concentratie van watermoleculen of het oplosmiddel?quote:Op zaterdag 16 juni 2007 22:40 schreef Cootz het volgende:
Twee vloeistoffen (oplossingen) gescheiden door een membraan waar alleen het oplosmiddel (water bijv.) doorheen kan en niet de opgeloste stof. Het water loopt dan door het membraan van de kant van hoge concentratie naar lage concentratie. Het merkwaardige is dat je daardoor een hoogteverschil krijgt aan beide kanten van het membraan (loopt dus ahw tegen de luchtdruk in).
Genoeg voor deze les?
quote:Op zaterdag 16 juni 2007 22:57 schreef Cootz het volgende:, juist... andersom dus...
concentratie van opgeloste stof natuurlijk, maar dan loopt het water (oplosmiddel) van laag naar hoog... zodat de concentraties hetzelfde worden
Heft de toegenomen waterdruk aan de ene kant de toegenomen luchtdruk aan de andere kant niet op?quote:Op zaterdag 16 juni 2007 23:02 schreef Cootz het volgende:
Maar... om het helemaal af te maken: de concentraties worden door het verschil in luchtdruk uiteindelijk niet helemaal hetzelfde
Ohja, de meet... das ook toevalligquote:Op zaterdag 16 juni 2007 23:11 schreef wyccie het volgende:
Er zijn er wat naar de meet, Cootz. En de rest komt wat later on line vaak.
Ik stel hier de vraag, ja..quote:Op zaterdag 16 juni 2007 23:11 schreef C21H23NO5 het volgende:
[..]
Heft de toegenomen waterdruk aan de ene kant de toegenomen luchtdruk aan de andere kant niet op?
Oss is goed. De langste is niet Zoetermeer, want bij alle stations daar zetten ze er geen Zoetermeer voor. Die heten gewoon 'Seghwaert', 'Stadhuis', 'Buitenwegh', 'Dorp', etc.quote:Op zaterdag 16 juni 2007 23:15 schreef wyccie het volgende:
Kortste is Oss?
Langste is vast Zoetermeer nog iets.
Utrecht Centraal heet dat. Enneh, dat is het dus nietquote:Op zaterdag 16 juni 2007 23:17 schreef C21H23NO5 het volgende:
utrecht hoog catharijne
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |