Onderzoeken naar geweld in games.quote:A teenager who was crazed by high-strength cannabis butchered a grandmother after 'voices in his head' told him to stab a woman.
.............
The 17-year-old claimed 'gangster voices' from the ultra-violent computer game Grand Theft Auto had set him on a mission to stab a black woman.
.............
"Maxwell said in the months before the killing he was playing Grand Theft Auto to the exclusion of anything else.
"He had smoked cannabis the night before, he took a knife from the kitchen and went out to stab someone. After he stabbed Mrs Tulloch he ran home and told his mother what he had done.
"The psychiatric assessment is that he is a great risk to others and will be for many years."
.............
Maxwell has since been diagnosed with schizophrenia. Yesterday he was detained indefinitely under the Mental Health Act after pleading guilty to manslaughter on the grounds of diminished responsibility.
Paul Jenkins, chief executive of mental health charity Rethink, said: 'While there can be several triggers for mental illness, we know that if used by people under 18, cannabis doubles the risk of psychosis.
Lijkt mij in deze situatie nou niet echt een reden om een game de schuld ervan te gevenquote:The youngster started smoking cannabis and skunk as well as taking cocaine at 14. He had previously been given cautions for possessing cannabis and has two convictions for mugging and assault.
Dat klopt helemaal. Maar why o why kiest de jongen er dan toch voor om een game de schuld te gaan geven in de vorm van stemmen e.d.?quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:34 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Lijkt mij in deze situatie nou niet echt een reden om een game de schuld ervan te geven
In de hoop dat zijn straf misschien verminderd wordt? Omdat ie er zogenaamd niets aan kon doen. Dat denk ik.quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:37 schreef Laniboekje het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal. Maar why o why kiest de jongen er dan toch voor om een game de schuld te gaan geven in de vorm van stemmen e.d.?
Ik vind dat je jezelf nu tegenspreekt in 2 zinnenquote:Op dinsdag 10 april 2007 14:42 schreef Heintje het volgende:
In dit geval speeld de game wel mee denk ik.
Alleen als het niet de game was had het ook een film kunnen zijn. Desnoods een uitspraak van Bush dat de irakezen dood moeten....
Er is toch later vastgesteld dat deze jongen shizofreen is, als hij op het moment van de moord, naar ik aanneem, een psychose had dan zou het idd zo kunnen zijn dat hij de stemmen van GTA op dat moment in zn hoofd rond horen tollen dat door de media dan weer lekker uit zn verband word gerukt.quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:37 schreef Laniboekje het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal. Maar why o why kiest de jongen er dan toch voor om een game de schuld te gaan geven in de vorm van stemmen e.d.?
Vind ik niet.quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:43 schreef ijsmeis het volgende:
[..]
Ik vind dat je jezelf nu tegenspreekt in 2 zinnen.
Films zijn realistischer, een spel niet.quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:46 schreef Heintje het volgende:
[..]
Vind ik niet.
Er is bij deze persoon iets geweest dat hem over gehaald heeft deze daad te doen.
In dit geval was het GTA, maar het had ook een film kunnen zijn.
Het ligt dus niet aan het spel maar aan de persoon, maar het spel is wat de persoon overgehaald heeft.
Carmageddon was ook over de top onrealistisch. Ik denk dat de wat realischtische race games meer ongelukken veroorzaakt hebben. Natuurlijk is ook hier de persoonlijkheid belangrijk. Maar in een spel is het heel simpel om een mooie drift te maken. Iets dat in het echt nog een hele kunst is.quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:50 schreef Dubbeldrank het volgende:
Kom op, hoeveel mensen zijn er nou als een debiel door de stad gaan crossen na het uitkomen van Carmageddon destijds, wat zelfs nog kamervragen heeft opgeleverd?
Maar bij een film kijk je er alleen maar na daar heb je geen invloed op. Bij een spel bij jij wel de gene die de ''trekker'' overhaalt en iemand neerschiet.quote:Op dinsdag 10 april 2007 14:51 schreef Dubbeldrank het volgende:
[..]
Films zijn realistischer, een spel niet.
Daar heb je een punt, maar de grens om daadwerkelijk iets te doen is wel een heel stuk verder. Iemand die ze op een rijtje heeft gaat geen gekke dingen uithalen. Conclusie: fruitcakes mogen geen spellen meer spelen, en cheaters ook nietquote:Op dinsdag 10 april 2007 14:57 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Maar bij een film kijk je er alleen maar na daar heb je geen invloed op. Bij een spel bij jij wel de gene die de ''trekker'' overhaalt en iemand neerschiet.
Dat zou de makkelijkste oplossing zijn. Maar vaak komt zo iets pas naar buiten als het te laat is.quote:Op dinsdag 10 april 2007 15:03 schreef Dubbeldrank het volgende:
[..]
Daar heb je een punt, maar de grens om daadwerkelijk iets te doen is wel een heel stuk verder. Iemand die ze op een rijtje heeft gaat geen gekke dingen uithalen. Conclusie: fruitcakes mogen geen spellen meer spelen, en cheaters ook niet
Goeie Conclusiequote:Op dinsdag 10 april 2007 15:03 schreef Dubbeldrank het volgende:
[..]
Daar heb je een punt, maar de grens om daadwerkelijk iets te doen is wel een heel stuk verder. Iemand die ze op een rijtje heeft gaat geen gekke dingen uithalen. Conclusie: fruitcakes mogen geen spellen meer spelen, en cheaters ook niet
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |