abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_52453633
Ik heb een boekje van de verloskundige met daarin een lijst van het geen er zoal in huis nodig dient te zijn in geval van een thuisbevalling. Er staat bijv op dat er een afdekzeil ( a la bouwmarkt???) in huis moet zijn voor over evt vloerbedekking/meubels. Maar ook moet ik 6 katoenen handdoeken hebben (kast ligt vol met handdoeken) maar waarvoor is dat??

En dan de lijstjes die je her en der tegenkomt op internet, zwangerschapsboekjes over het aantal van elk wat je in huis moet hebben voor als de baby er dan is. Het is mijn 2e zwangerschap maar ik wordt lichtelijk nerveus van me zelf. Hoe vaak ik wel niet in de lades van de commode en in de kledingkast kijk of ik wel genoeg van het een of ander heb.

In het mod topic plaatste Paradijsvogeltje de volgende link:
http://www.babybox.nl/de_bevalling/checklist/checklist.php
En daar hebben ze het over 10 steriel verpakte luiers (gestreken en in plastic)........waarvoor??

Kortom wat moet je echt in huis hebben voor een evt thuisbevalling, wat moet je in huis hebben voor als de kleine er eenmaal is (extra maandverband is bijv handig). Misschien kunnen een aantal moeders die thuis zijn bevallen ook een en ander toe lichten (zoals waarvoor nodig??).
pi_52454604
Als je gewoon een kraampakket bij de thuiszorg haalt heb je volgens mij de belangrijkste dingen al.
Hydrofiel luiers bij de HEMA kopen, extra groot maandverband ook handig idd.

Een afdekzeil voor meubels Er is watveranderd in 7 jaar tijd geloof ik
pi_52455214
Ik ben de vorige keer in het ziekenhuis bevallen dus ik heb geen flauw idee hoe thuis bevallen in zijn werk gaat (uhm nou ja bevallen wel maar alles er om heen dus niet). Kan me wel voorstellen dat als jij denkt ik ga boven de bank hangen en je hebt daar een mooi beige karpetje of tapijtje liggen dat je die graag beige houdt (dus gebruik je dan een afdekzeiltje).
pi_52455228
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 16:45 schreef SeaOfLove het volgende:

Een afdekzeil voor meubels Er is watveranderd in 7 jaar tijd geloof ik
Da's vast voor als je vliezen breken terwijl jij nog op een trapje het plafond staat te witten / gordijnen staat af te halen om ze nog gauw ff te wassen. Preventief afdekken, die huiskamers!
Hardloper.
IG @webkim
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 17:16:31 #5
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_52455409
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 10:37 schreef Brighteyes het volgende:
Iksje, ik had het toevallig laatst uitgetikt zodat ik er zelf achter kon zetten of ik het al had of niet.

Dit is het lijstje van onze kraamzorg:

6 Rompertjes mt. 50
6 Rompertjes mt. 56
2 Setjes kleding mt. 50
4 Setjes kleding mt 56
12 Hydrofiele luiers
1 Digitale koortsthermometer
6 Hydrofiele washandjes
6 Spuugdoekjes
1 Molton of moltonhoes als matrasbeschermer
3 hoeslakentjes
3 bovenlakentjes
2 ledikantdekentjes
1 Wiegdekentje
2 Metalen kruiken
2 Kruikenzakken
1 Aankleedkussen
1 Badje + standaard
1 Luieremmer met deksel
1 Stukje babyzeep/pompje
1 Tube vaseline
1 Haarbostel en kammetje
2 Grote badhanddoeken
2 Badcapes
Mutsjes
Flessen-set
2 spenen
flessenrager
Poedertoren
magnetronsterilisator

Ik heb geloof ik alleen zelf bij de rompertjes van 50 en 56 zelf gekozen om er iets meer bij te zetten, maar de rest is van die lijst.
***
pi_52455840
Heb je dan echt 12 hydrofiele handdoeken nodig? Ik kan me dus niet herinneren of ik ze ook alle 12 heb gebruikt bij Morgaine. Ik heb er nu 6 plus een paar oude van Morgaine.

Op je lijstje ontbreekt trouwens een x aantal aankleedkussenhoezen.


Zijn er ook mensen die een pak baby voeding in huis halen voor het geval de borstvoeding niet lukt?
pi_52455963
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 17:09 schreef Webkim het volgende:

[..]

Da's vast voor als je vliezen breken terwijl jij nog op een trapje het plafond staat te witten / gordijnen staat af te halen om ze nog gauw ff te wassen. Preventief afdekken, die huiskamers!


Ik had ws ook 12 hydrofiel luiers... werken nu perfect als stoflap
pi_52455995
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 17:32 schreef Faja-Lobi het volgende:
Heb je dan echt 12 hydrofiele handdoeken nodig? Ik kan me dus niet herinneren of ik ze ook alle 12 heb gebruikt bij Morgaine. Ik heb er nu 6 plus een paar oude van Morgaine.

Op je lijstje ontbreekt trouwens een x aantal aankleedkussenhoezen.


Zijn er ook mensen die een pak baby voeding in huis halen voor het geval de borstvoeding niet lukt?
Ik ben in het ziekenhuis bevallen, na een week mochten Milou en ik naar huis en kreeg de eerste dagen voeding mee naar huis geloof ik.
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 17:44:44 #9
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_52456147
Ik had ook braaf 12 hydrofiele luiers gehaald. Want je zou ze oooooooveral voor gebruiken, van handdoek, tot extra onderlakentje onder het hoofd in het bedje, tot spuugdoek, tot compres te gebruiken bij stuwing tot....

Ik heb ze gebruikt als handdoek en dat was het . Ik had er dus aan 6 echt wel genoeg.

Waarvoor je 6 katoenen handdoeken en een afdekzeil moet hebben weet ik niet, die stonden niet op mijn Lijst...
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 17:57:10 #10
156412 hestria
erg gastvrij
pi_52456476
ik heb met miesje alles van het lijstje in huis gehaalt, en heel veel achteraf maar 1 of 2 keer gebruikt. dus nu laat ik al die lijstjes lekker zitten wat betreft de baby uitzet. afgaande op wat ik met miesje wel en niet hebt gebruikt. Mocht ik toch iets nodig hebben, de hema is in de buurt.
Liefde is het enige dat zich vermenigvuldigt als je het deelt!
Trotse mama van Michelle en Dennis
pi_52457360
In een kraampakket van de verzekeraar zit vaak alles aan zeiltjes en maandverband wat nodig is.
Een paar hydrofielluiers is handig, meer is zo bijgekocht.
Idem met voeding. Als je van plan bent om borstvoeding te geven dan is er de eerste twee, drie dagen echt nog geen sprake van 'mislukken'. Een kindje heeft dan nog eigen reserves, bijvoeden is dan zeker nog niet nodig. Een pak voeding is dus niet acuut nodig en is zo bijgekocht mocht het nodig zijn
pi_52457563
Ik geloof dat de kraamverzorgster ook voeding bij zich heeft? Of is dat niet altijd zo? Ik heb het juist expres niet in huis gehaald, ik wilde er niet te snel naar kunnen grijpen.
Verder weet ik echt niet wat je allemaal nodig hebt met een thuisbevalling. Ik had twee kruiken gekocht toen ik zwanger was van Dylan, maar die heb ik nooit hoeven gebruiken omdat mijn kinderen zich allebei prima op temperatuur konden houden. Je hebt altijd wel dingen in huis die je niet nodig hebt gehad
Een beetje vreemd, maar wel lekker
pi_52457818
En er is altijd wel een apotheek open met practisch alles aan verbanden, kruiken, spenen, voeding, etc. in huis. Zelfs in het weekend of 'snachts.
Ik had als kraamverzorgster overigens nooit standaard voeding bij me omdat het practisch nooit acuut nodig is om bij te gaan voeden. Als er geen plannen zijn om borstvoeding te geven dan is er vaak al voeding in huis en als er wel plannen zijn om borstvoeding te geven dan kan vroeg bijvoeden juist meer kwaad dan goed doen dus die drempel hield ik graag zo hoog mogelijk.
Mocht bijvoeden toch nodig zijn dan sprong ik met alle liefde op de fiets om een pak te halen

edit: Wat ik trouwens wel ideale dingen vind zijn van die celstofmatjes met een plastic onderlaagje. Tijdens een thuisbevalling zullen die in ieder geval gebruikt worden en na de bevalling zijn ze heel handig om op te liggen als je nog veel vloeit en zelfs om een baby in te pakken als die zich slecht warm kan houden.
Maar alweer: een paar in huis voor tijdens de bevalling is in principe voldoende

[ Bericht 26% gewijzigd door owlet op 17-08-2007 19:02:30 ]
pi_52458692
Owlet, hadden de meeste nieuwbakken ouders ook 2 thermometers (1 voor moeder en 1 voor kind)?
Staat namelijk ook op het lijstje van de verloskundige.

De bedoeling hier is gewoon weer borstvoeding te geven overigens.
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 19:43:21 #15
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_52459192
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 19:25 schreef Faja-Lobi het volgende:
Owlet, hadden de meeste nieuwbakken ouders ook 2 thermometers (1 voor moeder en 1 voor kind)?
Staat namelijk ook op het lijstje van de verloskundige.

De bedoeling hier is gewoon weer borstvoeding te geven overigens.
Wij hadden gewoon één thermometer met daarbij van die plastic hoesjes die je om het uiteinde kon schuiven voor de hygiëne . Die hoesjes kun je gewoon bij de apotheek halen.
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
pi_52460143
Ook ik had gewoon 1 thermometer in huis. In je kraampakket zit een flesje alchohol en een pak watten en daarmee reinigde de kraamverzorgster de thermometer altijd.

Handdoeken heb ik toevallig wel erg veel gebruikt omdat ik van de ene kamer naar de andere liep tijdens de bevalling. We hadden net nieuwe vloerbedekking (wit) in de slaapkamer en wonder boven wonder is die wit gebleven door handdoeken op de vloer te leggen.
Verder misschien om de rotzooi op te ruimen? Ik weet alleen dat mijn kraamverzorgster diezelfde dag nog een handdoekenwas heeft gedraaid en uitlegde dat ze eerst een koude voorwas deed omdat het bloed er anders nooit meer uit zou gaan.

Wat ik nog extra in huis had was een pak maandverband. .En dan geen normaal maandverband, maar ouderwetse zeg maar. Normaal maandverband heeft een plastic laagje en dat broeit teveel en daarom was me aangeraden goedkoop maandverband te nemen waar je dus geen plastic laagje hebt. Het merk is volgens mij "kotex".
Misschien handig om vast te halen aangezien je het niet overal kunt krijgen. Ik had duidelijk niet genoeg aan de kraamverbanden in mijn pakket.
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 20:24:14 #17
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52460318
Ik zie dat de navelbandjes er in elk geval niet meer opstaan

Flesjes ed. vind ik ook overbodig, ook al ga je flesvoeding geven, zou ik toch afwachten welke fles fijn gaat, stel dat dat toch een andere is, heb je voor niets een dure set gehaald.

En de hydrofiele doeken, ik heb er wel 30 geloof ik, ik vind ze overal handig bij, als handdoek, spuuglap, slabber, ligdoek op het aankleedkussen, zakdoek etc etc!

En wat Owlet zegt, de celstofmatjes zijn fijn, je krijgt er standaard niet zoveel, maar ik heb er wat van mijn opa meegenomen, die had een heel pak
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_52460584
Zijn die handdoeken niet omdat ze niet mogen pluizen? Voor het afdrogen van het rampgebied na de bevalling?

Die celstofmatjes kun je altijd nog onder het badje leggen in geval van spetteren.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 20:45:50 #19
118901 Lishe
Verse Soep!
pi_52460807
Weet hier dan ook iemand of die gaasbroekjes ergens te koop zijn? Die vreselijk lelijke onderbroekjes van wit rek-gaas voor na de bevalling? Ze zaten zo prettig ivm het kraamverband en ik zou er graag nog wat extra bij hebben.

En ik heb een oorthermometer voor mezelf. Ik vond het echt de ultieme vernedering om me te laten temperaturen en heb die de vorige keer ook mogen gebruiken.
Geluk zit in een klein Wolkje
Wil degene die vroeg om een witte kerst ook even vragen naar een mooie zomer?
pi_52460924
Lishe die kun je gewoon bij de apotheek kopen. Ze gaan alleen per 10 ofzo geloof ik.

Temperaturen van mij ging hier trouwens onder de oksel.
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 20:54:19 #21
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52460991
Je moet overigens wel een gewone thermometer hebben voor je kindje.
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_52460996
DIe gaasbroekjes kan je denk ik bij de apotheek wel halen. Ik had gewoon grooooote witte katoenen onderbroeken bij de HEMA gekocht voor na de bevalling. Echt ideaal. Passen met gemak 2 van die megakraamverbanden tegelijk in.

Ik mocht mezelf gewoon temperaturen, dus dat was niet zo'n punt. Ik kan me niet herinneren daar verschillende thermometers voor gehad te hebben, maar het zou best kunnen.
-If I know I'm going crazy, I must not be insane-!
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 20:56:16 #23
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52461041
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 20:54 schreef Igraine het volgende:
Ik mocht mezelf gewoon temperaturen, dus dat was niet zo'n punt. Ik kan me niet herinneren daar verschillende thermometers voor gehad te hebben, maar het zou best kunnen.
Dat mag inderdaad wel, maar ik had voor mezelf een oorthermometer maar die past natuurlijk niet in een baby-oortje!
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 20:56:33 #24
118901 Lishe
Verse Soep!
pi_52461047
Dank jullie! Ik ga maandag even naar de apotheek!
En natuurlijk pm!
Geluk zit in een klein Wolkje
Wil degene die vroeg om een witte kerst ook even vragen naar een mooie zomer?
pi_52462298
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 20:17 schreef Pixels24 het volgende:
Normaal maandverband heeft een plastic laagje en dat broeit teveel en daarom was me aangeraden goedkoop maandverband te nemen waar je dus geen plastic laagje hebt. Het merk is volgens mij "kotex".
Yep, Kotex.
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 20:54 schreef Igraine het volgende:
Ik had gewoon grooooote witte zwarte katoenen onderbroeken bij de HEMA gekocht voor na de bevalling. Echt ideaal. Passen met gemak 2 van die megakraamverbanden tegelijk in.
Had ik ook. Van die omadingen. Maar ideaal!

Ik had vanuit het ziekenhuis zo'n spoelflesje meegekregen, met zo'n lange tuit eraan. Erg fijn bij het plassen... Wellicht ook handig om in huis te hebben als je thuis gaat bevallen.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 22:00:00 #26
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_52462819
Dit was mijn aanvulling op het lijstje van BE:
quote:
6 Rompertjes mt. 50
6 Rompertjes mt. 56
2 Setjes kleding mt. 50
4 Setjes kleding mt 56
12 Hydrofiele luiers deze worden per 6 verkocht vaak... een setje extra is handig, je gebruikt die dingen overal voor
1 Digitale koortsthermometer mijn kraamzorg vond het erg handig om er twee te hebben, eentje voor moeder en eentje voor de baby zodat kruisbesmetting uitgesloten kan worden
6 Hydrofiele washandjes
6 Spuugdoekjes
1 Molton of moltonhoes als matrasbeschermer als je er twee hebt, kan je de molton gewoon wassen samen met hoeslakentjes enzo
3 hoeslakentjes
3 bovenlakentjes
2 ledikantdekentjes eentje is voorlopig wel genoeg. Als ze net geboren zijn kan het dekentje ook nog dubbelgevouwen worden als het heel erg koud is
1 Wiegdekentje
2 Metalen kruiken tenzij je een echt mid-winter-kindje verwacht, is in eerste instantie eentje genoeg. Als het kindje te klein is en zichzelf nog niet goed op temperatuur kan houden ligt het in het ziekenhuis en kan je er altijd nog een kruik bijkopen
2 Kruikenzakken
1 Aankleedkussen een paar hoezen erbij is wel handig. Die worden regelmatig natgeplast, dus wat reserve kan geen kwaad. Trouwens, leuke printjes op het kussen zie je nauwelijks.. alleen met het verwisselen van de hoezen
1 Badje + standaard
1 Luieremmer met deksel een prullenmandje/pedaalemmer of whatever werkt minstens net zo goed
1 Stukje babyzeep/pompje
1 Tube vaseline
1 Haarbostel en kammetje
2 Grote badhanddoeken heb ik nooit gebruikt in m'n kraamtijd, geen idee waar die nodig voor zouden zijn. Maar meestal heb je wel badhanddoeken in huis
2 Badcapes
Mutsjes
Flessen-set
2 spenen
flessenrager eentje met een apart dingetje voor spenen is erg handig
Poedertoren
magnetronsterilisator bij de Hema hebben ze een grote, handige voor weinig!

Ik heb geloof ik alleen zelf bij de rompertjes van 50 en 56 zelf gekozen om er iets meer bij te zetten, maar de rest is van die lijst.
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  vrijdag 17 augustus 2007 @ 22:01:39 #27
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_52462868
ow, vergeet het t-shirt niet dat smerig mag worden voor het bevallen zelf!
Ik had een wit shirt aan (toeval) en het is nooit echt schoon meer geworden. Ondertussen zijn er dus al twee kindjes met dat shirt geboren.. en ook bij nr. 3 zal deze weer in de tas zitten.
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
pi_52464370
en denk aan rompertjes en kledingsetjes in maat 62.. ook pasgeboren baby's kunnen groot zijn.

Ik mis de mutsjes nog..

En wij moesten bij onze baby twee katoenen dekentjes gebruiken, dus koop een 2e of zorg dat je bijv een fleece dekentje in huis hebt (vanaf zo'n 3 euro te krijgen, en kan best even gebruikt worden om de baby warm te houden, al zijn goedkope fleece dekens meestal niet zo geschikt voor de lange termijn).

Ipv aankleedkussenhoezen kun je ook een handdoek gebruiken, absorbeert ook, staat alleen minder fraai.

Als spoelflesje kun je ook zo'n sportbidon gebruiken die je gewoon in de supermarkt kunt kopen, spuit ook als je erin knijpt. Iets als

dus.

Badhanddoeken zijn handig om je af te drogen als je graag douchet/baddert tijdens de bevalling/weeen. Als je nog nat bent koelt je kind erg snel af als 't op je buik/borst ligt naderhand.

Als je die gratis dozen aanvraagt krijg je gewoonlijk al wel een of meer flesjes en spenen cadeau. Plus proefmonster(s) opvolgmelk, en bij noodgevallen is opvolgmelk ook wel geschikt om je baby te voeden. Je hoeft dus niet perse zelf een voorraadje in huis te hebben voor het geval dat (verloskundigen en kraamverzorgsters hebben ook poedermelk voor noodgevallen, vaak ook wel hypoallergeen ed, vraag dat evt na).

Hydrofiel luiers worden hier als handdoek gebruikt.

Iets als vaseline/zinkzalf/babyolie kan handig zijn om de billen van je baby preventief in te smeren. De eerste poep is zwart en kleverig, en als de billen al met wat anders ingesmeerd zijn krijg je je kind makkelijker schoon.
pi_52465243
O, en die hydrofiel luiers zijn ook wel handig als je vergeet om een pak wegwerpluiers te kopen omdat die niet op de lijstjes staan
pi_52466179
LIPPENBALSEM! Echt, ik was zo blij dat die in mijn ziekenhuistas zat! zal ook thuis wel van pas komen, met al dat puffen en steunen worden je lippen snel droog.
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 08:25:47 #31
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_52472145
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 17:32 schreef Faja-Lobi het volgende:
Zijn er ook mensen die een pak baby voeding in huis halen voor het geval de borstvoeding niet lukt?
Mijn zus had wel een slimme tip, die heeft van te voren in het ziekenhuis gevraagd welke voeding zij gebruiken. Mocht je dan voor/tijdens/na de bevalling in het ziekenhuis eindigen, dan hoef je niet nog eens van voeding te switchen.
***
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 09:18:10 #32
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52472387
Ik zou geen kunstvoeding kopen als je van plan bent borstvoeding te geven. Maar als je sowieso flesvoeding gaat geven, vind ik die tip van BE wel een goede!

En lipbalsam, ik kon hem niet vinden en wat had ik hem graag gevonden tijdens de bevalling ja!

POemojn, creatief bedacht! Al vind ik een echt spoelflesje wel wat makkelijker, kun je in elke houding gebruiken en gaat ook iets gerichter denk ik?
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 11:07:00 #33
108648 cattie
lieve moeder
pi_52473592
Nog even een aanvulling als je borstvoeding wil geven:
Ik was 100% zeker van plan om borstvoeding te geven, had ook niets in huis qua kunstvoeding en maar een flesje wat toevallig in een pakket zat. Toen 's avonds, 2 dagen na de bevalling, om 11 uur de verloskundige besloot dat er per direct bijgevoed moest worden, was ik erg blij dat zij hypo-allergene voeding bij zich had en ik toevallig een flesje had staan. Bij een volgende zorg ik dat er sowieso 1 pak hypo-allergene voeding klaar staat en 1 flesje. Ik ben niet bang dat ik er te vroeg naar zal grijpen. Natuurlijk kun je het wel ergens vandaan toveren, maar op dat moment zaten we al genoeg in de stress.
pi_52474153
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 11:07 schreef cattie het volgende:
Natuurlijk kun je het wel ergens vandaan toveren, maar op dat moment zaten we al genoeg in de stress.
Dat hadden wij ook, voor een eventuele tweede zou ik er ook zeker voor zorgen iig een spuitje of flesje en een proefsachet kv in huis te hebben

(De verloskundige heeft overigens wel altijd wat voeding bij zich, maar kraamverzorgsters die bij een bureau werken dat het borstvoedingscertificaat heeft *mogen* zelfs helemaal geen kv meer bij zich in de tas hebben - dat is nl een overtreding van de richtlijnen waar zo'n bureau aan moet voldoen om dat certificaat te hebben/houden.)
Thoughts arrive like butterflies.
Red de zeehond!
pi_52475868
Over de badlakens in het modtopic:
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 11:53 schreef lcicle het volgende:
Over de badhanddoeken, vroegah gebruikte men die vaak als sluitlaken. De handdoek werd dan om je buik gewikkeld en vast gezet met veiligheidsspelden. Tegenwoordig kun je kant en klare sluitlakens kopen.
Niet dat die badhanddoeken op het lijstje daar perse voor bedoeld zijn, maar daar zou je ze ook voor kunnen gebruiken
♥ ♥ Jij een beetje van mij, ik een beetje van jou. ♥ ♥
pi_52479937
Men, bij de Prenatel zie je haast door de bomen het bos niet meer met al die verschillende lakentjes en moltons enzo
  zaterdag 18 augustus 2007 @ 17:10:15 #37
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_52480353
Afdekzeil?

Damn; dat klinkt alsof je Damian himsel gaat baren

* SHE snel weer weg is uit dit topic *brrr*
pi_52481716
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 16:48 schreef Pruk het volgende:
Men, bij de Prenatel zie je haast door de bomen het bos niet meer met al die verschillende lakentjes en moltons enzo
Dat vond ik nog wel mee vallen; wieglakens en moltons zijn de kleinste maatjes, dan die van het ledikant, daarna het peuterbed formaat.

Ik vind wel dat er veel verschil is waar je een ledikant deken koopt bijv. Die van de prenatal is groter van formaat dan die van de hema. Is maar net wat je makkelijker vindt.
pi_52483144
Nou, het ging meer om de hoeveelheid verschillende moltons en dan nog niet eens het formaat. Onderleggermolton, gewone molton, bedzeilmolton, noem maar op
pi_52486087
quote:
Op vrijdag 17 augustus 2007 20:34 schreef YPPY het volgende:

Die celstofmatjes kun je altijd nog onder het badje leggen in geval van spetteren.
Die gebruik in nu als onderlegger als ik Isa bij iemand anders thuis verschoon, mocht ze dan zoals zo vaak beginnen te plassen dan blijven hun spullen schoon en mijn verschoonmatje uit de tas lekker droog.

Oooh ja ipv de oma onderbroeken had ik boxershorts zitten veel fijner, zeker als het uitloopt op een keizersnede (wat ik niet voor je hoop, maar je weet maar nooit he)

[ Bericht 13% gewijzigd door marlieske op 18-08-2007 21:38:21 ]
Mama van Isa en Ties
pi_52486159
Voor als je last van stuwing krijgt, natte inlegkruisjes in de vriezer, verkoelt heerlijk en haalt de druk er wel ff van af.
Gekneusde witte kool bladeren helpen ook goed om het warme gevoel weg te krijgen.
Dus zorg dat je een hele witte kool in huis hebt! Ik heb er een naar het ziekenhuis laten komen, ze dachten dat ik stamp ging koken
Mama van Isa en Ties
  zondag 19 augustus 2007 @ 06:20:56 #42
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_52494305
Druivensuikertabletten. Vooral als je bevalling heel lang duurt is het fijn om die in huis te hebben. Gewoon om je net even dat extra duwtje te geven.

En ik kan het niet vaak genoeg zeggen: BATTERIJEN! of een wegwerpcameraatje. Je zal altijd zien dat op het moment supreme je batterijen op zijn of je camera dienst weigert.

[ Bericht 0% gewijzigd door m@x op 19-08-2007 18:53:32 ]
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
  zondag 19 augustus 2007 @ 13:14:28 #43
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_52497737
Marlieske, kou is inderdaad fijn bij stuwing, maar als je borstvoeding geeft weer niet zo goed, dan is warmte weer beter.
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_52506075
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 13:14 schreef PM-girl het volgende:
Marlieske, kou is inderdaad fijn bij stuwing, maar als je borstvoeding geeft weer niet zo goed, dan is warmte weer beter.
oeps sorry dames dat wist ik niet, maar ja de koolbladeren kunnen zeker geen kwaad als je bv gaat geven, maareh niet opeten daarna
Mama van Isa en Ties
pi_52507931
quote:
Op zaterdag 18 augustus 2007 19:30 schreef Pruk het volgende:
Nou, het ging meer om de hoeveelheid verschillende moltons en dan nog niet eens het formaat. Onderleggermolton, gewone molton, bedzeilmolton, noem maar op
Er is zo'n twee jaar geleden een topic geweest over hoe en waarmee je een wieg of ledikantje opmaakt.
Ik heb nu geen tijd om er uitgebreid naar te zoeken.
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_52509550
Geen plastic zeiltjes in het baby bedje voor het geval de kruik heet water lekt dan kan het namelijk niet weg (het water) en dus een grotere kans op verbranding van je kind.
pi_52513244
quote:
Op zondag 19 augustus 2007 20:37 schreef Faja-Lobi het volgende:
Geen plastic zeiltjes in het baby bedje voor het geval de kruik heet water lekt dan kan het namelijk niet weg (het water) en dus een grotere kans op verbranding van je kind.
Én voor het geval je kindje er met het gezicht op komt te liggen. Een zeiltje bemoeilijkt de ademhaling.
Een beetje vreemd, maar wel lekker
pi_52520505
Wat ik overigens heel handig vond om in huis te hebben waren venkeldruppels voor de krampjes. Die kan je o.a. van vsm krijgen. Ik had ook nog een ander merk (wat geconsentreerder) en die masseerde ik rond om de navel van Morgaine net zo lang tot de krampjes minder werden.

Toen de verpleegkundige van het CB langs kwam voor de hielprik zei ze mij dat het ook handig was om een setje zetpillen voor baby's, zout oplossing neusspray, en luv baby in huis te hebben mochten ze ziek worden hoef je niet meer op stel en sprong de deur uit om het te halen.
pi_52528563
Hier wel 12 hydrogevallen in huis en ik gebruik ze nog steeds vaak. Sowieso elke dag met het badderen en als onderlegger in haar bedje.

Kraamverband extra (ik had zelf al twee extra pakken buiten mijn kraampakket om en ik was er blij mee). Ja en dat oma ondergoed is maar tijdelijk hoor hihihi...

Ik had hier wel een pak Nutrilon in huis voordat ik ging bevallen en inderdaad met in het achterhoofd stel je voor dat je in het weekend bevalt en de borstvoeding lukt niet. Maar in het allerbegin niet nodig gehad maar toch naar een paar dagen is om 19.00 besloten met de VK voor bijvoeding en toen was ik toch blij dat ik het in huis had gezien het feit dat wij hier geen winkels hebben en een dorpje verderop alles om 17.30 sluit.

Ook hier had ik Cinababy, setje zetpillen en neusspray al in huis voor ze geboren werd. Stond in het boekje van de vk.

Hier trouwens wel navelverbandjes op het lijstje en uiteindelijk gebruikt voor nachtlekkage uit de melkfabriek. Deze nemen beter vocht op en gaan niet zweten. Tip van de kraamverzorgster doorknippen!!!
Iedere dag is het begin van een nieuwe morgen...
pi_52528791
Die hydrofiele luiers vliegen er hier ook doorheen (als onderlegger in bed, op het aankleedkussen, spuugdoek, handdoek, etc) - we hebben er 12, maar ik denk dat we er maar wat bij gaan halen, want ik doe nu vaak halve wasjes omdat die dingen allemaal vies zijn
Thoughts arrive like butterflies.
Red de zeehond!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')