Binden kan ook met wat bloem opgelost in water. Alleen teveel proef je al snel.quote:Op dinsdag 21 augustus 2007 16:33 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Grmbl... ben vergeten maizena te halen en verse peterselie. Gebruik dan maar gedroogde peterselie...maar zou het een gemis zijn als de soep iets minder gebonden is?? Hellup![]()
quote:
Franse knoflook-broodsoep
Ingrediënten
4 sneetjes oud witbrood
2 eetlepels olijfolie
1 ui, gesnipperd
6 tenen knoflook, gesnipperd
1 liter kruidenbouillon
1-2 eidooiers
zout, versgemalen peper
nootmuskaat
2 grote geroosterde paprika’s (uit pot), in reepjes
50 g geraspte gruyère
2 eetlepels peterselie, fijngehakt
1 stokbrood
Bereiding
Verkruimel de sneetjes brood (in de keukenmachine) heel fijn.
Verwarm de olie in een soeppan en fruit de ui en knoflook heel zachtjes aan.
Voeg de bouillon toe en laat het geheel ca. 10 minuten zachtjes koken.
Roer het broodkruim erdoor en verwarm de soep al roerende ca. 5 minuten tot hij gebonden is.
Pureer het geheel met een staafmixer tot een mooi gladde soep.
Klop in een kommetje de dooiers los met een soepopscheplepel en voeg dit mengsel al roerende aan de soep toe.
Verwarm de soep al roerende nog even door, maar niet meer laten koken.
Voeg zout, peper en nootmuskaat naar smaak toe.
Schep de knoflooksoep in vier diepe borden en leg een bergje paprikareepjes in het midden.
Strooi de gruyère en peterselie erover.
Serveer met plakjes stokbrood, eventueel knapperig bruingebakken in olijfolie.
Ik ben gisteravond samen met mijn vriendin en wat vrienden ook naar Look geweest en ik kan het iedereen die van knoflook houd echt aanraden.quote:Op woensdag 18 juli 2007 11:55 schreef gekkehoedenmaker het volgende:
[..]
Ik ben naar de Rotterdamse variant geweest, Look, en ik heb echt heerlijk gegeten.
Op die website 2 posts boven die van jou kun je m voor 4 euro bestellen, en kookwinkels hebben ze, in knoflookbolvorm, ook liggen. DOK in Den Haag iig welquote:Op woensdag 29 augustus 2007 10:13 schreef Puckzzz het volgende:
dat rollertje lijkt me wel handig ja. kan je die ook zonder AH bonuszooi ergens kopen?
die molen hoeft voor mij niet.
ik plet de knoflook altijd door mijn mes erop te leggen en er een flinke klap op te geven, daarna ff lekker hakkehakkehakke(lekker afreageren)
Ik heb toevallig net die knoflookmolen besteld. Ben blij te lezen over je positieve ervaring.quote:Op woensdag 29 augustus 2007 09:52 schreef Susanne81 het volgende:
Iemand hier kwam met de tip om eens op de site van Carleau (http://www.carleau.nl) te kijken. Ik was erg nieuwsgierig en heb wat roze knoflook besteld. Gisteren werd mijn pakketje bezorgd en ik ben natuurlijk meteen de keuken ingegaan. Het is heerlijk! Ook heb ik dat knoflookpersding besteld en dat werkt geweldig. Ik was zelf nooit zo kapot van een knoflookpers omdat de helft daarin achterblijft maar dat is hiermee dus niet. Echt een aanrader voor knoflookliefhebbers!
Wat is het verschil tussen roze knoflook en gewone knoflook?quote:Op woensdag 29 augustus 2007 09:52 schreef Susanne81 het volgende:
Iemand hier kwam met de tip om eens op de site van Carleau (http://www.carleau.nl) te kijken. Ik was erg nieuwsgierig en heb wat roze knoflook besteld. Gisteren werd mijn pakketje bezorgd en ik ben natuurlijk meteen de keuken ingegaan. Het is heerlijk! Ook heb ik dat knoflookpersding besteld en dat werkt geweldig. Ik was zelf nooit zo kapot van een knoflookpers omdat de helft daarin achterblijft maar dat is hiermee dus niet. Echt een aanrader voor knoflookliefhebbers!
Heb je het recept?quote:Op woensdag 17 oktober 2007 11:33 schreef gekkehoedenmaker het volgende:
Maandag heb ik knoflooksoep gemaakt, met drie bollen knof.Ik stink er nu nog naar!
Knoflooksoepquote:
Dat had ik al gelezen maar dat zegt me eigenlijk nietsquote:Op woensdag 17 oktober 2007 12:07 schreef xxjosjex het volgende:
"Roze knoflook uit Lautrec geldt onder kenners en liefhebbers als de beste en lekkerste knoflook, en het is de enige -al sinds 40 jaar- met het Franse ‘Label Rouge’ kwaliteitsbewijs en de Europese bescherming ‘Indication Géographique Protégée’. Roze knoflook heeft grote, stevige en zeer geconcentreerde tenen."
Dit is een stukje van de site. Over de smaak kan ik nog niks te zeggen want ik moet het nog proeven. Laat het even weten.....
Ik ga het je vertellen als ik ze gegeten heb ok!quote:Op woensdag 17 oktober 2007 23:43 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Dat had ik al gelezen maar dat zegt me eigenlijk niets
Normale, middelgrote uien.quote:Op donderdag 18 oktober 2007 01:12 schreef SiGNe het volgende:
Die rode uien heb je in 2 formaten, normale middelgrote uien en wat kleinere uien (iets groter dan sjalotjes) welke maat wordt er hier bedoeld?
quote:Op donderdag 18 oktober 2007 11:22 schreef xxjosjex het volgende:
[..]
Ik ga het je vertellen als ik ze gegeten heb ok!![]()
Dat...ziet....er.....erg.....ERG....lekker....uit....quote:Op donderdag 18 oktober 2007 12:32 schreef Isegrim het volgende:
Ik denk dat ik dit vanavond maar ga maken:
http://www.alken.nl/garlic/rundvlees.html
En dan met een lekkere aardappelpuree erbij.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |