Als het waar is wat Lemond zegt over die bedreigingen van deze week is het wel heel triest. Die manager heeft dat nooit op eigen houtje gedaan, dus Landis moet dan hangen.quote:Op vrijdag 18 mei 2007 09:58 schreef -skippybal- het volgende:
Landis gaat op de smerige Amerikaanse toer
Ik hoop dat 'ie dan ook op z'n Amerikaans aan de schandpaal wordt genageld...
Alles id de wil van God en dus altijd goedquote:Op vrijdag 18 mei 2007 10:05 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Wat zou z'n arme moeder hiervan denken![]()
mja hoe laag kun je gaan om je gelijk te gaan halenquote:Op vrijdag 18 mei 2007 10:05 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Als het waar is wat Lemond zegt over die bedreigingen van deze week is het wel heel triest. Die manager heeft dat nooit op eigen houtje gedaan, dus Landis moet dan hangen.
Wat zou z'n arme moeder hiervan denken![]()
Adri wat is nu amateuristisch aan die aanvallen van Brutt en Ignatiev? ow hij bedoelt zeker dat het professioneel is om als Rabo team constant in de wielen mee te draaien, Van Heeswijk naar voren te brengen (door alleen Van Bon) en dan nog maar roemloos 15e wordenquote:De Giro van de rebellen
Door LÉON DE KORT (AD)
ROTTERDAM/FRASCATI - Oleg Tinkoff raapt allang de kruimels niet meer op, zijn coureurs des te liever. Waar de stoere eigenaar van de in de Giro debuterende wielerploeg als geslaagd zakenman nog louter lonkt naar megadeals, beheerst zijn fietsende duo Pavel Brutt/Mikhail Ignatiev het klassement om de Trofeo Fuga Gilera.
Een rangschikking die past in het rijtje van de meest strijdlustige renner, de sportiefste formatie of de Italiaan van de dag. Voor de Trofeo Fuga Piaggio komen alleen de vrijbuiters van het Giro-peloton in aanmerking; de coureurs die liever vóór de meute uit rijden dan dat ze zich erin laten meevoeren naar de finish.
Brutt en Ignatiev zijn de ware kilometervreters van de wielerkoers: veel in beeld, maar zelden in de prijzen. Tenzij ze hun missie volhouden tot in Milaan, waar de Giro dit jaar eindigt. Daar staat een Gilera, een driewielige, trendy scooter gereed voor degene die de meeste ‘ontsnappingskilometers’ gedurende drie weken heeft laten registreren.
In die ‘oorlog’ maken de tweedejaarsprof Brutt (25) en Ignatiev (22) momenteel de dienst uit. Brutt reed van de pakweg 750 kilometer die er tot en met gisteren (ritzege voor Robert Förster van Gerolsteiner) onder de wielen zijn doorgeschoten, 303 voorop. Door gisteren tussen Teano en Frascati 138 kilometer te hebben geleid, wipte zijn jongere landgenoot Ignatiev weer over hem heen (314 kilometer in ontsnappingen).
Dimitri Konisjev, de oude rot in het wielervak, kan het wel waarderen wat de onervaren Russen uithalen. ,,Ze tonen passie, lef en inzet, en ik neem aan dat de grote directeur daarvan kan genieten. Er zit ook wel een idee achter, soms.
,,Afgelopen zondag ging Brutt ervan tussen, omdat ik hem daartoe opdracht had gegeven. Ik wist dat er op de zondagen veel meer tv-kijkers zijn dan doordeweeks. Nou, dan is het een kleine moeite meneer Tinkoff te plezieren door de aanval te kiezen, nietwaar?’’
De schatrijke wielerfilantroop is tot dusver bijna dagelijks te gast in een van de ploegleiderwagens. Naar het schijnt bemoeit de Rus - die zijn fortuin dankt aan de lancering van een eigen biermerk – zich graag met het technische beleid van zijn team.
Zo zou Tinkoff in de aanloop naar de Ronde van Italië een selectiewedstrijd op Sardinië hebben georganiseerd. Veertien coureurs dienden zich de week voorafgaand aan ‘de koers van het jaar’ op het eiland te melden om aan een tijdrit mee te doen. De beste negen mochten naar de Giro. De vedetten Jörg Jaksche en Tyler Hamilton vielen rap af, omdat ze vanwege vermeende betrokkenheid bij het Spaanse dopingschandaal werden geschorst. Vervolgens sneuvelden er nog drie Russische renners.
,,Een scenario voor een film, zou ik haast zeggen,’’ zo reageerde Rabobank- teamchef Adri van Houwelingen gisteravond. ,,Ik heb dingen gezien die me doen denken aan de wielersport van 25 jaar geleden in België.
,,Je houdt het toch niet meer voor mogelijk dat de eigenaar van een bedrijf dat een ploeg sponsort, ’smorgens in zijn racekleren een stuk van het parkoers aflegt en daarna met dat koerspak nog aan bij de ploegleider instapt.
,,Kijk, het is tegenwoordig gebruikelijk dat je hooggeplaatste personen laat meerijden. De betrokkenheid van Tinkoff, geldschieter en eigenaar, gaat veel verder. Het gevaar is dat hij zomaar kan afknappen op de wielersport, waarna het ineens over en uit is voor zijn team. Die kans is veel kleiner als een multinational zich aan een équipe heeft verbonden.’’
De lijn-Tinkoff is, met andere woorden, duidelijk niet de zijne. ,,Nee, ik vind dat iemand een brevet van onvermogen verdient, wanneer hij aan het begin van het seizoen twee man contracteert (Hamilton en Jaksche, red.) die hij drie maanden verder alweer aan de kant moet zetten,’’ stelt Van Houwelingen.
,,Ook de manier waarop zijn renners zich hier manifesteren, is amateuristisch. Enkele jaren geleden kregen de coureurs van Kelme veel credits omdat ze leven in de brouwerij brachten. We weten allemaal hoe het die ploeg is vergaan.’’
Aan de andere kant is Hamilton toch de enige van al die "Fuentes-renners" waar ik een beetje anders tegenaan kijkt. Hij is uiteindelijk wel net twee jaar geschorst geweest door die bloeddoping hé ...quote:Op vrijdag 18 mei 2007 13:57 schreef -skippybal- het volgende:
Maar goed ook dat Hamilton niet mee doet. Anders hadden we niet al die leuke Tinkoff renners in de aanval gehad
Yup, maar zo werkt het helaas niet in het wielrennen.quote:Op vrijdag 18 mei 2007 14:09 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Aan de andere kant is Hamilton toch de enige van al die "Fuentes-renners" waar ik een beetje anders tegenaan kijkt. Hij is uiteindelijk wel net twee jaar geschorst geweest door die bloeddoping hé ...
Maw hetgene dat de wielersport in Vlaanderen groot maakte ? Ik snap absoluut niet wat daar zo vreemd aan is. De grote baas van Mapei was er toch bij elke koers van een beetje betekenis ook bij? Net als Marc Coucke van Omega Pharma nu ?quote:,,Ik heb dingen gezien die me doen denken aan de wielersport van 25 jaar geleden in België.
,,Je houdt het toch niet meer voor mogelijk dat de eigenaar van een bedrijf dat een ploeg sponsort, ’smorgens in zijn racekleren een stuk van het parkoers aflegt en daarna met dat koerspak nog aan bij de ploegleider instapt.
Tjah, ik vind het toch opmerkelijk. Dat je alle andere Fuentes renners weigert is normaal, want ze zijn nooit gestraft geweest. Maar op zich is het toch Hamilton zijn schuld niet dat zijn dopingprogramma van het jaar waarin hij betrapt werd nu pas uitlekte ? Het enige wat je hem in principe kan verwijten is dat hij altijd de lippen stijf op elkaar heeft gehouden. Maar hij heeft wel z'n opgelegde traf uitgezeten.quote:Op vrijdag 18 mei 2007 14:12 schreef -skippybal- het volgende:
[..]
Yup, maar zo werkt het helaas niet in het wielrennen.
Aan de hand van codenamen en aanwijzingen zoeken we dan rennersnamenquote:Op vrijdag 18 mei 2007 15:46 schreef du_ke het volgende:
In plaats van een Sudoku lossen we dan een Fuentes op in de krant.
quote:Yvan Vanmol, ploegdokter bij Quick Step-Innergetic, stelt zich vragen bij de spectaculaire progressie van de Spanjaard Juan José Cobo. "Cobo? Is dit onverklaarbaar? Zijn vooruitgang is toch spectaculair te noemen. Twee jaar geleden reed ik achter hem in de Ronde van Duitsland toen hij op pad was met Bram Tankink. Onze Nederlander reed hem er zo af, terwijl Saunier Duval in het Baskenland nu alle ploegen naar huis fietste. In het hedendaagse wielrennen is het maar normaal dat er daar vragen bij gesteld worden", aldus Vanmol in een interview met Het Nieuwsblad.
Niet alleen Cobo, maar ook het Spaanse wielrennen in het algemeen werd kritisch geanalyseerd door de dokter. Vanmol is er van overtuigd dat het ‘dopingspook’ daar zeker nog niet verdwenen is. "In Spanje is het nog niet gedaan. We spreken nu over Fuentes, maar ik denk dat er verschillende ‘Fuentessen’ zijn. Spanje is het laatste land waar het systematisch gebeurt. Dat komt door de mentaliteit en de straffeloosheid die er altijd heerste bij dit soort daden."
"Neem nu de Vuelta: de eerste week zijn we (de renner van Quick Step, nvdr.) echt competitief. Na de eerste rustdag worden we weggereden en na de tweede rustdag rijden we er volslagen voor spek en bonen bij. Je kan zo zeggen: die 25 renners gaan aan de voet van de laatste col komen en onder elkaar uitmaken wie er wint. Met andere woorden: wij komen gehandicapt aan de start. Met anderhalf been of zo. Dit is heel frustrerend voor onze renners."
Die hadden we hier toch alquote:Op vrijdag 18 mei 2007 15:46 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Zozo , nog een nieuwe link tussen Fuentes en Pereiro ...
In hetzelfde jaar van die rit met Tankink was Cobo anders wel al 10de in de Coppa Placciquote:Op vrijdag 18 mei 2007 15:54 schreef Biggs. het volgende:
Vanmol mengt zich ook maar in de dopingdiscussie![]()
[..]
![]()
2x buitencategorie aankomst, Plateau de Beille, en de Aubisque.quote:Op vrijdag 18 mei 2007 16:27 schreef Blik het volgende:
Ik heb trouwens eens even de etappes van de Tour de France bekeken van komende zomer, ik vind het echt een laffe Tour weer. 3 aankomsten bergop, maar volgens mij geen één van de "Hors Category".
Ben blij dat ik in ieder geval niks ga missen komende zomer als op vakantie ben
Plateau de Beille is maar tot 1780 meter, de top ligt tegen de 2000 meter aan (staat trouwens ook niet als hors category aangegeven op de toursite).quote:Op vrijdag 18 mei 2007 16:39 schreef Ereinion het volgende:
[..]
2x buitencategorie aankomst, Plateau de Beille, en de Aubisque.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |