Sinds bezit jij taxatiebevoegdheid dan?quote:Op maandag 28 mei 2007 19:03 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Ja en ik kan uit ervaring zeggen dat het veel is. Dat het incidenteel voorkomt, is meer om aan te geven dat dat juist de uitzonderingen op de regel zijn.
Dan ben jij (wat mij betreft) dus verkeerd bezig. De vrije verkoopwaarde is immers in wezen die 156.000, anders had iemand daar wel 162.000 voor neergeteld......quote:Op maandag 28 mei 2007 19:32 schreef doemaardrie het volgende:
[..]
Sinds bezit jij taxatiebevoegdheid dan?
Mits die 156.000 een redelijke verkoopprijs is durf ik en elke collega taxateur die ik ken wel een kriebel te zetten onder een rapportje waar een vrije verkoop waarde van 162.000 opstaat. En mocht die woning in een zeer geliefde wijk liggen dan is het mogelijk om een hoger percentage van de vrije verkoop waarde te hanteren als executiewaarde en dan hoef je misschien niet eens het bedrag van de vrije verkoop waarde te verhogen. Ik wilde er alleen even op wijzen dat het in het geval van TS (taxatie technisch gezien) helemaal geen probleem hoeft te zijn om dat extra bedrag erbij te financieren.
Of het verstandig is? Dat is een ander verhaal en dat zal TS voor zichzelf moeten beslissen.
Hmm ... dus een taxateur zou eigenlijk altijd moeten kijken voor welke prijs de koper (=tevens opdrachtgever van taxateur) de woning heeft gekocht en dat als vrije verkoopwaarde hanteren. Vervolgens vermengidvuldigen met een factor voor de executiewaarde en voila daar is je taxatierapport?quote:Op maandag 28 mei 2007 19:36 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dan ben jij (wat mij betreft) dus verkeerd bezig. De vrije verkoopwaarde is immers in wezen die 156.000, anders had iemand daar wel 162.000 voor neergeteld......
Hoho.... ík zeg dat niet... doemaardrie zegt dat 162 best kan. Blijkbaar niet. Het is ook niet aan de taxateur om te bepalen wat de vrije marktwaarde is, dat is, jaja, aan de vrije markt. En die zegt nu net: ¤156.000,-. Als mensen "absurde" bedragen neerleggen, dan is dat blijkbaar de waarde die de markt ervoor geeft.quote:Op dinsdag 29 mei 2007 00:29 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Hmm ... dus een taxateur zou eigenlijk altijd moeten kijken voor welke prijs de koper (=tevens opdrachtgever van taxateur) de woning heeft gekocht en dat als vrije verkoopwaarde hanteren. Vervolgens vermengidvuldigen met een factor voor de executiewaarde en voila daar is je taxatierapport?
Vind ik toch wat kort door de bocht. 't Komt best voor dat woningen voor minder worden verkocht dan eigenlijk zou kunnen, en andersom zijn er mensen die absurde bedragen neerleggen voor een huis dat dat wellicht niet helemaal waard is op dat moment. Het is toch aan de taxateur te bepalen aan de hand van meerdere factoren wat de vrije verkoopwaarde is.... dat wordt toch niet bepaald door de koper?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |