die stelling 'wat als de duitsers gewonnen zouden hebben'quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:13 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Met hoe de geschiedenis wél gegaan is en onze opvattingenn nu doen we dat inderdaad niet. En met goede reden. Maar ik bedoelde: als de duitsers gewonnen zouden hebben, zou het waarschijnlijk zo'n situatie zijn als die ik schetste in die post
Voor jou is die hele 'herdenking' sowieso vrij zinloos zo te horen. Het is heel gemakkelijk om zo enorm af te geven op mensen die zogenaamd geen 'respect' zouden hebben (iets wat je niet kunt concluderen uit het al dan niet stil zijn op een door anderen aangegeven moment), maar zelf heb je geen enkele toleratie voor een andere mening. Jij wil anderen jouw idee opleggen, en dat is precies hetzelfde wat in elk (oorlogs)conflict ook gebeurd.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:14 schreef Killjoy het volgende:
Dan moet je niet naast mij staan, dan is die wel dicht![]()
ooooh die zijn minder belangrijk.....selectief herdenken dus...quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:16 schreef Killjoy het volgende:
[..]
Met alle respect voor de slachtoffers daar, die oorlogen hebben hier in Nederland niet zo'n impact gehad als WW2.
Dat is overigens ook lekker hypocriet.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:16 schreef Killjoy het volgende:
Met alle respect voor de slachtoffers daar, die oorlogen hebben hier in Nederland niet zo'n impact gehad als WW2.
Nee. Uiteraard herdenk je wat dicht bij je staat en wat je geraakt heeft. Dat is dus WO2.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:19 schreef dvdk het volgende:
[..]
ooooh die zijn minder belangrijk.....selectief herdenken dus...
zie je nou wel dat de doden herdenking hypocriete flauwekul is.![]()
Inderdaad. Wat een kneus is TS zeg. Snotblaag.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 11:19 schreef jitzzzze het volgende:
Moeilijk he, even 2 minuten je kop houden?
Je kunt niet elke scheet gaan herdenken.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:17 schreef CyclingGirl het volgende:
Spoor jij wel ofzo, dit moetene ze blijven herdenken ook als straks alle overgebleven mensen die de oorlog hebben meegemaakt dood zijn, kom je uit een ei ofzo
nou het heeft me niet geraakt want ik ben 24 dus herdenk ik het lekker niet.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:20 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Nee. Uiteraard herdenk je wat dicht bij je staat en wat je geraakt heeft. Dat is dus WO2.
Plaats geen woorden in mijn mond, dat is niet netjes.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:19 schreef dvdk het volgende:
[..]
ooooh die zijn minder belangrijk.....selectief herdenken dus...
zie je nou wel dat de doden herdenking hypocriete flauwekul is.![]()
goh, heb je 'm meegemaakt dan?quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:20 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Nee. Uiteraard herdenk je wat dicht bij je staat ...
heeft het wel zin om iemand zoiets op te leggen als 'ie er toch niets van meent?quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:20 schreef kL0j00h het volgende:
[..]
Inderdaad. Wat een kneus is TS zeg. Snotblaag.
Dat geldt voor *alle* gebeurtenissen uit de geschiedenis. Als die oorlog er niet was geweest had het er anders uitgezien inderdaad. Als de gewelddadigheden van de onafhankelijkheidstrijd van Amerika nooit had plaatsgevonden had de wereld er ook heel anders uitgezien. Etc.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:18 schreef Mustard_Man het volgende:
Mensen die niet doorhebben wat voor een enorme impact WO2 op de wereld heeft gehad en nog steeds enorme invloeden uitoefend op huidige situaties.![]()
Maar ik had je post ook blijkbaar te haastig gelezen.. Ik dacht dat je zei dat de goede dingen die de Duitsers hadden gedaan nu worden weggecensureerd.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:18 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
En nogmaals, dat is dus vanuit onze opvatting nu.
Je zou anders niet beter weten en het wel tof vinden in dat grote duitse machtige rijk.
Ik persoonlijk heb hem ook niet meegemaakt, maar mijn omas en opas wel, daar heb ik van geleerd hoe het was toen, het respect gekweekt voor mensen die in het verzet zaten en die dus hun eigen leven op het spel hebben gezet opdat wij zo mogen leven zoals we nu doen.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:21 schreef immortalsean het volgende:
[..]
goh, heb je 'm meegemaakt dan?
nee, je hebt het alleen van kranten, boeken en tv ... net zoals die andere oorlogen dus!
M'n opa heeft de daadwerkelijke oorlog meegemaakt dankjewel. En niet vanaf de zijlijn als burger.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:21 schreef immortalsean het volgende:
[..]
goh, heb je 'm meegemaakt dan?
nee, je hebt het alleen van kranten, boeken en tv ... net zoals die andere oorlogen dus!
Juist.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 11:46 schreef AchNee het volgende:
Gewoon je bek houden om 20.00 uur en verdiep je eens in de geschiedenis, wie weet steek je er iets van op.
En heeft die onafhankelijkheidsstrijd zo'n 8 miljoen doden opgeleverd??quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:23 schreef 700MB het volgende:
[..]
Dat geldt voor *alle* gebeurtenissen uit de geschiedenis. Als die oorlog er niet was geweest had het er anders uitgezien inderdaad. Als de gewelddadigheden van de onafhankelijkheidstrijd van Amerika nooit had plaatsgevonden had de wereld er ook heel anders uitgezien. Etc.
In de eerste jaren erna wellicht. De koude oorlog heeft echter een vele malen grotere invloed gehad op de vorm van de wereld.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:24 schreef __Saviour__ het volgende:
En de wereld zoals is ie nu is, is volledig geschapen door WO2. Enorm veel mensen zijn gestorven voor de vrijheid.
Ik tot 0:00 bij ons gaan de lijn gewoon 2 minuten dicht (telefoon)quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:17 schreef Agiath het volgende:
Ik moet gewoon werken tot 8 uur?
daar ben ik het dan weer niet mee eens eerlijk gezegd (wat ben ik ook een moeilijk joch, niet willen herdenken, maar wel willen dat 'ie herdacht wordtquote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:25 schreef Bot13 het volgende:
...
Ohja; dodenherdenking moet stoppen als de generatie die de oorlog heeft meegemaakt dood is, vind ik. Daarna is het onzin, want dan zou dus praktisch iedereen iets herdenken wat we uit boekjes hebben.
En die koude oorlog is grotendeels een gevolg van?? Juist.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:28 schreef 700MB het volgende:
[..]
In de eerste jaren erna wellicht. De koude oorlog heeft echter een vele malen grotere invloed gehad op de vorm van de wereld.
Dat heeft toch geheel niets te maken met het argument? Gesteld is dat 'WO2 de wereld gevormd heeft'. Ik geef je een voorbeeld waarom dat niet zo alomvattend is zoals werd gesteld. Historisch gezien is WO2 enkel 'een moment' niet 'een nieuw tijdperk'.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:27 schreef descendent1 het volgende:
En heeft die onafhankelijkheidsstrijd zo'n 8 miljoen doden opgeleverd??
Zijn er destijds zulke gruwelijkheden in dergelijke proporties begaan als in WO II
Wordt de onafhankelijkheidsstrijd niet meer herdacht in de VS??
De oude oorlog was uiteindelijk niks. Een beetje dreigen, dat was alles.quote:Op vrijdag 4 mei 2007 12:28 schreef 700MB het volgende:
In de eerste jaren erna wellicht. De koude oorlog heeft echter een vele malen grotere invloed gehad op de vorm van de wereld.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |