Atonement was de openingsfilm van het filmfestival van Venetië en krijgt al erg goede kritieken. De film komt op 7 september uit in de UK, maar hier moeten we nog wachten tot 1 november. Ik heb het boek al meerdere keren gelezen, en als de film maar half zo goed is dan ben ik al erg tevredenquote:Op de warmste dag van de zomer van 1935 is de dertienjarige Briony Tallis (Saoirse Ronon) getuige van een merkwaardig schouwspel. Bij toeval ziet ze haar oudere zus Cecilia (Keira Knightley) met haar jeugdvriend Robbie Turner (James McAvoy) in een wat ruzieachtige sfeer bij de fontein van hun landhuis staan. Plotseling trekt Cecilia haar jurk uit en stapt in haar ondergoed in de fontein terwijl Robbie toekijkt. Het is een gebeurtenis die Briony niet goed kan duiden. Als ze enige uren later opnieuw getuige is van een ontmoeting tussen de twee, ditmaal een nog schokkender confrontatie, is ze ervan overtuigd dat Robbie een gevaar vormt voor haar zus. Aan het eind van die dag wordt er een misdaad gepleegd die - mede door de rijke verbeeldingskracht van Briony- het leven van Briony, Cecilia en Robbie voorgoed zal veranderen.
Nogal jaquote:Op zondag 4 november 2007 20:09 schreef Dutchguy het volgende:
Ik vond de trailer nogal drakerig
En dat baseer je op?quote:Op zondag 11 november 2007 10:50 schreef renzell het volgende:
is de scène bij Duinkerken heel amateuristisch gedaan.
Maar daar draait het nou juist om! De kijker (of lezer van het boek) krijgt een klap in zijn gezicht, terwijl hij net dacht het allemaal goed was afgelopenquote:Op zondag 11 november 2007 09:42 schreef Devano het volgende:
het einde heeft meer iets weg van een anti-climax dan een krachtig slot.
Dat was wat mij betreft een van de lichtpuntjes, de gekte van de oorlog werd goed vastgelegd (in één minutenlang shot!), hoewel ik daar een cruciale scène uit het boek miste.quote:Op zondag 11 november 2007 10:50 schreef renzell het volgende:
de scène bij Duinkerken heel amateuristisch gedaan.
Het tè overduidelijk in scène gezet zijn van het (overigens organisatorisch zeer bewonderenswaardige) minutenlange shot. Ondanks de beoogde chaos, zat er veel te veel structuur in naar mijn mening. Tevens zijn er mij iets te veel (amateuristische) figuranten aan te pas gekomen die overmoedig een tenenkrommende poging deden de situatie realistisch neer te zetten. Dit resulteerde in veel overdadig en gekunsteld acteerwerk. Nog een ding: iedereeen rookte, echt iedereen.quote:
Nee, daar spreken ze meer Frans in.quote:Op woensdag 2 januari 2008 23:07 schreef SunChaser het volgende:
Ik had gedacht en gehoopt dat het meer als Un long dimanche de fiançailles was.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |