Op basis waarvan vraag je die aan?quote:Op donderdag 27 september 2007 18:53 schreef Oksel het volgende:
Ik ben nu bezig met mijn permanent residence visa..Andere koek dan even een paar maandjes er zijn.
Scheisse, heb net even contactopgenomen met Den Haag en inderdaad moet alles via Berlijn. Zij adviseerden mij om via de post te doen. Het visum zelf dan ophalen in HongKong (waar ik binnenkort naar toe moet). Het CG in Hong Kong vertelde mij dan weer dat ik het best online kan. Dus straks even Berlijn anruffenquote:Op vrijdag 28 september 2007 00:54 schreef pfaf het volgende:
Alles moet via Berlijn...
De Australische ambassade in Berlijn heeft een leuke wachttoon.quote:Op vrijdag 28 september 2007 10:12 schreef cheukert het volgende:
[..]
Scheisse, heb net even contactopgenomen met Den Haag en inderdaad moet alles via Berlijn. Zij adviseerden mij om via de post te doen. Het visum zelf dan ophalen in HongKong (waar ik binnenkort naar toe moet). Het CG in Hong Kong vertelde mij dan weer dat ik het best online kan. Dus straks even Berlijn anruffen
Dan hadden we dit jaar zeker geluk want het was hier in mei prachtig weer. Sowieso hadden we hier in de winter regelmatig beter weer dan in de Nederlandse zomer.quote:Op maandag 24 september 2007 23:36 schreef Kontiki het volgende:
Je kan beter in de zomer in het zuiden blijven, dat is heerlijk toeven. Kom je echter in mei in Melbourne aan, dan lijkt het net Nederland: grauw en nat.
Klopt, het schijnt een heel goed najaar te zijn geweest. Normaal is het toch vooral grijs en grauw wat de klok slaat rond die tijd. Niet dat het heel erg koud is, ze lopen daar al met sjaals als het 17 graden isquote:Op zaterdag 29 september 2007 01:57 schreef anarchitect het volgende:
Dan hadden we dit jaar zeker geluk want het was hier in mei prachtig weer. Sowieso hadden we hier in de winter regelmatig beter weer dan in de Nederlandse zomer.
Yep, en achter de mensen met muts en das loopt vervolgens iemand in korte broek en t-shirt. Ik snap dat nog steeds niet van die lui hier. En ook dat geklaag dat het zo koud is als het in de winter een keer niet boven de 10 graden is geweest.quote:Op zaterdag 29 september 2007 12:43 schreef Kontiki het volgende:
[..]
Klopt, het schijnt een heel goed najaar te zijn geweest. Normaal is het toch vooral grijs en grauw wat de klok slaat rond die tijd. Niet dat het heel erg koud is, ze lopen daar al met sjaals als het 17 graden is
Ik heb alleen met Berlijn te maken gehad toen het visum zelf in mijn paspoort geplakt moest worden. Paspoort opsturen en hopen dat er niks fout gaat. Alles ging verder via de koerier direct naar Adelaide. Is een jaar of drie terug. Voor spouse visa heb je meer met Berlijn te maken. Maar ja, visa zaken veranderen natuurlijk regelmatig.quote:Op vrijdag 28 september 2007 00:54 schreef pfaf het volgende:
Alles moet via Berlijn...
Afgelopen winter hadden we hier (Sydney) 1 nacht dat het was afgekoeld tot 3 graden. Dat scheen de koudste nacht van de afgelopen jaren geweest te zijn. Beetje landinwaards had het zelf gevroren.quote:Op zaterdag 29 september 2007 14:55 schreef anarchitect het volgende:
[..]
Yep, en achter de mensen met muts en das loopt vervolgens iemand in korte broek en t-shirt. Ik snap dat nog steeds niet van die lui hier. En ook dat geklaag dat het zo koud is als het in de winter een keer niet boven de 10 graden is geweest.![]()
Dat weet ik nog niet, dat wordt nu uitgezocht op basis waarvan ik hem als beste kan aanvragen.quote:Op vrijdag 28 september 2007 04:40 schreef popolon het volgende:
[..]
Op basis waarvan vraag je die aan?
Komt goed!quote:Op woensdag 26 september 2007 06:44 schreef pfaf het volgende:
[..]
Aah tof. Al kom jij dan ook in het regenseizoen in Cairns uit.
Als je in Brisbane bent moet je maar eens mailen, kijken we een potje Ajax op de zondagavond.
ja dat was wel ff wennen om van heerlijke 20 min douches in nederland naar 4 minuten hieroquote:Op maandag 1 oktober 2007 01:06 schreef pfaf het volgende:
Maargoed, de drought is dan ook een serieus issue op het moment. Nog nooit is het zo erg geweest...
Geintje, toch?quote:Op woensdag 3 oktober 2007 10:28 schreef FrancesTheMute het volgende:
[..]
ja dat was wel ff wennen om van heerlijke 20 min douches in nederland naar 4 minuten hiero![]()
![]()
niet dak me aan die 4 minuten hou![]()
volgens mij werd die droogte ook een stuk erger toen ik hier kwam![]()
![]()
We hebben een jaar of 4 geleden met een camper rondgereden Bluezz. Niet de allerkleinste, aangezien Iris al mee was en ik zwanger was van uk. Op zich was het heel leuk, maar het heeft een paar nadelen: het reist natuurlijk niet vreselijk vlot en het jaar erop hebben we met een gewone huurauto ook delen gereden die met de camper niet hadden gekund. Bovendien moet dat bakbeest altijd mee, ook als je alleen maar eventjes boodschappen wilt doen. Niet altijd handig, aangezien je ook alles steeds weer moet vastzetten.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:26 schreef Bluezz het volgende:
Iemand hier ervaring met campers?
quote:Op maandag 1 oktober 2007 12:18 schreef Oksel het volgende:
Dat weet ik nog niet, dat wordt nu uitgezocht op basis waarvan ik hem als beste kan aanvragen.
quote:Op zaterdag 6 oktober 2007 01:25 schreef TheChemeng het volgende:
[..]
Dat wordt een leuke kostenpost 5000 AUD voor het visum en waarschijnlijk nog zo'n 1000 AUD voor jou advocaat... het is heerlijk geregeld hier
quote:Op zaterdag 6 oktober 2007 01:25 schreef TheChemeng het volgende:
[..]
Dat wordt een leuke kostenpost 5000 AUD voor het visum en waarschijnlijk nog zo'n 1000 AUD voor jou advocaat... het is heerlijk geregeld hier
quote:Op zaterdag 6 oktober 2007 08:56 schreef anarchitect het volgende:
Dat ligt helemaal aan je persoonlijke situatie, 5000 is wel heel erg veel. Dat kan veel goedkoper, zeker als je het zelf doet wat heel goed kan. Een advocaat
![]()
nie ouwehoeren.quote:Op zondag 7 oktober 2007 05:40 schreef Dos37 het volgende:
Hej ik ben net aangekomen. Eindelijk na veel omwegen.
Het is lekker warm hier.
quote:
quote:Op zondag 7 oktober 2007 07:56 schreef TheChemeng het volgende:
[..]
De aanvraag voor PR kost 4800 als je alles zelf doet.
Vakantie bij mijn oom gewoon familie bezoek. Hij woont bij de whitsunday islands.quote:Op zondag 7 oktober 2007 08:21 schreef popolon het volgende:
[..]
Inderdaad.
Vertel eens wat Dos, wat doe je daar? En waarom?
quote:Op zondag 7 oktober 2007 05:40 schreef Dos37 het volgende:
Hej ik ben net aangekomen. Eindelijk na veel omwegen.
Het is lekker warm hier.
Spouse visa 1 jaar geleden gehaald en het visum zelf was ongeveer E900. Daar komen dan nog wat kosten bij voor x-ray, doktersonderzoek en certified copies en zo. Bij elkaar denk ik zo'n 1300/1400 Euro.quote:Op zaterdag 6 oktober 2007 13:03 schreef kluut het volgende:
5000 is wel erg veel, maar goedkoop is zo'n visum niet. Voor m'n spouse visa was ik zo rond de 2500 aud kwijt. 2000 voor het visum zelf, en dan nog de medische test, en alle documenten die je moet zien te bemachtigen.
Op het spouse visa na, die voor de meeste mensen niet in aanmerking komen immigreren de meeste mensen via het skilled migrants programma. Helaas rekenen ze alleen voor de behandeling van het visa AUD 2060 (1st instalment) als je het visum toegewezen krijgt komt er nog een 2nd instalment van AUD 2860. De medical examination fees zijn hier AUD 258 per persoon en gezien er maar een beperkt aantal artsen zijn die dit in het buitenland mogen doen zal dit daar niet veel goedkoper zijn.quote:Op zondag 7 oktober 2007 10:21 schreef anarchitect het volgende:
Welk visum is dat dan? Is dat voor 1 persoon, of voor een familie? Wat reken je allemaal nog meer mee mee?
Welkom! En wat een weer he...quote:Op zondag 7 oktober 2007 08:17 schreef Dos37 het volgende:
34 groat
Die 2nd instalment voor skilled independent visa betaal je alleen voor de mensen die op je visum meeliften en die niet goed genoeg Engels spreken.quote:Op maandag 8 oktober 2007 01:05 schreef TheChemeng het volgende:
[..]
Op het spouse visa na, die voor de meeste mensen niet in aanmerking komen immigreren de meeste mensen via het skilled migrants programma. Helaas rekenen ze alleen voor de behandeling van het visa AUD 2060 (1st instalment) als je het visum toegewezen krijgt komt er nog een 2nd instalment van AUD 2860. De medical examination fees zijn hier AUD 258 per persoon en gezien er maar een beperkt aantal artsen zijn die dit in het buitenland mogen doen zal dit daar niet veel goedkoper zijn.
Misschien dat je voor een regional visum in aanmerking komt maar zoals ik het begrijp zijn die niet veel goedkoper.
Brisbane FTW!quote:Op maandag 8 oktober 2007 05:22 schreef Fixxxer het volgende:
Hey mensen,
Jezus, ik zie dit topic nu pas.... zit nu al 8 weken in Brisbane voor stage in t ziekenhuis.
Laatste daagjes en daarna 5 weken rondtrekken
ik heb jaar lang in the wesley gewerktquote:Op maandag 8 oktober 2007 05:48 schreef pfaf het volgende:
[..]
Brisbane FTW!
Welk ziekenhuis? Ik zit in de UQ, St Lucia.
Hmm wat doe je daar?quote:Op maandag 8 oktober 2007 05:48 schreef pfaf het volgende:
[..]
Brisbane FTW!
Welk ziekenhuis? Ik zit in de UQ, St Lucia.
nog maar 3 en halve week. Meeten gaat niet lukken denk ik, op het vliegveld na kom ik niet meer in Brisbane.quote:Op maandag 8 oktober 2007 01:10 schreef pfaf het volgende:
[..]
Welkom! En wat een weer he...
Hoe lang blijf je eigenlijk, gaan we nog meeten? Gemeentegenoten in den vreemde?
Ok, nog lekker een maandje. Zeker midden in het werk- en schooljaar. Ik ga ook nog wel naar Sydney, maar dat is pas later in het jaar. Kerst en Nieuwjaar wil ik daar ook vieren. Maar dan ben jij al weer in Vjenne.quote:Op maandag 8 oktober 2007 11:55 schreef Dos37 het volgende:
[..]
nog maar 3 en halve week. Meeten gaat niet lukken denk ik, op het vliegveld na kom ik niet meer in Brisbane.
Southbank is erg mooi! Maar ook prijzig lijkt me.quote:Op dinsdag 16 oktober 2007 12:47 schreef Riro het volgende:
Pfaf, wat is de leukste plek om te zitten in Brisbane?
valt wel mee met prijzen hoor, niet zo duur als midden in de stad iig. maaruhm kangaroo point heeft ook wel mooie plekjes, en mount coot-tha lookout of mt gravatt lookout is heel mooi, zeker s'avonds dan kan je de hele stad zien helemaal verlicht. is wel mooiquote:Op dinsdag 16 oktober 2007 14:12 schreef Bendoverp het volgende:
[..]
Southbank is erg mooi! Maar ook prijzig lijkt me.
Je bent net weg man !quote:Op vrijdag 19 oktober 2007 01:48 schreef pfaf het volgende:
Ik mis m'n vriendin, familie, vrienden en het eten bevalt me hier niet.
Ik weet ongeveer hoe het voelt.quote:Maar de ruimte, de mensen, het klimaat en de natuur...
Dat moet je toch eens uitleggen hoor! Vegimite moet je inderdaad met een heule grote boog omheen lopen, maar verder valt het toch hardstikke mee?quote:Op vrijdag 19 oktober 2007 01:48 schreef pfaf het volgende:
[...] en het eten bevalt me hier niet [...]
Man, na een week zonder m'n vriendin begin ik al te trillen...quote:
Waar zit je nu dan? Cairns?quote:Op dinsdag 23 oktober 2007 05:34 schreef Dos37 het volgende:
[..]
nee ik zit alweer boven je. Sydney afgelopen week geweest.
Alleen het regent hier
Nee gewoon weer bij de whitsunday's.quote:Op dinsdag 23 oktober 2007 06:30 schreef pfaf het volgende:
[..]
Man, na een week zonder m'n vriendin begin ik al te trillen...
[..]
Waar zit je nu dan? Cairns?
Yup !quote:Op dinsdag 23 oktober 2007 06:52 schreef Dos37 het volgende:
whoa cool zeg. Zaterdag nog gelopen in dat park. The anzec war memorial is dat of niet?
Eten is juist super in Oz. Je hebt zoveel buitenlandse tentjes waar je lekker kan eten.quote:Op vrijdag 26 oktober 2007 11:38 schreef Kos_met_de_snor het volgende:
ALs ik hier nadelen zie, gaat het vooral om het eten. Wat is er zo slecht aan het eten in Australie? Wat krijg je daar voorgeschoteld?
En we hebben foodcourts, ik pak nooit meer boterhammen inquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 12:51 schreef Bendoverp het volgende:
Eten is juist super in Oz. Je hebt zoveel buitenlandse tentjes waar je lekker kan eten.
En als dat je niet bevalt, zit er in elke suburb wel talloze fastfood filialen.
Relaxte mensen ook.quote:Op maandag 29 oktober 2007 23:30 schreef pfaf het volgende:
Uitgaansleven is tof! Lekker ruim, fris en de muziek is niet anders dan in NL eigenlijk. Van alles wel wat.
Hangt van je definitie van kwaliteit af.quote:Op maandag 29 oktober 2007 11:43 schreef Oksel het volgende:
Het eten is echt top in Australie. Goede horeca daar hoor.. betere prijs/kwaliteit dan in Nederland. En veel betere service.
Ik vond het uitgaan vooral in het noorden nogal afwisselend van kwaliteit. Het is wel altijd gezellig, maar in heel veel bars hebben ze een soort TMF-videojukebox die elke avond dezelfde top40 meuk uitbraakt (met videoclip en al).. En vaak hetzelfde nummer meerdere keren per avond. DJ's zie je niet zo heel veel in Australie.quote:Op maandag 29 oktober 2007 23:30 schreef pfaf het volgende:
Uitgaansleven is tof! Lekker ruim, fris en de muziek is niet anders dan in NL eigenlijk. Van alles wel wat.
Of je zegt gewoon, rot op naar TRVquote:Op woensdag 31 oktober 2007 01:09 schreef popolon het volgende:
Zijn er van de stagelopers/vakantiegangers, die zijn er hier, nog mensen die een emigratie overwegen?
Zowel op korte als op langere termijn?
Of je zegt gewoon niks.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 01:36 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Of je zegt gewoon, rot op naar TRV![]()
Dat kwam bij mij ook later, na dertig jaar Nederland was het heel wat makkelijker te emigreren dan bijv. na twintig jaar.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 02:26 schreef pfaf het volgende:
Ik ben nog te jong om daar over te oordelen, ik ben nog te veel gehecht aan m'n vrienden en het leven daarom heen om een objectief oordeel te vellen. Maar die tijd van non-stop rondhangen bij m'n vrienden zal ook eens afgelopen zijn en dan zal ik m'n Nederlandse wortels wel makkelijker los kunnen laten denk ik.
Ik heb na mijn stage uiteindelijk de keuze gemaakt om te emigreren naar Australië. Moest wel eerst even wat centen verdienen in Nederland maar uiteindelijk bevalt de zet me goed hoor.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 01:09 schreef popolon het volgende:
Zijn er van de stagelopers/vakantiegangers, die zijn er hier, nog mensen die een emigratie overwegen?
Zowel op korte als op langere termijn?
Dat hoeft dus echt niet.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 03:03 schreef TheChemeng het volgende:
maar in de file staan en in rijtjeshuizen wonen kan overal te wereld
Als je in de randstad wil wonen en je bent een starter en hebt geen partner die bijverdient mag je blij zijn met een rijtjeshuis. Het hoeft natuurlijk niet als je in Friesland wil wonen of elke dag twee tot drie uur in de auto wil zitten...quote:
Nederland is zeker geen slecht land om te wonen, integendeel, maar er is meer dan dat betonnen blok dat de randstad heet.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 03:03 schreef TheChemeng het volgende:
[..]
Ik heb na mijn stage uiteindelijk de keuze gemaakt om te emigreren naar Australië. Moest wel eerst even wat centen verdienen in Nederland maar uiteindelijk bevalt de zet me goed hoor.
Mijn ervaring is dat de meeste mensen na een buitenlandse stage zich realiseren dat buiten nederland wonen (zelfs al is het voor een paar jaar) gewoon geweldig is. Ik heb zat vrienden die de hypotheek aan het afbetalen zijn en het plasma scherm in de woonkamer hebben, de auto van de zaak rijden en zich er prima bij voelen. Persoonlijk vind ik het geweldig om weer een nieuw huis binnen te stappen in een nieuw land (op een nieuw continent).
Ik heb in amerika en nederland gewoond, woon nu in australië, zit over twee jaar in Singapore (voor mijn huidige werk), ga daarna waarschijnlijk een jaar of twee naar Dubai en zal er dan eens over denken om terug te komen naar Nederland. Om eerlijk te zijn mis ik op vrienden en familie na, niks uit Nederland. Het is geen slecht land en het zal altijd thuis komen zijn als ik land op Schiphol, maar in de file staan en in rijtjeshuizen wonen kan overal te wereld
Ik skype vooral in het weekend en dan maakt het meestal niet veel uit.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 05:28 schreef L.Denninger het volgende:
De stap is makkelijker,
maar echt handig is 10 uur tijdsverschil met je familie/vrienden niet he, als je wilt skypen
Mijn vriendin en ik zitten momenteel wat betreft onze stage/afstudeerperiode in Jakarta. Wij zijn serieus aan het nadenken om medio 2008 of naar Singapore, of naar Australie te emigreren.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 01:09 schreef popolon het volgende:
Zijn er van de stagelopers/vakantiegangers, die zijn er hier, nog mensen die een emigratie overwegen?
Zowel op korte als op langere termijn?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |