Het noodlot treft RBC, Van Driel gaat verlengen. Hoe kan Coolen nou zeggen dat hij tevreden is over de mens Van Driel? Een verwende blaag is het. Kerstens moet weg, maar Mels mag wel een verlaagde aanbieding verwachten. Wat mij betreft een eerste cruciale blunder van Rini Coolen.quote:RBC gaat Van Driel aanbieding doen
Trainer/coach Rini Coolen hoopt dat zijn aanvoerder Mels van Driel ook volgend jaar in het RBC-shirt speelt. 'Omdat ik zeer tevreden ben over de voetballer, de aanvoerder en de mens Van Driel', aldus Coolen in BN/DeStem.
'Wij zullen Mels in een vervolggesprek een aanbieding doen, maar dat zal door onze financiële situatie wel tegen andere voorwaarden zijn dan zijn huidige contract.' De 26-jarige Rotterdammer is bereid wat salaris in te leveren. 'Ik reken erop dat RBC mij een respectvolle aanbieding zal doen. Zelf wil ik ook graag hier blijven. Ik heb het uitstekend naar mijn zin. Ik schat de kans dat wij eruit komen op negentig procent.'
Een deel van de Roosendaalse aanhang zal niet blij zijn met het voornemen van RBC om Van Driel te behouden. De middenvelder moest het al meerdere malen ontgelden na slechte prestaties. Coolen: 'Dat is mij niet eens bekend. Maar ik ben in elk geval zeer tevreden over de manier waarop hij zijn rol invult.'
'Ik weet dat een deel van de fans mij als een 'Meppelink-vriendje' en een 'kaartenpakker' beschouwt', zegt Van Driel. 'Dat beeld is moeilijk uit te wissen. Bij mijn vorige club Fortuna was het andersom. Daar lag ik goed bij de supporters, maar slecht bij de trainer.'
Nick de Jong gaat naar EBOH, tweede klasse zondag in Dordt. Opvallend.quote:Op vrijdag 10 april 2009 17:22 schreef methodmich het volgende:
Mwah, ik hoorde altijd wisselende verhalen over De Jong. Vorig seizoen stond hij al op de nominatie te vertrekken, maar wilde hij nog één keer zijn kans pakken. Vind hem ook minder dan pakweg Pietersma. Diens contract bij Willem II loopt af, maar of RBC hem kan aantrekken weet ik niet. Hij zal zelf wel willen denk ik.
quote:RBC legt spelers en doelman vast
ROOSENDAAL - Cees Toet, Mels van Driel en Gregory Nelson blijven bij RBC. Verder komt doelman Melvin Koetsier over van de beloften van FC Twente. RBC heeft hem voor een seizoen vastgelegd met een optie voor nog een jaar.
Toet tekende in Roosendaal een contract voor twee jaar, met een optie voor nog een seizoen. De verdediger werd sinds januari gehuurd van Sparta Rotterdam.
AZ-huurling Nelson tekende een eenjarig contract. Ook daarin zit een optie voor nog een extra seizoen. Middenvelder Mels van Driel heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd.
Daarnaast heeft RBC een vijftal amateurvoetballers aan de selectie toegevoegd, die zich komend seizoen mogen bewijzen: linkermiddenvelder Marc Corman van Willem II, rechtervleugelverdediger Wesley Pollemans van NAC Breda, rechtermiddenvelder Felino Jardim van Cambridge United en de RBC-beloften Jurgen Gijzen en Ralf Seuntjens.
Daarnaast is er een opleidingsplaats weggelegd voor A-junior Thomas van den Houten. De middenvelder krijgt tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen de gelegenheid om met het eerste elftal mee te trainen.
Had gehoord/gelezen dat doordat hij gehuurd werd Veendam zowat heel zijn salaris blijft betalen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 09:27 schreef Fargo het volgende:
En hoe bestaat het in godsnaam dat we voor de linksbackpositie Benny Kerstens niet, maar Sjaak Polak wél kunnen betalen?
Dat zegt toch helemaal niks. Overigens gaat Kerstens op amateurbasis aan de slag bij FC Den Bosch, was dat bij RBC niet mogelijk geweest? En trouwens: Van Driel twee jaar laten verlengen en Kerstens wegsturen, waar zijn ze mee bezig?quote:Op maandag 6 juli 2009 14:41 schreef McDucky het volgende:
[..]
Had gehoord/gelezen dat doordat hij gehuurd werd Veendam zowat heel zijn salaris blijft betalen.
Verder zijn de eerste oefenpotjes met zeer ruime cijfers gewonnen, en zonder tegengoal is in het verleden wel eens anders geweest. Al ben ik benieuwd naar de uiteindelijke kwaliteit in de selectie.
Waarom? Die paar knaken die we nog hebben, kunnen we die niet beter besteden aan een centrale verdediger of een fatsoenlijke middenvelder? Wat een onzin om drie potentiele basiskeepers te hebben. Loopt er in Jong RBC niks fatsoenlijks rond? Of past dit in Coolen's topsportklimaatquote:Mommers in beeld bij RBC om Friebel te vervangen
In de zoektocht naar een nieuwe doelman is RBC Roosendaal uitgekomen bij Gino Mommers. De keeper van het Belgische KVSK United is op proef bij de eerstedivisionist, zo meldt RBC op haar officiële website.
De Brabanders zijn op zoek naar een nieuwe doelman na het vertrek van Erwin Friebel. De keeper, die wilde vertrekken uit Roosendaal, liet zich vorige week verhuren aan FC Omniworld. Mommers is nu in beeld om het aantal keepers bij RBC terug op drie te brengen. De goalie meldt zich donderdag in Roosendaal.
De 21-jarige doelman speelde in het afgelopen seizoen vier duels voor KVSK, waarvan twee als invaller. Mommers is afkomstig uit de jeugdopleiding van PSV, waar hij nooit doorbrak in het eerste. Bij RBC zijn Melvin Koetsier en Arjan Christianen de twee overgebleven keepers.
Het is natuurlijk ook goed mogelijk dat Kerstens niet koos voor de verlaagde aanbieding, RBC een duidelijke 'nee' heeft verkocht, maar vervolgens geen enkele club kon vinden die wèl aan zijn salariseisen wilde voldoen. Daarom heeft 'ie wellicht eieren voor zijn geld gekozen door bij FCDB aan de slag te gaan in de hoop gedurende het seizoen een profcontract af te dwingen. Dat had uiteraard bij RBC ook gekund, maar dat had gezichtsverlies betekend.quote:Op donderdag 9 juli 2009 10:45 schreef TerroRobbie het volgende:
Eigenlijk is het maar raar dat Kerstens nu bij ons speelt. Buiten het feit natuurlijk dat het een veel mooiere club is. Maar RBC zou hem niet kunnen betalen, maar nu speelt ie bij ons op amateurbasis...
Dat zou ook kunnen inderdaad. Dan heeft Kerstens hoog spel gespeeld en verloren. Het lijkt me alleen sterk, omdat hij in de krant riep dat hij ook een verlaagde aanbieding wel zag zitten. Anyway: succes Bennie. Nu hebben we Sjaak Polak, die speelt niet alles breed. Overigens, uit BN/DeStem:quote:Op donderdag 9 juli 2009 10:49 schreef Fargo het volgende:
[..]
Het is natuurlijk ook goed mogelijk dat Kerstens niet koos voor de verlaagde aanbieding, RBC een duidelijke 'nee' heeft verkocht, maar vervolgens geen enkele club kon vinden die wèl aan zijn salariseisen wilde voldoen. Daarom heeft 'ie wellicht eieren voor zijn geld gekozen door bij FCDB aan de slag te gaan in de hoop gedurende het seizoen een profcontract af te dwingen. Dat had uiteraard bij RBC ook gekund, maar dat had gezichtsverlies betekend.
Ach, het is maar een optie
Op het eerste gezicht een mooi initiatief, maar als je even nadenkt dan weet je dat dit nergens op slaat. Ze kunnen gewoon niemand vinden, dus bedenken ze dit om toch nog positief in het nieuws te komen. Ik vind het fijn dat we de gehandicaptensport nu ondersteunen, maar ik had liever gehad dat we een fatsoenlijke hoofdsponsor hadden gehad.quote:RBC blij met goed doel als hoofdsponsor
VOETBAL - RBC is trots en blij dat de spelers van de Roosendaalse voetbalclub komend seizoen rondlopen met het logo van het Fonds Gehandicaptensport op de borst. Dat zegt RBC-directeur Jan Pollemans.
"We laten hiermee zien waar we voor staan als voetbalclub en ik verwacht dat de goodwill die we hiermee kweken er ook wel toe zal leiden dat we meer sponsors aantrekken", voegt manager Mascha Simons daaraan toe.
Betalende sponsors dan, want het Fonds Gehandicaptensport draagt als goed doel vanzelfsprekend geen geld af aan RBC. De Roosendalers treden daarmee in de voetsporen van FC Barcelona dat al jarenlang Unicef als shirtsponsor heeft.
Hmmmz... Klinkt positief. Naar Zimmerman ben ik ook wel nieuwsgierig, ik vond hem bij Veendam altijd wel degelijk!quote:RBC test onder meer Egyptisch jeugdinternational
RBC Roosendaal heeft het aantal proefspelers uitgebreid naar vier. Voor de nog altijd vacante positie van schaduwspits kijkt de Roosendaalse club momenteel of Yusuf Sarica de vereiste kwaliteiten in huis heeft, zo meldt RBC maandagmorgen. De 23-jarige Sarica is geboren in Haarlem, maar heeft een Turkse achtergrond.
Vorig seizoen stond Sarica onder contract in Turkije bij Beykozspor. Daarvoor kwam hij uit voor HFC Haarlem. Ook Yassin Alan krijgt de komende tijd de kans om de technische staf van zijn voetbalkwaliteiten te overtuigen. Alan geldt als groot talent en was vorige maand nog actief op het internationale jeugdtoernooi in het Franse Toulon.
De negentienjarige Egyptenaar wordt niet specifiek getest voor de ‘nummer 10’ omdat hij op elke positie op het middenveld uit de voeten zou moeten kunnen. Trainer Rini Coolen verwelkomde eerder al verdediger Angelo Zimmerman en doelman Gino Mommers. Het viertal zal tegen VV Eilermark en Heracles Almelo worden ingezet.
Ik heb wel een zwak voor spelers (aanvallers) als Seuntjens. Ook vorig seizoen bij Helmond Sport (zijn eigenlijke vuurdoop) vond ik hem best knap spelen, ondanks dat hij een grote kans om zeep hielp. Het is bij lange na (nog) geen Sjoerd Ars, maar hij gaat zich nog wel ontwikkelen. Heeft er in elk geval wel het fysiek voor. Vond het tegen Heracles ook heel goed gaan toen Ars en Seuntjens allebei speelden in een 4-4-2 opstelling.quote:Op woensdag 15 juli 2009 23:50 schreef Blawh het volgende:
Ralf Seuntjens, zien jullie daar nog brood in? Speelde vanavond volgens mij de 2e helft, vond hem opvallend technisch. Liet paar spelers om zich heen beter spelen als aanspeelpunt en was zelf ook een aantal keer gevaarlijk.
Moeilijk te zeggen nog. Wat gaat Coolen met Van Driel doen? Centraal achterin bij gebrek aan een linkspoot (afhankelijk van komst Zimmerman). Of kiest hij onvoorwaardelijk voor Boddaert op de positie van verdedigende middenvelder? Pot laat zich gelden in de voorbereiding, maar of Coolen in hem al een basisspeler ziet waag ik te betwijfelen.quote:Op donderdag 16 juli 2009 15:22 schreef methodmich het volgende:
Wat denk je dat de basiself ongeveer gaat worden Omnifacer of is daar nog niet echt zicht op?
www.hoofdklasse.orgquote:Papendrecht doet een helft goed mee tegen RBC
31 juli 2009 - 14:41
ZON B - Gisteravond heeft zondaghoofdklasser Papendrecht op eigen veld met 0-6 verloren van de profs van RBC Roosendaal. In de eerste helft deden de Papendrechters leuk mee tegen de club uit de Jupiler League, maar in de tweede helft gaf de betere conditie van RBC de doorslag. Na een ruststand van 0-1 liep men toen toch nog uit richting een ruimere zege.
Papendrecht-trainer Richard Middelkoop gunde een basisplaats aan de nieuwelingen Martijn Baan - de vaste doelman van vorig seizoen Viktor Kros ontbrak wegens een blessure -, Danny van Valen, Murat Mazlum, Sebastiaan Kolff en Godwin Falix. Na een goede openingsfase van de bezoekers, kwam Papendrecht beter in het spel. Robert-Jan de Vos kreeg zelfs een prima kans, maar raakte de paal. Tegen het half uur zorgde Melvin de Leeuw voor de 0-1 ruststand.
Na rust begon het grote wisselen, met bijvoorbeeld speeltijd voor routinier Ronald Hulsbosch. RBC nam het toen volledig over en liep via goals van Angelo Zimmerman, Gregory Nelson, Sjoerd Ars, Tjaronn Chery en wederom Sjoerd Ars uit naar de uiteindelijke eindstand van 0-6.
Overigens gaat het geplande oefenduel Papendrecht - Elinkwijk van zondag niet door, omdat Elinkwijk tot onvrede van de Papendrechters een dubbele afspraak had geboekt en de voorkeur geeft aan oefenen tegen streekgenoot Woerden.
Uit BN/DeStem. Goed nieuws natuurlijk dat deze anti-persoonlijkheid op de bank komt te zetten, hopelijk verkopen ze hem nog voor 31/8. Terugknokken is geen optie voor meneer, maar toch is hij de enige aanvoerder van deze ploeg. Logisch. Van Driel is een gemaakte vedette. Een echte vedette houdt zijn mond, laat het op de training zien, krijgt in de wedstrijd 20 minuten zijn kans en pakt die. Zo niet Van Driel. Hij is het slechtste dat RBC de laatste 3 jaar is overkomen.quote:'Geen jongen om op de bank te zitten'
Een bal onder de arm geklemd. Aan de rand van het trainingsveld vernauwen zijn ogen zich tot spleetjes. "Natuurlijk valt dit tegen. Amper een maand geleden teken ik hier een contract voor twee seizoenen en vervolgens worden er twee jongens gehaald voor mijn plek.
Nee, uitleg heb ik niet gehad, maar het zit er dus dik in dat ik niet speel tegen Emmen. En een speler die hier net een week is wel. Dat is goed balen, ja."
Mels van Driel (26) wendt het hoofd even af op het tropisch aandoende sportpark Rozenoord in Bergen op Zoom, waar RBC zojuist de ochtendtraining heeft afgewerkt. En waar hij, de trotse aanvoerder en vaste linkshalf van vorig seizoen, meespeelde bij de reserves. Als linker centrale verdediger nog wel.
"Ik heb het wel aan zien komen. Eerst werd Joran Pot gehaald en vorige week Tjaronn Chery. En de laatste twee oefenduels, tegen Antwerp en Papendrecht, zat ik ook al op de bank."
Begrijpen doet Van Driel het niet. "Waarom leggen ze mij dan voor twee jaar vast voor twee ton per jaar? RBC wilde toch juist af van dure spelers op de bank? Kijk, natuurlijk kan het dat een ander een betere speler is voor jouw positie. Chery is een uitstekende voetballer. Misschien wel beter dan ik, ja. Maar leg dat dan even uit. Dat heb ik met mijn staat van dienst toch wel verdiend, lijkt me."
Een persoonlijk gesprek met trainer Rini Coolen over zijn plaats op de reservebank heeft Van Driel echter niet gehad. "Nee, ik ben ook niet zelf naar hem toegestapt. Dat doe ik niet zo pal voor een wedstrijd. Maar zaterdag ga ik wel om uitleg vragen."
In de zes seizoenen profvoetbal die hij erop heeft zitten, was Van Driel bij achtereenvolgens Excelsior, Fortuna Sittard en RBC altijd basisspeler. En meestal ook aanvoerder.
"Ik ben geen jongen om op de bank te zitten. Dat heb ik nooit gedaan en dat kan ik ook niet. Ik wil spelen, alles geven voor de club. Zo zit ik in elkaar. Ja, wordt er dan tegen me gezegd: je krijgt toch je salaris? Natuurlijk is dat zo. En dat is ook belangrijk. Maar ik wil vooral spelen. Daar leef ik voor."
Hoewel de soms licht ontvlambare Van Driel niet altijd even goed ligt bij de RBC-aanhang, kan een gebrek aan inzet de geboren Rotterdammer nooit verweten worden. Dat bevestigt ook Rini Coolen.
"Mels is de enige echte aanvoerder van deze groep. In en buiten het veld. Maar op dit moment is Tjaronn Chery gewoon de beste linkshalf binnen onze selectie. Maar ik wil er Mels wel graag bijhouden. Hij kan immers ook als linksback of links centraal achterin spelen." Op die plekken zijn de van Veendam overgekomen Sjaak Polak en Angelo Zimmerman vooralsnog echter eerste keus.
Coolen bevestigt dat hij Van Driel niet persoonlijk heeft ingelicht over zijn nieuwe rol als reserve. "Maar dat heb ik met niemand gedaan. Ook niet met Nicky Hayen, die in Emmen ook gewoon op de bank zit. Ik heb wel tegen de hele groep gezegd dat sommige van mijn keuzes tegen kunnen vallen voor bepaalde spelers. Zo gaat het immers in het profvoetbal. Maar dan is juist zaak op de trainingen terug te knokken en zo je plaats terug te verdienen. Iemand die zich daar niet in kan vinden, kan altijd met mij komen praten. Dan kunnen we kijken of er een oplossing is. Desnoods gaan we uit elkaar. Dat heb ik de groep verteld."
Van Driel haalt zijn schouders op. Hij kan niet veel met de algemene uitleg van zijn coach. "Terugknokken? De trainer weet toch wat ik kan? Nee, dit is heel teleurstellend."
quote:Mels van Driel heeft het helemaal verbruid bij trainer/coach Rini Coolen. Daags voor de wedstrijd hield hij een openhartig interview met BN De Stem. Dit was de oefenmeester in het verkeerde keelgat geschoten.
Coolen sprak hem aan op het interview, waarna Van Driel weer een weerwoord gaf. Toen was de maat vol bij de trainer, waarna hij Van Driel weigerde mee te reizen met de bus naar Emmen.
De voormalig aanvoerder kwam toch naar Emmen toe. De speler was samen met de geblesseerde Tim Peters richting de wedstrijd gegaan. Hoelang Van Driel nu geschorst wordt is nog onbekend.
Goed zo Rini! Een ding begrijp ik alleen niet: hoe kan hij nou een maand of 3 geleden nog zeggen dat hij onder de indruk is van zowel de mens, de speler als de aanvoerder Van Driel? Was hij allicht dronken toen hij dat zei, of heeft hij zich hier heel, heel lelijk vergist?quote:Coolen stuurt Van Driel voor een week naar beloften
RBC Roosendaal-coach Rini Coolen heeft aanvoerder Mels van Driel voor een week verbannen naar het Beloftenelftal. Dit deed de oefenmeester naar aanleiding van de uitspraken die de verdediger deed in BN/De Stem. Daarin gaf de Rotterdammer aan ontevreden te zijn met zijn vermoedelijke plek op de bank in de wedstrijd tegen FC Emmen.
Daarnaast hekelde Van Driel het feit dat de club nadat hij een nieuw contract had ondertekend twee nieuwe spelers voor zijn positie aantrok. Coolen noemt die uitlatingen van de 26-jarige speler ‘onprofessioneel’. “Deze uitlatingen geven aan dat Mels moeite heeft om met deze omstandigheden om te gaan”, reageert de trainer op de website van zijn club.
“Wij hebben bovendien de behoefte om aan te geven dat de opmerking over zijn salaris (´Waarom leggen ze mij dan voor twee jaar vast voor twee ton per jaar?´) ver bezijden de waarheid is en volkomen misplaatst in de situatie waarin de club verkeert. We zijn genoodzaakt met een beperkt spelersbudget te werken, waarbij we met veel amateurs en jongens met een minimaal contract werken, waarbij zeker niet aan de orde is dat Mels gezien zijn salaris niet als bankzitter zou kunnen fungeren.”
Van Driel kwam anderhalf jaar geleden over van Fortuna Sittard, en werkte zich in de tussentijd op tot een gewaardeerde kracht bij de Brabantse club. Tot op heden speelde hij daar 42 wedstrijden, waarin hij één keer scoorde. Over zeven dagen mag hij zich wederom bij de eerste selectie melden. Over verdere maatregelen maakt de club (nog) niks bekend.
quote:Van Driel: 'Die twee ton was een geintje'
Gepubliceerd op: 10 augustus 2009 17:38
Mels van Driel is door trainer Rini Coolen uit de selectie van RBC Roosendaal gezet. De verdediger sprak in een dagblad kritisch over zijn plek op de bank.
Van Driel geeft in BN/DeStem aan dat hij de beslissing van Coolen snapt. "Ik begrijp dat de trainer kwaad is. Al was dit zeker niet wat ik beoogde. Ik was en ben slechts teleurgesteld dat ik niet speelde. Niet meer en niet minder."
In BN/DeStem gaf hij ook aan dat hij twee ton verdiende. Een geintje noemt de linkspoot het. "Natuurlijk verdien ik veel minder. Dat van die twee ton was een geintje. Maar zo is het kennelijk niet overgekomen."
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |