als je in de AEX wil gaan beleggen kan je net zogoed een goede spaardeposito openen. Plus dat ik op dit moment het idee heb dat er nog wel wat klapjes kunnen komen de komende maanden. Voordeel van aandelen buiten de AEX is dat ze niet zo onderhevig zijn aan Amerika/Euro gedoe.
Een fonds uit de AEX koop je niet voor een half jaar, maar voor een jaar of 2 minimaal.
Het hangt er ook wel wat van af hoeveel geld je te besteden hebt, een paar honderd euro kan je beter een gokje mee wagen door in een bijzonder speculatief aandeel te investeren. Waarmee je dus bereidt bent om op 20% verlies te verkopen maar dat de potentie heeft om op de korte termijn (1 jaar) 50% te stijgen.
En dan heb je ook altijd nog de belegingsfondsen (China, Comodities, Oostblok etc) maar daar zou ik onder de 3K niet aan beginnen.
Maargoed ik zou me er eerst maar wat beter in verdiepen, want aandelen kopen op basis van: "Ik heb ergens gelezen dat deze twee t wel aardig zouden kunnen gaan doen...", lijkt me niet echt verstandig, dan kan je net zo goed al je geld op rood zetten in het casino
![]()
.
Dus neem een proefabonnement op het financiele dagblad, neem een paar fondsen in je hoofd en volg deze een maand of 2, kijk wat er gebeurt, welk nieuws er rondom deze fondsen komt en hoe de koers daar op reageert. Bestel eens een jaarverslag en probeer daar wat te snappen, dan kan je al veel beter een inschatting maken hoe een bedrijf er voorstaat en of je er eventueel wat mee wil doen.