abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_49948778
quote:
En waarom stel ik de vraag of zij dat inburgeringsexamen moet doen is omdat ik had gehoord dat je met bepaalde diploma's het examen niet hoeft te doen. Ze heeft net als mij Universiteit gedaan dus ik weet niet of je dan automatisch vrijstelling krijgt voor deze toets.
Mits ze (aantoonbaar) een x aantal jaar voltijd onderwijs heeft gevolgd in het Nederlands zal ze hiervan vrijgesteld worden. Maar voor haar Vergunning Tijdelijk Verblijf (VTV), op basis van werkzaamheden, wordt niet geeist dat ze het basisexamen inburgering aflegt. Mocht je het verblijfsdoel van haar VTV willen wijzigen naar gezinsvorming, dan zal ze dat wél moeten doen; en met een beetje pech, maar dat weet ik niet zeker omdat kan zijn dat dat alleen voor het inreisvisum (MVV) geldt, op een Nederlandse embassade of consulaat in China. Voordeel van het wijzigen van het verblijfsdoel van haar VTV is dat ze niet het land uitgegooid wordt wanneer ze ontslagen wordt. Nadeel voor haar zou zijn dat ze het land uit zal moeten wanneer jullie je relatie beëindigen, maar gezien de trouwplannen lijkt me dat geen gegronde angst. Overigens maakt het voor het IND niet uit of jullie getrouwd zijn of allebei single en samenwonend, dus versneld trouwen is nergens voor nodig.
quote:
Maar bij de IND hadden ze ons verteld dat het zeker helpt bij de naturalisatie dat ze al die tijd al in Nederland heeft gestudeerd, daarom hebben we nog zo'n heisa gehad bij het omzetten van studentenvisum naar werkvergunning.
Ze zal nu waarschijnlijk een VTV hebben. Dat wordt alleen verstrekt indien er een verblijfsdoel is: in haar geval, werk. Na 5 jaar achtereen een VTV te hebben gehad van niet-tijdelijke aard (daar valt studie niet onder!) kan ze een verblijfsvergunning onbepaalde tijd aanvragen. Wanneer zij die heeft mag ze blijven, ook al heeft ze geen werk meer. Naturalisatie komt pas veel later, maar afgezien van het paspoort niet relevant wanneer ze reeds een vergunning onbepaalde tijd heeft - ze zal nooit uitgezet worden.

[ Bericht 19% gewijzigd door Knakker op 30-05-2007 23:31:18 ]
pi_49970509
Je hoeft niet eens te trouwen. De nationaliteit kun je aanvragen na 3 jaar samenwonen met 1 en dezelfde partner of na 5 jaar legaal verblijf op verblijfsvergunning in Nederland. Althans zo was het toen wij het aanvroegen.
En ze zal hoe hoe dan ook een inburgeringsexamen moeten afleggen.

De hele procedure duurde - toen wij het aanvroegen - ongeveer een half jaar en was vrij duur aan leges en dat soort kosten.


Het KAN zijn dat ze vrijstelling krijgt voor de toets nederlands als ze een universitair diploma heeft van een Nederlandstalige opleiding. Hoe dan ook, als ze die vrijstelling niet krijgt en wel een Nederlandstalige opleiding heeft afgerond op WO niveau, dan wordt die taaltoets ook geen probleem.
pi_49989283
Nee we hebben beide Engelstalige opleiding. Ze is wel al vijf jaar legaal in Nederland verbleven. Toen het studentenvisum moest worden omgezet naar 'n werkvergunning moest ze eigenlijk terug naar China om het daar aan te vragen. Nadeel was dat ze dan al die vijf jaar dat ze in Nederland heeft gestudeerd "kwijt" was en dat ze dan opnieuw "jaren moet sparen" om in aanmerking te komen voor Nederlandse nationaliteit. Gelukkig heeft ze dit dus toch met alle problemen van dien in Nederland kunnen doen en heeft ze haar vijf jaar nog.

En ja ik zou dan idd in China gaan wonen en werken, heb er al 'n aanbod gekregen om te werken dus dat zou geen probleem zijn.

Dus samengevat:
- ze moet hoe dan ook het inburgeringsexamen doen. (heeft iemand nog goede suggesties waar je het kan oefenen?)
- ze kan nog niet in aanmerking komen voor naturalisatie daar ze in Nederland heeft gestudeerd. (zie post Knakker)
- Dus pas na vijf jaar werken kan ze het naturalisatie proces in.

Is me toch een beetje onduidelijk, sommige zeggen dat die vijf jaar studeren geen invloed heeft terwijl andere zeggen van wel.

@Sessy hoe lang was dit geleden met jou partner? En is het ook van invloed waar je partner vandaan komt (China communisme etc)?

[ Bericht 9% gewijzigd door stribe op 01-06-2007 04:56:35 ]
a dirty mind is a joy forever
Forum admin Jump: webicon weggehaald wegens veiligheidswaarschuwing.
pi_49989374
Voor het inburgeringsexamen moet je even op www.buitenlandsepartner.nl kijken; op het forum is daar een hele sectie ingericht daarvoor. Voor het eerste deel staan alle vragen met antwoorden daar en voor het tweede deel een hele hoop oefeningen en suggesties.

Die 5 jaar van niet-tijdelijke aard is hoe het mij verteld is... en klinkt ook logisch, anders had ze namelijk zo een visum onbepaalde tijd na haar 5 jaar studie aan kunnen vragen en was dat inburgeringsgedoe niet eens van toepassing geweest. Maar er is maar één instantie die het je met zekerheid kan vertellen, en da's het IND... gewoon bellen dus
  vrijdag 1 juni 2007 @ 14:57:38 #30
3142 m@x
Do, a deer, a female deer
pi_50001740
Voor meer informatie over het inburgeringsexamen kan je terecht bij de gemeente. Je zou ook kunnen kijken op de volgende sites:
- verzameling links en nieuwtjes over inburgering
- IB-groep
- IND
- Blik op werk
- Hoe moet ik inburgeren

en de volgende brochure is ook wel handig:
Inburgeringsexamen: voorwaarde voor naturalisatie

Succes

[ Bericht 14% gewijzigd door m@x op 01-06-2007 19:28:33 ]
Oops! Did I just roll my eyes out loud?
♥ Huisje, boompje, fietstas ♥
♥ There is no way to happiness, happiness is the way ♥
pi_50008581
quote:
Op vrijdag 1 juni 2007 04:51 schreef stribe het volgende:
@Sessy hoe lang was dit geleden met jou partner? En is het ook van invloed waar je partner vandaan komt (China communisme etc)?
Wat nou partner? M'n moeder was een regelrechte importbruid uit de Sovjetunie (gelukkig allang weg bij die vent, meteen nadat zij de paspoort had eigenlijk - op zijn initiatief overigens, hij had iemand anders, mams was niet slaafs genoeg meer)
Dat was zo'n 10 jaar geleden. Het enige probleem dat we hadden was met mijn biologische vader in verband met de fundamentele verschillen in de rechtsstelsels tussen Rusland en Nederland destijds - in Rusland had je helemaal geen "ouderlijk gezag" bijvoorbeeld. Dus ook nooit een papiertje gehad dat mama het ouderlijk gezag had, dus 2 jaar geleden nog gezeik met m'n studiefinanciering gehad bijvoorbeeld (terwijl hij ook nooit alimentatie had betaald of wat van zich had laten horen of zo). En ook met paspoorten was daarmee dus een probleem inderdaad, omdat hij nooit een papiertje had getekend dat hij ermee instemde dat ik uit Rusland wegging en Nederlandse werd en dat soort dingen. Bij een partner zou het geen probleem moeten zijn.

Kan zijn dat je Chinese partner geen afstand KAN doen van haar nationaliteit, c.q. dat ze daartoe geen vergunning krijgt van China (dat systeem hanteerde Rusland destijds). Dan heb je een dubbele nationaliteit. Is ook niet onhandig in principe. Wel goed opletten dat je werkgevers niet afschrikt, tegen werkgevers, scholen etc vertel je gewoon dat je de Nederlandse nationaliteit hebt (want die heb je dan ook), een eventuele tweede nationaliteit is niet van belang.

Verder zal waarschijnlijk eventuele erfpacht die je partner in haar land van herkomst heeft vervallen als zij niet langer daar staat ingeschreven op een adres - mits China net zoals de sovjetunie destijds geen eigendomsrecht kent. Bovendien had je in Rusland dus het punt dat je nooit ergens helmaal UITgeschreven kon worden. Smeergeld deed de truuk bij ons. Werkt in China denk ik ook wel.
Vervolgens hebben we onze (Russische) paspoorten laten verlopen en bij de aanvraag van nieuwe aan de ambassade gevraagd om ons te registreren bij de ambassade, dat kon. Anders zit je met het gezeik dat je om de 5 jaar daarheen moet om een nieuw paspoort te laten maken, en dat duurt 2 maanden of zo. Wil je dat, nee. Maar als je een erfgenaam bent van een flinke flat of zo kan het wel lonen om je niet uit te schrijven zodat je de meuk erft.

In principe heb je in Nederland geen problemen met buitenlandse rechtsstelsels, omdat de IND daar niks mee te maken hebt. Alle problemen die je hebt zijn met je afkomstland zelf eigenlijk. En af en toe moet er flink gesmeerd worden om bepaalde documenten te krijgen (zelfs als je er recht op hebt) maar dat is inherent aan niet-westerse landen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')