quote:Schietpartij op universiteit Virginia: 33 doden
BLACKSBURG - Bij een schietpartij in een gebouw van de technische universiteit in de Amerikaanse staat Virginia zijn maandag tientallen doden gevallen. Het dodental is inmiddels opgelopen tot 33, onder wie de schutter. Dat meldt CNN maandagavond.
Bekijk video
Het is het ergste schietincident op een school of universiteit uit de Amerikaanse geschiedenis.
De schutter heeft zelfmoord gepleegd. Ook over zijn identiteit of motief is nog niets bekend. De man droeg geen identiteitspapieren bij zich. De universiteitspolitie gaat er van uit dat de schutter alleen handelde. Er raakten vijftien mensen gewond, aldus voorzitter Charles Steger van de Virginia Tech. Hij sprak van een "tragedie van monumentale omvang". President George Bush zei "geschokt en bedroefd" te zijn.
Studentenflat
Er waren twee schietpartijen. Het begon in de West Ambler Johnston Hall, een drie verdiepingen tellende studentenflat waar 895 mannen en vrouwen wonen van de Virginia Polytechnic Institute and State University zoals de instelling voluit heet. Hier werd rond 07.15 uur plaatselijke tijd een schietincident gemeld, waarbij twee doden vielen.
Twee uur later kwam er opnieuw een melding binnen van een schietpartij. Ditmaal was het raak in de Norris Hall, een gebouw van de faculteit technische wetenschappen. Hier vielen 31 doden.
Volgens getuigen ging de dader van lokaal naar lokaal waar hij vervolgens zijn wapen(s) leegschoot op de aanwezige studenten en docenten. De politie wil in verband met het onderzoek niets zeggen over de wapens van de schutter.
Rijen
De dader zou een jonge man van Aziatische afkomst zijn. Volgens de Britse nieuwszender Sky stelde hij zijn slachtoffers in het gebouw van de wiskundefaculteit, Norris Hall, in rijen op voordat hij het vuur opende. De man zou gewapend zijn geweest met een "kolossale hoeveelheid" munitie voor zijn pistool.
De politie onderzoekt nog of er tussen beide schietpartijen een verband bestaat. Voorzitter Streger zei dat de politie na de eerste schietpartij nog uitging van een geïsoleerd incident. De politie dacht zelfs even dat de schutter de campus en en mogelijk zelfs de staat al had verlaten. Vandaar dat de universiteit niet werd gesloten, aldus Streger.
Totale chaos
Hoofdredacteur Amie Steele van de universiteitskrant van Virginia Tech zei tegen CNN dat er sprake was van "totale chaos" in de studentenflat na de schietpartij. "Veel studenten renden wild in het rond, sommigen werden helemaal gek, de politie had er de handen vol aan om ze te kalmeren en de zaak onder controle te krijgen", aldus Steele. Sommige mensen raakten gewond toen ze uit het raam sprongen.
De Virginia Tech is een openbare universiteit met meer dan 26.000 studenten. De hoofdcampus in Blacksburg (ongeveer 425 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Washington) is meer dan 1000 hectare groot en telt meer dan honderd gebouwen. De in 1872 opgerichte technische universiteit behoort niet tot de top van het land.
Bommelding
Volgens lokale media moesten afgelopen vrijdag drie gebouwen van de universiteit worden ontruimd na een bommelding. Begin april jaar was er ook al sprake van een valse bommelding.
Schietpartijen op educatieve instellingen in de Verenigde Staten komen vaker voor. De ergste tot dusver had plaats in 1966 op de Universiteit van Texas. Charles Whitman schoot een dag na zijn ouders te hebben vermoord op de universiteit veertien mensen dood en verwondde 31 anderen. Op de Colombine Highschool in Colorado schoten twee leerlingen in 1999 twaalf medescholieren en een docent dood voor ze zelfmoord pleegden.
Ik wel: Schietincident Virginia: 33 doden #6quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:21 schreef Viking84 het volgende:
Ik zie geen andere in NWS. En nu weer OT.
Dat verklaart die twee uur misschien wel....quote:(Virginia Tech President Charles) Steger said that campus officials initially thought the first shooting, which left two people dead in West Ambler Johnston Hall dormitory, was part of a "murder-suicide or lover's quarrel," so they believed that the incident was confined to "those two people and that particular place."
"And we then closed down that dormitory immediately, surrounded it with security, cordoned off the road … and began to question witnesses to see what we could learn about what had gone on," Steger told Sawyer.
During the lockdown of West Ambler Johnston Hall, the shooter may have been locked down in that dorm with other students, Steger said.
He said that he did know the identity of the shooter but that investigators were still trying to piece together his history and details.
"The investigation is unfolding as we speak," he said.
"We should be getting the ballistics report this morning, and we'll make that public as soon as we can."
Bron: http://www.nytimes.com/2007/04/17/us/17virginia.html?_r=3&oref=sloginquote:BLACKSBURG, Va., April 17 — The gunman who killed 32 people and himself on the campus of Virginia Polytechnic Institute Monday has been identified as a student who lived in a dormitory on campus.
He was described by the university president as an Asian male, but no other information about the gunman was released. Federal law enforcement authorities said his name was Seung-Hui Cho.
Details about the gunman’s identify began to surface along with some information about the victims of the shooting rampage.
Dezelfde wapensquote:Op dinsdag 17 april 2007 15:32 schreef MeneerMuis het volgende:
En zijn wapens zijn gebruikt bij beide schietpartijen![]()
Doe dat maar in een ander topic.quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:33 schreef JohnDope het volgende:
Guns don't kill people, people do.
godver weer ATWT gemistquote:Op dinsdag 17 april 2007 15:36 schreef popolon het volgende:
Je kan geen nationale zender aanzetten of het gaat hierover.
Gelukkig is ESPN er nog.
quote:Joseph Cacioppo, a surgeon at Montgomery Regional Hospital who treated some of the injured, said on CNN that the injuries showed that the gunman was “brutal.” None of the injured that he treated had “less than three to four wounds in them,” he said.
nee 32 mensen afslachten slaat inderdaad nergens opquote:Op dinsdag 17 april 2007 15:37 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
Open er een ander topic voor, zowat we hier niet weer die eindeloze discussie krijgenquote:Op dinsdag 17 april 2007 15:37 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
Nuclearbombs dont kill people, nu een bommetje bij 10.000 zegeltjes bij de Shell.....quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:37 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
Ik vind dat wel een relevante discussie, hoor. We kunnen wel heel gemakkelijk zeggen dat het wapenbeleid van de VS de oorzaak is van alle ellende, maar er is nog altijd iemand die de trekker overhaalt. De hamvraag is natuurlijk: als wij hier in Nederland ook zo gemakkelijk aan wapens konden komen (en er zijn mensen die zeggen dat het gemakkelijk is), zouden wij dan ook zo gemakkelijk iemand neerknallen? Moet je mensen dus tegen zichzelf beschermen?quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:36 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Doe dat maar in een ander topic.
ja doei, deze discussie hebben we al 80 keer gehad hier.quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:40 schreef JohnDope het volgende:.......
Precies intelllectueel en wat leert de ervaring. Met een pistool is het wat makkelijker, sneller, afstandelijker en efficienter om slachtoffers te maken.quote:Op dinsdag 17 april 2007 15:40 schreef JohnDope het volgende:
Wanneer een moordenaar geen pistool heeft, dan neemt hij een mes, wanneer hij geen mes heeft, dan neemt hij een zelgemaakte 'shank', wanneer die geen shank heeft, doet hij het langzaam met zijn 'barehands' of met voodoo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |