Dank jequote:Op dinsdag 3 april 2007 21:12 schreef Tja... het volgende:
Het is niet erg hoor; een studieschuld is vooral een investering in je toekomst. Natuurlijk, het kost rente, maar wat die paar duizend euro (op een gemiddelde studieschuld van 30-40K), over 15 jaar genomen? Juist, zo weinig dat je het beter niet kunt missen.
Voor de duidelijkheid: Ik ben afgestudeerd mét een studieschuld, het een prima baan en ben 1,5 jaar geleden begonnen met terugbetalen. Oftewel: de "mindere" kant van een studieschuld heb ik inmiddels ook meegemaakt.
Pfoe, en dan drink ik niet eens, dus kun je nagaan hoeveel ik over zal houden.quote:Op dinsdag 3 april 2007 21:18 schreef mgerben het volgende:
Het is helemaal niet erg.
Staar je niet blind op die 15 jaar, want dat kwijtschelden geldt alleen als je 15 jaar zo arm bent als een kerkrat.
Je moet het dus gewoon terugbetalen.
Is dat erg?
Nee, dat valt dus enorm mee.
Want als je studeert ben je gewoon een armeluis die van 500 in de maand moet rondkomen, waar eerst nog 499 huur vanaf moet, en collegegeld, en boeken, en bier, en dan heb je nog niet eens gegeten.
Als je van school afkomt vind je dus een baan, en dan verdien je zoveel dat je het eerste half jaar niet eens weet wat je met al dat geld moet doen.
Je kunt dus makkelijk die lening afbetalen, je houdt nog geld over, en na een paar jaar, als je hem hebt afbetaalt, krijg je dus een extra bonus omdat je die aflossing per maand vanaf dan zelf kunt houden.
Geen probleem dus. Staar je niet blind op dat terugbetalen; als je bent afgestudeerd is je (financiële) situatie totaal anders en die moet je niet vergelijken met nu.
Hangt van de hoogte van de rente af. Je zult buiten een huis als onderpand niet zulke goede voorwaarden hebben als bij een studielening, ontzettend lage rente en maandbedrag naar draagkracht. Als je het tot nut kunt brengen waarom niet? Het is wat anders als je leent en je niet weet wat je met het extra geld moet doen.quote:Op dinsdag 3 april 2007 21:35 schreef Lucille het volgende:
Je moet zoveel lenen als je nodig hebt. Vergeet niet dat als je rente betaald dat je beter zo weinig mogelijk kunt lenen.
Gewoon lenen. Je studie is de beste investering die je in je leven zult doen. De rente is zo laag dat als je het geld zou wegzetten op een spaarrekening (bv voor je wasmachine) draai je bijna quitte. Doe ik ookquote:Op dinsdag 3 april 2007 20:57 schreef cocopop het volgende:
Is het af te raden om een lening te nemen bij de IB-Groep, of valt het allemaal wel mee? Ik hoor doorgaans dat het niet zo'n probleem is (een studieschuld hebben lijkt meer regel dan uitzondering), maar ik kan het me voorstellen dat het verstandig is om het niet te doen.
Lenen moet ik toch wel, maar kan ik dan net zo goed maar een tijd het maximale lenen en dan wat op de bank zetten voor het geval dat de wasmachine eens ontploft?
Zonder stufi red je het ook met een bijbaan nietquote:Op dinsdag 3 april 2007 22:48 schreef ColdFeet het volgende:
Kuch....
Je kunt ook gewoon een bijbaantje nemen hoor. Overweeg die optie eerst eens.
Als je er echt geen tijd voor hebt omdat je te druk bent met je studie, dan ga je lenen. Maar als je maar 30 uur in de week aan je studie besteedt...
Als het niet anders kan is een IB-Groeplening zeker het voordeligst, zeker. Maar je carriere beginnen zonder enige schuld is ook wel heel prettig. En, als je een beetje kritisch bent over de bijbaantjes die je aanneemt, staat het ook nog eens goed op je CV.
Dat laatste staat uiteraard volkomen los van het feit of je al dan niet leent.quote:Op dinsdag 3 april 2007 22:48 schreef ColdFeet het volgende:
En, als je een beetje kritisch bent over de bijbaantjes die je aanneemt, staat het ook nog eens goed op je CV.
Afgezien van dat het praktisch onmogelijk is om van stufi en bijbaantje te leven wanneer je alles zelf moet betalen, ook nog eens kritisch over bijbaantjes zijn? Het zou een mooie wereld zijn als dat voor iedereen mogelijk was. Maar het is nog lang geen mooie wereld.quote:Op dinsdag 3 april 2007 22:48 schreef ColdFeet het volgende:
Kuch....
Je kunt ook gewoon een bijbaantje nemen hoor. Overweeg die optie eerst eens.
Als je er echt geen tijd voor hebt omdat je te druk bent met je studie, dan ga je lenen. Maar als je maar 30 uur in de week aan je studie besteedt...
Als het niet anders kan is een IB-Groeplening zeker het voordeligst, zeker. Maar je carriere beginnen zonder enige schuld is ook wel heel prettig. En, als je een beetje kritisch bent over de bijbaantjes die je aanneemt, staat het ook nog eens goed op je CV.
Ik ben ook helemaal niet tegen lenen. Mijn stufi is op en ik heb nu idd een bescheiden lening, prima. Het was een reactie op mensen die makkelijk te praten over 30, 40K studieschuld. Zeker, een investering in je toekomst. Maar ook jarenlang een blok aan je been! Daarom heeft werken bij mij de voorkeur boven lenen.quote:Op woensdag 4 april 2007 09:26 schreef zure_apple het volgende:
[..]
Zonder stufi red je het ook met een bijbaan niet
Aan de andere kant, als je moet lenen, dan kun je dat beter van de IBG doen dan van de bank. De rentepercentages van de IBG zijn erg tof in vergelijking tot commerciele banken, en vind maar eens een bank die voorstelt om 'een draagkrachtmeting' te doen als je vindt dat je te weinig inkomen hebt om je lening terug te betalen.quote:Op dinsdag 3 april 2007 21:35 schreef Lucille het volgende:
Je moet zoveel lenen als je nodig hebt. Vergeet niet dat als je rente betaald dat je beter zo weinig mogelijk kunt lenen.
Precies. Zelf heb ik nu gekozen voor een baan die weliswaar iets minder betaald, maar wel een hoger niveau is. Ikzelf vind overigens een bijbaan beter dan af en toe een bak koffie drinken met het ballencorps. Ik snap werkelijk niet dat bedrijven dat soort mensen willen...quote:Op woensdag 4 april 2007 11:40 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
En misschien heb ik geluk gehad met m'n baantjes, ze waren allemaal reuze CV-waardig. Maar je zoekt toch sowieso altijd het beste uit? Je gaat toch niet achter de kassa zitten als je ook, voor anderhalf keer zoveel geld, studentassistent kunt worden? (om eens een goed bijbaantje te noemen)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |