Ja, en dat laatste, waar ligt dat onderscheid in hemelsnaam? Daar heb ik ook heel veel last van, dat mijn behoefte naar contact met die personen groter is dan die van hen naar mij toe. Al mijn schoolvrienden zijn in principe zo. Gedurende het schooljaar gaan we zo leuk met elkaar om, maar dat blijft altijd binnen school. Ik zie ze nooit in weekenden of vakanties.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 19:51 schreef poepeneesje het volgende:
Ik herken het wel een beetje. Soms kies ik er ook zelf voor.
Maar vaak genoeg merk ik ook dat de wederzijdse investering niet even groot of zelfs niet aanwezig is, na een tijdje heb ik dan ook zoiets van ja, laat dan maar zitten.
Anderzijds heb je ook verschillende type contacten die je kunt onderhouden, niet alle vrienden, kennissen, familie, etcetera staan te springen om elke maand iets met jou te gaan doen.
Hm, ik ben het daar helemaal niet mee eens. Kijk, ik ben niet op zoek naar mensen waarmee het "alleen maar een beetje klikt", want daaraan heb ik geen gebrek. Maar het is, voor mij in ieder geval, toch een overstap van die klik naar een echte vriendschap. Iemand waarmee je vaker dingen doet, en waaraan je ook je verhaal kwijt kunt.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 20:05 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik vind dat een relatie met iemand voor een belangrijk deel vanzelf moet gaan. Het moet geen werk worden. Als ik niet gemotiveerd ben om een relatie te onderhouden ga ik het niet forceren.
Ik heb weinig vrienden en de meeste vriendschappen duren hoogstens 5 jaar. Dan ben ik misschien op ze uitgekeken en ben ik andere leuke mensen tegen gekomen. Meestal valt dat samen met een andere baan/functie of een verhuizing van een van beide partijen.
Er zijn mensen die vriendschappen voor het leven hebben maar ik zie en hoor daar ook veel frustratie over alsof je zo een relatie "moet" hebben en er allerlei ellende voor accepteerd.
Als je niets hebt aan een vriendschap moet je er mee ophouden en een nieuwe zoeken. Natuurlijk heeft iedereen het druk en heeft al vrienden, dus hoe kom je er tussen? In de praktijk blijkt dat mee te vallen. Het is meer een beslissing die je neemt om met iemand vrienden te worden. Als het een beetje klikt dan gebeurd het gewoon.
En zo een echte vriendschap waarbij je alles deelt heb je meestal maar met 1 of twee personen tegelijk. Mensen die er meer dan 5 "echte" vrienden op na houden geloof ik niet. Die weten niet wat echte vriendschap inhoud.
Ik denk dat je (en mensen in het algemeen) ook rekening moet houden met de individualisering van de maatschappij. Mensen zijn steeds terughouderder om intieme relatie's aan te gaan met anderen en veel meer bezig met zichzelf. Dus misschien dat je ook niet te hoge verwachtingen mag scheppen van eventuele vriendschappen.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 20:10 schreef Bushwick.Junkie het volgende:
[..]
Hm, ik ben het daar helemaal niet mee eens. Kijk, ik ben niet op zoek naar mensen waarmee het "alleen maar een beetje klikt", want daaraan heb ik geen gebrek. Maar het is, voor mij in ieder geval, toch een overstap van die klik naar een echte vriendschap. Iemand waarmee je vaker dingen doet, en waaraan je ook je verhaal kwijt kunt.
Naar mijn mening zijn die een stuk moeilijker te vinden.
Zoals ik typte, ze verwateren gewoon (in deze heb ik het puur over vriendschappen). Ik denk dat ik niet genoeg laat blijken naar de ander toe hoezeer ik die relatie op prijs stel en dat daardoor de ander ook denkt dat ik er weinig zin in heb. Af en toe heb ik hierin dus een vrij passieve houding, en da's niet goed.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 20:16 schreef releaze het volgende:
Maar hoe raak je jouw contacten kwijt dan? Wat is jouw aandeel daarin en het aandeel van anderen?
Waar het onderscheid ligt, dat ligt echt aan jou, waar jij de grens legt van wat jij wel wilt of niet wilt.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 20:01 schreef Bushwick.Junkie het volgende:
[..]
Ja, en dat laatste, waar ligt dat onderscheid in hemelsnaam? Daar heb ik ook heel veel last van, dat mijn behoefte naar contact met die personen groter is dan die van hen naar mij toe. Al mijn schoolvrienden zijn in principe zo. Gedurende het schooljaar gaan we zo leuk met elkaar om, maar dat blijft altijd binnen school. Ik zie ze nooit in weekenden of vakanties.
Erg jammer, aangezien ik daar over het algemeen wel heel erg behoefte aan heb.
maar vraag jij weleens of je wat met ze kan afspreken? Of ligt het initiatief altijd bij jou en ben je daar een beetje moe van?quote:Op zaterdag 9 juni 2007 20:21 schreef Bushwick.Junkie het volgende:
[..]
Zoals ik typte, ze verwateren gewoon (in deze heb ik het puur over vriendschappen). Ik denk dat ik niet genoeg laat blijken naar de ander toe hoezeer ik die relatie op prijs stel en dat daardoor de ander ook denkt dat ik er weinig zin in heb. Af en toe heb ik hierin dus een vrij passieve houding, en da's niet goed.
Maar als ik ze dan eens op bel, mail, of SMS, dan blijft het daar altijd bij. Het leidt nooit tot een afspraak of beter contact.
Ik weet ook niet zo goed wat ik eraan moet doen. Ik ben nou eenmaal niet iemand die uitbundig aan iedereen gaat vertellen hoeveel ik van ze hou.
Dat is het hem precies. Er moet iets in de relatie zitten waardoor je dingenwil doen. En als het mee zit is dat wederzijds.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 20:27 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Waar het onderscheid ligt, dat ligt echt aan jou, waar jij de grens legt van wat jij wel wilt of niet wilt.
Gedeeltelijk ben het met Papierversnipperaar eens, maar naast dat bepaalde dingen vanzelf gaan, moet je ook aan bepaalde dingen werken. Vrienden waar ik echt voor wil gaan daar wil ik dan ook energie insteken. Mensen met wie ik in de klas zit etcetera, daar kan ik misschien wel goed mee opschieten, maar die vallen niet direct onder mijn beste-vrienden-laag.
What the hellquote:Op zaterdag 9 juni 2007 22:47 schreef Munchies het volgende:
Ik heb hetzelfde, van het populaire mannetje naar iemand die het een beetje lijkt te verwaarlozen. Voor ik het topic verder lees.. Blow je?
Sommige mensen die er gevoelig voor zijn en veel blowen willen nog weleens het een en ander verwaarlozen en laten sloffenquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |