verdere infoquote:Foppe de Haan kiest veel debutanten in Jong Oranje
10/8/2007 14:09
KNVB-coach Foppe de Haan heeft 34 spelers (geboren op of na 1-1-1986) opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje voor het EK-kwalificatieduel met Macedonië. Dit duel wordt woensdag 22 augustus afgewerkt in het Boris Trajkovski Stadion in Skopje.
De voorlopige selectie bevat elf spelers die ook van de partij waren bij het EK in eigen land, waar Jong Oranje op 23 juni de titel prolongeerde: Tim Krul, Kenneth Vermeer, Calvin Jong-A-Pin, Erik Pieters, Gianni Zuiverloon, Ismail Aissati (geblesseerd uitgevallen), Luigi Bruins, Royston Drenthe (foto), Robbert Schilder, Roy Beerens en Tim Janssen. Van dit elftal spelers maakten Vermeer en Aissati als enige ook deel uit van de selectie die op het EK 2006 in Portugal goud veroverde.
Naast de elf EK-gangers selecteerde Foppe de Haan tien spelers die eerder al een of meer interlands in Jong Oranje speelden, onder wie de van zijn blessure herstelde Evander Sno (Celtic). Veertien spelers kwamen nog nooit in actie voor Jong Oranje tijdens een officieel duel; behalve doelman en EK-ganger Tim Krul zijn dat Piet Velthuizen, Jeffrey Altheer, Lorenzo Davids, Michael Timisela, Gregory van der Wiel, Vurnon Anita, Mitchell Donald, Jeffrey Sarpong, Nordin Amrabat, Marvin Emnes, John Goossens, Javier Martina en Rydell Poepon.
De wedstrijd in Skopje betekent het eerste optreden van Jong Oranje in de nieuwe kwalificatiereeks, die leidt tot het Europees kampioenschap dat van 14 tot en met 27 juni 2009 in Zweden op het programma staat. Tweevoudig titelwinnaar Nederland is in groep 5 ingedeeld met Estland, Macedonië, Noorwegen en Zwitserland.
Vrijdag 7 september werkt de ploeg van Foppe de Haan het uitduel met Noorwegen af, waarna Jong Oranje vrijdag 12 oktober Estland treft - eveneens op vreemde bodem. Het laatste EK-kwalificatieduel in 2007, ditmaal in eigen land, is de return tegen Macedonië op vrijdag 16 november.
De voorlopige selectie van Jong Oranje:
Doel: Tim Krul (Falkirk), Kenneth Vermeer (Willem II) en Piet Velthuizen (Vitesse).
Verdediging: Jeffrey Altheer (Excelsior), Lorenzo Davids (NEC), Henrico Drost (SC Heerenveen), Jeroen Drost (SC Heerenveen), Marcel de Jong (Roda JC), Jens Janse (Willem II), Calvin Jong-A-Pin (SC Heerenveen), Milano Koenders (AZ), Erik Pieters (FC Utrecht), Michael Timisela (VVV-Venlo), Gregory van der Wiel (Ajax) en Gianni Zuiverloon (SC Heerenveen).
Middenveld: Kemy Agustien (AZ), Ismail Aissati (PSV), Vurnon Anita (Ajax), Wout Brama (FC Twente), Luigi Bruins (Feyenoord), Mitchell Donald (Ajax), Royston Drenthe (foto, Feyenoord), Kees Luijckx (Excelsior), Jeffrey Sarpong (Ajax), Robbert Schilder (Ajax) en Evander Sno (Celtic).
Aanval: Nordin Amrabat (VVV-Venlo), Roy Beerens (SC Heerenveen), Eljero Elia (FC Twente), Marvin Emnes (Sparta Rotterdam), John Goossens (Ajax), Tim Janssen (RKC Waalwijk), Javier Martina (Ajax) en Rydell Poepon (Willem II).
quote:22/08 Macedonië - Jong Oranje (EK-kw)
07/09 Noorwegen - Jong Oranje (EK-kw)
12/10 Estland - Jong Oranje (EK-kw)
16/11 Jong Oranje - Macedonië (EK-kw)
26/03 Jong Oranje - Estland (EK-kw)
23/05 Jong Oranje - Zwitserland (EK-kw)
05/09 Jong Oranje - Noorwegen (EK-kw)
09/09 Zwitserland - Jong Oranje (EK-kw)
Groepsindeling kwalificatie UEFA EK Onder 21, 2007-2009
Groep 1: Albanië, Azerbeidzjan, Faeröer Eilanden, Griekenland, Italië, Kroatië
Groep 2: Armenië, Liechtenstein, Oekraïne, Tsjechië, Turkije
Groep 3: Bulgarije, Engeland, Ierland, Montenegro, Portugal
Groep 4: Georgië, Kazachstan, Polen, Rusland, Spanje
Groep 5: Estland, Macedonië, Nederland, Noorwegen, Zwitserland
Groep 6: Denemarken, Finland, Litouwen, Schotland, Slovenië
Groep 7: België, Cyprus, Oostenrijk, Slowakije, IJsland
Groep 8: Belarus, Hongarije, Letland, San Marino, Servië
Groep 9: Duitsland, Israël, Luxemburg, Moldavië, Noord-Ierland,
Groep 10: Bosnië-Herzegovina, Frankrijk, Malta, Roemenië, Wales
De EK-plaatsingsduels worden gespeeld in de periode juni 2007 tot en met september 2008. De beste veertien ploegen van de groepsronde - de tien groepswinnaars plus de vier beste nummers twee - plaatsen zich voor de play-offs. Deze staan in oktober 2008 op het programma. De zeven winnaars van deze dubbele ontmoetingen kwalificeren zich voor de eindronde. Gastland Zweden completeert het deelnemersveld, dat van 14 tot en met 27 juni 2009 om de Europese titel strijdt.
Zeer behoorlijk elftal hoor. Ik snap alleen niet waarom Pryor van Vitesse niet geselecteerd is. Hij kan volgens mij ook spelen op de plek van Janssen.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 17:00 schreef Fides het volgende:
Groot gedeelte van de 'Toulon'-selectie zit nou bij het echte Jong Oranje.
De aanval stelt niet veel voor, maar je kan er wel een aardige opstelling van maken.
-----------------Keeper-----------------
Zuiverloon-Koenders-vdWiel-Pieters
--------------------Sno-------------------
---------------Aisatti--Bruins------------
---Beerens------------------Drenthe---
------------------Janssen---------------
WK onder 20 alleen volgens mij. Dat dit jaar in Canada was en twee jaar geleden in Nederland.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 20:45 schreef Scorpion_17 het volgende:
Bestaat der niet zoiets als een WK-21?
kloptquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 20:51 schreef koningdavid het volgende:
[..]
WK onder 20 alleen volgens mij. Dat dit jaar in Canada was en twee jaar geleden in Nederland.
Dat is toch meer een schaduwspits dan een echt diepe?quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 20:38 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Zeer behoorlijk elftal hoor. Ik snap alleen niet waarom Pryor van Vitesse niet geselecteerd is. Hij kan volgens mij ook spelen op de plek van Janssen.
Op goal: Keeperquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 17:00 schreef Fides het volgende:
Groot gedeelte van de 'Toulon'-selectie zit nou bij het echte Jong Oranje.
De aanval stelt niet veel voor, maar je kan er wel een aardige opstelling van maken.
-----------------Keeper-----------------
Zuiverloon-Koenders-vdWiel-Pieters
--------------------Sno-------------------
---------------Aisatti--Bruins------------
---Beerens------------------Drenthe---
------------------Janssen---------------
Heeft volgens mij ook wel in de spits gestaan.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:07 schreef Fides het volgende:
[..]
Dat is toch meer een schaduwspits dan een echt diepe?
Babel ook nog? Oja het gaat erom hoe oud ze aan het begin zijn, niet in 2011quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:12 schreef Fides het volgende:
Nog wat andere spelers die nog in deze selectie zouden mogen zitten (en dus mee zouden mogen doen aan het EK -21 in 2009 maar nu niet zijn opgeroepen (of in het echte Oranje zitten):
Donk, Babel, Emanuelson, Afellay, Kivuvu (NEC) , Agustien (AZ), Vincken (Feyenoord), Lens (NEC), Zijler (FC Twente), Luijckx (AZ)
Ze moeten gewoon geboren zijn na 1-1-1986quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:13 schreef Gordon_Shumway het volgende:
[..]
Babel ook nog? Oja het gaat erom hoe oud ze aan het begin zijn, niet in 2011
Was 2x dat dan niet al?quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:16 schreef Fides het volgende:
[..]
Ze moeten gewoon geboren zijn na 1-1-1986![]()
Vermeer zou voor de 3x Europees Kampioen onder de 21 kunnen worden, dat moet uniek zijn.![]()
Mwah, ik denk dat er wel een Italiaan rond loopt die 2x jeugdkampioen is geworden. Italie werd immers in 92, 94, 96, 2000 en 2004 kampioen. In de selectie van 94 liep er vast wel 1 die ook in 92 of 96 kampioen is geworden.quote:
quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:20 schreef Fides het volgende:
[..]
Mwah, ik denk dat er wel een Italiaan rond loopt die 2x jeugdkampioen is geworden. Italie werd immers in 92, 94, 96, 2000 en 2004 kampioen. In de selectie van 94 liep er vast wel 1 die ook in 92 of 96 kampioen is geworden.
Nederland was de eerste die het in eigen land won, dat was het.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:21 schreef Gordon_Shumway het volgende:
[..]
Ik dacht dat Nederland het eerste land was dat 'm 2x achter elkaar won, vandaar.
Wat zijn we toch een uniek landjequote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:22 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Nederland was de eerste die het in eigen land won, dat was het.![]()
Mooie opstelling, de aanval is ook sterk zat trouwens. Janssen gaat dit jaar of het jaar daarna hopelijk is echt doorbreken.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 17:00 schreef Fides het volgende:
Groot gedeelte van de 'Toulon'-selectie zit nou bij het echte Jong Oranje.
De aanval stelt niet veel voor, maar je kan er wel een aardige opstelling van maken.
-----------------Keeper-----------------
Zuiverloon-Koenders-vdWiel-Pieters
--------------------Sno-------------------
---------------Aisatti--Bruins------------
---Beerens------------------Drenthe---
------------------Janssen---------------
Puike selectie hoor:quote:De Haan roept vier debutanten op
Geschreven door Daniel Cabot-Kerkdijk op vrijdag, 17 augustus om 12:49
Jong Oranje zal volgende week woensdag met vier debutanten aantreden in het EK-kwalificatieduel tegen Macedonië. Bondscoach Foppe de Haan nam Piet Velthuizen, Gregory van der Wiel, Nordin Amrabat en Rydell Poepon voor het eerst op in de selectie.
Tien spelers van de selectie voor het duel met Macedonië kwamen eerder deze zomer in actie op het EK in eigen land. Ryan Donk behoorde tot de voorselectie van het Nederlands elftal, maar is niet in de definitieve selectie opgenomen.
Evander Sno, Jens Janse, Kees Luijckx en Eljero Elia kwamen op het voorbije EK niet in actie, maar hebben al wel één of meer interlands voor Jong Oranje gespeeld. Het duel met Macedonië is het eerste in de kwalificatiereeks voor het EK, dat van 14 tot en met 27 juni 2009 op het programma staat in Zweden.
De volledige selectie:
Doel: Kenneth Vermeer (Willem II), Piet Velthuizen (Vitesse)
Verdediging: Ryan Donk (AZ), Jens Janse (Willem II), Calvin Jong-A-Pin (SC Heerenveen), Erik Pieters (FC Utrecht), Gregory van der Wiel (Ajax) en Gianni Zuiverloon (SC Heerenveen)
Middenveld: Ismaïl Aissati (PSV), Luigi Bruins (Feyenoord), Royston Drenthe (Real Madrid), Kees Luijckx (Excelsior) en Evander Sno (Celtic)
Aanval: Nordin Amrabat (VVV-Venlo), Roy Beerens (SC Heerenveen), Eljero Elia (FC Twente), Tim Janssen (RKC Waalwijk) en Rydell Poepon (Willem II).
1 PSV-er in de selectie?quote:Op zaterdag 18 augustus 2007 00:20 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
TeVeelPSV
Als Janssen iets constanter wordt, net als Beerens kun je d'r niks van zeggen. Beerens en Drenthe hebben allebei kwaliteit om een mannetje voorbij te komen en een bal voor te zetten, Janssen is heel slim in het strafschopgebied, staat altijd op de goede plek, en scoort makkelijk. Vind het zelf niet zo slecht dus.quote:Op vrijdag 17 augustus 2007 13:08 schreef Kadoc het volgende:
Zwakke voorhoede, sterk middenveld.
Was een mooie aanval volgens Foppequote:Op woensdag 22 augustus 2007 19:48 schreef PaRaR het volgende:
Zit eigenlijk te wachten op een gifje van de goal
quote:Janssen en Sno niet tegen Jong Noorwegen
Tim Janssen en Evander Sno hoeven zich komende week niet te melden op het trainingskamp van Jong Oranje. Het tweetal werd door bondscoach Foppe de Haan gepasseerd voor de aankomende interland tegen Noorwegen.
Wout Brama en Kemy Agustien zijn door de oefenmeester als vervangers opgeroepen. Eerstgenoemde zat eind november voor het laatste bij de selectie van Jong Oranje, terwijl Agustien in mei nog oefende tegen Jong Marokko.
Volledige selectie Jong Oranje
Doel: Kenneth Vermeer (Willem II), Piet Velthuizen (Vitesse).
Verdediging: Ryan Donk (AZ), Jens Janse (Willem II), Calvin Jong-A-Pin (sc Heerenveen), Erik Pieters (FC Utrecht), Gregory van der Wiel (Ajax) en Gianni Zuiverloon (sc Heerenveen).
Middenveld: Kemy Agustien (AZ), Ismaïl Aissati (PSV), Wout Brama (FC Twente), Luigi Bruins (Feyenoord), Royston Drenthe (Real Madrid) en Kees Luijckx (Excelsior).
Aanval: Nordin Amrabat (VVV-Venlo), Roy Beerens (sc Heerenveen), Eljero Elia (FC Twente) en Rydell Poepon (Willem II).
quote:De bondscoach van Jong Oranje, Foppe de Haan, heeft vier nieuwe namen in zijn voorlopige selectie voor Jong Oranje opgenomen: Niels Fleuren (VVV-Venlo), Koen Stam (Excelsior), Geert Arend Roorda (sc Heerenveen) en Stefan Nijland (FC Groningen).
Op 12 oktober speelt Jong Oranje uit tegen Estland in de kwalificatiereeks voor het EK van 2009 in Zweden. Nederland gaat na uitzeges op Macedonië (0-1) en Noorwegen (0-1) aan de leiding in Groep 5 van de EK-kwalificatiereeks. Ryan Donk (AZ) en Erik Pieters (FC Utrecht) ontbreken in de selectie van Jong Oranje omdat zij in de vorige wedstrijd tegen Noorwegen een tweede gele kaart kregen.
Voorlopige selectie Jong Oranje
Doel: Tim Krul (Falkirk), Kenneth Vermeer (Willem II) en Piet Velthuizen (Vitesse)
Verdediging: Jeffrey Altheer (Excelsior), Lorenzo Davids (NEC), Henrico Drost (sc Heerenveen), Jeroen Drost (sc Heerenveen), Niels Fleuren (VVV-Venlo), Jens Janse (Willem II), Calvin Jong-A-Pin (sc Heerenveen), Milano Koenders (AZ), Dirk Marcellis (PSV), Koen Stam (Excelsior), Gregory van der Wiel (Ajax) en Gianni Zuiverloon (sc Heerenveen)
Middenveld: Kemy Agustien (AZ), Ismaïl Aissati (PSV), Wout Brama (FC Twente), Luigi Bruins (Feyenoord), Mitchell Donald (Ajax), Royston Drenthe (Real Madrid), Dominique Kivuvu (NEC), Kees Luijckx (Excelsior), Geert Arend Roorda (sc Heerenveen) en Evander Sno (Celtic)
Aanval: Nordin Amrabat (VVV-Venlo), Roy Beerens (sc Heerenveen), Eljero Elia (FC Twente), Leroy George (FC Utrecht), Tim Janssen (NEC), Stefan Nijland (FC Groningen) en Rydell Poepon (Willem II)
Programma voor dinsdagquote:Group 5 Pld Pts
Netherlands 3 9
Norway 3 6
F.Y.R. Macedonia 3 4
Switzerland 2 1
Estonia 3 0
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |