abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:18:04 #1
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_48420513
Vorige delen:

Meerdere slachtoffers door schietpartij USA
Slachtpartij op Amerikaanse campus #2
Slachtpartij op Amerikaanse campus #3
Schietincident Virginia: 30+ doden 4
Schietincident Virginia: 30+ doden 5


Nu.nl:
quote:
Schietpartij op universiteit Virginia: 33 doden

BLACKSBURG - Bij een schietpartij in een gebouw van de technische universiteit in de Amerikaanse staat Virginia zijn maandag tientallen doden gevallen. Het dodental is inmiddels opgelopen tot 33, onder wie de schutter. Dat meldt CNN maandagavond.

Bekijk video

Het is het ergste schietincident op een school of universiteit uit de Amerikaanse geschiedenis.

De schutter heeft zelfmoord gepleegd. Ook over zijn identiteit of motief is nog niets bekend. De man droeg geen identiteitspapieren bij zich. De universiteitspolitie gaat er van uit dat de schutter alleen handelde. Er raakten vijftien mensen gewond, aldus voorzitter Charles Steger van de Virginia Tech. Hij sprak van een "tragedie van monumentale omvang". President George Bush zei "geschokt en bedroefd" te zijn.

Studentenflat

Er waren twee schietpartijen. Het begon in de West Ambler Johnston Hall, een drie verdiepingen tellende studentenflat waar 895 mannen en vrouwen wonen van de Virginia Polytechnic Institute and State University zoals de instelling voluit heet. Hier werd rond 07.15 uur plaatselijke tijd een schietincident gemeld, waarbij twee doden vielen.

Twee uur later kwam er opnieuw een melding binnen van een schietpartij. Ditmaal was het raak in de Norris Hall, een gebouw van de faculteit technische wetenschappen. Hier vielen 31 doden.

Volgens getuigen ging de dader van lokaal naar lokaal waar hij vervolgens zijn wapen(s) leegschoot op de aanwezige studenten en docenten. De politie wil in verband met het onderzoek niets zeggen over de wapens van de schutter.

Rijen

De dader zou een jonge man van Aziatische afkomst zijn. Volgens de Britse nieuwszender Sky stelde hij zijn slachtoffers in het gebouw van de wiskundefaculteit, Norris Hall, in rijen op voordat hij het vuur opende. De man zou gewapend zijn geweest met een "kolossale hoeveelheid" munitie voor zijn pistool.

De politie onderzoekt nog of er tussen beide schietpartijen een verband bestaat. Voorzitter Streger zei dat de politie na de eerste schietpartij nog uitging van een geïsoleerd incident. De politie dacht zelfs even dat de schutter de campus en en mogelijk zelfs de staat al had verlaten. Vandaar dat de universiteit niet werd gesloten, aldus Streger.

Totale chaos

Hoofdredacteur Amie Steele van de universiteitskrant van Virginia Tech zei tegen CNN dat er sprake was van "totale chaos" in de studentenflat na de schietpartij. "Veel studenten renden wild in het rond, sommigen werden helemaal gek, de politie had er de handen vol aan om ze te kalmeren en de zaak onder controle te krijgen", aldus Steele. Sommige mensen raakten gewond toen ze uit het raam sprongen.

De Virginia Tech is een openbare universiteit met meer dan 26.000 studenten. De hoofdcampus in Blacksburg (ongeveer 425 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Washington) is meer dan 1000 hectare groot en telt meer dan honderd gebouwen. De in 1872 opgerichte technische universiteit behoort niet tot de top van het land.

Bommelding

Volgens lokale media moesten afgelopen vrijdag drie gebouwen van de universiteit worden ontruimd na een bommelding. Begin april jaar was er ook al sprake van een valse bommelding.

Schietpartijen op educatieve instellingen in de Verenigde Staten komen vaker voor. De ergste tot dusver had plaats in 1966 op de Universiteit van Texas. Charles Whitman schoot een dag na zijn ouders te hebben vermoord op de universiteit veertien mensen dood en verwondde 31 anderen. Op de Colombine Highschool in Colorado schoten twee leerlingen in 1999 twaalf medescholieren en een docent dood voor ze zelfmoord pleegden.



MDA Bullebak voor de OP

[ Bericht 74% gewijzigd door Disciple_of_Guinness op 17-04-2007 15:29:36 ]
Niet meer actief op Fok!
pi_48420549
dubbel
pi_48420902
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:21 schreef Viking84 het volgende:
Ik zie geen andere in NWS. En nu weer OT .
Ik wel: Schietincident Virginia: 33 doden #6
pi_48421005
quote:
(Virginia Tech President Charles) Steger said that campus officials initially thought the first shooting, which left two people dead in West Ambler Johnston Hall dormitory, was part of a "murder-suicide or lover's quarrel," so they believed that the incident was confined to "those two people and that particular place."

"And we then closed down that dormitory immediately, surrounded it with security, cordoned off the road … and began to question witnesses to see what we could learn about what had gone on," Steger told Sawyer.

During the lockdown of West Ambler Johnston Hall, the shooter may have been locked down in that dorm with other students, Steger said.

He said that he did know the identity of the shooter but that investigators were still trying to piece together his history and details.

"The investigation is unfolding as we speak," he said.

"We should be getting the ballistics report this morning, and we'll make that public as soon as we can."
Dat verklaart die twee uur misschien wel....
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
pi_48421016
Eerlijk is eerlijk. Dit topic is eerder geopend. Ik zie af en toe de topics idd ook niet, is heel verwarrend.

Wat ik wel doe is de OP van bullebak in deze OP gooien.
'It's like what Lenin said... you look for the person who will benefit, and, uh, uh... '
"Please don't argue with me. My brain's only just about capable of stopping me farting in front of you."
pi_48421119
cho seung-hui, 23 jaar is de dader
Huur deze plek voor ¤100 per maand!
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:31:57 #7
19840 Libris
Live from Singapore
pi_48421202
quote:
BLACKSBURG, Va., April 17 — The gunman who killed 32 people and himself on the campus of Virginia Polytechnic Institute Monday has been identified as a student who lived in a dormitory on campus.

He was described by the university president as an Asian male, but no other information about the gunman was released. Federal law enforcement authorities said his name was Seung-Hui Cho.

Details about the gunman’s identify began to surface along with some information about the victims of the shooting rampage.
Bron: http://www.nytimes.com/2007/04/17/us/17virginia.html?_r=3&oref=slogin

Zei ik dus in het andere topic.. Zuid Koreaan
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:32:25 #8
100008 MeneerMuis
WWE is my life
pi_48421231
En zijn wapens zijn gebruikt bij beide schietpartijen
World Wrestling Entertainment
pi_48421281
Guns don't kill people, people do.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_48421316
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:32 schreef MeneerMuis het volgende:
En zijn wapens zijn gebruikt bij beide schietpartijen
Dezelfde wapens
Huur deze plek voor ¤100 per maand!
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:34:36 #11
100008 MeneerMuis
WWE is my life
pi_48421353
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:33 schreef Joeriii het volgende:

[..]

Dezelfde wapens
Dat zei ik toch of niet?

Althans zo bedoelde ik het
World Wrestling Entertainment
pi_48421439
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:33 schreef JohnDope het volgende:
Guns don't kill people, people do.
Doe dat maar in een ander topic.
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:36:58 #13
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_48421463
Je kan geen nationale zender aanzetten of het gaat hierover.

Gelukkig is ESPN er nog.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_48421470
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:38:09 #15
262 Re
Kiss & Swallow
pi_48421522
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:36 schreef popolon het volgende:
Je kan geen nationale zender aanzetten of het gaat hierover.

Gelukkig is ESPN er nog.
godver weer ATWT gemist
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_48421530
quote:
Joseph Cacioppo, a surgeon at Montgomery Regional Hospital who treated some of the injured, said on CNN that the injuries showed that the gunman was “brutal.” None of the injured that he treated had “less than three to four wounds in them,” he said.
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:38:54 #17
262 Re
Kiss & Swallow
pi_48421561
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:37 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
nee 32 mensen afslachten slaat inderdaad nergens op
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:39:12 #18
100008 MeneerMuis
WWE is my life
pi_48421573
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:37 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
Open er een ander topic voor, zowat we hier niet weer die eindeloze discussie krijgen

Hier kunnen we updates plaatsen e.d
World Wrestling Entertainment
pi_48421629
Wanneer een moordenaar geen pistool heeft, dan neemt hij een mes, wanneer hij geen mes heeft, dan neemt hij een zelgemaakte 'shank', wanneer die geen shank heeft, doet hij het langzaam met zijn 'barehands' of met voodoo.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_48421677
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:37 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel zo, want ik lees her en der geklaag over het amerikaanse wapenbeleid, maar dat slaat allemaal nergens op.
Nuclearbombs dont kill people, nu een bommetje bij 10.000 zegeltjes bij de Shell.....
  dinsdag 17 april 2007 @ 15:41:56 #21
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_48421692
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:36 schreef Dodecahedron het volgende:

[..]

Doe dat maar in een ander topic.
Ik vind dat wel een relevante discussie, hoor. We kunnen wel heel gemakkelijk zeggen dat het wapenbeleid van de VS de oorzaak is van alle ellende, maar er is nog altijd iemand die de trekker overhaalt. De hamvraag is natuurlijk: als wij hier in Nederland ook zo gemakkelijk aan wapens konden komen (en er zijn mensen die zeggen dat het gemakkelijk is), zouden wij dan ook zo gemakkelijk iemand neerknallen? Moet je mensen dus tegen zichzelf beschermen?
Niet meer actief op Fok!
pi_48421704
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:40 schreef JohnDope het volgende:.......
ja doei, deze discussie hebben we al 80 keer gehad hier.
Doe dat ergens anders.
Met een verbeten grimas en een verborgen glimlach.
pi_48421738
quote:
Op dinsdag 17 april 2007 15:40 schreef JohnDope het volgende:
Wanneer een moordenaar geen pistool heeft, dan neemt hij een mes, wanneer hij geen mes heeft, dan neemt hij een zelgemaakte 'shank', wanneer die geen shank heeft, doet hij het langzaam met zijn 'barehands' of met voodoo.
Precies intelllectueel en wat leert de ervaring. Met een pistool is het wat makkelijker, sneller, afstandelijker en efficienter om slachtoffers te maken.
pi_48421741
Toch jammer dat hij niet eerst zelfmoord pleegt en daarna probeert de halve universiteit te vermoorden.
pi_48421754
Is goed ik doe het wel elders, maar ik heb wel een goed punt.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')