quote:Op maandag 21 januari 2008 20:10 schreef -Banaan- het volgende:
Een frambozen Crème Brulée taartje
ik wil van alle 3 wel een receptquote:
klinkt allemaal heerlijkquote:Op maandag 21 januari 2008 21:54 schreef -Banaan- het volgende:
Zo aangepast, t recept voor die citroentaart heb ik net nog uitgetypt, als je die wil hebben moet je je e-mail adres maar even geven. Die appeltaart heb ik van t internet geplukt:
http://uitdekeukenvanarde(...)-appeltaart-met.html
En die frambozentaart kan ik wel even kort opzeggen:
Voor een taart van 23 cm:
150g bloem en 25g poedersuiker door elkaar mengen, 75g koude boter in blokjes erdoorheen en fijnwrijven. Dan snel geraspte schil van 1 sinaasappel en 2 eierdooiers er door kneden tot een samenhangend deeg, zet 30 min in de koelkast. Bekleed een vorm met het deeg en laat weer 30 min opstijven in koelkast. Verwarm de oven voor op 200C, prik gaatjes in de bodem en bak (met steunvulling) 20 min, dan vulling eruit & nog 10 min bruin bakken. Bestrijk dan de binnenkant en randen met een laagje eiwit en bak nog 3-4 minuten. Zet dan de oven op 160C.
Voor de vulling: Snijd een vanille stokje door en verwarm 4.5 dl slagroom met het vanillestokje en laat even trekken, haal dan t stokje eruit. Klop 1 ei, 3 dooiers en 5 el geleisuiker romig en schenk beetje van de warme room erbij, steeds iets meer. Dan nog even in het pannetje verwarmen tot het dik wordt. Verdeel 150g frambozen over de bodem en giet de custart erover. Bak de taart dan nog 17-20 minuten tot hij een beetje stevig is. Laat m dan afkoelen en voor je m serveert maak je t karamel laagje erop: strooi er wat suiker op en stop m eventjes onder de grill (niet te lang anders gaat de custard schiften) of bewerk m met een verfbrander.
quote:Op dinsdag 22 januari 2008 07:44 schreef -Banaan- het volgende:
Owja natuurlijk, ik kan t gewon kopieren/plakken. Was niet helemaal wakker meer
damnquote:Citroen-meringuetaart
Hoe maak jij je tarte tatin? Ik ben nog op zoek naar een echt goed recept, ik doe altijd maar wat en t resultaat varieerd nogal. Maar de perfecte heb ik nog niet gevonden.quote:Op donderdag 24 januari 2008 19:44 schreef Thorical het volgende:
Ik ben beroemd tot ver buiten onze landsgrenzen om mijn Tarte tatin en mijn chocolade taart.
Met dank aan Paul Bocuse en de geparkeerde mossel en natuurlijk een beetje van mijzelf.
Google levert mij het recept op:quote:Op vrijdag 25 januari 2008 10:18 schreef -Banaan- het volgende:
[..]
Hoe maak jij je tarte tatin? Ik ben nog op zoek naar een echt goed recept, ik doe altijd maar wat en t resultaat varieerd nogal. Maar de perfecte heb ik nog niet gevonden.
De ingredienten zijn nog wel te volgen, maar de werkbeschrijvingquote:Prenez un grand moule à génoise, en beurrez largement le fond avec 100
grammes de beurre puis la poudrez de 50 grammes de sucre en poudre.
Épluchez les pommes, les essuyez dans un linge et les coupez en tranches
épaisses, voire en quartiers. Serrez ces morceaux les uns contre les autres pour en
garnir tout le moule. Semez par-dessus le reste de sucre ; ajoutez 25 grammes de
beurre fondu. Mettez sur le feu une vingtaine de minutes. Le sucre doit caraméliser
mais rester au brun pâle.
Durant ce temps, disposez la farine en fontaine sur une planche à pâtisserie.
Mettez au centre l’œuf entier, le sel et 200 grammes de beurre amolli en pommade.
Mélangez. Ajoutez au besoin un peu d’eau pour obtenir une pâte molle que l’on
étalera la plus mince possible avec le rouleau.
Couvrez le moule de cette pâte en faisant rentrer les bords à l’intérieur. Mettez
à four moyen 1/2 heure.
Retournez la tarte Tatin sur un plat de service. Laissez tiédir avant de servir.
Paul Bocuse. La cuisine du marché. Flammarion, 1976.1 kilo de pommes
de reinette ;
250 grammes
de farine ;
325 grammes
de beurre,
100 grammes
de sucre,
1 pincée de sel.
Recette de La Tarte Tatin d’après Paul Bocuse
Dankjewel! Moet wel lukken om dat te vertalen denk ik.quote:Op donderdag 31 januari 2008 18:14 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Google levert mij het recept op:
[..]
De ingredienten zijn nog wel te volgen, maar de werkbeschrijving
ik durf het haast niet te vragen, maar ehm, receptjes?quote:Op vrijdag 1 februari 2008 14:14 schreef -Banaan- het volgende:
[..]
Dankjewel! Moet wel lukken om dat te vertalen denk ik.
Vandaag weer een vrije dag, weer even lekker bezig geweest
Een citroentaart
[ afbeelding ]
Een dadeltaart
[ afbeelding ]
En hoewel niet echt gebak ofzo, het is wel lekker![]()
Chocolade fudge met hazelnoten
[ afbeelding ]
Daar sluit ik me bij aan.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 15:30 schreef Muck het volgende:
[..]
ik durf het haast niet te vragen, maar ehm, receptjes?![]()
Vooral een recept van de laatste!quote:Op vrijdag 1 februari 2008 15:30 schreef Muck het volgende:
[..]
ik durf het haast niet te vragen, maar ehm, receptjes?![]()
Hmmm, overduidelijke ei-smaak. Ik denk dat dat part of the creme brulee is, dat hoort gewoon zo. Goeie verse eieren zijn gewoon het belangrijkste ingredient van creme brulee. Maar als je t vanillestokje goed in de room laat trekken dan krijgt 't een duidelijke vanille smaak. En dat met t frisse van de frambozen zorgde ervoor dat ik niet echt een ei-smaak proefde (maar ik moet zeggen dat t niet echt herkenbaar klinkt, alles met ei erin vind ik sowieso lekkerquote:Op zondag 3 februari 2008 19:45 schreef sieske het volgende:
hoi, ik heb net dat recept van dat frambozen-crème brulee taartje gelezen (en al die andere lekkere dingen) en ik vroeg me af hoe je die creme brulee maakt zonder al te veel eismaak. Ik vraag het hier maar omdat ik niet weet waar ik dat anders moet vragen. Crème brulee is heerlijk, maar die overduidelijke ei-smaak, die wil ik gewoon niet in zo'n lekker toetje. Of kan dat niet anders, er moeten toch redelijk wat eieren in geloof ik?
Trouwens, ook de rest van de recepten klinken heerlijk en zien er fantastisch uit. Van de week echt maar eens uitgebreid inkopen gaan doen zodat ik volgend weekend vooruit kan.
Temperatuur opvoeren...bijv 10 minuten op 150 graden, 10 minuten op 175 graden en 10 minuten op 200 gradenquote:Op zondag 3 februari 2008 22:51 schreef Shakti het volgende:
Zijn er nog tips of trucjes om je cake in een heteluchtoven fatsoenlijk te bakken?
Eeh, volgens mij is er tussen cupcakes & gewone cake niet zo heel veel verschil (alleen de grootte van het vormpje). Muffins maak je door eerst droge bestandsdelen te mengen (suiker, bloem, cacao e.d.) en dan snel de natte (melk, eieren, gesmolten boter, olie e.d.) erdoor te roeren. Niet te lang roeren, want dan worden ze taai, wat klontjes zijn niet erg. En volgens mij zijn muffins ook wat minder zoet.quote:Op zondag 3 februari 2008 22:51 schreef Shakti het volgende:
Vraag van een totale kook-kluns
Wat is het verschil (voor zover dat er is, tenminste) tussen cupcakes, muffins, brownies en gewone cake? Tenminste kwa standaard beslag enzo.
Klinkt goed, maar is toch niet goed uit te voeren denk ik zo. Tenminste als bij het tussendoor verder ophogen van de temperatuur de cake uit de oven zou moetenquote:Op maandag 4 februari 2008 08:51 schreef Trusten het volgende:
[..]
Temperatuur opvoeren...bijv 10 minuten op 150 graden, 10 minuten op 175 graden en 10 minuten op 200 graden
Ah oke, dan zat ik zelf al redelijk in de goeie richting te denken. Alleen dat van die muffins (droog en nat apart) wist ik niet. Totnutoe alleen maar kant en klare muffins gekocht (die choco muffins van de hema zijn verdomd lekkerquote:Op maandag 4 februari 2008 09:19 schreef -Banaan- het volgende:
[..]
Eeh, volgens mij is er tussen cupcakes & gewone cake niet zo heel veel verschil (alleen de grootte van het vormpje). Muffins maak je door eerst droge bestandsdelen te mengen (suiker, bloem, cacao e.d.) en dan snel de natte (melk, eieren, gesmolten boter, olie e.d.) erdoor te roeren. Niet te lang roeren, want dan worden ze taai, wat klontjes zijn niet erg. En volgens mij zijn muffins ook wat minder zoet.
En brownies zit volgens mij naar verhouding weinig bloem in (en dus veel suiker/boter/ei), waardoor ze alleen aan de buitenkant echt knapperig worden door t bakken en midden in lekker smeuig blijven (zolang je ze niet te lang bakt).
Je draait gewoon de temperatuur van de oven steeds hoger, de cake laat je er gewoon instaan ondertussen. Lijkt mij tenminste, anders kan het idd niet goed gaanquote:Op maandag 4 februari 2008 18:54 schreef Shakti het volgende:
[..]
Klinkt goed, maar is toch niet goed uit te voeren denk ik zo. Tenminste als bij het tussendoor verder ophogen van de temperatuur de cake uit de oven zou moeten![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |