Het lag ook op een plaats waar weinig aardbevingen voorkomt , zeker met zo'n grote schokquote:Op woensdag 8 augustus 2007 23:28 schreef One_of_the_few het volgende:
opmerkelijk weinig naschokken.
Na veel grote(hoofd) bevingen zie je toch veel naschokken. Als gevolg avn de eerste knal. Nu zie je dat helemaal niet eigenlijk. Zou dit dan juist de spanning erop gooien inplaats van eraf?
Zoals alaska laatst. Geen hele zware beving, maar gelijk een aantal naschokken. Bij deze niks.
Het gebeurt wel vaker, voor december 2004 ook, maar iedereen weet nu wat er later is gekomen.
Ik heb te weinig kennis om echt te kunnen weten of het een beetje klopt, mijn gedachtegang, jullie misschien?
Zie ook: Large quake in I.E. could have devastating effectsquote:Top Seismologist: Southern California Due For Major Quake
A top seismologist is warning that another major earthquake is in our future, a big one that could devastate Southern California, from the desert to the sea.
Lucy Jones, of the U.S. Geological Survey says it's not a question of where but when a big quake will strike the Coachella Valley, sandwiched between the San Andreas and San Jacinto faults.
Jones says that region is long overdue, and the seismic clock is ticking.
Jones says a magnitude 7.8 quake or more could collapse major freeways, knock down buildings in Downtown L.A., kill thousands of people and cause hundreds of billions of dollars in damage.
Officials in the Coachella Valley say they're taking her warning very seriously.
Hmmm, beetje laat antwoord...quote:Op donderdag 9 augustus 2007 00:49 schreef One_of_the_few het volgende:
OA, nog een vraagje.
Toen ik in quito was zeiden ze daar dat quito op dezelfde faultline ligt als de in californie bekend staande san andreas breuklijn. Maar ik kan dat eigenlijk nergens op internet vinden. Weet jij iets waar je dat soort info vandaan haalt. In de geschiedenis zijn er wel aardbevingen geweest in quito van rond de 8.5 - 9. Buiten de aardbevingen onder invloed van de vulkanen om.
quote:Powerful quakes hit Peru, spark tsunami warning
Bron : [url=http://www.reuters.com/article/newsOne/idUSN1529225920070816[/url]
LIMA (Reuters) - Two powerful earthquakes within minutes of each other struck Peru on Wednesday, rattling buildings in the capital and triggering a tsunami warning for four countries.
The quakes had a magnitude of about 7.5 and office workers ran onto the streets in fear as buildings in Lima shook in two bouts that lasted around 20 seconds each.
The Pacific Tsunami Warning Center in Hawaii issued a tsunami warning for Peru, Chile, Ecuador and Colombia.
Peruvian civil defense officials said there were no immediate reports of fatalities but radio stations said there was a fire in one district of Lima and that several poorly constructed homes in Pisco, a town near the epicenter of the quake, were knocked down.
Ambulance sirens blared in the darkened capital and the health ministry declared a disaster.
"People here hugging and crying in fear on the streets," said Cristyane Marusiak, a 31-year-old resident.
The U.S. Geological Survey said the first quake hit about 25 miles northwest of Chincha Alta and that the second quake hit shortly afterward, both with a magnitude of 7.5.
The USGS says earthquakes measuring more than 7 magnitude often result in fatalities.
(Additional reporting by Adam Tanner in San Francisco)
Voor een dergelijke ramp kan je nog lang wachten in Nederlandquote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:09 schreef IHVK het volgende:
Even serieus. Wat kan het ons tegenwoordig nog schelen al die rampen?
Rampen, oorlogen. Het lijkt tegenwoordig wel nieuws van alledag.. En wij maar hier leven op ons veilig eilandje. Hoe lang kan dat nog duren?
Genoeg potentiële rampenscenario's in Nederland hoor.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:10 schreef ikJur het volgende:
[..]
Voor een dergelijke ramp kan je nog lang wachten in Nederland![]()
Aaah help scenario's bibberquote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:11 schreef IHVK het volgende:
[..]
Genoeg potentiële rampenscenario's in Nederland hoor.
vraag me af hoe groot de bevolkingsdichtheid in die gebieden isquote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:13 schreef ikwilookwatzeggen het volgende:
Dat gaat weer storten worden op 555.
Ik denk 10 lama's en 2 boeren per vierkante kilometer.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:14 schreef ikJur het volgende:
vraag me af hoe groot de bevolkingsdichtheid in die gebieden is
RIPquote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:15 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik denk 10 lama's en 2 boeren per vierkante kilometer.
Minder Netwerk en EénVandaag kijken.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:11 schreef IHVK het volgende:
Genoeg potentiële rampenscenario's in Nederland hoor.
quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:15 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik denk 10 lama's en 2 boeren per vierkante kilometer.
bronquote:In Peru wonen zo’n 28 miljoen mensen. Het grootste deel van de bevolking woont in de smalle kuststrook.
bronquote:Door de verstedelijking - en vooral door de kolossale groei van de bevolking van de hoofdstad Lima - woont hier nu ongeveer de helft van de bevolking van het land.
Water.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:17 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Minder Netwerk en EénVandaag kijken.
Water gaat echt nooit meer een probleem spelen in Nederland. Dat stadium zijn wij wel voorbij. Er zijn afdoende mogelijkheden om ongewenst water buiten de deur te houden, er vind goed doordacht watermanagement plaats (verdroging tegengaan!) en qua drinkwater zit Nederland er heel erg ruim bij. Het barst hier van het water.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:19 schreef IHVK het volgende:
Water.
En de choas in de wereld samengenomen met globalisering en de enorme verschillen in welvaart.
Er is wel veel geld en management nodig om ongewenst water buiten de deur te houden.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:22 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Water gaat echt nooit meer een probleem spelen in Nederland. Dat stadium zijn wij wel voorbij. Er zijn afdoende mogelijkheden om ongewenst water buiten de deur te houden, er vind goed doordacht watermanagement plaats (verdroging tegengaan!) en qua drinkwater zit Nederland er heel erg ruim bij. Het barst hier van het water.
Dat geld en management hebben we hier dus hou maar weer op met paniek zaaienquote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:24 schreef IHVK het volgende:
[..]
Er is wel veel geld en management nodig om ongewenst water buiten de deur te houden.
En het kan goed misgaan, gezien de ranstad heel dichtbevolkt is en voor een groot deel onder de zeespiegel is.
Je bent het echt hè Frits....quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:22 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Water gaat echt nooit meer een probleem spelen in Nederland. Dat stadium zijn wij wel voorbij. Er zijn afdoende mogelijkheden om ongewenst water buiten de deur te houden, er vind goed doordacht watermanagement plaats (verdroging tegengaan!) en qua drinkwater zit Nederland er heel erg ruim bij. Het barst hier van het water.
Paniek zaaien?quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:26 schreef ikJur het volgende:
[..]
Dat geld en management hebben we hier dus hou maar weer op met paniek zaaien
Ja het grootste gevaar voor Nederland is de politiek, daarom komen ook al die horrorverhalen naar boven over het wassende water. Het betreft echter een fictief probleem dat geschapen is om het benodigde geld bij de politiek los te krijgen. Een omslachtige procedure maar noodzakelijk omdat politici kortzichtig zijn.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:24 schreef IHVK het volgende:
Er is wel veel geld en management nodig om ongewenst water buiten de deur te houden.
En het kan goed misgaan, gezien de ranstad heel dichtbevolkt is en voor een groot deel onder de zeespiegel is.
Het zou echt bezopen zijn als het mis gaat op het gebied van water, het geld is er, de kennis is er, de middelen zijn er.quote:
van twitterquote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:27 schreef IHVK het volgende:
(CNN) -- Three major earthquakes struck Peru on Wednesday evening -- a magnitude 7.7, then two magnitude 7.5 quakes a moment later, according to the U.S. Geological Survey.
The first two quakes struck offshore, while the third was on land.
There were power outages in Lima, the capital, and people ran onto the streets in panic as the quakes shook office buildings, Reuters reported.
Zal hopelijk wel meevallen.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:34 schreef MikeAtTilburg het volgende:
7.9 nu; tsunami warnings
Volgens mij is er sprake van "kans op" of heb ik het mis?-quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:37 schreef ikJur het volgende:
tsunami's alle kanten op, eerder was er nog sprake van lokale kleine tsunami's
Dat is informatie gebasseerd op de diepte en kracht van de aardbeving. Nu is bekend dat de aardbeving een kracht van zeker 7.9 had, vele male zwaarder dan 7.5 dus. Vandaar. Het is overigens nog niet bekend of er daadwerkelijk tsunamis zijn. Volgens het waarschuwingscentrum is een grote verwoestende tsunami MOGELIJK. Zo ja, dan treffen ze nu Peru en andere landen binnen enkele uren. Maar dit is nog niet zeker.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:37 schreef ikJur het volgende:
tsunami's alle kanten op, eerder was er nog sprake van lokale kleine tsunami's
Ik kan wel een eind met je mee gaan maar uiteindelijk zijn wij mensen slechts nietige wezentjes.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
Het zou echt bezopen zijn als het mis gaat op het gebied van water, het geld is er, de kennis is er, de middelen zijn er.
Aardbevingen kunnen in een longitudinale (heen en weer schudden) en een transversale (op en neer schudden) vorm voor komen. Alleen de bevingen van het transversale type kunnen een tsunami veroorzaken. Het is dus naast de kracht ook nog van belang in welke richting de aarde heeft bebeeft. De aarbeving in Indonesië was zeer krachtig (9,3 op de schaal van Richter), het epicentrum bevond zich op geringe diepte en de beving was transversaal, kortom zo ongeveer de meest gunstige situatie voor het ontstaan van een echt tsunami. Zo'n 'ideale' situatie komt maar zeer zelden voor en is nu dus ook niet waarschijnlijk, ook omdat deze beving 10 tot 100 keer minder krachtig is.quote:Op donderdag 16 augustus 2007 02:43 schreef MikeAtTilburg het volgende:
Dat is informatie gebasseerd op de diepte en kracht van de aardbeving. Nu is bekend dat de aardbeving een kracht van zeker 7.9 had, vele male zwaarder dan 7.5 dus. Vandaar. Het is overigens nog niet bekend of er daadwerkelijk tsunamis zijn. Volgens het waarschuwingscentrum is een grote verwoestende tsunami MOGELIJK. Zo ja, dan treffen ze nu Peru en andere landen binnen enkele uren. Maar dit is nog niet zeker.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |