nu heb speelt beter dan veel fenders en heeft een erg mooi geluid. Ligt er overigens ook aan uit welke serie je er een hebt. De oude squiers uit Japan en Korea zijn over het algemeen met betere materialen gemaakt dan de nieuwe.
Op zaterdag 16 februari 2002 14:26 schreef Aneurism het volgende:[..]
Van de 5 die ik tot nu toe heb gespeeld zijn er 4 door me aan de kant gesmeten, Squire is naar mijn mening een te goedkoop product.
quote:Het best wat je sowieso kan doen is om met iemand die er verstand van heeft naar een winkel te gaan en dan verschillende gitaren te proberen natuurlijk.
Op zaterdag 16 februari 2002 14:27 schreef Emizea het volgende:[..]
Mmmmmm een lot uit de loterij dus.....nah is dus niet echt super!
quote:Owww...
Op zaterdag 16 februari 2002 14:34 schreef Aneurism het volgende:
Fender buizen versterkers laten alles bijna goed klinken![]()
quote:Hij leek idd op een fender strat! Maar hij klonk niet alleen goed, maar liep ook lekker!
Op zaterdag 16 februari 2002 14:41 schreef Aneurism het volgende:Maar aria pro is idd wel een mooie gitaar, als ik het goed herinner is het een fender look a like... Helaas nog niet op mogen spelen..
maar dat kan ook niet altijd.
quote:Leuk starters setje is (vind ik persoonlijk) een ibanez gitaar model GRX-40bk die bij rond de E260,-- kost.,
Op zaterdag 16 februari 2002 14:21 schreef Aneurism het volgende:
Squire is mijn nachtmerie gitaar, het geluid is net een beetje te goedkoop, de materialen zijn te goedkoop en veroorzaken dit geluid. Daarnaast "Voelen" ze niet goed, wat na verloop van tijd gaat irriteren en is soms het gewicht ook niet helemaal lekker...Als je een goedkoop merk wilt, kan je beter een epiphone nemen... Het is net zoiets als squire van fender is, alleen is dit het goedkopere broertje van gibson... En ik moet eerlijk zeggen dat epiphone lekker speelt, soms zelfs beter dan Gibson zelf (dan heb ik alleen op antiekjes gespeelt)
Ikzelf heb 2x fenders
Een Fender Mustang '69
En een Fender JagstangBeide worden helaas niet meer gemaakt.
Yamaha maakt soms ook goede electrische gitaren, je moet alleen oppassen voor de gitaren met de extreem dunne hals..
Ik weet niet of ibanez betaalbare modellen heeft, maar deze word ook allom geprezen
quote:Thanx.....hou het zeker in mijn achterhoofd!
Op zaterdag 16 februari 2002 15:09 schreef madferit het volgende:
Leuk starters setje is (vind ik persoonlijk) een ibanez gitaar model GRX-40bk die bij rond de E260,-- kost.,
en een IBZ10 versterker die rond de E80,--. Kon ze zelf als setje kopen.
quote:En als ik zo vrij mag zijn.....wat kost die Epiphone.... (van de squire's weet ik de prijzen wel)
Op zaterdag 16 februari 2002 15:23 schreef Meister het volgende:
Over Squire vs. Epiphone, heb er van beide eentje; een Squire Fat Tele die zeker degelijk is, vooral clean een mooie klank, een heel fijne hals om te spelen maar een tikje lomp qua gewicht.
Van de Squires zijn nogal veel verschillende modellen in omloop, het loont de moeite om er even wat nieuwsgroepen op na te lezen, anders koop je er misschien eent Strat uit de Affinity serie die echt niet goed schijnt te zijn (wél belachelijk goedkoop).
Dat gezegd zijnde, ik speel eigenlijk altijd op m'n Epiphone SG. Kweenie, kan er gewoon heerlijk op raggen, perfect voor Neil Young, Weezer of wat voor een gitaarpop dan ook..
quote:Thanx...zal er zeker op letten, maar ik heb wel eens gehoord dat squire's storen (ruis) op de versterker(s)?
Op zaterdag 16 februari 2002 15:30 schreef Damusic2me het volgende:
Nuttige bladiebla!
quote:Hehe!
Op zaterdag 16 februari 2002 15:39 schreef Damusic2me het volgende:
Klopt, maar dat doen epiphones/fenders en zo ook, je moet je versterker aarden, als je dat niet doet klinkt t als stront ja, ik kan hier zelfs nog radio turkije o.i.d. ontvangen als ik m niet aardt
quote:Thanx!
Op zaterdag 16 februari 2002 15:43 schreef Damusic2me het volgende:
Is ook simpel te testen hoor.. als je t volume op je gitaar open zet, en je raakt verder geen snaar aan, en alleen maar een stukje metaal bij de plug en je hoort t ineens stoppen weet je dat t de aarding is, squier heeft trouwens een best mooi serietje met geoliede stemknoppen en zo.
maar 80% v/h geluid komt door de hals, dus t is t belangrijkste om daar op te letten
quote:squire's zijn gewoon slecht op het gebied van distortion/overdrive
Op zaterdag 16 februari 2002 15:35 schreef Emizea het volgende:[..]
Thanx...zal er zeker op letten, maar ik heb wel eens gehoord dat squire's storen (ruis) op de versterker(s)?
Klopt dat, want dat kun je uiteraard dan niet testen (zonder versterker)
quote:Hehe...ok ok ik neig steeds meer naar NIET squire!
Op zaterdag 16 februari 2002 16:30 schreef madferit het volgende:
squire's zijn gewoon slecht op het gebied van distortion/overdrive
quote:
Op zaterdag 16 februari 2002 15:39 schreef Damusic2me het volgende:
Klopt, maar dat doen epiphones/fenders en zo ook, je moet je versterker aarden, als je dat niet doet klinkt t als stront ja, ik kan hier zelfs nog radio turkije o.i.d. ontvangen als ik m niet aardt
Maar als je een gitaar wil kopen, GA DAN NAAR EEN GITAARZAAK en probeer zoveel mogelijk gitaren uit. Een gitaar is niet iets dat je uit een catalogus koopt of via het internet, daar is het veel te persoonlijk voor. Een gitaar is geen massaproduct, er kan tussen 2 gitaren van hetzelfde merk en type een wereld van verschil zitten! Bovendien weet je pas of een gitaar iets voor je is als je hem zelf in je handen hebt gehad.
Je kan bijv naar Feedback in Rotterdam gaan, daar kun je alles op je gemak uitproberen zonder het gehijg van verkopers in je nek, en daar hebben ze ook een ENORME keus. Als je daar een linkshandige gitaar met 7 snaren van plexiglas wil hebben, kun je bij wijze van spreken nog kiezen uit meerdere modellen
quote:Gelukkig wel ja. Als een gitaar al distorted van zichzelf klinkt dan is het niet best. Daar heb je versterkers en effecten voor.
Op zaterdag 16 februari 2002 16:30 schreef madferit het volgende:[..]
squire's zijn gewoon slecht op het gebied van distortion/overdrive
Het advies is al gegeven: neem iemand mee die al langer speelt, en zoveel mogelijk uitproberen.
quote:Yamaha huh? Kzal ze proberen!
Op zaterdag 16 februari 2002 18:39 schreef Schorpioen het volgende:
Je kan ook de Pacifica serie van Yamaha uitchecken. Daar zitten ook goed betaalbare modellen tussen, en de kwaliteit is absoluut perfect.Blablablabla!
Je kan bijv naar Feedback in Rotterdam gaan, daar kun je alles op je gemak uitproberen zonder het gehijg van verkopers in je nek, en daar hebben ze ook een ENORME keus. Als je daar een linkshandige gitaar met 7 snaren van plexiglas wil hebben, kun je bij wijze van spreken nog kiezen uit meerdere modellen
Ik heb begin december een Ibanez RG 570 EX besteld, maar de importeur had 'm weer niet...
Nu kan ik tot eind maart wachten...
quote:Mwah, btje heftige gitaar met hummbuckers overdrived wel als je flink ragt hoor, zelf met de cleanste amp
Op zaterdag 16 februari 2002 19:47 schreef Dinosaur_Sr het volgende:[..]
Gelukkig wel ja. Als een gitaar al distorted van zichzelf klinkt dan is het niet best. Daar heb je versterkers en effecten voor.
quote:Maar een gitaar met alleen single coil elementen hoort zeker niet distorted te klinken als je 'm op een cleane versterker speelt.(En dat zijn de oude squiers)
Op maandag 18 februari 2002 08:51 schreef Tijn het volgende:[..]
Mwah, btje heftige gitaar met hummbuckers overdrived wel als je flink ragt hoor, zelf met de cleanste amp
quote:Yeah, Epiphone SG is da sh*t!!! Daar komt het geluid nog lekker rouw uit!!!!
Op zaterdag 16 februari 2002 17:08 schreef Meister het volgende:
Die Epiphone (SG 400) was een jaar of 5-6 geleden ongeveer 800 pieken.
quote:Kheb zelf een Epiphone LesPaul die me prima bevalt
Op maandag 18 februari 2002 15:04 schreef HAMMERDEAD_Slick het volgende:[..]
Yeah, Epiphone SG is da sh*t!!! Daar komt het geluid nog lekker rouw uit!!!!
Weet iemand hoe je het geluid voor verschillende nummers iets afwisselender maakt? Of heb je dit probleem met bijv. een ibanez ook? Want de bassist van ons kan met z'n nieuwe bas alleen al met de potmeters enorm verschillende sounds creeeren.
quote:Andere elementen erin knallen, Seymour Duncan en Dimarzio hebben wel goeie vervangers
Op maandag 14 oktober 2002 11:41 schreef Toolshed het volgende:
Ik speel nu 1 jaar ofzo in een band, en we hebben een jaar lang gekloot en gejamd, veel vooruit gegaan. Nu hebben we eigenlijk voor het eerst een nummer gemaakt. Ik speel dus op een Aria Pro II ofzo, een stratocaster kloon. Het probleem is eigenlijk dat het geluid echt super eentonig is... Zelfs als je schakelt tussen brug- of nekelement.Weet iemand hoe je het geluid voor verschillende nummers iets afwisselender maakt? Of heb je dit probleem met bijv. een ibanez ook? Want de bassist van ons kan met z'n nieuwe bas alleen al met de potmeters enorm verschillende sounds creeeren.
quote:Probeer wat andere instellignen op je amp en pedalen. En je kan er ook een humbucker gitaar bij kopen (ik neem aan dat jouw aria alleen maar single coils heeft).
Op maandag 14 oktober 2002 11:41 schreef Toolshed het volgende:
Ik speel nu 1 jaar ofzo in een band, en we hebben een jaar lang gekloot en gejamd, veel vooruit gegaan. Nu hebben we eigenlijk voor het eerst een nummer gemaakt. Ik speel dus op een Aria Pro II ofzo, een stratocaster kloon. Het probleem is eigenlijk dat het geluid echt super eentonig is... Zelfs als je schakelt tussen brug- of nekelement.Weet iemand hoe je het geluid voor verschillende nummers iets afwisselender maakt? Of heb je dit probleem met bijv. een ibanez ook? Want de bassist van ons kan met z'n nieuwe bas alleen al met de potmeters enorm verschillende sounds creeeren.
GA VOOR EPIPHONE Les paul standard ofzo of SG is maar 399 euromannen
lespaul 499 euromannen.
Voor derest zijn de goedkope ibanezjes ook wel leuk om mee te beginnen. Of een fendermexico 399 euro is ook ok
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |