Ligt wordt weg gestuurd van punt A in het jaar 2000 het doet er 26 jaar over om bij punt B te komen dus dan is het licht er in 2026 niet in 2052 ik snap even niet waarom het ineens 52 zou moeten zijnquote:Op donderdag 19 april 2007 08:26 schreef KieWie het volgende:
Hij ziet het licht van 52 jaar geleden. Op het moment dat hij het ziet, is dat voor hem het licht van 26 jaar geleden. We zijn nu echter in het 'nu' en dat is nog eens 26 jaar later.
Hij ziet het licht (hihi) in 1971, wat door de ster in 1945 is uitgestraald.
Het is volgens mij gewoon 26quote:Op donderdag 19 april 2007 08:31 schreef Pakspul het volgende:
ik snap even niet waarom het ineens 52 zou moeten zijn
Het lijkt met toch het zelfde als een vliegtuig die vanaf Spanje vertrekt om 12:00 en die om 14:00 op schiphol aankomt, dan kan het toch nooit ineens 16:00 zijnquote:
nee het is niet correct op welk moment je ook naar de ster kijkt het is 26 jaar daarvoor uitgezonden of je nu vandaag kijkt of over 26 jaar je rekent vanaf het moment van kijken! inderdaad als je nu gaat zeggen wanneer is het licht uitgezonden dan is het 52 jaar, maar hij heeft op dat moment licht gezien wat 26 jaar eerder is uitgezonden!quote:Op donderdag 19 april 2007 08:41 schreef Ultralaser het volgende:
Invictus Correctu gaat door voor de koelkast.
Zo is het!quote:Op donderdag 19 april 2007 08:46 schreef -_Tommy_- het volgende:
[..]
nee het is niet correct op welk moment je ook naar de ster kijkt het is 26 jaar daarvoor uitgezonden of je nu vandaag kijkt of over 26 jaar je rekent vanaf het moment van kijken! inderdaad als je nu gaat zeggen wanneer is het licht uitgezonden dan is het 52 jaar, maar hij heeft op dat moment licht gezien wat 26 jaar eerder is uitgezonden!
De man zag 26 jaar geleden (gerekend vanaf nu) licht dat 52 jaar geleden (gerekend vanaf nu zoals in de post staat aangegeven) is uitgezonden. Natuurlijk was het licht 26 jaar geleden 26 jaar oud; wat het licht in ons perspectief 52 jaar oud maakt. Als ik een uur geleden een uur naar de televisie heb gekeken ben ik toch twee uur geleden begonnen met kijken?quote:Op donderdag 19 april 2007 08:46 schreef -_Tommy_- het volgende:
[..]
nee het is niet correct op welk moment je ook naar de ster kijkt het is 26 jaar daarvoor uitgezonden of je nu vandaag kijkt of over 26 jaar je rekent vanaf het moment van kijken! inderdaad als je nu gaat zeggen wanneer is het licht uitgezonden dan is het 52 jaar, maar hij heeft op dat moment licht gezien wat 26 jaar eerder is uitgezonden!
Eenvoudig maar fout. U gaat niet door voor de koelkast.quote:Op donderdag 19 april 2007 17:57 schreef rudeonline het volgende:
Het is heel eenvoudig..
We nemen alles waar met een vertraging van 1sec/300.000km.
hij heeft wel gelijk hoor! zijn uitleg klopt ook nog maar omdat je dus praat over kleine afstanden dan is het dus niet meetbaarquote:Op donderdag 19 april 2007 18:25 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Eenvoudig maar fout. U gaat niet door voor de koelkast.
Wrong! Dat moet zijn minimale vertraging. Je neemt nml. niet altijd met licht in een vacuum waar. Zelfs licht van de maan gaat door een stukje atmosfeer heen en komt dus met een iets grotere vertraging aan. Lijkt me dat ik niet uit hoef te leggen dat als je met geluid waarneemt dat de vertraging nog veel groter is.quote:Op donderdag 19 april 2007 18:39 schreef rudeonline het volgende:
100% zeker dat dat niet fout is. Alles wat je ziet neem je waar met een vertraging van 1sec per 300.000km.
Zo zie je de maan, die zich ongeveer 300.000km van ons vandaan bevindt, altijd met een seconde vertraging. Een voorwerp wat zich op 150.000km bevindt zie je met 1/2sec vertraging. Een voorwerp wat zich op 3.000.000km bevindt zie je met 10sec vertraging. En iets wat zich op 10 meter afstand bevindt zie je dus met...... vertraging. ( Iets van 1/300.000.000sec verschil, kan er een klein beetje naast zitten)
Zie mijn uitleg hierbovenquote:Op donderdag 19 april 2007 18:51 schreef -_Tommy_- het volgende:
[..]
hij heeft wel gelijk hoor! zijn uitleg klopt ook nog maar omdat je dus praat over kleine afstanden dan is het dus niet meetbaar
maar picture this!
op 1 lichtjaar van je vandaan bevindt op punt x een object wat er een jaar over doet om op punt y te komen
op moment dat jij dus ziet dat het object op punt x is is dat daadwerkelijk dus op punt y
je neemt het dus inderdaad waar met 1 jaar vertraging
Was jouw 100 niet gelijk aan 1?quote:Op donderdag 19 april 2007 18:39 schreef rudeonline het volgende:
100% zeker dat dat niet fout is...
(psst heb ik het goed? Jij bent beter in dergelijke dingen dan ikquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |