Dat kan met zoiets alsquote:Op donderdag 2 augustus 2007 22:51 schreef Chandler het volgende:
...
Nu vraag ik mij af? indien ik het fout heb? hoe krijg ik 2 velden met timestamp waarvan er 1tje op iedere update aan zichzelf vervangt met de huidige timestamp?
...
1 2 3 4 5 | modified TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP ... |
Het is echt niet zo moeilijk te vindenquote:Op vrijdag 3 augustus 2007 00:00 schreef wobbel het volgende:
Hoe lees ik met PHP de rechten uit van een bestand? Dus 755, 777 etc
1 2 3 4 5 6 7 8 9 | `id` bigint(20) NOT NULL auto_increment, `twee_id` int(11) NOT NULL default '0', `ip` varchar(15) NOT NULL default '', `status` enum('j','n') NOT NULL default 'n', `started` timestamp NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `ended` timestamp NOT NULL default CURRENT_TIMESTAMP on update CURRENT_TIMESTAMP, KEY `id` (`id`) ) ENGINE=MyISAM; |
1 2 | ended timestamp ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP Nee CURRENT_TIMESTAMP |
In het geval van twee kolommen zal je een keuze moeten maken bij welke kolom je de CURRENT_TIMESTAMP er handmatig in wilt zetten (of bij welke je het liever automatisch hebt)... MySQL is wat dat betreft een beetje beperkt met DEFAULT en ON... definitiesquote:Op vrijdag 3 augustus 2007 11:07 schreef Chandler het volgende:
@Jera;
Ik wil dus 1 timestamp gewoon bij de insert met de default timestamp
en de 2e timestamp die zich iederekeer updated
Dat wil dus nietblijkbaar
De PHPmailer class heeft hier een handige functie voor: addAttachment()quote:Op donderdag 2 augustus 2007 20:23 schreef Swetsenegger het volgende:
Hallo
Na een nogal hectisch jaar ben ik weer eens aan het php'en geslagen voor een klein opdrachtje. En daarvoor had ik gelijk een vraag... Is het mogelijk een attachment mee te sturen met mail()
quote:Op vrijdag 3 augustus 2007 00:00 schreef wobbel het volgende:
Hoe lees ik met PHP de rechten uit van een bestand? Dus 755, 777 etc
1 2 3 | echo "dit hoere forum fuckt m'n PHP source op"; ?> |
Dat heeft te maken met het feit dat error reporting de E_NOTICE flag heeft én dat de klasse Template geen instantievariabele highestState heeft. Als je dit niet zelf geschreven hebt raad ik je aan de E_NOTICE flag uit de error report te halen. Dit kan in php.ini bij de config variabele error_reporting, of met de functie error_reporting(...). Ik raad je dan meteen aan op de linkjes te klikken om er achter te komen waarom deze notice voorkomtquote:Op zondag 5 augustus 2007 19:39 schreef wobbel het volgende:
Notice: Undefined property: Template::$highestStage in /var/www/html/site/lib/f_template.php on line 166
[ code verwijderd ]
De source staat hier: http://www.dumpzooi.nl/f_template.phps
Line 166 is aangegeven door een commenct
declareer dat ding eensquote:Op zondag 5 augustus 2007 19:39 schreef wobbel het volgende:
Notice: Undefined property: Template::$highestStage in /var/www/html/site/lib/f_template.php on line 166
[ code verwijderd ]
De source staat hier: http://www.dumpzooi.nl/f_template.phps
Line 166 is aangegeven door een commenct
Je geeft echt veel te weinig info om er wat zinnigs over te kunnen zeggen.quote:Op dinsdag 7 augustus 2007 21:21 schreef wonderer het volgende:
Mijn host klaagt dat php te veel resources gebruikt (memory en cpu). Dit komt vrij plotseling, ik heb niks veranderd aan de scripts en het ging al maanden goed. Ik probeer nu in de logs te kijken of ik iets tegenkom, maar ik weet eigenlijk niet waar ik naar op zoek ben. Heeft iemand een idee?
't Is alles dat ik weetquote:Op dinsdag 7 augustus 2007 22:03 schreef SuperRembo het volgende:
[..]
Je geeft echt veel te weinig info om er wat zinnigs over te kunnen zeggen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | $paginas = array('home', 'pagina2', 'pagina3'); $pagina = $_GET['id']; if (in_array($pagina, $paginas)){ require($pagina . '.php'); } elseif (in_array($pagina, $paginas)){ require($pagina . '.html'); } else { require('home'); } ?> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | $paginas = array('home', 'pagina2'); $paginahtml = array('pagina3'); $pagina = $_GET['id']; if (in_array($pagina, $paginas)){ require($pagina . '.php'); } elseif (in_array($pagina, $paginahtml)){ require($pagina . '.html'); } else { require('home.php'); } ?> |
Als ze dusdanig kunnen zien dat je te veel CPU en memory trekt dan kunnen ze ook zien wat. En anders moeten ze het commando ps maar eens gaan leren. Niet dat jij daar nu iets aan hebtquote:Op dinsdag 7 augustus 2007 23:27 schreef wonderer het volgende:
Ik durf niet te zeggen of het langzame queries zijn. Het is vast niet ideaal, maar ik draai hetzelfde script (het is waarschijnlijk de chat, die wordt het meest gebruikt) zonder problemen en de database is ook niet enorm of zo.
Enige dat ik in de logs kan vinden (zonder 158 MB helemaal door te spitten) zijn bots (webcrawlers) en een paar leden met spyware.
Zelf zou ik de directory uitlezen om de paar minuten en deze array met bestanden in een cache file gooien en die array checken of een bestand bestaat. Zo heb je toch de fexibiliteit van makkelijk nieuwe bestanden toevoegen maar niet de kans op remote file inclusionsquote:Op woensdag 8 augustus 2007 07:30 schreef Drakire het volgende:
Kan iemand mij mischien helpen met het het volgende:
Ik heb dus een php require gemaakt die er als volgt uitziet:
[ code verwijderd ]
Probleem:
.php bestanden gaan perfect echter .html lukt niet, maar als ik van home een .html bestand maak werkt deze ook.
De fout zit dus ergens in de elseif statement, ik kan hem alleen niet vinden misschien mag het zo helemaal niet gebruikt worden?
Bij voorbaat dank.
____________________________________/* Edit */_______________________________________
Ik zie het probleem zelf al haha, de elseif kan helemaal niet uitgevoerd worden omdat nooit aan deze voorwaarde kan worden voldaan.
Als hij in de array zit volgens de if statement er een .php extensie achter komt.
[ code verwijderd ]
Zo nu werkt hij wel.
Best dom eigenlijk.
Is het datawoordenboek in phpmyadmin niets iets voor je?quote:Op woensdag 8 augustus 2007 09:47 schreef Mordreth het volgende:
Ik ben op zoek naar een simpel programma om een databasestructuur in kaart te krijgen. Het hoeft niet te kunnen importeren or whatever. Gewoon even snel iets zelf kunnen "uittekenen". Iemand een idee?
Op basis van een al bestaand datamodel... of wil je het zelf uittekenen?quote:Op woensdag 8 augustus 2007 09:47 schreef Mordreth het volgende:
Ik ben op zoek naar een simpel programma om een databasestructuur in kaart te krijgen. Het hoeft niet te kunnen importeren or whatever. Gewoon even snel iets zelf kunnen "uittekenen". Iemand een idee?
En als hardeschijfactiviteit niet al te belangrijk is:quote:Op woensdag 8 augustus 2007 08:07 schreef WyriHaximus het volgende:
[..]
Zelf zou ik de directory uitlezen om de paar minuten en deze array met bestanden in een cache file gooien en die array checken of een bestand bestaat. Zo heb je toch de fexibiliteit van makkelijk nieuwe bestanden toevoegen maar niet de kans op remote file inclusions :). (Zonder cache file kan ook maar dan scan je iederekeer de directory waar de bstanden staan :P.)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | $paginas = array('home', 'pagina2', 'pagina3'); $pagina = $_GET['id']; if (in_array($pagina, $paginas) && file_exists($pagina . '.php')){ require($pagina . '.php'); } elseif (in_array($pagina, $paginas) && file_exists($pagina . '.html')){ require($pagina . '.html'); } else { require('home'); } ?> |
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |